Konsulaarosakond E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 6377 440
Hädaabi 24h
+372 5301 9999
REGISTREERI REIS
Konsulaarosakond E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 6377 440
Hädaabi 24h
+372 5301 9999

Suurbritannia (Ühendkuningriik)

1 suursaatkond
8 aukonsulit
Uuendatud 10.04.2024

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Alates 01.01.2021 kehtivad Suurbitanniasse sisenemisel uued tingimused, mille kohta täpsemat infot leiab Eesti välisministeeriumi BREXITi lehelt ja Eesti saatkonna Londonis BREXITi lehelt

  • Riiki sisenemisel toimub piirikontroll ning reisi eesmärk Suurbritanniasse sisenemisel peab olema põhjendatud. Isikud, kes ei suuda tõendada reisi eesmärki, saadetakse piirilt tagasi oma lähteriiki.
  • Alates 01.10.2021 lubatakse ELi kodanikel riiki siseneda ainult passi (peab kehtima kogu reisi vältel) alusel. Erandina saavad Suurbritanniasse peale 1.10.2021 ID-kaardiga siseneda Suurbritannias ametlikult elavad isikud. Riigis ametlikult elavatel kodanikel soovitame enne reisimist suhelda oma lennufirmaga täpsustamaks, kas on võimalik ID-kaardi alusel lennukile pääseda ning milliseid lisadokumente sealjuures esitada tuleb (nt tõendamaks oma ametlikku elukohta Suurbritannias). Riiki transiidina läbimise korral on samuti vajalik pass. 
  • EL kodanikel ei ole enam automaatset vabadust töötada, õppida, elada Suurbritannias. Vaadake, kas vajate viisat riiki sisenemiseks. Juhime tähelepanu, et reisi eesmärgid nagu töötamine lapsehoidjana (au pair), FIEna (self-employed) või praktikale minemine (internship) jms ei ole viisavabalt lubatud.   
  • Vaadake täpsemalt, millistel tingimustel on võimalik minna õppima või kui plaanite riiki elama kolida või tööle minna, siis tuleb taotleda elamis- ja tööluba vastavalt sisserännusüsteemi reeglitele.
  • ELi ravikindlustuskaart kehtib edasi senises korras, kuid soovitame täiendavalt sõlmida reisikindlustuse, et kõik ootamatud kulutused saaksid kaetud (nt meditsiiniline transport jt kulud, mida EL ravikindlustuskaart ei hõlma).
  • Reisimine lemmikloomadega. Tutvu kehtivate nõuetega tolli kodulehel või Eesti Põllumajandus- ja Toiduameti kodulehel.
  • Alates 01.01.2021 muutus sõidukijuhtidel kohustuslikuks rahvusvahelise rohelise kaardi olemasolu. Kui reisite autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja auto dokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Suurbritannia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Londonis või Eesti aukonsulitelt Suurbritannias (vt kontakte allpool).

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Suurbritanniasse reisimine viisavaba kuni kuus kuud järjest.

  • Eestis elavatel määratlemata kodakondsusega isikutel, kellel on välismaalase pass ja Eesti tähtajaline või alaline elamisluba, on riiki sisenemiseks vaja viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Suurbritannia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Briti saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Briti Suursaatkond

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Londonis

44 Queen’s Gate Terrace SW7 5PJ London
Faks: +442075893430

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Jerseys

Hr Auberon Francis Biden Ashbrooke
Woodlands La Rue Verte St Mary JE3 3DA Jersey C.I.
Konsulaarpiirkond: Kanalisaared

Eesti Vabariigi aukonsul Cardross´is

Hr. Philip Graeme Lawson Barlow
Darleith Road G82 5EZ Cardross Argyll & Bute, Scotland
Konsulaarpiirkond: Glasgow linn ja Lääne-Irimaa, Argyll ja Bute, · Dumfries ja Galloway, Glasgow linn, Ida-Ayrshire, Ida-Dunbartonshire, Ida-Renfrewshire, Inverclyde, Lõuna-Ayrshire, Lõuna-Lanarkshire, Lääne-Dunbartonshire, Põhja-Ayrshire, Põhja-Lanarkshire, ·Põhja-Šoti mägismaa, Renfrewshire ja Stirling

Eesti Vabariigi aukonsul Leedsis

Professor Adam Beaumont
43 Hunslet Road LS10 1JW Leeds
Konsulaarpiirkond: Yorkshire ja Humber, Kirde-Inglismaa, Cumbria, Lancashire, Suur-Manchester, Merseyside, Cheshire ja Mani saar

Eesti Vabariigi aukonsul Aberdeenis

Hr. Simpson Buglass
Schoolhill House, Cullerlie AB32 6XP WESTHILL
Faks: +44 1224 971150
Konsulaarpiirkond: Šotimaa maakonnad: Aberdeenshire, Angus, Dundee City, Highland, Moray, Perth and Kinross ning Na h-Eileanan Siar’i, Orkney ja Shetlandi saared

Eesti Vabariigi aukonsul Belfastis

Hr Mark Joseph Ewings
Lincoln Building, Ground Floor, 27-45 Great Victoria Street BT2 7SL Belfast
Faks: +44 28 9023 5776
Konsulaarpiirkond: Põhja-Iirimaa

Eesti Vabariigi aukonsul Edinburghis

Hr Peter Kenneth Ferry
18a Upper Gilmore Place EH3 9NP Edinburgh
Konsulaarpiirkond: Clackmannanshire, Edinburgi linn, Falkirk, Fife, Ida-Lothian, Lääne-Lothian, Midlothian ja Šotimaa piirid.

Eesti Vabariigi aukonsul Liverpool

hr Kai Hughes
12-18 Church Walk L1 3DD Liverpool
Konsulaarpiirkond: Eesti Vabariigi aukonsul Liverpoolis, vastutades Liverpooli linna ja Põhja-Walesi eest

Eesti Vabariigi aukonsul Cheltenhamis

Hr. John Kerrison Workman
St. James' Square GL50 3PR Cheltenham
Faks: +44 1242 226 712
Konsulaarpiirkond: Lääne-Inglismaa, maakonnad: Cornwall, Devon, Somerset, Dorset, Wiltshir, Bristol, Gloucestershire, Oxfordshire, Hereford, Worcester, Shropshire, Warwickshire, West Midlands