Taani

1 Suursaatkond
6 Aukonsulit
Uuendatud 05.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: kehtivad erinevad reeglid Taani kodanikele ja alalistele elanikele ning teistest riikidest pärit reisijatele.

 • Alates 9.01.2021 peavad kõik lennukiga riiki saabuvad Taani kodakondsuse või elamisõigusega isikud piiril esitama koroonaviirus SARS-CoC-2 sertifikaadi (inglise või taani keeles) 24h enne reisi tehtud negatiivse PCR- või antigeenitesti kohta. Nõue kehtib alates 12. eluaastast. Sertifikaati kontrollib lennufirma.
 • Kõik riiki saabuvad teiste riikide kodanikud (st ei oma Taani kodakondsust või elamisõigust), kes sisenevad Taani mõjuval põhjusel peavad, olenemata saabumise viisist, esitama piiril koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi (inglise või taani keeles) 24h enne reisi tehtud negatiivse PCR- või antigeenitesti kohta. Nõue kehtib alates 12. eluaastast. Sertifikaati kontrollib lennufirma ja/või Taani politsei. Kõigile saabujatele kehtib riiki sisenemisel koroonaviiruse kiirtesti tegemise ning eneseisolatsiooni nõue.
 • Riiki sisenedes tuleb teha täiendav koroonaviiruse kiirtest, mille tulemus peab olema negatiivne. Riiki saabuja peab olema terve ning sisenemise võimaldamise otsuse teeb ametnik piiril. Info kohalduvate nõuete kohta.
 • Riiki sisenedes on kohustus jääda 10-päevaks eneseisolatsiooni, mida saab lühendada, tehes koroonaviiruse testi alates riiki saabumise 4. päevast, testi tulemus peab olema negatiivne.
 • Isikud, kes on olnud nakatunud COVID-19 haigusse ja kellel seetõttu võib test näidata valepositiivset tulemust, võivad esitada piiril tõendi COVID-19 positiivse tulemuse kohta (taani või inglise keeles), mis on tehtud rohkem kui 14 päeva ja vähem kui 8 nädalat enne reisi.
 • Isikud, kes ei ole Taani kodanikud ega alalised elanikud võivad riiki siseneda ainult mõjuval põhjusel. Väljastpoolt Taani riiki (v.a Gröönimaalt, Fääri saartelt ning naaberregioonidest, nt Skånest) tulles ja dokumentidega tõendamisel on lubatud nt abikaasa juurde tulemine, limiteeritud juhtudel pereliikmete ja partnerite külastamine või töölepingu alusel töötamine Taanis. Samuti peavad kõik välisriikidest saabuvad vähemalt 12. aasta vanused isikud piiril esitama lisaks sisenemise eesmärgi dokumentatsioonile ka koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi (inglise või taani keeles) maksimaalselt 24h enne saabumist tehtud negatiivse PCR- või kiirtesti kohta. Riiki saabudes tuleb teha koroonaviiruse kiirtest ka Taanis, mis peab olema negatiivne, ning jääda eneseisolatsiooni.
 • Lennule saamiseks peavad koroonaviirus SARS-COV-2 sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta esitama ka Taani kodanikud ja alalised elanikud, kel tuleb lisaks riiki sisenemiseks tõendada kodakondsust või elamisõigust (nt Taani Kuningriigi pass või kollane kaart). Auto, laeva, rongiga või jala piiri ületades Taani kodanikud ja alalised elanikud koroonaviiruse testi tulemust esitama ei pea, küll tuleb aga tõendada riiki sisenemise õigust ning saabudes teha kiirtest ja jääda eneseisolatsiooni.

Transiit läbi Taani Eestisse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud:

 • alates 09.12.2020 on Taanis suletud enamik avalikke asutusi, sh kõik kaubanduskeskused restoranid, baarid, kultuuriasutused, teatrid, kinod, muuseumid, spordiklubid ja ujulad. Erandid kehtivad profispordile;
 •  alates 01.03.2021 on avatud eraldiseisvad poed (suurtel poodidel ajabroneerimise kohustus), esmatarbekaupade poed, lasteaiad, algkoolid, keskkoolid ning apteegid. Mõned välitingimustes tegutsevad spordi- ja kultuuriasutused on avatud, kehtib vaktsineerimissertifikaadi või (vähem kui 72h vana) negatiivse testi tulemuse esitamise nõue ning erinevad piirarvud külastajatele. Piirangud ja nõuded võivad regiooniti erineda;
 • mõningates Taani regioonides (nt Bornholmi saar) on avatud rohkem kohti või teenuseid, kuid külastamisel kehtib vaktsineerimissertifikaadi või (vähem kui 72h vana) negatiivse testi tulemuse esitamise nõue;
 • maski kandmine on kohustuslik kõigis avalikes siseruumides (sh lennureisidel ja ühistranspordis). Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed;
 • soovitatakse järgida 2-meetrise distantsi reeglit;
 • avalike kogunemiste osalejate piirarv on 5 inimest;
 • COVID-19 testimine toimub avalikes testimiskeskustes üle riigi, valida saab kiirtesti ning PCR testimiskeskuse vahel. Olenemata testiliigist on testimine kõigile tasuta. Välismaalased, kellel ei ole kohalikku digitaalset identiteeti (NemID) peavad PCR testi tarbeks tegema endale kasutajakonto lehel covidresults.dk (juhised), kiirtesti saab teha ka ilma. Testi tegemiseks aega reserveerima ei pea, tuleb valida sobivaim testimiskeskus, kehtib üldjärjekorra põhimõte.

Lisainfo: piiriületamise küsimuste korral helistage Taani politsei infonumbril +45 7020 6044 või vaadake Taani sisenemise tingimusi 

Juhime tähelepanu sellele, et Taani võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Taani saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardi kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Taanis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Taani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Kopenhaagenis ja Eesti aukonsulitelt Taanis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Taani reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Taani võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Taani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kuninglik Taani Suursaatkond
Wismari 5, 15047 Tallinn
E-mail: tllamb@um.dk
http://www.denmark.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Kopenhaagenis
Frederiksgade 19, 1265 Kopenhaagen
Faks: +45 3946 3076
E-mail: embassy.copenhagen@mfa.ee
https://copenhagen.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Fredericias
Hr. Thomas Graversen
Treldevej 183
7000 Fredericia
+45 7592 3344
estonianconsul@fredericia.com
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Holsteinborgis
Krahv Ulrich Holstein-Holsteinborg
Ørslevvej 334
4243 Holsteinborg
+45 55 459 005
holstein@holsteinborg.dk
Konsulaarpiirkond: Singelse, Kalundborg, Lejre, Holbæk, Odsherred, Roskilde, Greve, Ringsted, Køge, Solrød and Sorø kommuunid.
Eesti Vabariigi aukonsul Århusis
Hr Claus Emil Engel Johansen
Ryesgade 31
8000 Århus C
+45 31 18 11 15
cj@askt.dk
Konsulaarpiirkond: Kesk-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Aalborgis
Pr Katja Nowak Nielsen
Prinsensgade 15
9000 Aalborg
+45 963 08 080
Katja.Nowak.Nielsen@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Põhja-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Vordingborgis
Filip Dalthur Rasmussen
Stavreby Strandvej 4
Præstø
+45 21 20 62 69
frasmussen@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Vordingborg, Guldborgsund, Næstved, Lolland, Faxe, Stevns
Eesti Vabariigi aukonsul Odenses
Hr. Palle Bo Stærmose
Sivlandvænget 29
DK 5260 Odense
+45 66 111 811
estonianconsul@juliana.com
Konsulaarpiirkond: Odense, Bogense, Kerteminde, Middelfart, Assens, Nyborg, Faaborg-Midfyn, Svendborg, Langeland, Ærø