Tšehhi

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 22.10.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused:  alates 22.10 ei saa Tšehhi Vabariiki reisida ilma mõjuva põhjuseta. Riiki võib siseneda töö, perekonna külastamise või tervishoiuteenuste kasutamise eesmärgil, samuti pulmadel ja matustel osalemiseks või oma koju pöördumiseks (kui elatakse Tšehhis). Piirang ei puuduta piiriüleseid töötajaid. Piirikontrolli ei ole taastatud.

Eesti kodanikud võivad Tšehhisse reisida ilma testi/karantiinita, kui neil on mõjuvad põhjused, kuid tuleb olla valmis neid põhjusi piiril tõendama.

Transiit läbi Tšehhi: madala riskiga riikidest tulijatele on transiit lubatud piiranguteta. Lisainfo nende piirkondade kohta leiab Tšehhi terviseameti veebilehelt.

Riigisisesed piirangud: alates 05.10 kehtib riigis eriolukord.

  • Maski kandmine on kohustuslik ühistranspordis ja avalikus kasutuses olevates ruumides.
  • Alates 22.10 on suletud kõik teenindusasutused ja poed, v.a. toidupoed, apteegid, lemmikloomapoed jm hädavajalikku pakkuvad asutused (nt tanklad ja pesumajad).
  • Piiratakse ka ebavajalikku liikumist – võib minna tööle ja sealt koju, toidupoodi, loodusesse, maamajja või parki jalutama (kahekaupa, v.a. pereliikmed).
  • Pulmadel ja matustel võib osaleda maksimaalselt 10 inimest, kogunemispiirang (nt meeleavaldused) on 100 inimest (20-liikmelistes gruppides).

Lisainfo: Tšehhi siseministeerium 

Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Tšehhi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

    • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
    • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Tšehhis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid. NB! Autoga reisides palun hoolitsege ühtlasi selle eest, et teemaksude tasumist kinnitav vinjett ei jääks peale Tšehhis kehtivuse kaotamist auto esiaknale. Kehtetu Tšehhi vinjett esiaknal võib kaasa tuua rahatrahvi.

Kasulikud lingid: Tšehhi turismiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Prahas või Eesti aukonsulaadist Brnos.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Tšehhisse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Tšehhi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Tšehhi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Tšehhi Vabariigi Suursaatkond
Lahe 4, 10150 Tallinn
E-mail: tallinn@embassy.mzv.cz
https://www.mzv.cz/tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Prahas
Na Kamp? 1 118 00 Praha
Faks: +420 2 5701 1181
E-mail: embassy.prague@mfa.ee
https://prague.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Brnos
Hr. Vladimír Bulinský
Jana Nečase 1343/29
616 00 Brno
+420 542 215 109, +420 542 219 678
bumama@bumama.cz
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Moraavia ja Zlini regioonid