Ungari

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 29.07.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Ungari kehtestas 15.07 taas reisipiirangud ja seadis sisse valgusfoorisüsteemi, milles riigid liigitatakse punaseks, kollaseks ja roheliseks, lähtudes olukorra tõsidusest igas riigis. Eesti on märgitud roheliseks ja meie kodanikud saavad vabalt Ungari territooriumile siseneda ega pea jääma karantiini.

Transiit läbi Ungari: EL kodanike jaoks on transiit ja kaubavedu piirangutest vabastatud, kuid peavad Ungarit läbima ametlikult määratud transiitkoridori kaudu: http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo

Riigisisesed piirangud: ühistranspordis ja siseruumides on maski kandmine kohustuslik.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Ungari võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Ungari saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Ungaris autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Suveperioodil on esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrolli, milline on olukord sinu valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Ungari turismiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Budapestis või Eesti aukonsulilt Budapestis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Ungarisse reisimine viisavaba. Sisenemiseks sobivad nii Eesti pass kui isikutunnistus (ID-kaart), mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Ungari võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge lähimasse Ungari saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Ungari Suursaatkond
Maakri 19/1, 28. korrus, 10145 Tallinn
E-mail: mission.tal@mfa.gov.hu
https://tallinn.mfa.gov.hu

Aukonsulid

Ungari Aukonsulaat Tartus
Hr István Bán
Jakobi 2-422, 51014 Tartu
E-mail: istvan.ban@richter.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Budapestis
?Aldas utca 3 1025 Budapest
Faks: +36 1354 2571

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aupeakonsul Budapestis
Dr András Bereczki
Puskin u. 3. Block i / 204
1088 Budapest
+3614855200; +3614855409
hcgbereczki@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Ungari