Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Ukraina

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 08.11.2022

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad sertifikaadiga täieliku vaktsineerimiskuuri läbimist;
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes tõendavad seda vastava sertifikaadiga;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi (prinditud või elektrooniline) 72h jooksul enne riiki sisenemist tehtud negatiivse PCR või antigeeni testi kohta. Isikutel, kes ei ole vaktsineeritud (v.a erandid), on kohustus allalaadida mobiilirakendus „Vdoma“.

Lisaks on vaja esitada reisikindlustuspoliis, mis peab olema tehtud Ukraina kindlustusseltsi või välismaa ettevõtte poolt, millel on Ukrainas esindus või lepingulised suhted mõne Ukraina kindlustusseltsiga. Poliis peab katma haigestumise korral kõik COVID-19 ravimisega seotud kulud ning kehtima kogu riigis viibimise ajal.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama sertifikaati negatiivse testi kohta ega jääma eneseisolatsiooni.

Lisainfo: loe millised on riiki sisenemise tingimused ning kuidas osta vajadusel reisikindlustuspoliisi internetist.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Ukraina võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Ukraina saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Venemaa sõjalisest tegevusest tulenevalt soovitame täielikult Ukrainasse reisimist vältida. Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel palume kindlasti oma viibimine registreerida Välisministeeriumi kodulehel. Ukraina õhuruum on suletud, toimib ainult maismaatransport. Ukrainas viibides järgige õhurünnakute hoiatusi ja ametivõimude korraldusi.  

Side. Kõikjal Ukrainas, eriti Venemaa poolt okupeeritud aladel ja nende läheduses võib Eesti mobiilioperaatorite klientidel esineda olulisi tõrkeid telefonis rändlusteenuse kasutamisel. Rünnakute tõttu on probleeme vee, gaasi ja elektrienergiaga.

Liiklus. Ukrainas mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikul olema kehtiv Eesti juhiluba koos Viini konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Kasulikud lingid: Ukraina reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Kiievis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Ukrainas viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.

Juhime tähelepanu sellele, et Ukraina võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Ukraina saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Ukraina Suursaatkond
Lahe 6, 15170 Tallinn
https://estonia.mfa.gov.ua

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Kiievis
Pushkinska st. 43B 01901 Kiiev
Faks: (380 44) 590 0781
https://kyiv.mfa.ee