Registreerimine

Konsuli päeviku sissekanne 21. juunist 2023: Itaalia kesk- ja põhjaosa tabas maavärin, mille tugevuseks mõõdeti 6,5 magnituudi. Maavärina kese oli Toscanas asuvate Massa ja Lucca linna ning Ligura piirkonnas asuva La Spezia vahel. On teateid purustustest. Välisministeeriumi andmetel oli sel hetkel end Itaaliasse registreerinud 25 turisti, nendest 9 olid maavärina piirkonnas. Kõigile 9-le saadeti SMS, milles teavitasime toimunud maavärinast ja palusime järgida kohalike võimude juhiseid. Palusime kõigil võtta ühendust oma lähedastega, et kinnitada, et nendega on kõik korras. Abivajaduse korral palusime ühendust võtta välisministeeriumi 24/7 telefonil +372 53 01 9999. Õnneks seekord pääsesid eestlased vaid ehmatusega ning keegi loodusõnnetusega seoses konsulaarabi ei vajanud.

Kommentaar

Välisriigis viibimise registreerimine on lihtne viis oma asupaigast konsulaarteenistusele teada anda. Registreerimine ei võta aega rohkem kui paar minutit. Saadud andmeid kasutatakse vaid juhul, kui asukohariigis peaks tekkima kriisiolukord ning konsulaarabi korraldamiseks on vaja ülevaadet piirkonnas viibivatest kodanikest. Kriisi puhkedes saadame registreerunutele SMSi ning abivajaduse korral saame koheselt asuda tegutsema. Isegi kui riigis, kus isik viibib, puuduvad Eesti saatkond ja aukonsul, saame abi paluda lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Meelespea:

Enne reisi registreeri ennast kas:

  • Reisi Targalt kaudu https://reisitargalt.vm.ee/registreeri-reis/;
  • kui kodulehe kaudu mingil põhjusel registreeruda ei saa, saab reisi registreerimiseks vajalikud andmed (nimi, perekonnanimi, isikukood, telefoninumber, e-mail, reisi transiit- ja sihtriik, reisi algus- ja lõpukuupäev ja kontaktid reisi ajal) saata e-mailiga aadressile [email protected] ja konsulaarosakond teeb ise registreeringu isiku eest ära.

Mida välisministeerium/konsul saab teha?

  • Välisriigis toimunud loodusõnnetuse, ulatusliku streigi, sõjalise konflikti või muu kriisi korral saadetakse registreerunutele SMS juhistega, et mida teha edasi. Vajadusel korraldatakse isikule tarvilikku abi.

Mida välisministeerium/konsul ei saa teha?

  • Anda registreerimisel teadaolevat infot kolmandatele isikutele (näiteks isiku tööandjale, naabrile jms). Kõik registreeringud on konfidentsiaalsed ja registreeringu käigus laekunud teave jääb Välisministeeriumisse, seda teistele asutustele ega isikutele ei väljastata.

Kokkuvõtteks

Anna välisministeeriumile alati teada oma reisidest. Nii on suure ohu korral konsulil võimalus registreerunud inimestega kiiresti ühendust võtta ning hättasattunuid abistada.