Konsulaarosakond E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 6377 440
Hädaabi 24h
+372 5301 9999
REGISTREERI REIS
Konsulaarosakond E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 6377 440
Hädaabi 24h
+372 5301 9999

Prantsusmaa

1 suursaatkond
5 aukonsulit

Seoses peatselt algavate olümpiamängudega on kehtestatud ajutine piirikontroll kuni 31. oktoobrini 2024.

Uuendatud 08.07.2024

Riigi info

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardi kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Olümpia- ja paraolümpiamängud Pariis 2024. 26. juulist kuni 11. augustini 2024 toimuvad Pariisis XXXIII suveolümpiamängud ja 28. augustist kuni 8. septembrini 2024 paraolümpiamängud. Kui plaanid olümpiamängude ajal Pariisi külastada, vaata kasulikku infot.

Turvalisus olümpiamängude ajal. Kui vajad kiiresti abi, helista numbril 17 või 112.

Ametlik koduleht mängude asukohtade, piletite jm kohta. Piletimüük toimub ainult ametlikul lehel ning tasub teada, et mujalt ostetud piletid ei pruugi kehtida. Väljaspool ametlikke kanaleid piletite (edasi)müümine on Prantsuse seaduse kohaselt kriminaalkuritegu. Kui plaanid muutuvad, siis on lubatud edasi müüa oma pileteid vaid ametliku edasimüügi lehe kaudu.

Tasub jälgida Pariisi interaktiivset kaarti, et planeerida oma liikumist, vt kuidas olümpiamängude ajal ringi liikuda.

Olümpia-ja paraolümpiamängud Pariis 2024: kasulikud lingid ja koduleheküljed – Pariis (mfa.ee)

Turvalisus

  • Riigis kehtib kõrgeim terroriohu tase (tänavatel patrullivad sõjaväelased, elanikel palutakse olla eriti tähelepanelikud ja ettevaatlikud avalikes kohtades ja piiriületustel). Palume järgida kohalike ametivõimude korraldusi.
  • Juhime tähelepanu, et Pariisi tuntumate turistiatraktsioonide juures (Eiffeli torni ümbrus, Trocadero väljak, Seine kaldapealne) on sagenenud varavastaste kuritegude arv. Vargad ei pelga kasutada jõudu ega vägivalda. Soovitame võtta tarvitusele tavapärased ettevaatusabinõud, st hoida käe-, selja-, kõhukotid korralikult suletuna ja kätt kotil. Pingile või murule istudes hoidke kott silma all.
  • Prantsusmaal toimuvate võimalike streikide ja meeleavalduste ning sellega seotud liikluspiirangute kohta saab informatsiooni Pariisi Prefektuuri Facebooki lehelt.

Arstiabi ja retseptiravimid. Piiriülene patsiendi terviseandmete kokkuvõtte teenus võimaldab edastada Eesti kodanikest patsientide olulisemaid meditsiinilisi andmeid Prantsusmaa tervishoiutöötajatele tõlkides need kohalikku keelde, tagades seeläbi kvaliteetsema ja efektiivsema ravi. Rohkem infot leiad Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) kodulehelt.

Liiklus. Kui reisite Prantsusmaal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Looduslikud tingimused. Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord sinu valitud sihtriigis.

Lastega reisimine. Lastega välisriiki reisimisel võidakse nõuda lisadokumente, aga milliseid täpselt, sõltub eelkõige külastatava riigi nõudmistest. Kui alaealine laps reisib Prantsusmaale vaid ühe vanemaga, peab lapsel lisaks reisidokumendile kaasas olema teise lapsevanema lihtkirjalik nõusolek, millele tuleb lisada koopia teise lapsevanema isikut tõendavast dokumendist. Kui lapsevanemal on erinev perekonnanimi, soovitame kaasa võtta ka ingliskeelse rahvastikuregistri väljavõtte. Loe täpsemalt lastega reisimise soovitusi.

Kasulikud lingid: tolliinfo; Prantsusmaa reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Pariisis või Eesti aukonsulitelt Prantsusmaal (vt kontakte allpool).

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Prantsusmaale reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Prantsusmaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Prantsusmaa saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Prantsuse Suursaatkond

Toom-Kuninga 20, 15185 Tallinn
Faks: +372 616 1608

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Pariisis

17, rue de la Baume 75008 Pariis
Faks: +33149520565

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Marseille's

Hr Dominique Walter Louis Angles
Rue du Docteur Zamenhof 15 13016 Marseille
Konsulaarpiirkond: Provence-Alpes-Côte d’Azur

Eesti Vabariigi aukonsul Toulouse'is

Pr. Hélène Berdoy-Mayer
121 boulevard Deltour 31500 Toulouse
Faks: +33 5 61 70 84 23
Konsulaarpiirkond: Midi-Pyrénées ja Languedoc-Roussillon

Eesti Vabariigi aukonsul Bordeaux

Hr. Jacques De Galzain
17 Place de la Bourse 33000 Bordeaux
Konsulaarpiirkond: La Nouvelle-Aquitaine

Eesti Vabariigi aukonsul Lyonis

Hr Hugues Jean Marie Joseph Pouzet
63 avenue Foch 69006 Lyon
Konsulaarpiirkond: Rhône-Alpes ja Auvergne

Eesti Vabariigi aukonsul Strasbourgis

Alain Renck
24 rue du Languedoc 67100 Strasbourg
Konsulaarpiirkond: Grand Est