Konsulaarosakond E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 6377 440
Hädaabi 24h
+372 5301 9999
REGISTREERI REIS
Konsulaarosakond E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 6377 440
Hädaabi 24h
+372 5301 9999

Küpros

0 suursaatkonda
2 aukonsulit
Uuendatud 10.04.2024

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Seaduslikud piiripunktid Küprose Vabariiki sisenemiseks ja sealt lahkumiseks on Larnaka (Larnaca) ja Pafose (Paphos) rahvusvahelised lennujaamad ning Larnaka (Larnaca), Lemesose (Limassol), Latsi  ja Pafose (Paphos) sadamad.

NB! Riiki sisenemine saare põhjaosast mõne muu lennujaama või sadama kaudu on vastuolus Küprose Vabariigi seadustega ning käsitletakse ebaseadusliku riiki sisenemisena.

Euroopa Liidu liikmesriik Küpros on jagatud kaheks ÜRO hallatava kontrolljoone ehk „rohelise joonega“, mis eraldab saare põhjaosa ülejäänud saarest ning kus on peatatud Euroopa Liidu õiguste kehtimine. Küprose põhjaosa ei ole riigina (nn Põhja-Küprose Türgi Vabariigina) peale Türgi ükski teine riik tunnustatud ning seepärast ei laiene sellele piirkonnale ka rahvusvaheliselt tunnustatud konventsioonid (sh 1963. aasta Konsulaarsuhete Viini konventsioon). Saare taasühendamise läbirääkimised on pooleli.

Soovides külastada Küprose põhjaosa, tuleb silmas pidada, et seal puuduvad Eestil ning teistel EL liikmesriikidel võimalused osutada oma kodanikele konsulaarabi. EL kodanikud saavad riigi põhjaosa külastada ületades kontrolljoone selleks lubatud punktides (sh Metehan/Agios Dometios, Güzelyurt/ Zodia, Dhekelia (Pergamos), Ledra (ainult jalakäijatele)). Kontrolljoone ületamisel tuleb kindlasti esitada pass. Kontrolljoone ületamine autoga on võimalik, kuid selleks tuleb osta eraldi kindlustuspoliis.

  • Kontrolljoont ületades tuleb silmas pidada, et dokumentide kadumise või muude õnnetusjuhtumite puhul ei ole kodanikele võimalik konsulaarabi osutada, sest Küprose põhjaosa territooriumil ei kehti Eesti aukonsuli volitused, samuti ei saa seal rahvusvaheliste konventsioonide alusel tegutseda EL Küprosel asuvad välisesindused. Kindlasti tuleb kontrolljoone ületajail arvestada, et saare põhjaosas ei kehti EL ravikindlustuskaart.

Eestil puudub Küprosel välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Küprosel autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm. Küprosel kehtib vasakpoolne liiklus.

Kasulikud lingid: Küprose reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Küprosel (vt kontakte allpool) või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on reisimine Küprosele viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Küpros võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Küprose saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Küprose Vabariigi Suursaatkond

Bulevardi 5 A 19, 00120 Helsinki
Faks: +358 967 7428

Aukonsulid

Küprose Vabariigi Aukonsul

Hr JAANUS RAHUMÄGI
Vabaõhumuuseumi 3/ Mõisa 4, 14. korrus, 13522 Tallinn

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Nicosias

Hr. George M. Loizou
18 Michalakis Zampelas Street CY – 1066 Nicosia
Faks: +357 22 555 001
Konsulaarpiirkond: Küprose Vabariik

Eesti Vabariigi auasekonsul Nicosias

hr Loukas Loizou
18 Michalakis Zampelas Street CY – 1066 Nicosia
Faks: +357 22 555 001
Konsulaarpiirkond: Küprose Vabariik