Taani

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 06.07.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riiki saavad siseneda Taani kodanikud, alalised elanikud ning mõjuva põhjusega ka teised isikud. Dokumentidega tõendamisel on lubatud nt abikaasa juurde tulemine, pereliikmete ja partnerite külastamine, töö- või teenuseosutamise leping, õpingud, ärivisiit. 

Alates 27.06 on Eesti elanikel turismi eesmärgil Taani sisenemine lubatud tingimusel, et nende puhkus kestab vähemalt nädala ja neil on piiril võimalik seda tõendada 6 öö broneeringu kinnitusega. Lisainfo: Taani sisenemise tingimused 

Transiit läbi Taani Eestisse: transiit on Eesti kodanikele lubatud nii maismaad kui lennujaamu läbides.

 Riigisisesed piirangud: soovitatakse järgida 1-meetrilise distantsi reeglit. Alates 15.06 nõutakse reisijatelt lennujaamades näomaski kandmist. 

 

Juhime tähelepanu sellele, et Taani võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Taani saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Taanis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid:
Taani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Kopenhaagenis ja Eesti aukonsulitelt Taanis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Taani reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Taani võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Taani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kuninglik Taani Suursaatkond
Wismari 5, 15047 Tallinn
E-mail: tllamb@um.dk
https://www.denmark.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Kopenhaagenis
Frederiksgade 19, 1265 Kopenhaagen
Faks: +45 3946 3076
E-mail: embassy.copenhagen@mfa.ee
https://copenhagen.mfa.ee