
Türgi
Riigi info
Ohutuse eesmärgil tuleks täielikult vältida meeleavaldusi ja rahvakogunemisi ning neid mitte pildistada või filmida.
- Seoses Türgi sõjalise operatsiooniga Põhja-Süürias soovitame vältida reisimist Kagu-Türgi maapiirkondadesse ja Süüria piiriga vahetult piirnevatele aladele. Ka Kagu-Türgi suuremates linnades reisimisel tuleb säilitada tavapärasest kõrgem ettevaatlikkus.
- Terrorioht võib ootamatult suureneda ka teistes Türgi piirkondades, mistõttu soovitame olla riigis reisimisel tähelepanelik ja ettevaatlik.
- Türgis reisides peab arvestama, et avalikes kohtades (sealhulgas lennu-, bussi- ja rongijaamades, aga ka teistes avalikes hoonetes nagu näiteks kaubanduskeskused ja hotellid) rakendatavad turva- ja läbipääsunõuded on üsna karmid, mistõttu võib ajakulu suureneda.
Looduslikud tingimused. Mitmetes Türgi piirkondades esineb maavärinaid, vaata juhiseid, kuidas käituda enne ja pärast maavärinat ja selle ajal. Suveperioodil võib esineda ulatuslikke metsa- ja maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord teie valitud sihtriigis näiteks siit ja siit. Ohu korral järgige kohalike ametivõimude soovitusi.
Pea meeles:
- suitsetamine on keelatud ühistranspordis, siseruumides ja avalikes kohtades, samuti on keelatud uimastite kasutamise, omamine või nendega kauplemine. Nimetatud keeldude eiramise eest võib karistuseks olla rahatrahv või vanglakaristus kuni 24 aastat;
- antiikesemete valdamine, müük ja eksport on seadusega keelatud, samuti ei ole lubatud eksportida mõningaid turgudelt ostetud ajaloolisi esemeid;
- Türgi rahva, presidendi või riigilipu solvamine, laimamine või teotamine (sealhulgas sotsiaalmeedias) on kuritegu, mille eest võib karistuseks olla vanglakaristus 3 kuni 6 aastani;
- külastades mošeed või mõnda muud usulist pühamut, riietuge tagasihoidlikult ja usutraditsioonidele kohaselt (kaetult).
Liiklus. Türgis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba, mis on täielikult Viini 1968. a konventsiooni nõuetele vastav. Seega peavad teised osalisriigid seda tunnustama ilma täiendavalt rahvusvahelist juhiluba esitamata. Loe rahvusvahelise juhiloa kohta Eesti Transpordiameti veebilehelt.
Kasulikud lingid: Türgi reisiinfo
Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Ankaras või konkreetset piirkonda teenindava Eesti aukonsuli käest (vt kontakte allpool).
Riiki sisenemise tingimused
Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Türgis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul, pass peab kehtima vähemalt 150 päeva riiki saabumise kuupäevast.
Juhime tähelepanu sellele, et Türgi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.
Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Türgi saatkonda.
Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.
Välisriikide esindused Eestis
Saatkond
Türgi Vabariigi Suursaatkond
Aukonsulid
Türgi Vabariigi Aukonsul
Eesti välisesindused
Saatkond
Suursaatkond Ankaras
Aukonsulid
Eesti Vabariigi aukonsul Bursas
Eesti Vabariigi aukonsul Antalyas
Eesti Vabariigi aukonsul Istanbulis
Eesti Vabariigi aukonsul Mersinis