Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Uus-Meremaa

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 09.09.2023

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Uus-Meremaal välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Liiklus. Uus-Meremaal on vasakpoolne liiklus. Uus-Meremaal mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Genfi konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Kasulikud lingid: Uus-Meremaa reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Aucklandis (vt kontakte allpool) või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Uus-Meremaal viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

  • Viisavaba reisimise korral Uus-Meremaale on kohustuslik eelnevalt taotleda elektroonses reisi eelregistreerimise süsteemis NZeTA reisiluba (New Zealand Electronic Travel Authority). Taotlusele vastuse saamine võib võtta aega kuni 72 h. Lisaks tuleb samaaegselt tasuda ka turismimaks. Registreerimine on vajalik ka juhul, kui Uus-Meremaal tehakse ainult vahemaandumine.
  • Eesti ja Uus-Meremaa vahel on sõlmitud töötamisõigusega turismi käsitlev kokkulepe (Working Holiday visas). Nimetatud kokkulepe võimaldab Eesti ja Uus-Meremaa noortel vanuses 18 kuni 30 aastat reisida ja töötada teises riigis lihtsustatud tingimustel. Loe täpsemalt töötamisõigusega turismiviisade kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Uus-Meremaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Uus-Meremaa saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Uus-Meremaa Suursaatkond
Al. Ujazdowskie 51, 00-536 Warsaw
Faks: +48 2 2521 0510
https://www.mfat.govt.nz

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Aucklandis
hr David Jaan Raudkivi
The offices of Russell McVeagh Level 30, 48 Shortland Street
1010 Auckland
Tel: +64 9 367 8344
Konsulaarpiirkond: Uus-Meremaa