Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Taani

1 Suursaatkond
6 Aukonsulit
Uuendatud 09.09.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riigid on jagatud nelja värvikategooriasse (roheline, kollane, oranž ja punane), Eesti kuulub 09.09.2021 seisuga kollaste riikide kategooriasse.

Taani saabudes on oluline jälgida, millise värvikategooriaga riigist saabutakse (arvestada tuleb ka transiidi korras läbitud riikidega), erineva värvikategooria riikidest saabumisel kohalduvad erinevad nõuded: mõjuva põhjuse tõendamine, testimine, ELi COVID digitõendi esitamine ning eneseisolatsioon.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kui nad tõendavad ELi COVID digitõendiga, et Euroopa Ravimiameti poolt heakskiidetud vaktsiinikuur on lõpetatud ja sellest on möödunud vähemalt 14 päeva, aga mitte rohkem kui 12 kuud.
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kui nad tõendavad ELi COVID digitõendiga positiivset PCR testitulemust, mis on rohkem kui 14 päeva ja vähem kui 12 kuud vana;
  • isikud, kes esitavad sertifikaadi SARS-CoV-2 negatiivse PCR-testi (tehtud 72h jooksul enne saabumist) või antigeenitesti (tehtud 48h jooksul enne saabumist) kohta. Kollastest riikidest sisenevad isikud, kes ei ole vaktsineeritud ja varasemalt koroonaviirust põdenud (sh Eestist) peavad pärast riiki saabumist läbima täiendava testimise. Lennukiga saabumisel toimub testimine lennujaamas, meritsi või mööda maismaad saabujad peavad end testima 24h jooksul pärast riiki sisenemist.

Erandid: Taani kodanikud ning Taanis alalist elamisõigust omavad isikud saavad kollastest riikidest tulles Taani siseneda erinevaid sertifikaate esitamata, tõendama peab kodakondsust või elamisõigust. Isikud, kes ei ole täielikult vaktsineeritud või varasemalt koroonaviirust läbipõdenud, peavad riiki sisenedes tegema testi. Lennukiga saabumisel toimub testimine lennujaamas, meritsi või mööda maismaad saabujad peavad end testima 24h jooksul pärast riiki sisenemist.

Lapsed: kuni 17-aastased (k.a) noored ei pea esitama negatiivset testitulemust ka siis, kui reisivad koos täielikult vaktsineeritud või COVID-19 varasemalt läbipõdenud saatjatega.

Transiit läbi Taani: transiit on lubatud. Kui Taani saabumiseks on läbitud teise värvikategooria (nt oranži) riiki kohalduvad nõuded oranžist riigist saabujale. Riikide värvikategooriad.

Lisainfo: piiriületamise küsimuste korral helistage Taani politsei infonumbril +45 7020 6044 või vaadake Taani sisenemise tingimusi .

Riigisisesed piirangud: riiklikult kehtestatud piirangutest peab „koroonapassi“ esitama vaid ööklubides ja diskoteekides. Siiski on ettevõtetel ja asutustel õigus kehtestada sellest karmimad nõuded.

  • ööklubides ja diskoteekides kehtib “koroonapassi” esitamise nõue (kuni 10.09.2021);
  • koroonapassiks loetakse vaktsineerimissertifikaat (ELi COVID digitõend), mis tõendab, et täielikust vaktsineerimisest on möödas rohkem kui 14 päeva; vähem kui 72h vana antigeenitesti ning vähem kui 96h vana PCR testi negatiivne tulemus; läbipõdemise tõend (rohkem kui 14 päeva ja vähem kui 8 kuud vana positiivne PCR testitulemus); vaktsineerimistõend, mis näitab, et Euroopa Ravimiameti poolt heaks kiidetud kahedoosilisest vaktsiinist on saadud esimene doos ning sellest on möödas rohkem kui 14 ning vähem kui 42 päeva;
  • maski kandmine (alates 12. a) on kohustuslik lennureisidel ja lennujaamas
  • COVID-19 testimine toimub avalikes testimiskeskustes üle riigi, valida saab kiirtesti ning PCR testimiskeskuse vahel. Olenemata testiliigist on testimine kõigile tasuta. Välismaalased, kellel ei ole kohalikku digitaalset identiteeti (NemID) peavad PCR-testi tarbeks tegema endale kasutajakonto lehel http://Covidresults.dk (juhised), kiirtesti saab teha ka ilma kontota.

Juhime tähelepanu sellele, et Taani võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Taani saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardi kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Taanis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Taani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Kopenhaagenis ja Eesti aukonsulitelt Taanis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Taani reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Taani võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Taani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kuninglik Taani Suursaatkond
Wismari 5, 15047 Tallinn
E-mail: tllamb@um.dk
http://www.denmark.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Kopenhaagenis
Frederiksgade 19 1265 Kopenhaagen
Faks: (45) 3946 3076
https://copenhagen.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Fredericias
Hr. Thomas Graversen
Treldevej 183
7000 Fredericia
+45 7592 3344
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Holsteinborgis
Krahv Ulrich Holstein-Holsteinborg
Ørslevvej 334
4243 Holsteinborg
+45 55 459 005
Konsulaarpiirkond: Singelse, Kalundborg, Lejre, Holbæk, Odsherred, Roskilde, Greve, Ringsted, Køge, Solrød and Sorø kommuunid.
Eesti Vabariigi aukonsul Århusis
Hr Claus Emil Engel Johansen
Ryesgade 31
8000 Århus C
+45 31 18 11 15
Konsulaarpiirkond: Kesk-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Aalborgis
Pr Katja Nowak Nielsen
Prinsensgade 15
9000 Aalborg
+45 963 08 080
Konsulaarpiirkond: Põhja-Jüütimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Vordingborgis
Filip Dalthur Rasmussen
Stavreby Strandvej 4
Præstø
+45 21 20 62 69
Konsulaarpiirkond: Vordingborg, Guldborgsund, Næstved, Lolland, Faxe, Stevns
Eesti Vabariigi aukonsul Odenses
Hr. Palle Bo Stærmose
Sivlandvænget 29
DK 5260 Odense
+45 66 111 811
Konsulaarpiirkond: Odense, Bogense, Kerteminde, Middelfart, Assens, Nyborg, Faaborg-Midfyn, Svendborg, Langeland, Ærø