Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Valgevene

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 29.02.2024

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Valgevenesse reisides tuleb olla tavapärasest ettevaatlikum. Vältida tasub sõjaväelisi -ja radioaktiivselt saastunud piirkondi, mis on enamasti erimärgistatud, samuti suuremaid rahvakogunemisi.
  • Valgevenes ei pruugi toimida mittekohalike pangakaartidega tasumine.

Läänesuunalistest piiripunktidest naaberriikidega on avatud järgmised piiripunktid:

  • Leedu – rahvusvaheliseks liikluseks Valgevenega on avatud ainult Medininkai (Leedu) – Kamenny Log (Valgevene) piiripunkt ja Šalčininkai (Leedu) – Benyakoni (Valgevene) piiripunkt. Keelatud on jalakäijate ja jalgratturite liikumine.

Piiratakse reisijate peale- ja mahaminekut Kena raudtee piiripunktis (Leedu). Rahvusvahelist bussireisijatevedu teostavate Valgevene ja Leedu vedajatele väljastatavate lubade arvu vähendatakse, mis võib mõjutada Valgevene-Leedu vahelist rahvusvahelist bussiliiklust;

  • Läti – rahvusvaheliseks liikluseks (reisijate- ja kaubavedu) Valgevenega on avatud ainult Paternieki (Läti) – Grigorovshchina (Valgevene) piiripunkt;
  • Poola – rahvusvaheliseks liikluseks Valgevenega on avatud Terespol (Poola) – Brest (Valgevene) piiripunkt (eraautod, bussid) ja Kukuryki (Poola) – Kozlovichi (Valgevene) piiripunkt (ainult kaubaveokid).

Liiklus. Valgevenes mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba, mis on täielikult Viini 1968. a konventsiooni nõuetele vastav. Seega peavad teised osalisriigid seda tunnustama ilma täiendavalt rahvusvahelist juhiluba esitamata. Loe rahvusvahelise juhiloa kohta Eesti Transpordiameti veebilehelt.

Kasulikud lingid: Valgevene reisiinfo, info välismaalase riigis viibimise kohta.

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Minskis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikud vajavad üldjuhul Valgevenesse sisenemiseks viisat. Viisainfo on leitav Valgevene saatkonna Tallinnas kodulehelt.

Erandlikel juhtudel võib Eesti kodanik Valgevenesse siseneda viisavabalt  – Eesti kodanikud ja Eesti välismaalase passiga alalist elamisluba omavad elanikud võivad viibida Valgevenes viisavabalt kuni 30 päeva, tingimusel, et sisenetakse Minski lennujaama kaudu (Venemaalt saabunud lennu puhul viisavabadus ei kehti). Viisavabaks sisenemiseks on vaja kehtivat reisidokumenti (pass), tervisekindlustust 10 000 € kindlustuskattega ja vähemalt 25 € väärtuses raha iga viibitava päeva kohta. Viisavabadus kehtib ainult saabumisel ja lahkumisel Minski lennujaama kaudu. Viisavabalt ei saa tulla lennuga Venemaalt ja lahkuda lennuga Venemaale.

Reisimine Valgevene ja Venemaa vahel – kolmandate riikide kodanikel, sh Eesti kodanikel, ei ole lubatud ületada Valgevene-Venemaa piiri autoga või rongiga, see on võimalik ainult Valgevene ja Venemaa kodanikele. Võimalik on piiriületus lennukiga, aga sel juhul peab reisija omama nii Vene kui ka Valgevene viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et  Valgevene võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Valgevene saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Valgevene Vabariigi Suursaatkond
Magdaleena 3B, Section "B", 11312 Tallinn
Faks: +372 655 8001
http://www.estonia.mfa.gov.by/

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Minskis
Platonova 1B 220034 Minsk
Faks: +375172177069
https://minsk.mfa.ee