Tšehhi

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 06.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: mitteresidendid tohivad Tšehhi reisida ainult mõjuval põhjusel või hädavajadusel ning ka maisaamatransiidil tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat 72h vana PCR-testi/24h vana antigeeni testi kohta (testid peavad olema tehtud kuni 24/72h jooksul enne reisi alustamist mitte Tšehhi piirile jõudmist). Lennutransiidil sertifikaadi esitamine ei ole vajalik. Kokkuvõtlik info sisenemise tingimuste kohta.

 • Väga kõrge riskiga riikidest (sh Eesti) saabudes tuleb esitada riiki sisenemisel koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat PCR-testi kohta (tehtud viimase 72h jooksul enne reiis alustamist) ning viibida karantiinis, misjärel tuleb teha teine test (kõige varem 5. päeval). Riigis on kohustuslik kanda igal pool avalikes kohtades (sh õues) kaitsemaski. Samuti tuleb täita vastav infoankeet ja esitada see piiril. Teise testi tulemus tuleb saata ka lähimasse selleks volitatud terviseasutusele Tšehhis, eelistatavalt e-posti teel.
 • Kõrge riskiga riikidest saabujad peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi (PCR-test  peab olema tehtud vähem kui 72h enne Tšehhi saabumist või antigeenitest, mis peab olema tehtud vähem kui 24h enne saabumist) ja tegema mitte hiljem kui 5. päeval pärast riiki sisenemist teise PCR-testi (seni tuleb viibida karantiinis). Olenevalt transpordiliigist tuleb test teha enne Tšehhi piirile jõudmist (reisimisel ühistranspordiga) või on pärast riigipiiri ületamist (reisimisel isikliku transpordivahendiga). Samuti tuleb täita infoankeet ning teise testi tulemus tuleb saata ka lähimasse selleks volitatud terviseasutusele Tšehhis, eelistatavalt e-posti teel.
 • Keskmise riskiga riikidest saabudes (ühistranspordiga) tuleb esitada piiril koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi (viimase 72h jooksul tehtud) või antigeenitesti (24h jooksul tehtud) kohta ning täidetud infoankeet. Isikliku transpordivahendiga saabudes võib testi teha 5 päeva jooksul pärast saabumist.
 • Riikide nimekirja uuendatakse iganädalaselt ja need avaldatakse Terviseameti veebilehel. Rohkem infot erandite kohta leiab Siseministeeriumi veebilehelt.

Transiit läbi Tšehhi: transiit on lubatud 12h jooksul. Alates 01.03.2021 tuleb ka maismaatransiidi puhul esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat. Aktsepteeritakse nii PCR-testi (tehud mitte rohkem kui 72h enne reisi), kui ka antigeenitesti (tehtud mitte rohkem kui 24h enne reisi). Lennutransiidil sertifikaadi esitamine ei ole vajalik.

Riigisisesed piirangud: 05.10.2020 – 11.04.2021 kehtib riigis eriolukord.

 • Liikumispiirang ajavahemikus kl 21.00-05.00, regioonide vahel tohib reisida ainult hädavajadusel.
 • Toitlustus- ja meelelahutusasutused on suletud.
 • Üksikud avatud hotellid võtavad vastu ainult ärireisijaid.
 • Maski kandmine on kohustuslik igal pool (ka õues), kus ei ole võimalik distantsi hoida. Poodides, ühistranspordis ja mujal avalikes ruumides on kohustuslik kanda FFP2 maski.

Lisainfo: Tšehhi siseministeerium 

Juhime tähelepanu sellele, et Tšehhi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Tšehhi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Tšehhis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

 • NB! Autoga reisides palun hoolitsege ühtlasi selle eest, et teemaksude tasumist kinnitav vinjett ei jääks pärast Tšehhis kehtivuse kaotamist auto esiaknale. Kehtetu Tšehhi vinjett esiaknal võib kaasa tuua rahatrahvi.

Kasulikud lingid: Tšehhi turismiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Prahas või Eesti aukonsulaadist Brnos.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Tšehhisse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Tšehhi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Tšehhi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Tšehhi Vabariigi Suursaatkond
Lahe 4, 10150 Tallinn
E-mail: tallinn@embassy.mzv.cz
https://www.mzv.cz/tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Prahas
Na Kamp? 1 118 00 Praha
Faks: +420 2 5701 1181
E-mail: embassy.prague@mfa.ee
https://prague.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Brnos
Hr. Vladimír Bulinský
Jana Nečase 1343/29
616 00 Brno
+420 542 215 109, +420 542 219 678
bumama@bumama.cz
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Moraavia ja Zlini regioonid