Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Tuneesia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 18.10.2021

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Tuneesias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Palume Tuneesiasse reisijatel olla väga ettevaatlik ja järgida Tuneesia ametkondade ohutusalaseid korraldusi ning nõuandeid. Tuneesia julgeolekujõud võivad rakendada ohutuse tagamiseks erakorralisi meetmeid. 

  • Soovitame mitte külastada Liibüaga piirnevaid alasid. Tuneesia – Alžeeria piirialade külastamiseks vajavad turistid Tuneesia võimude eriluba.
  • Islamimaades reisimisel tuleks eelnevalt tutvuda kohalike traditsioonide ja kommetega, eriti ramadaani ajal.

Liiklus. Tuneesias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Viini konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Kasulikud lingid: Tuneesia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Tunises (vt kontakte allpool) või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Tuneesias viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

Välismaalase passi omanikud võivad Tuneesiasse viisavabalt siseneda turismi eesmärgil ja viibida kuni 90 päeva poole aasta jooksul juhul, kui on tegemist organiseeritud turismireisiga või kui turismigrupi suurus on vähemalt 5 inimest. Viisavabaks sisenemiseks tuleb välismaalase passi omanikul lisaks esitada ettemakstud hotelli broneering, lennupiletid ja kehtiv pass.

Juhime tähelepanu sellele, et Tuneesia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Tuneesia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Tuneesia Vabariigi Suursaatkond
Fredrikinkatu 20 B 17, 00120 Helsinki
Faks: +358 9 6803 9610
https://www.diplomatie.gov.tn/en/nc/mission/etranger/ambassade-de-tunisie-a-helsinki-finlande/

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Tunises
Hr. Abdeljelil Bouraoui
92, Av. Jugurtha
1002 Tunis-Belvédére
Tel: +216 71 798 100
Konsulaarpiirkond: Tuneesia Vabariik