Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Suurbritannia (Ühendkuningriik)

1 Suursaatkond
6 Aukonsulit
Uuendatud 14.09.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: reisi eesmärk riiki sisenemisel peab olema põhjendatud. 

 • Enne reisimist (48h jooksul enne saabumist) tuleb kõikidel reisijatel täita nõutav vorm ning tungivalt soovitatakse alla laadida NHS Covid-19 mobiilirakendus (Inglismaal ja Walesis). Vormi tuleb märkida ka broneeritud testide viitenumbrid.

Inglismaale sisenemisel laeva/praami, lennuki või rongiga (kehtib ka transiidi puhul) on vaktsineerimata isikutel vaja esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse testi (PCR või antigeenitest) kohta, mis peab olema tehtud kuni 3 päeva (kuni 72h) enne reisi algust. Esitada tuleb originaaltõend (inglise, prantsuse või hispaania keeles), mis peab sisaldama järgmist põhiinfot. Sertifikaadi puudumisel trahv alates 500 GBP. Vaata lisainformatsiooni.

Inglismaale sisenemisel laeva/praami, lennuki või rongiga (kehtib ka transiidi puhul) on täielikult vaktsineeritud isikutel (vaktsineeritud Euroopa Ravimiameti poolt tunnustatud vaktsiiniga ja viimasest vaktsiinidoosist peab olema möödunud vähemalt 14 päeva) vaja esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse testi (PCR või antigeenitest) kohta, mis peab olema tehtud kuni 3 päeva (kuni 72h) enne reisi algust. Esitada tuleb originaaltõend (inglise, prantsuse või hispaania keeles), mis peab sisaldama järgmist põhiinfot. Sertifikaadi puudumisel trahv alates 500 GBP. Vaata lisainformatsiooni. Vaktsineeritud reisijatele ei kehti 10-päevane eneseisolatsiooninõue ja nad ei pea end testima riiki sisenemise 8. päeval, kuid vajalik on end testida riiki sisenemise 2. päeval.

Erandid: koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta ei pea esitama reisijad Iirimaalt, Põhja-Iirimaalt, Šotimaalt, Walesist, Isle of Manilt, Jersey’lt ja Guernsay’lt ning Ascensioni saarelt, Falklandi saartelt ja Saint Helena saarelt. Lisaks on kehtestatud erandid nii reisi eesmärgi kui ka elukutsete alusel.

Lapsed: jälgige lapse vanust ja residentsust! 4-aastased ja nooremad lapsed on vabastatud testimisest. 5-10-aastased lapsed peavad tegema testi riiki sisenemise 2. päeval. 11-17-aastased lapsed peavad esitama riiki sisenemisel koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta ja tegema testi riiki sisenemise 2. päeval. Lisainfo lastele kehtestatud tingimuste kohta.

Riigist lahkumise tingimused: rahvusvaheline reisimine lubatud, loe tingimusi.

Transiit läbi Suurbritannia on lubatud, vaata tingimusi.

Riigisisesed piirangud: loe täpsemalt kehtivate piirangute kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Suurbritannia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Suurbritannia saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Alates 01.01.2021 kehtivad Suurbitanniasse sisenemisel uued tingimused, mille kohta täpsemat infot leiab Eesti välisministeeriumi BREXITi lehelt ja Eesti saatkonna Londonis BREXITi lehelt

 • Alates 01.01.2021 lõppes isikute vaba liikumine, seetõttu kohaldatakse riiki sisenemisel piirikontrolli. Reisi eesmärk Suurbritanniasse sisenemisel peab olema põhjendatud. Isikud, kes ei suuda tõendada reisi eesmärki, saadetakse piirilt tagasi oma lähteriiki.
 • Pöörake tähelepanu piirangutele riigis (Inglismaa, Wales, Šotimaa, Põhja-Iirimaa) – riigisiseselt kehtestatud piirangud mõjutavad ka rahvusvahelist reisimist, seal hulgas riiki sisenemise põhjuseid.
 • EL kodanikel ei ole enam automaatset vabadust töötada, õppida, elada Suurbritannias. Vaadake, kas vajate viisat riiki sisenemiseks. Juhime tähelepanu, et reisi eesmärgid nagu töötamine lapsehoidjana (au pair), FIEna (self-employed) või praktikale minemine (internship) jms ei ole viisavabalt lubatud.   
 • Vaadake täpsemalt, millistel tingimustel on võimalik minna õppima või kui plaanite riiki elama kolida või tööle minna, siis tuleb taotleda elamis- ja tööluba vastavalt sisserännusüsteemi reeglitele.
 • Reisides on ID-kaardi asemel soovitav kaasa võtta kehtiv pass. ELi kodanikel lubatakse riiki siseneda ID-kaardi alusel kuni 30.09.2021. Erandina saavad Suurbritanniasse peale 1.10.2021 ID-kaardiga siseneda Suurbritannias ametlikult elavad isikud. Riigis ametlikult elavatel kodanikel soovitame enne reisimist suhelda oma lennufirmaga täpsustamaks, kas on võimalik ID-kaardi alusel lennukile pääseda ning milliseid lisadokumente sealjuures esitada tuleb (nt tõendamaks oma ametlikku elukohta Suurbritannias).
 • Isikud, kes sisenesid riiki enne 30.09.2021 ID-kaardiga, peavad arvestama, et riigist lahkumiseks võib lennufirma nõudel olla vajalik pass. Passi puudumisel saab taotleda Eesti saatkonnast Londonis või aukonsulitelt (vt kontaktid allpool) tagasipöördumistunnistuse, mis on ajutine reisidokument Eestisse tagasi pöördumiseks (s.o ühekordselt kasutatav dokument liikumiseks suunal Suurbritannia-Eesti).
 • Sõlmige reisikindlustus, kuna alates 01.01.2021 ELi ravikindlustuskaart enam Suurbritannias ei kehti.
 • Samuti muutus reisimine lemmikloomadega. EL lemmikloomapass ei ole alates 01.01.2021 enam kehtiv reisimist võimaldav dokument. Tutvu kehtivate nõuetega tolli kodulehel.
 • Alates 01.01.2021 muutus sõidukijuhtidel kohustuslikuks rahvusvahelise rohelise kaardi olemasolu. Kui reisite autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja auto dokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Suurbritannia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Londonis või Eesti aukonsulitelt Suurbritannias.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Suurbritanniasse reisimine viisavaba kuni kuus kuud järjest.

 • Eestis elavatel määratlemata kodakondsusega isikutel, kellel on välismaalase pass ja Eesti tähtajaline või alaline elamisluba, on riiki sisenemiseks vaja viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Suurbritannia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Briti saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Briti Suursaatkond
Wismari 6, 10136 Tallinn
http://www.ukinestonia.fco.gov.uk

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Londonis
44 Queen’s Gate Terrace SW7 5PJ London
Faks: (4420) 7589 3430
https://london.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Jerseys
Hr Auberon Francis Biden Ashbrooke
La Ruelle Es Ruaux, St Brelade
Jersey C.I.
+44 7700 707340
Konsulaarpiirkond: Kanalisaared
Eesti Vabariigi aukonsul Leedsis
Professor Adam Beaumont
43 Hunslet Road
LS10 1JW Leeds
44 113 3 203 203
Konsulaarpiirkond: Yorkshire ja Humber, Kirde-Inglismaa, Cumbria, Lancashire, Suur-Manchester, Merseyside, Cheshire ja Mani saar
Eesti Vabariigi aukonsul Aberdeenis
Hr. Simpson Buglass
5 Queen’s Terrace
AB32 6XP Aberdeenshire
+7771 526464
Konsulaarpiirkond: Šotimaa maakonnad: Aberdeenshire, Angus, Dundee City, Highland, Moray, Perth and Kinross ning Na h-Eileanan Siar’i, Orkney ja Shetlandi saared
Eesti Vabariigi aukonsul Belfastis
Hr Mark Joseph Ewings
Lincoln Building, Ground Floor, 27-45 Great Victoria Street
BT2 7SL Belfast
+44 28 9024 2242
Konsulaarpiirkond: Põhja-Iirimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Edinburghis
Hr Peter Kenneth Ferry
18a Upper Gilmore Place
EH3 9NP Edinburgh
+44 131 460 7765
Konsulaarpiirkond: Šotimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Cheltenhamis
Hr. John Kerrison Workman
St. James' Square
GL50 3PR Cheltenham
+44 1242 248 211
Konsulaarpiirkond: Lääne-Inglismaa, maakonnad: Cornwall, Devon, Somerset, Dorset, Wiltshir, Bristol, Gloucestershire, Oxfordshire, Hereford, Worcester, Shropshire, Warwickshire, West Midlands