Türgi

1 Suursaatkond
5 Aukonsulit
Uuendatud 11.09.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: välismaalastele riiki sisenemiseks piiranguid ei ole. Kõik riiki saabujad peavad läbima tervisekontrolli (kehatemperatuuri mõõtmine), vajadusel suunatakse reisija tegema tasuta koroonatesti, positiivse vastuse korral suunatakse karantiini või haiglasse ravile.

Transiit läbi Türgi Eestisse: transiit on lubatud (vaid piir Süüriaga ja maapiir Iraaniga on jäänud suletuks).

Riigisisesed piirangud: linnadevahelise ühistranspordi kasutamiseks (lennukid, rongid, laevad) peab Türgi kodanikust või Türgi residendist reisijal olema HES-kood (koroonaviiruse leviku ennetamise ja viiruse jälgimisega seotud kood), kuid see ei kehti välisturistide kohta

  • Kõikides avalikes kohtades, sh tänaval ja kauplustes ning ühiskondlikus transpordis ja teistes sõidukites on maski kandmine kohustuslik.
  • Kehtib nõue hoida distantsi (1,5 kuni 2 meetrit).

Lisainfo: Eesti saatkond Ankaras, õiguslikult siduvat teavet saab Türgi pädevatelt ametiasutustelt, näiteks Türgi saatkonnast Tallinnas.

 Juhime tähelepanu sellele, et Türgi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Türgi saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Seoses Türgi sõjalise operatsiooniga Põhja-Süürias soovitame vältida reisimist Kagu-Türgi maapiirkondadesse ja Süüria piiriga vahetult piirnevatele aladele. Ka Kagu-Türgi suuremates linnades reisimisel tuleb säilitada tavapärasest kõrgem ettevaatlikkus.

Terrorioht võib ootamatult suureneda ka teistes Türgi piirkondades, mistõttu soovitab Välisministeerium olla riigis reisimisel tähelepanelik ja ettevaatlik, eriti väljaspool üldtuntud turismipiirkondi ja suuremaid linnu.

Türgis reisides peab arvestama sellega, et avalikes kohtades (sealhulgas lennu-, bussi- ja rongijaamades, aga ka teistes avalikes hoonetes nagu näiteks kaubanduskeskused ja hotellid) rakendatavad turva- ja läbipääsunõuded on üsna karmid, mistõttu võib  ajakulu suureneda. Ohutuse eesmärgil tuleks täielikult vältida meeleavaldusi ja rahvakogunemisi ning neid mitte pildistada või filmida.

  • Mitmetes Türgi piirkondades esineb maavärinaid, siit leiate juhiseid, kuidas käituda enne ja pärast maavärinat ja selle ajal. Ohu korral järgige kohalike ametivõimude soovitusi. Suveperioodil võib esineda ulatuslikke metsa- ja maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord teie valitud sihtriigis näiteks siit ja siit.

Suitsetamine on keelatud ühistranspordis, siseruumides ja avalikes kohtades, samuti on keelatud uimastite kasutamise, omamine või nendega kauplemine. Nimetatud keeldude eiramise eest võib karistuseks olla rahatrahv või vanglakaristus kuni 24 aastat.

Antiikesemete valdamine, müük ja eksport on seadusega keelatud, samuti ei ole lubatud eksportida mõningaid turgudelt ostetud ajaloolisi esemeid.

Türgi rahva, presidendi või riigilipu solvamine, laimamine või teotamine (sealhulgas sotsiaalmeedias) on kuritegu, mille eest võib karistuseks olla  vanglakaristus 3 kuni 6 aastani.

Külastades mošeed või mõnda muud usulist pühamut, riietuge tagasihoidlikult ja usutraditsioonidele kohaselt (kaetult).

Türgis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta siit.

Kasulikud lingid: Türgi reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Ankaras või konkreetset piirkonda teenindava Eesti  aukonsuli käest .

Riiki sisenemise tingimused

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Türgis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul, pass peab kehtima vähemalt 150 päeva riiki saabumise kuupäevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Türgi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Türgi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Türgi Vabariigi Suursaatkond
Narva mnt.30, 10152 Tallinn
E-mail: embassy.tallinn@mfa.gov.tr
http://tallinn.emb.mfa.gov.tr

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Ankaras
Gölgeli Sok. NO: 16 06700 Ankara
Faks: +90 31 2405 6976
E-mail: embassy.ankara@mfa.ee
https://ankara.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Trabzonis
Hr. Zeyyat Kafkas
Köleoğlu İş Merkezi No: 53 Kat: 4 Daire: 408
61290 Kaşüstü, Yomra, Trabzon
+90 462 203 3333
zeyyat.kafkas@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Artvini, Bayburti, Giresuni, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsuni, Sinopi ja Trabzoni provintsid
Eesti Vabariigi aukonsul Bursas
Hr. Barış Kaya
Nilüfer 20
Bursa
+90 224 411 1800
barisk@duraner.com.tr
Konsulaarpiirkond: Bursa provints
Eesti Vabariigi aukonsul Antalyas
Hr. Ibrahim Ethem Okudur
Aspendos Bulvari No. 274
07200 Antalya
+90 242 312 00 01
ethem@akaytour.com
Konsulaarpiirkond: Vahemere regiooni provintsid: Antalya, Muğla, İsparta, Burdur
Eesti Vabariigi aukonsul Istanbulis
Hr. Tuncay Özilhan
Balkan Cad. No:58 Buyaka E Blok
34771 Istanbul
+90 216 578 85 17, +90 216 578 85 18
tuncay.ozilhan@anadolugrubu.com.tr
Konsulaarpiirkond: Marmara regiooni linnad Istanbul, Edrine, Kirklareli, Tekirdağ, Kocaeli ja Yalova
Eesti Vabariigi aukonsul Mersinis
Hr. Nebil Taşçı
Ismet Inönü Bulvari Uysal Apt. Kat: 4 Daire: 7
33100 Mersin
+90 324 2384190
ntasci@natagroup.com.tr
Konsulaarpiirkond: Mersini, Adana, Osmaniye, Hatay, Gaziantepi ja Kayseri provintsid