Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Taani

1 Suursaatkond
6 Aukonsulit
Uuendatud 18.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Taanis COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

Taani saabudes tuleb jälgida, kas saabutakse EL/Schengen riikidest, riskiriikidest, kõrge riskiga riikidest (arvestada tuleb ka transiidi korras läbitud riikidega), kuna kohalduvad erinevad nõuded.

Riiki saavad siseneda EL/Schengeni ja riskiriikidest (sh Eestist):

  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta (PCR test tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist või antigeeni test tehtud 48h jooksul enne riiki sisenemist). Nõue kehtib ka vaktsineeritutele.
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kui nad tõendavad positiivset PCR testitulemust, mis on rohkem kui 14 päeva ja vähem kui 180 päeva vana.

Erandid: Taani residendid (nö kollase kaardi omanikud) saavad valida, kas teevad testi enne riiki saabumist või 24h jooksul pärast riiki saabumist. Vaata täpsemalt erandite loetelu.

  • Kõrge riskiga riikidest saabujad (v.a täielikult vaktsineeritud ja koroonaviiruse läbipõdenud) peavad lisaks jääma 10 päevaks isolatsiooni, mida saab lühendada tehes PCR testi 6. päeval peale riiki saabumist ja selle tulemus on negatiivne.
  • Riikidest, kus levivad koroonaviiruse uued mutatsioonid kehtivad järgmised tingimused.

Lapsed: alla 15-aastastelt lastelt ei nõuta koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi esitamist negatiivse testitulemuse kohta.

Transiit läbi Taani: transiit on lubatud. Transiitreisijad, kes lahkuvad riigist 24h jooksul, ei pea esitama sertifikaati negatiivse testitulemuse kohta.

Lisainfo: piiriületamise küsimuste korral helistage Taani politsei infonumbril +45 7020 6044 või vaadake Taani sisenemise tingimusi .

Riigisisesed piirangud: paljudes avalikes siseruumides kehtib maski kandmise ja/või koroonapassi esitamise kohustus.

  • Mask kandmise kohustus kehtib ühistranspordis, poodides/kaubamajades ja kaubanduskeskustes, siseturgudel, kaasamüügirestoranides ja hulgikaubandusettevõtetes.
  • Maski kandmine (alates 6 eluaastast) on kohustuslik lennureisidel ja lennujaamas.

Alates 16.01.2022 on avatud muuseumid, teatrid, kinod jm meelelahutusasutused, külastustel tuleb esitada kehtiv koroonapass, kehtivad piirangud osalejate arvule. Suletud on ööklubid, veepargid jms. Kohvikud ja restoranid suletakse hiljemalt kell 23.00, alkoholimüük on keelatud vahemikus kl 22.00-05.00.

  • Alates 15 eluaastast peab esitama kehtiva koroonapassi haridusasutustes, kohvikutes, ööklubides, restoranides jm toitlustusasutustes (v.a kaasamüük), hooldekodudes ning haiglates.

Samuti peab kehtiva koroonapassi esitama teenuste, mis nõuavad lähikontaktis olemist (juuksurid, massaažisalongid, ilukliinikud, solaariumid jne), tarbimisel. Asutustel ja ettevõtetel on lubatud kehtestada karmimaid nõudeid (sh koroonapassi või maskikandmise osas).

Kehtivaks koroonapassiks loetakse: tõend täieliku vaktsineerimise kohta (14 päeva pärast 2. doosi või Johnson & Johnson vaktsiini korral pärast 1. doosi); tõend 1. vaktsiinidoosi saamise kohta mitte vähem kui 14 ning rohkem kui 42 päeva tagasi; tõend COVID-19 läbipõdemise kohta mitte vähem kui 14 päeva ning rohkem kui 6 kuud tagasi; negatiivne testitulemus PCR mitte rohkem kui 72h vana ning antigeeni test mitte rohkem kui 48h vana.

COVID-19 testimine toimub avalikes testimiskeskustes üle riigi, kus saab teha nii antigeeni- kui PCR-testi, mis on kõigile tasuta. Välismaalased, kellel ei ole kohalikku digitaalset identiteeti (NemID) peavad PCR-testi tarbeks tegema endale kasutajakonto lehel http://Covidresults.dk.

Juhime tähelepanu sellele, et Taani võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Taani saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardi kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Taanis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Taani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Kopenhaagenis ja Eesti aukonsulitelt Taanis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Taani reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Taani võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Taani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kuninglik Taani Suursaatkond
Wismari 5, 15047 Tallinn
E-mail: tllamb@um.dk
http://www.denmark.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Kopenhaagenis
Frederiksgade 19 1265 Kopenhaagen
Faks: (45) 3946 3076
https://copenhagen.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Fredericias
Hr. Thomas Graversen
Treldevej 183
7000 Fredericia
+45 7592 3344
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Holsteinborgis
Krahv Ulrich Holstein-Holsteinborg
Ørslevvej 334
4243 Holsteinborg
+45 55 459 005
Konsulaarpiirkond: Singelse, Kalundborg, Lejre, Holbæk, Odsherred, Roskilde, Greve, Ringsted, Køge, Solrød and Sorø kommuunid.
Eesti Vabariigi aukonsul Århusis
Hr Claus Emil Engel Johansen
Ryesgade 31
8000 Århus C
+45 31 18 11 15
Konsulaarpiirkond: Kesk-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Aalborgis
Pr Katja Nowak Nielsen
Prinsensgade 15
9000 Aalborg
+45 963 08 080
Konsulaarpiirkond: Põhja-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Vordingborgis
Filip Dalthur Rasmussen
Stavreby Strandvej 4
Præstø
+45 21 20 62 69
Konsulaarpiirkond: Vordingborg, Guldborgsund, Næstved, Lolland, Faxe, Stevns
Eesti Vabariigi aukonsul Odenses
Hr. Palle Bo Stærmose
Sivlandvænget 29
DK 5260 Odense
+45 66 111 811
Konsulaarpiirkond: Odense, Bogense, Kerteminde, Middelfart, Assens, Nyborg, Faaborg-Midfyn, Svendborg, Langeland, Ærø