Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Ungari

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 20.12.2021

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Ungaris COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

Riiki saavad piiranguteta siseneda:

  • isikud, kes on vaktsineeritud ja tõestavad seda ELi vaktsineerimistõendiga, sh sobib ka EL COVID digitõend;
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes esitavad tõendi taastumise kohta, mis kehtib 15-180 päeva pärast positiivset testitulemust;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta, mis ei ole vanem kui 72h.

Olenemata kodakondsusest ei kehti isolatsioon järgmistele isikutele: Schengeni riikide kodanikud, kes sisenevad maismaad mööda Horvaatiast, Austriast, Rumeeniast, Slovakkiast ja Sloveeniast; kes ületavad piiri seoses kaubaliiklusega; kes reisivad diplomaatilise passiga, teenistuspassiga ja meremehepassiga.

  • Eeltoodud nõudeid täitvad isikud ei pea isolatsiooni jääma. Juhul kui isik ei kuulu ühtegi eelmainitud gruppi, siis hetkel turismi eesmärgil riiki külastada ei tohi.
  • ELi COVID tõendita reisijad peavad taotlema Ungari politseilt riiki sisenemiseks erandi (ungari- ja ingliskeelne elektrooniline vorm Ungari politsei kodulehel). Eriloaga reisijad peavad Ungarisse sisenemisel viibima 10 päeva kodukarantiinis. Karantiini saab lühendada pärast kahte negatiivset koroonaviirus SARS-CoV-2 testi. Testid tuleb teha vähemalt 48-tunnise vahega. Esimese testi võib teha Eestis või mõnes muus Schengeni riigis.

Lapsed: alla 18-aastased lapsed võivad reisida eelmainitud tingimusi täitva isiku järelevalve all või kui laps on viiruse läbipõdenud ja esitab vastava tõendi.

Transiit läbi riigi on osaliselt lubatud. Välismaa kodanikud võivad Ungarisse siseneda ja territooriumi transiidina kasutada, kui nad nõustuvad sisenemisel võimaliku arstliku läbivaatusega ja läbivaatuse käigus ei tuvastata COVID-19 nakkuse kahtlust. Reisija peab olema valmis tõestama oma reisi eesmärki ning vajadusel selgitama reisi teekonda ning järgmist riiki. Maismaad mööda Horvaatiast, Austriast, Rumeeniast, Slovakkiast ja Sloveeniast sisenemisel piiranguid ei rakendata.

Riigisisesed piirangud: maskid on siseruumides ja ühistranspordis kohustuslikud. Vaktsineerimistõendit küsitakse festivalidel, jõuluturgudel, spordiüritustel ja muudel suurtel kogunemistel.

  • Enamikes poodides on alates 6. eluaastast maski kandmine nõutud.

Juhime tähelepanu sellele, et Ungari võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Ungari saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Ungaris autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Ungari turismiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Budapestis või Eesti aukonsulilt Budapestis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Ungarisse reisimine viisavaba. Sisenemiseks sobivad nii Eesti pass kui isikutunnistus (ID-kaart), mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Ungari võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Ungari saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Ungari Suursaatkond
Maakri 19/1, 28. korrus, 10145 Tallinn
https://tallinn.mfa.gov.hu

Aukonsulid

Ungari Aukonsulaat Tartus
Mr István Bán
Jakobi 2-422, 51014 Tartu

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Budapestis
Áldás utca 3 1025 Budapest
Faks: 36 1 3542571
https://budapest.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aupeakonsul Budapestis
Dr András Bereczki
Puskin u. 3. Block i / 204
1088 Budapest
+3614855200; +3614855409
Konsulaarpiirkond: Ungari