Uus-Meremaa

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 14.05.2020

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Uus-Meremaal välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Alates 1. maist 2021 tunnustab Uus-Meremaa Eesti juhilube. Seni peab Eesti kodanikust turistil mootorsõidukit juhtides olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta vaata siit.

Kasulikud lingid: Uus-Meremaa reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Wellingtonis või  lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Uus-Meremaal viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

Viisavaba reisimise korral Uus-Meremaale on alates 01.10.2019 kohustuslik eelnevalt taotleda elektroonses reisi eelregistreerimise süsteemis NZeTA reisiluba (New Zealand Electronic Travel Authority). Taotlusele vastuse saamine võib võtta aega kuni 72 tundi. Lisaks tuleb samaaegselt tasuda ka turismimaks. Registreerimine on vajalik ka juhul, kui Uus-Meremaal tehakse ainult vahemaandumine. Lisainfo on leitav siit .

Juhime tähelepanu sellele, et Uus-Meremaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Uus-Meremaa saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Uus-Meremaa Suursaatkond
Al. Ujazdowskie 51, 00-536 Warsaw
Faks: +48 2 2521 0510
E-mail: nzwsw@nzembassy.pl
https://www.mfat.govt.nz

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Wellingtonis
Hr. Tõnu Loorpärg
3 Olliver Grove
5036 Wellington
+64 4 29 31 361
estoconz2@xtra.co.nz
Konsulaarpiirkond: Uus-Meremaa