Usbekistan

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 14.05.2020

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Usbekistanis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Usbekistanis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta siit.

Kasulikud lingid: Usbekistani reisiinfo

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on reisimine Usbekistani viisavaba, kuni 30 päeva.

Täpsem info Usbekistani Vabariigi Välisministeeriumi kodulehel https://mfa.uz/en/consular/visa/

Riiki sisenedes on vaja täita tollideklaratsioon 2 eksemplaris, näidates ette kaasasoleva sularaha ja väärisasjad. 1 eksemplar esitatakse sissesõidul ja teine eksemplar väljasõidul. Tolliametnikul on õigus konfiskeerida deklaratsioonis märkimata raha ja väärisasjad. Lisaks võidakse rakendada rahatrahvi, mille suuruse kehtestab kohus. Kui asi antakse üle kohtule, on isikul keelatud riigist lahkuda kuni kohtuasja lõpetamiseni. Rohkem infot siit.

Riigipiire võidakse sulgeda ilma eelneva hoiatuseta. Enne piiriületust soovitatakse kontrollida, kas konkreetset piiripunkti tohib ületada välismaalane.

Juhime tähelepanu sellele, et Usbekistan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Usbekistanil saatkonda:

Usbekistani saatkond Riias
Elizabetes 11/11, Riga, 1010
Tel: (+371) 6732 2424
Faks: (+ 371) 6732 23 06
E- mail: posoluz@apollo.lv
http://uzbekistan.lv/

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontakt lisainfo saamiseks

Saatkond

Usbekistani Saatkond Riias
Elizabetes 11/11, Riga, 1010
Tel: +371 6732 2424
E- mail: posoluz@apollo.lv
http://uzbekistan.lv/