Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Tšehhi

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 19.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Tšehhis COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

  • Kõikidel reisijatel alates 12 eluaastast on kohustuslik täita eelnevalt terviseankeet.

Riiki saavad väga kõrge riskitasemega riigist (sh Eestist) siseneda EL kodanikud ja elanikud, kes on:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga või riikliku sertifikaadiga, et vaktsineerimine kahedoosilise vaktsiiniga on lõpetatud vähemalt 14 päeva tagasi. Lisaks tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR testi kohta (tehtud 72h jooksul enne reisi), antud nõue ei kehti tõhustusdoosi (kolmanda vaktsiinidoosi) saanutele.
  • viimase 180 päeva jooksul COVID-19 läbipõdenud isikud, kui nad tõendavad läbipõdemist ELi COVID digitõendiga. Lisaks tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR testi kohta (tehtud 72h jooksul enne reisi).
  • kõrge ja väga kõrge riskiga riikidest (sh Eestist) saabuvad isikud, kui nad esitavad piiril koroonaviirus SARS-CoV-2 PCR-testi (tehtud viimase 72h jooksul enne reisi) negatiivset tulemust kinnitava sertifikaadi. Riiki saabumise 5.-7. päeval tuleb teha uus PCR test, negatiivse testitulemuse selgumiseni tuleb igal pool kanda FFP2 maski, välja arvatud oma majutuskohas.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea Tšehhi saabumisel testima ega isolatsioonis viibima. Vaktsineeritud lastelt ja noortelt vanuses 12-18 ei nõuta revaktsineerimist (kolmandat tõhustusdoosi) ega sertifikaadi esitamist negatiivse testi kohta.

Lisainfo: kokkuvõtlik info sisenemise tingimuste kohta või Tšehhi siseministeeriumi veebileht.

Transiit: transiit on lubatud 12h jooksul. Transiidi puhul ei nõuta terviseankeedi täitmist ega sertifikaatide esitamist.

Riigisisesed piirangud: detailne info riigis kehtivate piirangute kohta.

  • Siseruumides (nt toidupoes) on kohustuslik kanda FFP2 maski ning restorane ja kohvikuid tohivad külastada ainult vaktsineeritud, testitud või viiruse läbipõdenud isikud, kes omavad vastavat sertifikaati.
  • Teatud teenuste (hotellid, restoranid, spordi- ja kultuuriüritused, muuseumid ja lossid jne) kasutamisel nõutakse vaktsineerimis- või läbipõdemistõendi esitamist. Ärireisijad ja lapsed vanuses 12-18 võivad esitada sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta. Alla 12-aastastelt teenuste kasutamisel testi ei küsita.

Juhime tähelepanu sellele, et Tšehhi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Tšehhi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Liiklus. Kui reisite Tšehhis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

  • NB! Autoga reisides palun hoolitsege ühtlasi selle eest, et teemaksude tasumist kinnitav vinjett ei jääks pärast Tšehhis kehtivuse kaotamist auto esiaknale. Kehtetu Tšehhi vinjett esiaknal võib kaasa tuua rahatrahvi.

Kasulikud lingid: Tšehhi turismiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Prahas või Eesti aukonsulaadist Brnos.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Tšehhisse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Tšehhi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Tšehhi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Tšehhi Vabariigi Suursaatkond
Lahe 4, 10150 Tallinn
Faks: +372 631 4716
https://www.mzv.cz/tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Prahas
Na Kampě 1 118 00 Praha
Faks: (420) 25 701 1181
https://prague.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Brnos
Hr. Vladimír Bulinský
Jana Nečase 1343/29
616 00 Brno
+420 542 215 109, +420 542 219 678
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Moraavia ja Zlini regioonid