Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Suurbritannia (Ühendkuningriik)

1 Suursaatkond
7 Aukonsulit
Uuendatud 16.03.2023

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

  • Riiki sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud (v.a Hiinast) ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Lisainfo: info sisenemise tingimuste kohta.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Suurbritannia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Suurbritannia saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Alates 01.01.2021 kehtivad Suurbitanniasse sisenemisel uued tingimused, mille kohta täpsemat infot leiab Eesti välisministeeriumi BREXITi lehelt ja Eesti saatkonna Londonis BREXITi lehelt

  • Riiki sisenemisel toimub piirikontroll ning reisi eesmärk Suurbritanniasse sisenemisel peab olema põhjendatud. Isikud, kes ei suuda tõendada reisi eesmärki, saadetakse piirilt tagasi oma lähteriiki.
  • Alates 01.10.2021 lubatakse ELi kodanikel riiki siseneda ainult passi (peab kehtima kogu reisi vältel) alusel. Erandina saavad Suurbritanniasse peale 1.10.2021 ID-kaardiga siseneda Suurbritannias ametlikult elavad isikud. Riigis ametlikult elavatel kodanikel soovitame enne reisimist suhelda oma lennufirmaga täpsustamaks, kas on võimalik ID-kaardi alusel lennukile pääseda ning milliseid lisadokumente sealjuures esitada tuleb (nt tõendamaks oma ametlikku elukohta Suurbritannias). Riiki transiidina läbimise korral on samuti vajalik pass. 
  • EL kodanikel ei ole enam automaatset vabadust töötada, õppida, elada Suurbritannias. Vaadake, kas vajate viisat riiki sisenemiseks. Juhime tähelepanu, et reisi eesmärgid nagu töötamine lapsehoidjana (au pair), FIEna (self-employed) või praktikale minemine (internship) jms ei ole viisavabalt lubatud.   
  • Vaadake täpsemalt, millistel tingimustel on võimalik minna õppima või kui plaanite riiki elama kolida või tööle minna, siis tuleb taotleda elamis- ja tööluba vastavalt sisserännusüsteemi reeglitele.
  • ELi ravikindlustuskaart kehtib edasi senises korras, kuid soovitame täiendavalt sõlmida reisikindlustuse, et kõik ootamatud kulutused saaksid kaetud (nt meditsiiniline transport jt kulud, mida EL ravikindlustuskaart ei hõlma).
  • Samuti muutus reisimine lemmikloomadega. EL lemmikloomapass ei ole alates 01.01.2021 enam kehtiv reisimist võimaldav dokument. Tutvu kehtivate nõuetega tolli kodulehel.
  • Alates 01.01.2021 muutus sõidukijuhtidel kohustuslikuks rahvusvahelise rohelise kaardi olemasolu. Kui reisite autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja auto dokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Suurbritannia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Londonis või Eesti aukonsulitelt Suurbritannias (vt kontakte allpool).

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Suurbritanniasse reisimine viisavaba kuni kuus kuud järjest.

  • Eestis elavatel määratlemata kodakondsusega isikutel, kellel on välismaalase pass ja Eesti tähtajaline või alaline elamisluba, on riiki sisenemiseks vaja viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Suurbritannia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Briti saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Briti Suursaatkond
Wismari 6, 10136 Tallinn
http://www.ukinestonia.fco.gov.uk

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Londonis
44 Queen’s Gate Terrace SW7 5PJ London
Faks: (4420) 7589 3430
https://london.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Jerseys
Hr Auberon Francis Biden Ashbrooke
Woodlands La Rue Verte St Mary JE3 3DA
Jersey C.I.
Tel: +44 7700 707340
Konsulaarpiirkond: Kanalisaared
Eesti Vabariigi aukonsul Cardross´is
Hr. Philip Graeme Lawson Barlow
Darleith Road
G82 5EZ Cardross Argyll & Bute, Scotland
Tel: +447985501911
Konsulaarpiirkond: Glasgow linn ja Lääne-Irimaa, Argyll ja Bute, · Dumfries ja Galloway, Glasgow linn, Ida-Ayrshire, Ida-Dunbartonshire, Ida-Renfrewshire, Inverclyde, Lõuna-Ayrshire, Lõuna-Lanarkshire, Lääne-Dunbartonshire, Põhja-Ayrshire, Põhja-Lanarkshire, ·Põhja-Šoti mägismaa, Renfrewshire ja Stirling
Eesti Vabariigi aukonsul Leedsis
Professor Adam Beaumont
43 Hunslet Road
LS10 1JW Leeds
Tel: 44 113 3 203 203
Konsulaarpiirkond: Yorkshire ja Humber, Kirde-Inglismaa, Cumbria, Lancashire, Suur-Manchester, Merseyside, Cheshire ja Mani saar
Eesti Vabariigi aukonsul Aberdeenis
Hr. Simpson Buglass
Schoolhill House, Cullerlie
AB32 6XP WESTHILL
Tel: +7771 526464
Konsulaarpiirkond: Šotimaa maakonnad: Aberdeenshire, Angus, Dundee City, Highland, Moray, Perth and Kinross ning Na h-Eileanan Siar’i, Orkney ja Shetlandi saared
Eesti Vabariigi aukonsul Belfastis
Hr Mark Joseph Ewings
Lincoln Building, Ground Floor, 27-45 Great Victoria Street
BT2 7SL Belfast
Tel: +44 28 9024 2242
Konsulaarpiirkond: Põhja-Iirimaa
Eesti Vabariigi aukonsul Edinburghis
Hr Peter Kenneth Ferry
18a Upper Gilmore Place
EH3 9NP Edinburgh
Tel: +44 131 460 7765
Konsulaarpiirkond: Clackmannanshire, Edinburgi linn, Falkirk, Fife, Ida-Lothian, Lääne-Lothian, Midlothian ja Šotimaa piirid.
Eesti Vabariigi aukonsul Cheltenhamis
Hr. John Kerrison Workman
St. James' Square
GL50 3PR Cheltenham
Tel: +44 1242 248 211
Konsulaarpiirkond: Lääne-Inglismaa, maakonnad: Cornwall, Devon, Somerset, Dorset, Wiltshir, Bristol, Gloucestershire, Oxfordshire, Hereford, Worcester, Shropshire, Warwickshire, West Midlands
Büroo suletud: 26.05.2023 - 13.06.2023