Šveits

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 13.04.2021

Covid - 19

Riiki sisenemise tingimused: alates 8.02.2021 peavad kõik Šveitsi reisijad (lapsed alates 12. eluaastast) riiki sisenemisel ette näitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (mis ei ole vanem kui 72h) kohta. Lennureisi korral peab olema valmis sertifikaati ette näitama juba enne lennukile minekut. Riskiriikidest (sh Eestist) saabujad peavad seejärel suunduma 10-päevasesse karantiini, mida on võimalik lühendada 7. päeval tehtud antigeeni kiirtesti või PCR-testi negatiivse tulemuse korral. Sertifikaat negatiivse PCR-testi tulemuse kohta ei vabasta 10-päevasest karantiinikohustusest.

  • NB! Kui Šveitsi sisenedes ei ole ette näidata sertifikaati negatiivse PCR-testi tulemuse kohta, peab tasuma 200 CHF ulatuses trahvi ja testima kohapeal omal kulul. Testimine tuleb kooskõlastada vastava kantonivalitsusega (vaata lisainfot siin).
  • alates 08.02.2021 hakkas kehtima ka digitaalse registreerimise kohustus. Registreerima peab enne riiki sisenemist ja registreeringu kinnitust (elektrooniline või väljatrükk) nõutakse riiki sisenemisel või juba lennule minekul.

Transiit läbi Šveitsi: transiit läbi Šveitsi on lubatud, kui riik läbitakse 24h jooksul (peatumata ja kõige lühemat teed pidi).

Riigisisesed piirangud:  Šveitsis on kehtestatud kaitsemaskide kandmise kohustus ühistranspordis, taksodes, poodides, apteekides ja meditsiiniasutustes, pankades, postkontorites, bensiinijaamades ja muudes avalikes siseruumides sh. rongi- ja lennujaamades ning bussi- ja trammipeatustes.

  • Suletud on kõik kaubanduskeskused, teatrid, kinod, kontserdisaalid, spordisaalid, ujulad, toitlustusasutused, muuseumid.

Lisainfo: Šveitsi terviseamet 

 

Juhime tähelepanu sellele, et Šveits võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Šveitsi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Šveitsis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopas reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Schengeni alal üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Šveitsis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Šveitsi reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Šveitsis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Šveitsi reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Šveits võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Šveitsi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontakt viisaküsimuste korral

Saatkond

Šveitsi Suursaatkond Riias
Smilšu iela 8
LV-1050 Riga
Latvia
Tel: +371 67 33 83 51
E-mail: riga@eda.admin.ch

https://www.eda.admin.ch/riga

Vt. ka

https://www.eda.admin.ch/estonia

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Šveitsi Suursaatkond
Smišu iela 8, LV-1050 Riga
E-mail: riga@eda.admin.ch
https://www.eda.admin.ch/riga

Aukonsulid

Šveitsi Aukonsulaat
Hr Andreas Lehmann
Lehmann & Partner OÜ, F.R. Faehlmanni 37-6, 10125 Tallinn
E-mail: andreas@lehmann.ee
https://www.eda.admin.ch/countries/estonia/en/home/representations/generalkonsulat-tallin.html

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Genfis
Hr. Matteo Attilio Antonio Inaudi
av. Léon-Gaud 5
1206 Geneva
+ 41 22 839 70 00
minaudi@avocats.ch
Konsulaarpiirkond: Fribourg, Genf, Jura, Neuchâtel, Vaud, Valais