Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Tšehhi

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 01.09.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Kõigil riiki sisenejatel on kohustuslik täita eelnevalt terviseankeet. Eesti kuulub kõrge riskitasemega riikide hulka.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, seejuures peab vaktsiini teisest doosist olema möödunud  vähemalt 14 päeva. Esitada tuleb vaktsineerimist tõendav dokument (ELi COVID digitõend või riiklik sertifikaat);
  • viimase 180 päeva jooksul COVID-19 läbipõdenud isikud, kui nad esitavad läbipõdemist tõendava dokumendi (ELi COVID digitõend või ingliskeelne arstitõend);
  • kõrge riskiga riikidest (sh Eestist) saabuvad isikud, kui nad esitavad piiril koroonaviirus SARS-CoV-2 PCR-testi (viimase 72h jooksul tehtud) negatiivset tulemust kinnitava sertifikaadi. Riiki saabumise 5. päeval tuleb teha uus PCR test, negatiivse testitulemuse selgumiseni tuleb viibida eneseisolatsioonis.

Lapsed: alla 6-aastased lapsed, kes tulevad keskmise, kõrge ja väga kõrge riskiga riigist, peavad olema 5 päeva eneseisolatsioonis (testimist enne või pärast riiki saabumist ja terviseankeedi täitmist ei nõuta). 6-12-aastased (st nooremad kui 12) lapsed ei pea enne riiki saabumist testima, kuid kõrge ja väga kõrge riskiga riigist saabudes tuleb teha 5 päeva jooksul pärast saabumist PCR test ning viibida kuni negatiivse tulemuse saamiseni eneseisolatsioonis.

Lisainfo: kokkuvõtlik info sisenemise tingimuste kohta ning EL riikide kodanikele kehtivatest reeglitest.

Transiit: transiit on lubatud 12h jooksul. Transiidi puhul ei nõuta terviseankeedi täitmist ega sertifikaatide esitamist.

Riigisisesed piirangud: detailne info riigis kehtivate piirangute kohta.

  • Siseruumides (nt toidupoes) on kohustuslik kanda FFP2 maski ning restorane ja kohvikuid tohivad külastada ainult vaktsineeritud, testitud või viiruse läbipõdenud isikud, kes omavad vastavat sertifikaati.

Lisainfo: Tšehhi siseministeerium 

Juhime tähelepanu sellele, et Tšehhi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Tšehhi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Liiklus. Kui reisite Tšehhis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

  • NB! Autoga reisides palun hoolitsege ühtlasi selle eest, et teemaksude tasumist kinnitav vinjett ei jääks pärast Tšehhis kehtivuse kaotamist auto esiaknale. Kehtetu Tšehhi vinjett esiaknal võib kaasa tuua rahatrahvi.

Kasulikud lingid: Tšehhi turismiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Prahas või Eesti aukonsulaadist Brnos.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Tšehhisse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Tšehhi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Tšehhi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Tšehhi Vabariigi Suursaatkond
Lahe 4, 10150 Tallinn
https://www.mzv.cz/tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Prahas
Na Kampě 1 118 00 Praha
Faks: (420) 25 701 1181
https://prague.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Brnos
Hr. Vladimír Bulinský
Jana Nečase 1343/29
616 00 Brno
+420 542 215 109, +420 542 219 678
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Moraavia ja Zlini regioonid