Tšehhi

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 18.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 21.06.2021 on EL kodanikel võimalik Tšehhi reisida ilma reisi eesmärki põhjendamata (sh turismi eesmärgil), kuid jätkuvalt tuleb arvestada riikide ohutasemetest tulenevate reeglitega (kirjeldatud allpool). Keskmise ja kõrge riskiga riikidest saabudes vabastab testimisest ja isolatsioonikohustusest ka EL riigis (sh Eestis) tehtud vaktsineerimise sertifikaat (möödunud peab olema vähemalt 22 päeva pärast esimese doosi saamist) või arstitõend SARS-CoV-2 läbi põdemise kohta (viimase 180 päeva jooksul). Alates 01.07.2021 aktsepteeritakse ka EL-ülest digitaalset Covid tõendit. Täpsem info 21.06.2021 kehtima hakkavate reeglite kohta.

Kuni 21.06.2021 tohivad mitteresidendid Tšehhi reisida ainult mõjuval põhjusel/hädavajadusel (ärireisi puhul kirjaliku tõendiga) ning aktsepteeritakse ainult Tšehhi ja naaberriikide vaktsiinisertifikaate.

  •  Väga kõrge riskiga riikidest saabudes tuleb esitada riiki sisenemisel koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat PCR-testi kohta (tehtud viimase 72h jooksul enne reisi alustamist) ning viibida karantiinis, misjärel tuleb teha uus PCR-test mitte varem kui 5. päeval. Riigis on kohustuslik kanda igal pool avalikes kohtades (sh õues) FFP2 kaitsemaski. Samuti tuleb täita vastav infoankeet ja esitada see piiril. Teise testi tulemus tuleb saata ka lähimasse selleks volitatud terviseasutusele Tšehhis, eelistatavalt e-posti teel (Praha puhul on aadress covid-hc@hygpraha.cz).
  • Kõrge riskiga riikidest saabujad peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi (PCR-test peab olema tehtud vähem kui 72h enne reisi alustamist või antigeenitest, mis peab olema tehtud vähem kui 24h enne reisimist) ja tegema mitte hiljem kui 5. päeval pärast riiki sisenemist teise PCR-testi (seni tuleb viibida karantiinis). Samuti tuleb täita infoankeet ning teise testi tulemus tuleb saata lähimasse selleks volitatud terviseasutusele Tšehhis, eelistatavalt e-posti teel. NB! Eestis vaktsineeritutele ei ole hetkeseisuga erandit kehtestatud.
  • Keskmise riskiga riikidest saabudes (sh Eesti alates 14.06.2021) tuleb esitada piiril koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi (viimase 72h jooksul tehtud) või antigeenitesti (24h jooksul tehtud) kohta ning täidetud infoankeet. Teist testi ei ole kohustuslik teha.
  • Riikide nimekirja uuendatakse iganädalaselt ja need avaldatakse Terviseameti veebilehel. Rohkem infot erandite kohta leiab Siseministeeriumi veebilehelt.

Kokkuvõtlik info sisenemise tingimuste kohta.

Transiit läbi Tšehhi: transiit on lubatud 12h jooksul. Maismaatransiidil tuleb esitada piiril koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat, mis kinnitab kuni 72h vana PCR-testi või kuni 24h vana antigeenitesti negatiivset tulemust (test peab olema tehtud kuni 24h/72h jooksul enne reisi alustamist) vaid juhul, kui saabutakse väga kõrge riskiga riigist. Lennutransiidil ei ole sertifikaadi esitamine vajalik, v.a teekonna jätkamisel mööda maismaad ehk kombineeritud transiidi puhul. Transiidi puhul ei nõuta tervise/infoankeedi täitmist.

Riigisisesed piirangud:

  • hädavajalikke kaupu müüvates poodides, ühistranspordis ning avalikes siseruumides on kohustuslik kanda FFP2 maski ning õues vähemalt kirurgilist maski, kui pole võimalik distantsi hoida;
  • toitlustamine restoranides on lubatud ainult testitutele, vaktsineeritutele või viiruse läbipõdenutele. Sarnased nõuded kehtivad ka hotellides ööbimisel.
  • Lisainfo riigis kehtivate piirangute kohta.

Lisainfo: Tšehhi siseministeerium 

Juhime tähelepanu sellele, et Tšehhi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Tšehhi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Liiklus. Kui reisite Tšehhis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

  • NB! Autoga reisides palun hoolitsege ühtlasi selle eest, et teemaksude tasumist kinnitav vinjett ei jääks pärast Tšehhis kehtivuse kaotamist auto esiaknale. Kehtetu Tšehhi vinjett esiaknal võib kaasa tuua rahatrahvi.

Kasulikud lingid: Tšehhi turismiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Prahas või Eesti aukonsulaadist Brnos.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Tšehhisse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Tšehhi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Tšehhi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Tšehhi Vabariigi Suursaatkond
Lahe 4, 10150 Tallinn
E-mail: tallinn@embassy.mzv.cz
https://www.mzv.cz/tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Prahas
Na Kamp? 1 118 00 Praha
Faks: +420 2 5701 1181
E-mail: embassy.prague@mfa.ee
https://prague.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Brnos
Hr. Vladimír Bulinský
Jana Nečase 1343/29
616 00 Brno
+420 542 215 109, +420 542 219 678
bumama@bumama.cz
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Moraavia ja Zlini regioonid