Austraalia
Riigi info
Enne Austraaliasse reisimist soovitame teha reisikindlustuse, mis kataks kogu viibitava perioodi ning arvestaks ka reisi eesmärkidega. Samuti juhime tähelepanu sellele, et ravikulud on Austraalias üsna kõrged ning tavapärane minimaalse suurusega meditsiinikate ei pruugi olla piisav. Täpsema info saamiseks soovitame konsulteerida oma kindlustusettevõttega.
Tollikontroll. Austraalias on ranged karantiinisätted.
Liiklus. Austraalia liiklus on vasakpoolne. Austraalias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Genfi konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost. Osariigiti võib siiski olla täiendavaid nõuded – täpsemat infot uurige külastatava osariigi pädevalt ametiasutuselt.
Looduslikud tingimused. Tähelepanu tasub pöörata troopilistele tsüklonitele riigi põhjaosas, mille periood kestab enamasti novembrist aprillini. Riigis esineb tihti üleujutusi ja maastikupõlenguid, lisainfot saab ka Austraalia meteoroloogiabüroost. Uuri, millised on maismaa ohtlikumad liigid ja mürgised taimed.
- Ujumiskoha valikul tuleb alati järgida vetelpääste poolt antud juhiseid ning vette minna vaid lippudega märgistatud alal. Tugev vool ja murdlained võivad osutuda ohtlikuks ka kogenud ujujale.
Kasulikud lingid: Austraalia reisiinfo
Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Canberras või Eesti aukonsulaatidest Austraalias (vt kontakte allpool).
Riiki sisenemise tingimused
Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Austraalias viisavabalt kuni 90 päeva, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Kohustuslik on eelnev elektrooniline eVisitor (651) viisa registreerimine Austraalia siseministeeriumi kodulehe vahendusel.
Registreerimine peab toimuma vähemalt kaks nädalat enne reisi, toiming on tasuta. Registreerimine on kehtiv 12 kuud ning võimaldab iga sisenemise puhul viibida Austraalia Ühenduse territooriumil kuni 3 kuud.
- Juhime tähelepanu, et Austraalia viisa, sh. elektroonilise eVisitor viisa nimekuju peab vastama teie passi masinloetavale nimekujule.
- Pikemate viibimiste kui 3 kuud ning muudel eesmärkidel kui turism ja ärireisid puhul tuleb taotleda vastav viisa.
Töötamisõigusega turismiviisad. Kuni 12-kuulise kehtivusega töötamisõigusega turismiviisasid võivad taotleda 18-30-aastased Eesti kodanikud. Selle perioodi jooksul tehtav töö peab aitama kaasa riigis viibimise peaeesmärgile, milleks on Austraalias puhkamine, ning selle võimaluse kasutajad ei tohi töötada sama tööandja juures kauem kui kuus kuud. Lisainfo töötamisõigusega turismiviisade kohta.
- Kõikide Austraaliasse reisimise, seal viibimise, elamise või töötamisega seonduvate asjaolude kohta leiate informatsiooni Austraalia Immigratsiooniameti kodulehelt.
Juhime tähelepanu sellele, et Austraalia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.
Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Austraalia saatkonda.
Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.
Välisriikide esindused Eestis
Saatkond
Austraalia Suursaatkond
Aukonsulid
Austraalia Aukonsul
Eesti välisesindused
Saatkond
Suursaatkond Canberras
Aukonsulid
Eesti vabariigi aukonsul Sydneys
Eesti Vabariigi aukonsul Melbourne'is
Eesti Vabariigi auasekonsul Melboure´is
Eesti Vabariigi aukonsul Hobartis
Eesti Vabariigi aukonsul Brisbane'is
Eesti Vabariigi aukonsul Adelaide´is
Eesti Vabariigi aukonsul Darwinis
Eesti Vabariigi aukonsul Perthis