Türgi

1 Suursaatkond
5 Aukonsulit
Uuendatud 02.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: 01.06.021 andis Türgi Välisministeerium teada, et alates 01.06.2021 muutusid Türki sisenemise reeglid. Enamustest riikidest (sealjuures Eestist) Türki saabujad peavad esitama kas

 • oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud tõendi vaktsineerimise kohta (vaktsineerimise lõppemisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva) või
 • oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud tõendi selle kohta, et nad on viimase 6 kuu jooksul põdenud koroonaviirust või
 • negatiivse PCR-testi tulemuse, kusjuures test peab olema tehtud mitte varem kui 72h enne Türki sisenemist või
 • negatiivse antigeeni kiirtesti tulemuse ja test peab olema tehtud mitte varem kui 48h enne Türki sisenemist.

Karmimad reeglid kehtestati neile, kes saabuvad Afganistanist, Bangladeshist, Brasiiliast, Indiast, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Nepalist, Pakistanist või Sri Lankast või on viimase 14 päeva jooksul viibinud nendes riikides (PCR-test ja 14 päeva karantiini) ning neile, kes saabuvad Egiptusest, Iraanist, Singapurist või Ühendkuningriigist (kohustuslik PCR-test).

Negatiivse testitulemuse esitamise nõue ei kehti transiitreisijatele, nende puhul järgitakse sihtkoha riigi kehtestatud reegleid.

 • Kõik lennukiga Türki saabujad peavad täitma enne Türki suunduvale lennukile asumist veebilehel register.health.gov.tr vastava ankeedi (ankeedi infoleht inglise ja türgi keeles). Ankeeti saab täita kõige varem 72h enne reisi, vajadusel saab seda teha ka lennujaamas vahetult enne lennukile asumist. Reisija peab ankeedi pärast veebilehel täitmist ja edastamist välja trükkima või siis mobiilsesse seadmesse alla laadima ning esitama täidetud ankeedi enne lennukile asumist. Ankeedi täitmisel genereeritakse reisijale ka HES-kood.

Transiit läbi Türgi Eestisse: transiit on lubatud (vaid piir Süüriaga ja maapiir Iraaniga on jäänud suletuks).

Riigisisesed piirangud: Türgi-sisesele lennule pääsemiseks on vajalik HES-kood (koroonaviiruse leviku ennetamise ja viiruse jälgimisega seotud kood), mida saab hankida kas spetsiaalse mobiilirakenduse, SMSi või valitsuse veebilehe kaudu. Täpsemat teavet HES-koodi kohta saab näiteks Türgi lennukompanii veebilehelt

 • Alates 01.06.2021 leevendas Türgi veelgi koroonaviirusega seotud piiranguid. Liikumispiirangud jäävad kehtima öösiti kella kümnest õhtul (22:00) kuni kella viieni hommikul (5:00), päevane liikumispiirang kehtib nüüdsest vaid pühapäeviti ehk laupäeval kella kümnest õhtul (22:00) kuni esmaspäeval kella viieni hommikul (5:00). Täiendavad liikumispiirangud vaktsineeritud vanemaealistele (vanust 65 aastat või rohkem) ja noortele (vanust alla 18 aasta) enam ei ole, kuid kehtima jäävad täiendavad liikumispiirangud neile inimestele, kel on vanust 65 või rohkem ja kes ei ole täielikult vaktsineeritud, samuti ei või nimetatud vanusegruppide liikmed kasutada linnades ühistransporti. Liikumispiirangu kehtivusajal võivad ajavahemikus kl 10.00-17.00 olla avatud vaid toidu- ja esmatarbekaupu müüvad poed ning inimestel on lubatud külastada vaid jala vaid kodulähedasi kauplusi. Linnade vaheline liikumine on piiratud vaid liikumiskeelu ajal.
 • Liikumist puudutavad piirangud ei kehti neile välismaalastele, kes viibivad Türgis turistidena, teistel alustel (elamisluba jms) Türgis viibivatele välismaalastele kehtivad piirangud täies mahus.
 • Söögikohad ning meelelahutuskohad ja spordirajatised võivad olla avatud esmaspäevast laupäevani kl 7.00 kuni 21.00 eeldusel, et järgitakse kehtestatud piiranguid täituvuse ja distantsi hoidmise osas. Muul ajal võivad söögikohad pakkuda kaasamüüki ja kohaletoimetamist. Väljaspool liikumispiirangu kehtivusaega on lubatud avada kauplused ja kaubanduskeskused.
 • Täielikku teavet uute, 01.06.2021 kehtivate piirangute kohta saab türgi keeles Türgi siseministeeriumi kodulehelt.
 • Kõikides avalikes kohtades, sh tänaval ja kauplustes, asutustes, kortermajade trepikodades ning ühiskondlikus transpordis ja teistes sõidukites on maski kandmine kohustuslik. Kehtib nõue hoida distantsi (1,5 kuni 2 meetrit). Viitega koroonaohule on kogu Türgis keelatud suitsetamine avalikes kohtades, sealhulgas ka tänavatel ja väljakutel ning bussipeatustes.

Lisainfo: Eesti saatkond Ankaras, õiguslikult siduvat teavet saab Türgi pädevatelt ametiasutustelt, näiteks Türgi saatkonnast Tallinnas.

Juhime tähelepanu sellele, et Türgi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Türgi saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Seoses Türgi sõjalise operatsiooniga Põhja-Süürias soovitame vältida reisimist Kagu-Türgi maapiirkondadesse ja Süüria piiriga vahetult piirnevatele aladele. Ka Kagu-Türgi suuremates linnades reisimisel tuleb säilitada tavapärasest kõrgem ettevaatlikkus.

Terrorioht võib ootamatult suureneda ka teistes Türgi piirkondades, mistõttu soovitab Välisministeerium olla riigis reisimisel tähelepanelik ja ettevaatlik.

Türgis reisides peab arvestama sellega, et avalikes kohtades (sealhulgas lennu-, bussi- ja rongijaamades, aga ka teistes avalikes hoonetes nagu näiteks kaubanduskeskused ja hotellid) rakendatavad turva- ja läbipääsunõuded on üsna karmid, mistõttu võib  ajakulu suureneda. Ohutuse eesmärgil tuleks täielikult vältida meeleavaldusi ja rahvakogunemisi ning neid mitte pildistada või filmida.

 • Mitmetes Türgi piirkondades esineb maavärinaid, vaata juhiseid, kuidas käituda enne ja pärast maavärinat ja selle ajal. Ohu korral järgige kohalike ametivõimude soovitusi. Suveperioodil võib esineda ulatuslikke metsa- ja maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord teie valitud sihtriigis näiteks siit ja siit.

Suitsetamine on keelatud ühistranspordis, siseruumides ja avalikes kohtades, samuti on keelatud uimastite kasutamise, omamine või nendega kauplemine. Nimetatud keeldude eiramise eest võib karistuseks olla rahatrahv või vanglakaristus kuni 24 aastat.

Antiikesemete valdamine, müük ja eksport on seadusega keelatud, samuti ei ole lubatud eksportida mõningaid turgudelt ostetud ajaloolisi esemeid.

Türgi rahva, presidendi või riigilipu solvamine, laimamine või teotamine (sealhulgas sotsiaalmeedias) on kuritegu, mille eest võib karistuseks olla  vanglakaristus 3 kuni 6 aastani.

Külastades mošeed või mõnda muud usulist pühamut, riietuge tagasihoidlikult ja usutraditsioonidele kohaselt (kaetult).

Türgis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta vaata siit.

Kasulikud lingid: Türgi reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Ankaras või konkreetset piirkonda teenindava Eesti aukonsuli käest.

Riiki sisenemise tingimused

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Türgis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul, pass peab kehtima vähemalt 150 päeva riiki saabumise kuupäevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Türgi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Türgi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Türgi Vabariigi Suursaatkond
Narva mnt.30, 10120 Tallinn
E-mail: embassy.tallinn@mfa.gov.tr
http://tallinn.emb.mfa.gov.tr

Aukonsulid

Türgi Vabariigi Aukonsulaat
Pr Eva Pedjak
Jalaka 60b, 50109 Tartu
E-mail: eva@em.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Ankaras
Gölgeli Sok. NO: 16 06700 Ankara
Faks: +90 31 2405 6976
E-mail: embassy.ankara@mfa.ee
https://ankara.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Trabzonis
Hr. Zeyyat Kafkas
Köleoğlu İş Merkezi No: 53 Kat: 4 Daire: 408
61290 Kaşüstü, Yomra, Trabzon
+90 462 203 3333
zeyyat.kafkas@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Artvini, Bayburti, Giresuni, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsuni, Sinopi ja Trabzoni provintsid
Eesti Vabariigi aukonsul Bursas
Hr. Barış Kaya
Nilüfer 20
Bursa
+90 224 411 1800
barisk@duraner.com.tr
Konsulaarpiirkond: Bursa provints
Eesti Vabariigi aukonsul Antalyas
Hr. Ibrahim Ethem Okudur
Aspendos Bulvari No. 274
07200 Antalya
+90 242 312 00 01
ethem@akaytour.com
Konsulaarpiirkond: Vahemere regiooni provintsid: Antalya, Muğla, İsparta, Burdur
Eesti Vabariigi aukonsul Istanbulis
Hr. Tuncay Özilhan
Balkan Cad. No:58 Buyaka E Blok
34771 Istanbul
+90 216 578 85 17, +90 216 578 85 18
tuncay.ozilhan@anadolugrubu.com.tr
Konsulaarpiirkond: Marmara regiooni linnad Istanbul, Edrine, Kirklareli, Tekirdağ, Kocaeli ja Yalova
Eesti Vabariigi aukonsul Mersinis
Hr. Nebil Taşçı
Ismet Inönü Bulvari Uysal Apt. Kat: 4 Daire: 7
33100 Mersin
+90 324 2384190
ntasci@natagroup.com.tr
Konsulaarpiirkond: Mersini, Adana, Osmaniye, Hatay, Gaziantepi ja Kayseri provintsid