Konsulaarosakond E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 6377 440
Hädaabi 24h
+372 5301 9999
REGISTREERI REIS
Konsulaarosakond E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 6377 440
Hädaabi 24h
+372 5301 9999

India

1 suursaatkond
3 aukonsulit

Välisministeerium soovitab vältida reisimist Pakistaniga piirnevatele aladele, sealhulgas Kashmiri. Terroristlikud grupeeringud on valdavalt koondunud osariiki jagavale India-Pakistani kontrolljoonele ning Kashmiri oru peamistesse keskustesse nagu Srinagar, Gulmarg ja Pahalgam. Samuti tuleks ettevaatlik olla India-Pakistani piirialadel.

Uuendatud 10.04.2024

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Turvalisus. Terrorismi oht kogu riigis on kõrge. Välisministeerium soovitab vältida reisimist Pakistaniga piirnevatele aladele, sealhulgas Kashmiri. Terroristlikud grupeeringud on valdavalt koondunud osariiki jagavale India-Pakistani kontrolljoonele ning Kashmiri oru peamistesse keskustesse nagu Srinagar, Gulmarg ja Pahalgam.

Reisimiseks mitmetesse piirkondadesse nagu näiteks Sikkim, Manipur, Arunachal Pradesh ning Andamani ja Nicobari saartele on vaja ametivõimude eriluba.

  • Soovitame olla ettevaatlik suuremate demonstratsioonide ja festivalide ning muude rahvakogunemiste ajal nii suurlinnades, pühapaikades kui ka teistes turistidele huvipakkuvates piirkondades. Kõrgendatud oht on samuti rahvus- ja usupühadel. Kindlasti tuleks jälgida kohalike ametivõimude korraldusi ning võimalusel kohapealset meediat.
  • Naistel tuleb üksi ja ilma meessaatjateta Indias reisides olla väga ettevaatlik, sest riigis esineb naiste vastu suunatud seksuaalvägivalda.
  • Goa on siiani olnud turistidele üldiselt väheohtlik piirkond. Kindlasti on soovitav austada kohalikke kombeid, riietumistavasid ning öisel ajal üksi pimedatel tänavatel mitte jalutada.

Juhul, kui pass on Indias viibimise ajal kaotsi läinud või varastatud: pöörduge koheselt politseisse kirjaliku kinnituse saamiseks; võtke ühendust Eesti saatkonnaga New Delhis või aukonsuliga ajutise reisidokumendi väljastamiseks (kontaktandmed allpool); lisaks tuleb saada väljasõiduviisa. Vastavaid taotlusi võtavad vastu välismaalaste piirkondliku registreerimise bürood – Foreigners Regional Registration Office.

Tervis ja arstiabi. Indias reisides tuleb olla valmis toime tulema kõrge õhutemperatuuriga ja eriti sügiseti tugeva õhusaastega.

Arstiabi ei pruugi kõikjal olla kättesaadav. Indias esineb difteeriat, düsenteeriat, meningiiti, dengue palavikku, chikungunyat ja malaariat. Sääskede kaudu edasikantav malaaria on eriti levinud Orissa, Madhya Pradeshi, Chattisgarhi, Jharkhandi, West Bengali ja India kirdepiirkondades. Nakatumise vältimiseks on soovitav tarbida arsti poolt ettekirjutatud preventiivseid ravimeid ning kasutada välispidiseid sääsetõrjevahendeid. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb koheselt pöörduda arsti poole.

Looduslikud tingimused. Mussooniperioodil (tavaliselt maist oktoobrini) esineb tihti üleujutusi ning maalihkeid, mistõttu tuleb olla ettevaatlik nii maapiirkondades kui ka suurlinnades reisimisel. Rannikualasid laastavad tihti troopilised tsüklonid ning kogu riik asub maavärinavööndis. Soovitatav on enne maapiirkondade külastamist täpsustada läbipääsuteid ja kohalike olude olukorda.

Liiklus. Eesti juhiload kehtivad riigis koos Genfi teeliikluse konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Indias on vasakpoolne liiklus. Teed ei ole heas korras ning kohalikud liiklusolud on eurooplase jaoks üsna raskesti mõistetavad. Öösiti puudub paljudes kohtades tänavavalgustus, teetähiste ning liiklusmärkide paigutus on sageli eksitav või puudulik. Võimalusel liigelge takso, autorikša või rongiga. Indias on hästi arenenud transpordiühendus erinevate osariikide ja nii suuremate kui ka väiksemate linnade vahel – käigus on bussid, praamid, laevad, rongid ning kohalikud lennuliinid.

Veenduge, et turistidele transpordi- ja muid teenuseid osutaval ettevõtjal oleks kaasaegne varustus, tegevusluba ja kindlustus ning täidetakse ohutusnõudeid.

Kasulikud lingid: India reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast New Delhis või Eesti aukonsulaatidest Indias (vt kontakte allpool).

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Indiasse reisimiseks viisat, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Võimalik on taotleda e-viisat.

  • Viisainfo leitav India saatkonna Helsingis kodulehelt.
  • Indiasse reisija peab arvestama asjaoluga, et mitmesse piirkonda ning osariiki sisenemiseks on nõutav eriluba. Infot vastavate piirkondade ning lubade väljastamise kohta saab India reisibüroodest: www.incredibleindia.org.

Juhime tähelepanu sellele, et India võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse India saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

India Vabariigi Suursaatkond

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond New Delhis

C15, Malcha Marg 110021 New Delhi
Faks: +911149488651

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Bangalores

Hr Pravin Kumar Goenka
No.6, M.G.Road, Mittal Towers Block 'B'- 809 560001 Bangalore
Faks: +918025583351
Konsulaarpiirkond: Karnātaka osariik

Eesti Vabariigi aukonsul Chennais

Dr Kulandaivelu Gomathy Babu Sadacharam
15 , 4 th Street, Abhiramapuram Abhiramapuram Chennai-600018
Konsulaarpiirkond: Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradeshi ja Telangana osariigid

Eesti Vabariigi aukonsul Mumbais

Hr. Sunil Khanna
4th Floor, Plot No. 36C 36 Turner Road, Bandra West 400050 Mumbai
Faks: +91 22 26517700
Konsulaarpiirkond: Maharastra, Gujarati ja Goa osariik