Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Šveits

0 Suursaatkonda
2 Aukonsulit
Uuendatud 29.09.2021

Covid - 19

Riiki sisenemise tingimused

  • Kõik riiki sisenejad peavad hiljemalt 48h enne riiki sisenemist täitma registreerimisvormi. Vormis tuleb esitada info ka kaasareisivate alaealiste laste kohta. Vormi mittetäitmisel kohaldatakse rahatrahvi 100 CHFi.

Enne reisi soovitame täita interaktiivse küsimustiku, mis aitab selgitada võimalikke piiranguid riiki reisimisel.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad vaktsineeritust ELi COVID digitõendiga. Kahedoosiliste vaktsiinide puhul loetakse isik täielikult vaktsineerituks alates teise doosi saamise päevast; ühedoosiliste vaktsiinide puhul alates 22. päevast pärast 1. doosi;
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et nad on viimase 180 päeva jooksul (mitte vähem kui 10 päeva tagasi) saanud positiivse testitulemuse;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-COV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (mitte vanem kui 72h enne pardale minekut) või antigeenitesti (mitte vanem kui 48h enne pardale minekut) kohta. Testitulemuse ettenäitamist nõutakse juba lennule registreerimisel. Negatiivse testi alusel riiki sisenejad peavad 4-7 päeva möödumisel tegema uue testimise, see ei kehti neile kes viibivad riigis alla 4 päeva.

Lapsed: alla 16-aastased lapsed ei pea esitama eespool nimetatud dokumente, küll aga tuleb alaealiste laste kohta esitada info registreerimisvormi.

Lisainfo: info riiki sisenemise kohta.

Transiit läbi Šveitsi: transiit on lubatud. Transiitreisijad, kes transiidi eesmärgil läbivad riigi peatusteta ei pea esitama negatiivset testiulemuset ega täitma registreerimisvormi.

Riigisisesed piirangud:  lisainfo riigisiseste piirangute kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Šveits võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Šveitsi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Šveitsis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopas reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Schengeni alal üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Šveitsis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Šveitsi reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulitelt Šveitsis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Šveitsi reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Šveits võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Šveitsi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontakt viisaküsimuste korral

Saatkond

Šveitsi Suursaatkond Riias
Smilšu iela 8
LV-1050 Riga
Latvia
Tel: +371 67 33 83 51
E-mail: riga@eda.admin.ch

https://www.eda.admin.ch/riga

https://www.eda.admin.ch/estonia

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Šveitsi Suursaatkond
Smišu iela 8, LV-1050 Riga
https://www.eda.admin.ch/riga

Aukonsulid

Šveitsi Aukonsulaat
Mr Andreas Lehmann
Lehmann & Partner OÜ, F.R. Faehlmanni 37-6, 10125 Tallinn
https://www.eda.admin.ch/countries/estonia/en/home/representations/generalkonsulat-tallin.html

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Genfis
Hr. Matteo Attilio Antonio Inaudi
av. Léon-Gaud 5
1206 Geneva
+ 41 22 839 70 00
Konsulaarpiirkond: Fribourg, Genf, Jura, Neuchâtel, Vaud, Valais
Eesti Vabariigi aukonsul Zürichis
Hr. Michael Antonio Reiss
Schaffhauserstrasse 550
CH 8052 Zurich
+41 (0)44 363 67 67 esmaspäevast reedeni 9.00 - 14.00
Konsulaarpiirkond: Zürich, Aargau, Appenzell Ausserrhoden, Appenzell Innerrhoden, Basel-Stadt, Basel-Landschaft, Bern, Glarus, Graubünden, Luzern, Nidwalden, Obwalden, Schaffhausen, Schwyz, Solothurn, St. Gallen, Thurgau, Ticino, Uri ja Zug Aukonsuli esindus on avatud vaid eelneval kokkuleppel telefoni või e-maili teel