Konsulaarosakond E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 6377 440
Hädaabi 24h
+372 5301 9999
REGISTREERI REIS
Konsulaarosakond E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 6377 440
Hädaabi 24h
+372 5301 9999

Valgevene

1 suursaatkond
0 aukonsulit

Venemaa sõjalisest tegevusest tulenevalt soovitame ilma tungiva vajaduseta mitte reisida Valgevenesse. Valgevenes ajutiselt viibivatel Eesti kodanikel palume kaaluda Valgevenes viibimise olulisust ja võimalusel tagasi pöörduda EestisseTäielikult vältida reisimist Ukrainaga piirnevatele aladele.

  • Valgevenes ajutiselt viibivatel Eesti kodanikel palume kindlasti oma viibimine registreerida Välisministeeriumi kodulehel.
  • Mitmed EL esindused (sh Eesti esindus) töötavad vähendatud koosseisudes, mistõttu on konsulaarabi osutamine aeglasem, Eesti-Valgevene topeltkodanikke käsitletakse Valgevene poolt riigis Valgevene kodanikena ning Eesti võimalused konsulaarabi osutamisel on sel juhul piiratud.
Uuendatud 19.07.2024

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Valgevenesse reisides tuleb olla tavapärasest ettevaatlikum. Vältida tasub sõjaväelisi -ja radioaktiivselt saastunud piirkondi, mis on enamasti erimärgistatud, samuti suuremaid rahvakogunemisi.
  • Valgevenes ei pruugi toimida mittekohalike pangakaartidega tasumine.

Läänesuunalistest piiripunktidest naaberriikidega on avatud järgmised piiripunktid:

  • Leedu – rahvusvaheliseks liikluseks Valgevenega on avatud ainult Medininkai (Leedu) – Kamenny Log (Valgevene) piiripunkt ja Šalčininkai (Leedu) – Benyakoni (Valgevene) piiripunkt. Keelatud on jalakäijate ja jalgratturite liikumine.

Piiratakse reisijate peale- ja mahaminekut Kena raudtee piiripunktis (Leedu). Rahvusvahelist bussireisijatevedu teostavate Valgevene ja Leedu vedajatele väljastatavate lubade arvu vähendatakse, mis võib mõjutada Valgevene-Leedu vahelist rahvusvahelist bussiliiklust;

  • Läti – rahvusvaheliseks liikluseks (reisijate- ja kaubavedu) Valgevenega on avatud ainult Paternieki (Läti) – Grigorovshchina (Valgevene) piiripunkt;
  • Poola – rahvusvaheliseks liikluseks Valgevenega on avatud Terespol (Poola) – Brest (Valgevene) piiripunkt (eraautod, bussid) ja Kukuryki (Poola) – Kozlovichi (Valgevene) piiripunkt (ainult kaubaveokid).

Liiklus. Valgevenes mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba, mis on täielikult Viini 1968. a konventsiooni nõuetele vastav. Seega peavad teised osalisriigid seda tunnustama ilma täiendavalt rahvusvahelist juhiluba esitamata. Loe rahvusvahelise juhiloa kohta Eesti Transpordiameti veebilehelt.

Kasulikud lingid: Valgevene reisiinfo, info välismaalase riigis viibimise kohta.

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Minskis.

Riiki sisenemise tingimused

Alates 19.07.2024 kehtib uus ajutine riiki sisenemise kord Eesti kodanikele ja määratlemata kodakondsusega isikutele kuni 31.12.2024. Lähemalt saab lugeda siit. Jätkub ka senine viisavaba sisenemine Minski lennujaama kaudu. Täpsem info siin. 

Reisimine Valgevene ja Venemaa vahel – kolmandate riikide kodanikel, sh Eesti kodanikel, ei ole lubatud ületada Valgevene-Venemaa piiri autoga või rongiga, see on võimalik ainult Valgevene ja Venemaa kodanikele. Võimalik on piiriületus lennukiga, aga sel juhul peab reisija omama nii Vene kui ka Valgevene viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et  Valgevene võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Valgevene saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Valgevene Vabariigi Suursaatkond

Magdaleena 3B, Section "B", 11312 Tallinn
Faks: +372 655 8001

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Minskis

Platonova 1B 220034 Minsk
Faks: +375172177069