Taani

1 Suursaatkond
6 Aukonsulit
Uuendatud 18.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riigid on jagatud kolme värvikategooriasse (kollane, oranž ja punane), Eesti kuulub kuni 19.06.2021 kl 15.59 oranžide riikide nimekirja. Alates 14.05.2021 saavad EL ja Schengeni riikidest saabuvad  ja seal alaliselt elavad isikud Taani siseneda ilma mõjuva põhjuseta, saabumisel kehtib nõuetekohase testitulemuse esitamine, kiirtesti tegemise ja eneseisolatsiooni nõue. Erandid kehtivad kollaste riikide ja naaberriikide elanikele ning koroonaviiruse läbi põdenud ning Euroopa Ravimiameti poolt heakskiidetud vaktsiinikuuri täielikult läbinud EL või Schengeni riikide elanikele.

NB! Reisinfo muudatus alates 19.06.2021!

Alates laupäevast 19.06.2021 kell 16.00 kuulub Eesti kollaste riikide hulka. Eestist tulles ning sisenedes maismaa- või merepiiri mööda hakkavad nõuded kehtima alates 16:00. Kui reisida Taani lennukiga, peab lennuki väljumisaeg olema 16:00 või hilisem. Peale tähtaega saabudes või lennukile minnes ei ole enam kohustuslik esitada tõendit vaktsineerimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta.

Taanis tuleb järgida riigisiseseid reegleid (pikemalt allpool), kehtivad erinevad piirangud ning testitulemuse/vaktsineerimispassi esitamise nõuded. Nõuete rikkumisel võidakse määrata alates 2500 DKK suurune trahv.

 • Alates 01.05.2021 peavad kõik oranžist ja punasest riigist lennukiga riiki saabuvad isikud (sh Taani kodanikud ja alalised elanikud) esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi (inglise või taani keeles) 48h enne saabumist tehtud negatiivse PCR- või antigeenitesti kohta. Nõue kehtib alates 16. eluaastast. Erandid kehtivad kollastest riikidest saabujatele, naaberregioonide elanikele ning koroonaviiruse läbi põdenud või täielikult vaktsineeritud isikutele. Taanikeelne lisainfo.
 • Kõigile saabujatele (v.a erandid) kehtib riiki sisenemisel koroonaviiruse (kiir)testi tegemise ning eneseisolatsiooni nõue. Riiki sisenedes tuleb teha täiendav koroonaviiruse test, mille tulemus peab olema negatiivne. Info kohalduvate nõuete kohta.
 • Riiki sisenedes on kohustus jääda 10-päevaks eneseisolatsiooni (v.a erandid), mida saab lühendada, tehes koroonaviiruse PCR testi alates riiki saabumise 4. päevast, testi tulemus peab olema negatiivne.
 • ERANDID! Alates 01.05.2021 ei pea Taani sisenedes negatiivset testitulemust esitama, riiki sisenemisel testi tegema ja isolatsiooni jääma EL ja Schengeni riikidest saabuvad ning seal alaliselt elava isikud, kes on Euroopa Ravimiameti poolt heaks kiidetud vaktsiiniga COVID-19 vastu täielikult vaktsineeritud. Viimasest vaktsiinidoosist peab olema möödunud vähemalt 2 nädalat ja vähem kui 8 kuud. Vaktsineerimist tuleb piiril tõendada, vaata infot nõuete kohta. Testimis- ja isolatsioonikohustusest on vabastatud täieliku vaktsineerimise läbinud täiskasvanutega kaasareisivad kuni 14-aastased lapsed. 15-17-aastased, kes reisivad koos täielikult vaktsineeritud täiskasvanutega peavad lennukile minnes esitama mitte varem kui 48h enne saabumist tehtud koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse tulemuse kohta ning tegema uue testi Taani saabudes. Samuti ei pea saabumisel negatiivset testitulemust esitama ega isolatsiooni jääma isikud, kes on koroonaviiruse läbi põdenud ja kellel seetõttu võib test näidata valepositiivset tulemust, võivad esitada piiril sertifikaadi PCR-testi positiivse tulemuse kohta (taani või inglise keeles), mis on tehtud rohkem kui 14 päeva ja vähem kui 8 kuud enne reisi.
 • Lennule saamiseks peavad koroonaviirus SARS-COV-2 sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta esitama ka Taani kodanikud ja alalised elanikud. Auto, laeva, rongiga või jala piiri ületades Taani kodanikud ja alalised elanikud koroonaviiruse testi tulemust esitama ei pea, küll tuleb aga saabudes teha 24h jooksul test ja jääda eneseisolatsiooni.
 • Kollastest riikidest saabuvad ja seal alaliselt elavad isikud ei pea esitama negatiivset testitulemust ega jääma saabudes eneseisolatsiooni. Piiriregioonidest (Schleswig-Holstein, Skane, Blekinge, Halland, Västra Götaland) saabuvad sealsed alalised elanikud peavad piiril esitama mitte rohkem kui 72h varem tehtud testi negatiivse tulemuse, neile ei kohaldu täiendava testimise ega isolatsiooni nõue. Punastest riikidest võib Taani siseneda ainult väga loetletud erijuhtudel, kehtivad testitulemuse esitamise, sisenemisel testimise ning eneseisolatsiooni nõuded.

Transiit läbi Taani Eestisse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud:

 • alates 06.05.2021 on avatud suur osa riigist. Siseruumides osutatavate teenuste (juuksurid, muuseumid, teatrid, kohvikud, raamatukogud, kohvikud jne) tarbimisel kehtib “koroonapassi” esitamise nõue. Koroonapassiks loetakse vaktsineerimissertifikaat, mis tõendab, et täielikust vaktsineerimisest on möödas rohkem kui 14 päeva; vähem kui 72h vana koroonaviiruse negatiivne testitulemus; koroonaviiruse läbipõdemise tõend (rohkem kui 14 päeva ja vähem kui 8 kuud vana positiivne PCR testitulemus); vaktsineerimistõend, mis näitab, et Euroopa Ravimiameti poolt heaks kiidetud kaheastmelisest vaktsineerimisest on saadud esimene doos ning sellest on möödas rohkem kui 14 päeva; Eestis vaktsineeritust saab tõendada inglisekeelse digilugu.ee väljatrükiga või telefonist näidates.

Piirangud ja nõuded võivad regiooniti erineda, vaata täpsemaid reegleid. Vastavalt nakatumismäärale võivad mõned regioonid olla ka täielikult suletud.

 • maski kandmine on kohustuslik tervishoiuasu ning ühistranspordis (sh lennureisidel ja lennujaamas). Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed;
 • soovitatakse järgida 2-meetrise distantsi reeglit; avalike kogunemiste osalejate piirarv on 50 inimest sise- ning 100 inimest välitingimustes;
 • COVID-19 testimine toimub avalikes testimiskeskustes üle riigi, valida saab kiirtesti ning PCR testimiskeskuse vahel. Olenemata testiliigist on testimine kõigile tasuta. Välismaalased, kellel ei ole kohalikku digitaalset identiteeti (NemID) peavad PCR-testi tarbeks tegema endale kasutajakonto lehel http://Covidresults.dk (juhised), kiirtesti saab teha ka ilma. Testi tegemiseks aega reserveerima ei pea, tuleb valida sobivaim testimiskeskus, kehtib üldjärjekorra põhimõte.

Lisainfo: piiriületamise küsimuste korral helistage Taani politsei infonumbril +45 7020 6044 või vaadake Taani sisenemise tingimusi 

Juhime tähelepanu sellele, et Taani võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Taani saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardi kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Taanis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Taani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Kopenhaagenis ja Eesti aukonsulitelt Taanis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Taani reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Taani võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Taani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kuninglik Taani Suursaatkond
Wismari 5, 15047 Tallinn
E-mail: tllamb@um.dk
http://www.denmark.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Kopenhaagenis
Frederiksgade 19, 1265 Kopenhaagen
Faks: +45 3946 3076
E-mail: embassy.copenhagen@mfa.ee
https://copenhagen.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Fredericias
Hr. Thomas Graversen
Treldevej 183
7000 Fredericia
+45 7592 3344
estonianconsul@fredericia.com
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Holsteinborgis
Krahv Ulrich Holstein-Holsteinborg
Ørslevvej 334
4243 Holsteinborg
+45 55 459 005
holstein@holsteinborg.dk
Konsulaarpiirkond: Singelse, Kalundborg, Lejre, Holbæk, Odsherred, Roskilde, Greve, Ringsted, Køge, Solrød and Sorø kommuunid.
Eesti Vabariigi aukonsul Århusis
Hr Claus Emil Engel Johansen
Ryesgade 31
8000 Århus C
+45 31 18 11 15
cj@askt.dk
Konsulaarpiirkond: Kesk-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Aalborgis
Pr Katja Nowak Nielsen
Prinsensgade 15
9000 Aalborg
+45 963 08 080
Katja.Nowak.Nielsen@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Põhja-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Vordingborgis
Filip Dalthur Rasmussen
Stavreby Strandvej 4
Præstø
+45 21 20 62 69
frasmussen@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Vordingborg, Guldborgsund, Næstved, Lolland, Faxe, Stevns
Eesti Vabariigi aukonsul Odenses
Hr. Palle Bo Stærmose
Sivlandvænget 29
DK 5260 Odense
+45 66 111 811
estonianconsul@juliana.com
Konsulaarpiirkond: Odense, Bogense, Kerteminde, Middelfart, Assens, Nyborg, Faaborg-Midfyn, Svendborg, Langeland, Ærø