Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Türgi

1 Suursaatkond
5 Aukonsulit
Uuendatud 15.12.2021

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Türgis COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

 • Kõik (v.a transiitreisijad) lennukiga Türki saabujad peavad täitma 72h jooksul enne Türki suunduvale lennukile asumist veebilehel register.health.gov.tr vastava ankeedi (ankeedi infoleht inglise ja türgi keeles). Vajadusel saab seda teha ka lennujaamas vahetult enne lennukile asumist.
 • Reisija peab ankeedi pärast veebilehel täitmist ja edastamist välja trükkima või siis mobiilsesse seadmesse alla laadima ning esitama täidetud ankeedi enne lennukile asumist. Ankeedi täitmisel genereeritakse reisijale ka HES-kood.

Enamustest riikidest (sh Eestist) saavad Türki siseneda: 

 • täielikult vaktsineeritud isikud, kes esitavad oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud tõendi vaktsineerimise kohta (vaktsineerimise lõppemisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva, kahedoosiliste vaktsiinide puhul loetakse vaktsineerimine lõpetatuks ainult peale teist vaktsiinidoosi);
 • viimase 28-180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes esitavad oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud tõendi läbipõdemise kohta;
 • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR testi (mitte vanem kui 72h enne riiki sisenemist) või antigeeni kiirtesti (mitte vanem kui 48h enne riiki sisenemist) tulemuse kohta.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama eespool nimetatud dokumente.

Transiit läbi Türgi on lubatud.

Riigisisesed piirangud: kõikides avalikes kohtades, sh tänaval, kauplustes, asutustes, kortermajade trepikodades ja liftides ning ühiskondlikus transpordis ja teistes sõidukites peab kandma maski. Maskikandmise kohustus kehtib terves Türgis, lisaks on kohustus hoida distantsi (1,5 kuni 2 meetrit).

 • Alates 01.07.2021 tühistati nii liikumispiirangud kui ka piirangud linnadevahelisele reisimisele. Teenindus- ja meelelahutuskohadest jäeti piirangud kehtima vaid üksikut liiki asutustele (näiteks vesipiibusalongid ja -kohvikud).
 • Türgi-sisesele lennule pääsemiseks on vajalik HES-kood (koroonaviiruse leviku ennetamise ja viiruse jälgimisega seotud kood), mida saab hankida kas spetsiaalse mobiilirakenduse, SMSi või valitsuse veebilehe kaudu. Täpsemat teavet HES-koodi ja selle hankimise kohta saab näiteks Türgi lennukompanii kodulehelt.

Õiguslikult siduvat teavet saab Türgi pädevatelt ametiasutustelt, näiteks Türgi saatkonnast Tallinnas.

Juhime tähelepanu sellele, et Türgi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Türgi saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Seoses Türgi sõjalise operatsiooniga Põhja-Süürias soovitame vältida reisimist Kagu-Türgi maapiirkondadesse ja Süüria piiriga vahetult piirnevatele aladele. Ka Kagu-Türgi suuremates linnades reisimisel tuleb säilitada tavapärasest kõrgem ettevaatlikkus.

Terrorioht võib ootamatult suureneda ka teistes Türgi piirkondades, mistõttu soovitab Välisministeerium olla riigis reisimisel tähelepanelik ja ettevaatlik.

Türgis reisides peab arvestama, et avalikes kohtades (sealhulgas lennu-, bussi- ja rongijaamades, aga ka teistes avalikes hoonetes nagu näiteks kaubanduskeskused ja hotellid) rakendatavad turva- ja läbipääsunõuded on üsna karmid, mistõttu võib  ajakulu suureneda. Ohutuse eesmärgil tuleks täielikult vältida meeleavaldusi ja rahvakogunemisi ning neid mitte pildistada või filmida.

Looduslikud tingimused. Mitmetes Türgi piirkondades esineb maavärinaid, vaata juhiseid, kuidas käituda enne ja pärast maavärinat ja selle ajal. Ohu korral järgige kohalike ametivõimude soovitusi. Suveperioodil võib esineda ulatuslikke metsa- ja maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord teie valitud sihtriigis näiteks siit ja siit.

Pea meeles:

 • suitsetamine on keelatud ühistranspordis, siseruumides ja avalikes kohtades, samuti on keelatud uimastite kasutamise, omamine või nendega kauplemine. Nimetatud keeldude eiramise eest võib karistuseks olla rahatrahv või vanglakaristus kuni 24 aastat;
 • antiikesemete valdamine, müük ja eksport on seadusega keelatud, samuti ei ole lubatud eksportida mõningaid turgudelt ostetud ajaloolisi esemeid;
 • Türgi rahva, presidendi või riigilipu solvamine, laimamine või teotamine (sealhulgas sotsiaalmeedias) on kuritegu, mille eest võib karistuseks olla  vanglakaristus 3 kuni 6 aastani;
 • külastades mošeed või mõnda muud usulist pühamut, riietuge tagasihoidlikult ja usutraditsioonidele kohaselt (kaetult).

Liiklus. Türgis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Viini konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Kasulikud lingid: Türgi reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Ankaras või konkreetset piirkonda teenindava Eesti aukonsuli käest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Türgis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul, pass peab kehtima vähemalt 150 päeva riiki saabumise kuupäevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Türgi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Türgi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Türgi Vabariigi Suursaatkond
Narva mnt. 30, 10120 Tallinn
http://tallinn.emb.mfa.gov.tr

Aukonsulid

Türgi Vabariigi Aukonsulaat
Mrs Eva Pedjak
Jalaka 60b, 50109 Tartu
E-mail: eva@em.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Ankaras
Gölgeli Sok. NO: 16 06700 Ankara
Faks: (90) 31 2405 6976
https://ankara.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Trabzonis
Hr. Zeyyat Kafkas
Köleoğlu İş Merkezi No: 53 Kat: 4 Daire: 408
61290 Kaşüstü, Yomra, Trabzon
+90 462 203 3333
Konsulaarpiirkond: Artvini, Bayburti, Giresuni, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsuni, Sinopi ja Trabzoni provintsid
Eesti Vabariigi aukonsul Bursas
Hr. Barış Kaya
Nilüfer 20
Bursa
+90 224 411 1800
Konsulaarpiirkond: Bursa provints
Eesti Vabariigi aukonsul Antalyas
Hr. Ibrahim Ethem Okudur
Aspendos Bulvari No. 274
07200 Antalya
+90 242 312 00 01
Konsulaarpiirkond: Vahemere regiooni provintsid: Antalya, Muğla, İsparta, Burdur
Eesti Vabariigi aukonsul Istanbulis
Hr. Tuncay Özilhan
Balkan Cad. No:58 Buyaka E Blok
34771 Istanbul
+90 216 578 85 17, +90 216 578 85 18
Konsulaarpiirkond: Marmara regiooni linnad Istanbul, Edrine, Kirklareli, Tekirdağ, Kocaeli ja Yalova
Eesti Vabariigi aukonsul Mersinis
Hr. Nebil Taşçı
Ismet Inönü Bulvari Uysal Apt. Kat: 4 Daire: 7
33100 Mersin
+90 324 2384190
Konsulaarpiirkond: Mersini, Adana, Osmaniye, Hatay, Gaziantepi ja Kayseri provintsid