Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Ukraina

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 17.03.2024

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Venemaa sõjalisest tegevusest tulenevalt soovitame täielikult Ukrainasse reisimist vältida. Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel palume kindlasti oma viibimine registreerida Välisministeeriumi kodulehel.
  • Ukraina õhuruum on suletud, toimib ainult maismaatransport.
  • Riigis kehtib paljudes kohtades komandanditund. Täpsem info regiooniti
  • Ukrainas viibides järgige õhurünnakute hoiatusi ja ametivõimude korraldusi. Õhurünnaku ajaks tuleb minna varjendisse ja kindlasti vältida väljas viibimist.

Vältimatu vajaduse korral Ukrainasse reisides olge valmis oma reisi eesmärki põhjendama, kohustuslik on sõlmida reisikindlustus. Soovitatakse sõlmida kindlustus, mis katab ka sõjalise tegevusega seotud riske. Loe millised on riiki sisenemise tingimused.

Side. Kõikjal Ukrainas, eriti Venemaa poolt okupeeritud aladel ja nende läheduses võib Eesti mobiilioperaatorite klientidel esineda olulisi tõrkeid telefonis rändlusteenuse kasutamisel. Rünnakute tõttu on probleeme vee, gaasi ja elektrienergiaga.

Liiklus. Ukraina maanteedel ning linnadesse sisse- ja väljasõidul olevais sõjaväestatud kontrollpunktides tuleb tähelepanelikult järgida antavaid juhiseid (oluliselt piiratud kiirus, mitte kasutada täistulesid, peatumismärguanne, dokumendi- ja sõidukikontroll), fotografeerimine ja filmimine on seal keelatud. Komandanditunni ajal on nii jalgsi kui sõidukiga liiklemine keelatud.

Ukrainas mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba, mis on täielikult Viini 1968. a konventsiooni nõuetele vastav. Seega peavad teised osalisriigid seda tunnustama ilma täiendavalt rahvusvahelist juhiluba esitamata. Loe rahvusvahelise juhiloa kohta Eesti Transpordiameti veebilehelt.

Kasulikud lingid: Ukraina reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Kiievis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Ukrainas viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.

Vältimatu vajaduse korral Ukrainasse reisides olge valmis oma reisi eesmärki põhjendama, kohustuslik on sõlmida reisikindlustus. Soovitatakse sõlmida kindlustus, mis katab ka sõjalise tegevusega seotud riske. Loe millised on riiki sisenemise tingimused.

Juhime tähelepanu sellele, et Ukraina võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Ukraina saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Ukraina Suursaatkond
Lahe 6, 15170 Tallinn
https://estonia.mfa.gov.ua

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Kiievis
Pushkinska st. 43B 01901 Kiiev
Faks: +380445900781
https://kyiv.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Žõtomõris
Mykola Sychenko
Malikova Street 16, app. 182
Zhytomyr
Tel: +38 067 466 3783
Konsulaarpiirkond: Zhitomyri oblast