Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Usbekistan

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 05.05.2021

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Usbekistanis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Usbekistanis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta vaata siit.

Kasulikud lingid: Usbekistani reisiinfo

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on reisimine Usbekistani viisavaba, kuni 30 päeva.

Täpsem info Usbekistani Vabariigi Välisministeeriumi kodulehel

Riiki sisenedes on vaja täita tollideklaratsioon 2 eksemplaris, näidates ette kaasasoleva sularaha ja väärisesemed. 1 eksemplar esitatakse sissesõidul ja teine eksemplar väljasõidul. Tolliametnikul on õigus konfiskeerida deklaratsioonis märkimata raha ja väärisesemed. Lisaks võidakse rakendada rahatrahvi, mille suuruse kehtestab kohus. Kui asi antakse üle kohtule, on isikul keelatud riigist lahkuda kuni kohtuasja lõpetamiseni. Rohkem infot siit

Riigipiire võidakse sulgeda ilma eelneva hoiatuseta. Enne piiriületust soovitatakse kontrollida, kas konkreetset piiripunkti tohib ületada välismaalane.

Juhime tähelepanu sellele, et Usbekistan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Usbekistani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontakt lisainfo saamiseks

Saatkond

Usbekistani saatkond Riias
Elizabetes 11/11, Riga, 1010
Tel: +371 6732 2424
E- mail: posoluz@apollo.lv
http://uzbekistan.lv/

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Usbekistani Vabariigi Suursaatkond
11-11 Elizabetes street, LV-1010 Riga
http://uzembassy.lv/