Tšehhi

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 29.05.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riiki sisenemine on lubatud põhjendatud juhtudel. Vajalik on esitada viimase 3 päeva jooksul tehtud PCR test, selle puudumisel tuleb viibida 14 päeva karantiinis.

Transiit läbi Tšehhi: riiki on lubatud läbida maismaad mööda transiidi eesmärgil Eesti kodanikel Eestisse suundumiseks eriloaga, mille saamiseks tuleb vähemalt 24 tundi enne piiri ületamist pöörduda Eesti saatkonna poole Prahas. Transiit peab toimuma 24 tunni jooksul ning sel juhul ei ole meditsiinitõend nõutav.

Riigisisesed piirangud: maski kandmine on kohustuslik ühistranspordis ja avalikus kasutuses olevates ruumides.

Avalik ruum ja üritused: lubatud on üritused kuni 300 osalejaga.

Lisainfo: Tšehhi siseministeerium 

Juhime tähelepanu sellele, et Tšehhi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Tšehhi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

    • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
    • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
    • Kui reisite Tšehhis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Autoga reisides palun hoolitsege selle eest, et teemaksude tasumist kinnitav vinjett ei jääks peale Tšehhis kehtivuse kaotamist auto esiaknale. Kehtetu Tšehhi vinjett esiaknal võib kaasa tuua rahatrahvi.

Kasulikud lingid:
Tšehhi turismiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Prahas või Eesti aukonsulaadist Brmos.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Tšehhisse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Tšehhi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Tšehhi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Tšehhi Vabariigi Suursaatkond
Lahe 4, 10150 Tallinn
E-mail: tallinn@embassy.mzv.cz
https://www.mzv.cz/tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Prahas
Na Kamp? 1 118 00 Praha
Faks: +420 25 701 1181
E-mail: embassy.prague@mfa.ee
https://prague.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Brnos
Hr. Vladimír Bulinský
Jana Nečase 1343/29
616 00 Brno
+420 542 215 109, +420 542 219 678
bumama@bumama.cz
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Moraavia ja Zlini regioonid