Ungari

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 07.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 01.09.2020 saavad Ungarisse siseneda ainult Ungari kodanikud, nende pereliikmed ja välismaalased, kellel on alaline elamisluba või aadressikaart, mis annab neile õiguse riigis viibida kauem kui 90 päeva.

  • Eesti kodanikel on võimalus taotleda Ungari politseilt riiki sisenemiseks erandit (ungari- ja ingliskeelne elektrooniline vorm Ungari politsei kodulehel). Erandi alla lähevad näiteks olulistel rahvusvahelistel spordi-, kultuuri- ja usuüritustel osalejad, ametlikel visiitidel viibijad, ärireiside või tööga seotud reisijad, Ungari ülikoolides õppivad välistudengid, kaubavedajad.
  • Kõik Ungarisse saabujad peavad viibima 10 päeva kodukarantiinis. Karantiini saab lühendada pärast kahte negatiivset koroonaviirus SARS-CoV-2 testi. Testid tuleb teha vähemalt 48-tunnise vahega. Esimese testi võib teha Eestis või mõnes muus Schengeni riigis.

Transiit läbi Ungari: EL kodanike jaoks on transiit ja kaubavedu lubatud, kuid riiki peab läbima ametlikult määratud transiitkoridori kaudu.

Riigisisesed piirangud: Ungaris kehtib eriolukord ja liikumiskeeld kl 22.00-05.00. Maski kandmine on kohustuslik kõikides avalikes kohtades. Meelelahutusasutused (sh restoranid) on suletud.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Ungari võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Ungari saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Ungaris autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Ungari turismiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Budapestis või Eesti aukonsulilt Budapestis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Ungarisse reisimine viisavaba. Sisenemiseks sobivad nii Eesti pass kui isikutunnistus (ID-kaart), mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Ungari võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Ungari saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Ungari Suursaatkond
Maakri 19/1, 28. korrus, 10145 Tallinn
E-mail: mission.tal@mfa.gov.hu
https://tallinn.mfa.gov.hu

Aukonsulid

Ungari Aukonsulaat Tartus
Hr István Bán
Jakobi 2-422, 51014 Tartu
E-mail: istvan.ban@richter.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Budapestis
?Aldas utca 3 1025 Budapest
Faks: +36 1354 2571

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aupeakonsul Budapestis
Dr András Bereczki
Puskin u. 3. Block i / 204
1088 Budapest
+3614855200; +3614855409
hcgbereczki@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Ungari