Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Soome

1 Suursaatkond
6 Aukonsulit
Uuendatud 23.07.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 21.06.2021 saavad Soome piiranguteta ja koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadita negatiivse testi kohta siseneda isikud, sh turismi eesmärgil, kes on täielikult vaktsineeritud või koroonaviiruse viimase 6 kuu jooksul läbi põdenud. Samuti ei kohaldata neile eneseisolatsiooni. Riiki sisenemisel peab esitama ühe alljärgnevast:

 • tõend selle kohta, et vaktsineerimiskuur on lõpule viidud ja viimasest vaktsineerimisest on möödas vähemalt kaks nädalat;
 • tõend selle kohta, et koroonaviirus on läbi põetud ja saadud on üks vaktsiiniannus, sel juhul peab vaktsineerimisest olema möödas vähemalt üks nädal. Soomes aktsepteeritud vaktsiinid;
 • tõend selle kohta, et koroonaviirus on läbi põetud viimase kuue kuu jooksul.

Kui reisijal ei ole vaktsineerimistõendit või tõendit koroonaviiruse läbipõdemise kohta, siis saab Soome siseneda:

 • Eesti kodanik, kes elab Soomes ja tema pereliikmed. Elamine tähendab, et isikul on Soome Migratsiooniametis registreeritud elamisõigus;
 • Soomes õppija või vältimatul perekondlikul põhjusel (nt matus, pulm, haigestumine, kohtumine lähisugulasega);
 • ühiskonna toimimise seisukohast olulist tööd tegev isik (sh tervishoiutöötajad tööülesannete täitmisel);
 • töötamise eesmärgil (nn pendelränne). Alates 21.06.2021 on lubatud tulla EL-i ja Schengeni riikidest Soome tööle kõigil põhjustel mistahes transpordiga;
 • muul vältimatul põhjusel reisivad isikud ja erigrupid.

NB! Tõendamiskohustus piiril lasub inimesel. Otsuse riiki lubamise osas teeb Soome piirivalve piiril. Soome piirivalve infotelefon: +358 295 420 100 (E-R 8.00-16.00) ja e-post: rajavartiolaitos@raja.fi.

 • Isikutel, kes ei ole täielikult vaktsineeritud või koroonaviirust viimase 6 kuu jooksul läbi põdenud ja saabuvad Soomesse Helsingi sadamate või Helsingi-Vantaa lennujaama kaudu ja kellel ei ole kaasas koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati negatiivse testitulemuse kohta, mis tehtud viimase 72h jooksul, peavad testi tegema sadamas või lennujaamas. Riiki sisenemisel olla 72h eneseisolatsioonis ning seejärel teha teine test, mille negatiivne tulemus vabastab eneseisolatsioonist. Testima ei pea need, kellel on arstitõend koroonaviiruse läbipõdemise kohta  viimase 6 kuu jooksul, kaubaveo- ja logistikapersonal, jätkulennule minevad transiitreisijad lennujaamas ning 2005. aastal ja hiljem sündinud lapsed. Kui inimene ei saa mõjuvatel põhjustel testi teha, on ametivõimudel õigus määrata ta isolatsiooni. Isikuid, kes ei järgi ametivõimude korraldusi, võib karistada trahvi või kinnipidamisega. Soome terviseinstituudi juhised (inglise keeles).

Alates 26.07 ei rakenda Soome ELi ja Schengeni riikide suhtes enam piirikontrolli. See tähendab, et Soome saab siseneda vabalt, ka turismi eesmärgil. Järgida tuleb aga alljärgnevaid tervisekaitsemeetmed.

 • Vabalt saavad Soome siseneda täielikult vaktsineeritud inimesed (vaktsineerimiskuur peab olema lõpetatud 14 päeva enne riiki sisenemist) või koroonaviiruse viimase kuue kuu jooksul läbipõdenud inimesed, samuti madala nakatumisriskiga riikidest, kus nakatumismäär on alla 10/100 000/14p, saabujad (vt nimekiri allpool).

Soome tunnustab seitset vaktsiini.

 • Kui inimene ei ole vaktsineeritud või haigust läbi põdenud, tuleb Soome sisenemiseks esitada tõend 72h jooksul enne riiki sisenemist tehtud negatiivse koroonatesti kohta või tõend vähemalt 14 päeva enne riiki sisenemist saadud ühe vaktsiiniannuse kohta. Lisaks tuleb teha kordustest 3-5 päeva pärast Soome sisenemist. Kuni testitulemuse teadasaamiseni tuleb vältida kontakte.
 • Juhul, kui isikul ei ole kumbagi tõendit, tuleb tal teha kohe Soome saabudes koroonatest (piiripunktis või 24h jooksul riiki sisenemisest) ning kordustest 3-5 päeva pärast Soome sisenemist. Kuni testitulemuse teadasaamiseni tuleb vältida kontakte.

Tervisekaitsemeetmed ei puuduta 2006. a. või hiljem sündinud inimesi. Samuti näiteks diplomaate, kaubaveo ja logistikapersonali, laevade, õhusõidukite või rongide meeskondi või isikuid, kelle riiki sisenemise põhjuseks on ootamatu tervist või julgeolekut ohustava ühiskonna infrastruktuuri puudutava ohu tõrjumine.

Madala nakatumisriskiga riigid/piirkonnad: Austraalia, Hongkong, Island, Iisrael, Hiina, Macau, Malta, Poola, San Marino, Singapur, Uus-Meremaa ja Vatikan ning teatud vallad Norras (Omasvuono, Kaivuono, Raisin, Koutokeino, Kaarasjoki, Teno, Uuniemi ja Etelä-Varanki). Kõrgema nakatumisriskiga kolmandate riikide suhtes rakendatakse piirikontrolli kuni 22.08.

Soome valitsuse otsus

Tervisekaitsemeetmed sätestav seadus

Soome terviseameti juhised

Soome piirivalve juhised

Täpsem info Soome piirivalve kodulehelt soome keeles ja inglise keeles.

Enne reisi tutvuge kindlasti transpordifirma nõuetega pardale pääsemise osas. Täpsem info laevafirmade kodulehtedel:  Eckerö LineTallinkViking Line ja Finnairi kodulehel.

Transiit

 • Läbi Soome Eestisse: rahvusvahelistest lennujaamadest ja sadamatest on Eesti kodanikele ja alalistele elanikele transiit läbi Soome lubatud, kuid reisi alguskohas peab olema valmis näitama lennufirmale tõendit (laeva/lennupilet) selle kohta, et reisi lõppsihtpunkt on Eesti.
 • Soome lennujaamade kaudu võib liinilendudega lennata soovitud sihtpunkti maailmas, kui reisijal on õigus sihtriiki siseneda. Reisija peab viibima lennujaama transiitalal ning kui kahe lennu vahel on pikk ooteaeg, võib teatud tingimustel ööbida lennujaama lähedal (lisainfo Soome piirivalve).
 • Finnairi nõue, et Soome siseneja saab lennule ainult negatiivse testitulemusega või arstitõendiga, ei kehti neile, kes lendavad Soome kaudu Eestisse või mujale maailma ning ei lahku lennujaama transiitalalt. Neile kehtivad sihtriigi nõuded.

Riigisisesed piirangud: Soome terviseamet soovitab kanda maski ühistranspordis ja avalikes kohtades, kui ei ole võimalik hoida turvalist distantsi või kui ootate oma testi tulemust.

Lisainfo: Soome piirivalve info ja Eesti saatkond Helsingis

Juhime tähelepanu sellele, et Soome võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Soome saatkonna poole Tallinnas.

 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Soomes autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Soome turismiinfo; Soome elama ja tööle; Autoregistrikeskus

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Helsingis või Eesti aukonsulitelt Soomes.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Soome reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Soome võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Soome saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Soome Vabariigi Suursaatkond
Kohtu 4, 15180 Tallinn
E-mail: sanomat.tal@formin.fi
https://finlandabroad.fi/web/est/frontpage

Aukonsulid

Soome Vabariigi Aukonsulaat Tartus
Hr Verni Loodmaa
Hotell Pallas, Riia 4, 51004 Tartu
E-mail: verni.loodmaa@tartuhotels.ee
Soome Vabariigi Aukonsulaat Pärnus
Hr Jarno Antti Juhani Fonsén
Pomarfin AS, Vana-Sauga 38, 80010 PÄRNU
E-mail: jarno.fonsen@pomar.fi
Soome Vabariigi Aukonsulaat Narvas
Pr Larissa Šabunova
Fortaco Estonia OÜ, Linda 20, 20309 Narva
E-mail: larissa.shabunova@fortacogroup.com

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Helsingis
Itäinen Puistotie 10 00140 Helsingi
E-mail: embassy.helsinki@mfa.ee
https://helsinki.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Mariehamnis
Hr. Johan Anders Eriksson
Kråkbärsstigen 5
22100 Mariehamn
+358 (0)40 351 5098
johan.a.eriksson@aland.net
Konsulaarpiirkond: Ahvenamaa
Eesti Vabariigi aukonsul Vaasas
Hr. Pekka Esko Juhani Haapanen
Laivakatu 13
65100 Vaasa
+358 63 177 600, +358 40 507 7330
pekka.haapanen@finesttrading.fi
Konsulaarpiirkond: Pohjanmaa
Büroo suletud: 24.06.2021 - 31.07.2021
Eesti Vabariigi aukonsul Oulus
Hr. Sami Heikkilä
Kirkkokatu 6
90100 Oulu
+358 50 5364984
sheikkila@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Oulu linn ja Põhja-Pohjanmaa maakond
Büroo suletud: 01.07.2021 - 31.07.2021
Eesti Vabariigi aukonsul Turus
Hr. Andrus Junolainen
Vanha Suurtori 3
20500 Turku
+358 40 1475 221
Andrus.junolainen@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Varsinais-Suomi (Päris-Soome) maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Kuopios
Pr. Tuija Päivi Keinonen
Niittykaarre 18
FI-70840 Kuopio
+358 50 5551541 (mob)
tuija.keinonen@tsuvako.fi
Konsulaarpiirkond: Põhja-Savo, Lõuna-Savo ja Põhja-Karjala
Büroo suletud: 01.07.2021 - 31.07.2021
Eesti Vabariigi aukonsul Tamperes
Jani Pekka Koivuniemi
Kaskimäenkatu 1
FI-33900 Tampere
+358 3 357 9393
jkoivuniemi@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Pirkanmaa
Büroo suletud: 05.07.2021 - 01.08.2021