Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Šveits

0 Suursaatkonda
2 Aukonsulit
Uuendatud 15.07.2021

Covid - 19

Riiki sisenemise tingimused: riiki sisenemise piirangud sõltuvad sellest, kas riiki reisitakse madala nakatumisnäitajaga või kõrge nakatumisnäitajaga riigist.

  • Madala nakatumisnäitajaga (sh Eestist, kui ei ole läbitud riskiriike) riigist reisides kehtivad piirangud vaid lennureisijatele. Riiki sisenemisel tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi tulemuse kohta (kehtib max 72h) või antigeeni test (mitte vanem kui 48h). Selle nõude mittetäitmisel on võimalik trahvisumma 200 CHFi ning kohustus koheselt testida. Testitulemuse ettenäitamist nõutakse juba lennule registreerimisel.
  • Testimise kohustusest on vabastatud täieliku vaktsineerimiskuuri läbinud või koroonaviiruse läbipõdenud isikud, alla 16-aastased lapsed, transiitreisijad. Negatiivset testitulemust, vaktsineeritust ja läbipõdemist peab tõendama nõuetekohase sertifikaadiga.

Kõik lennureisijad peavad enne riiki sisenemist täitma registreerimisvormi (digitaalselt täidetav vorm või väljaprinditav vorm). Vormis tuleb esitada info ka kaasareisivate alaealiste laste kohta. Vormi mittetäitmisel kohaldatakse rahatrahvi 100 CHFi. Registreerimisnõudest on vabastatud vaktsineeritud ja tervenenud isikud, kellel on vastavad tõendid ning transiitreisijad.

Riigisisesed piirangud:  vaata lisainfot riigisiseste piirangute kohta.

Lisainfo: Šveitsi terviseamet 

Juhime tähelepanu sellele, et Šveits võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Šveitsi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Šveitsis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopas reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Schengeni alal üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Šveitsis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Šveitsi reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulitelt Šveitsis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Šveitsi reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Šveits võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Šveitsi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontakt viisaküsimuste korral

Saatkond

Šveitsi Suursaatkond Riias
Smilšu iela 8
LV-1050 Riga
Latvia
Tel: +371 67 33 83 51
E-mail: riga@eda.admin.ch

https://www.eda.admin.ch/riga

https://www.eda.admin.ch/estonia

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Šveitsi Suursaatkond
Smišu iela 8, LV-1050 Riga
E-mail: riga@eda.admin.ch
https://www.eda.admin.ch/riga

Aukonsulid

Šveitsi Aukonsulaat
Hr Andreas Lehmann
Lehmann & Partner OÜ, F.R. Faehlmanni 37-6, 10125 Tallinn
E-mail: andreas@lehmann.ee
https://www.eda.admin.ch/countries/estonia/en/home/representations/generalkonsulat-tallin.html

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Genfis
Hr. Matteo Attilio Antonio Inaudi
av. Léon-Gaud 5
1206 Geneva
+ 41 22 839 70 00
minaudi@avocats.ch
Konsulaarpiirkond: Fribourg, Genf, Jura, Neuchâtel, Vaud, Valais
Eesti Vabariigi aukonsul Zürichis
Hr. Michael Antonio Reiss
Schaffhauserstrasse 550
CH 8052 Zurich
+41 (0)44 363 67 67 esmaspäevast reedeni 9.00 - 14.00
admin@estonianconsulate.ch
Konsulaarpiirkond: Zürich, Aargau, Appenzell Ausserrhoden, Appenzell Innerrhoden, Basel-Stadt, Basel-Landschaft, Bern, Glarus, Graubünden, Luzern, Nidwalden, Obwalden, Schaffhausen, Schwyz, Solothurn, St. Gallen, Thurgau, Ticino, Uri ja Zug Aukonsuli esindus on avatud vaid eelneval kokkuleppel telefoni või e-maili teel