Riigi info Uuendatud 01.04.2019

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Vatikanis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopas reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Euroopas autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Doovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid:
Vatikani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Roomas.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Eesti kodanikule on Vatikani reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Vatikan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun:

Itaalia saatkond Tallinnas
Vene 2, 15075 Tallinn
Tel: (+372) 6276 160
Faks: (+372) 6311 370
E-mail: ambasciata.tallinn@esteri.it
http://www.ambtallinn.esteri.it/ambasciata_tallinn/en/

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.