Hädaabi number E-R 8.30 – 17:00 +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Ukraina

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 20.09.2022

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad sertifikaadiga täieliku vaktsineerimiskuuri läbimist;
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes tõendavad seda vastava sertifikaadiga;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi (prinditud või elektrooniline) 72h jooksul enne riiki sisenemist tehtud negatiivse PCR või antigeeni testi kohta. Isikutel, kes ei ole vaktsineeritud (v.a erandid), on kohustus allalaadida mobiilirakendus „Vdoma“.

Lisaks on vaja esitada reisikindlustuspoliis, mis peab olema tehtud Ukraina kindlustusseltsi või välismaa ettevõtte poolt, millel on Ukrainas esindus või lepingulised suhted mõne Ukraina kindlustusseltsiga. Poliis peab katma haigestumise korral kõik COVID-19 ravimisega seotud kulud ning kehtima kogu riigis viibimise ajal.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama sertifikaati negatiivse testi kohta ega jääma eneseisolatsiooni.

Lisainfo: loe millised on riiki sisenemise tingimused ning kuidas osta vajadusel reisikindlustuspoliisi internetist.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Ukraina võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Ukraina saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Ukraina suuremates linnades võib esineda stiihilisi meeleavaldusi. Välisministeerium soovitab ohutuse eesmärgil vältida kõiki meeleavaldusi ja rahvakogunemisi. Vajadusel järgige kohalike ametivõimude korraldusi, kohalikke uudiseid ja Eesti Suursaatkonna Kiievis soovitusi.

  • Soovitame vältida reisimist Krimmi Autonoomsesse Vabariiki ning Donetski ja Luganski oblastitesse (ATO tsooni). Tungiva vajaduseta soovitame vältida reisimist ka Ida- ja Kagu-Ukrainasse.

Liiklus. Ukrainas mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Viini konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Krimmi poolsaarel ei saa Eesti mobiilioperaatorite kliendid kasutada oma telefonis rändlusteenust.

Kasulikud lingid: Ukraina reisiinfo, Ukraina riigipiiri ületamine

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Kiievis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Ukrainas viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.

Ukraina valitsus on kehtestanud 04.06.2015 määrusega nr. 367 Ukraina ajutiselt okupeeritud aladele sisenemise ja sealt väljumise korra. Selle eesmärgiks on reguleerida kodanike reisimist Krimmi Autonoomsesse Vabariiki, mille ebaseaduslikku annekteerimist Vene Föderatsiooni poolt rahvusvaheline üldsus, sh Eesti, ei tunnusta. Nimetatud korra alusel sisenevad välismaalased ja kodakondsuseta isikud Ukraina ajutiselt okupeeritud aladele ja väljuvad sealt kontrollpunktide kaudu ainult kehtiva passi ja eriloa alusel. Eriloa väljastavad välismaalaste ja kodakondsuseta isikute viibimiskoha järgsed Ukraina migratsiooniameti üksused.

Ukrainasse sisenemise ja väljumise punktid (sh. Ukraina – Krimmi kontrolljoon).

Juhime tähelepanu sellele, et Ukraina võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Ukraina saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Kiievis
Pushkinska st. 43B 01901 Kiiev
Faks: (380 44) 590 0781
https://kyiv.mfa.ee