Soome

1 Suursaatkond
6 Aukonsulit
Uuendatud 10.05.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riiki saavad siseneda:

 • Eesti kodanikud, kes elavad Soomes ja nende pereliikmed. Elamine tähendab seda, et isikul on Soome Migratsiooniametis registreeritud elamisõigus;
 • Soomes õppijad või vältimatul perekondlikul põhjusel (nt matus, pulm, haigestumine, kohtumine lähisugulasega);
 • ühiskonna toimimise seisukohast olulist tööd tegevad isikud (sh tervishoiutöötajad tööülesannete täitmisel) või muul vältimatul põhjusel reisivad isikud ja erigrupid;
 • Piirangud kehtivad kuni 25.05.2021.

Täpsem info Soome piirivalve kodulehelt soome keeles ja inglise keeles.

 • Soome lõunapiiril toimub kohustuslik tervisekontroll. Kõik, kes saabuvad Soome Helsingi sadamate või Helsingi-Vantaa lennujaama kaudu ja kellel ei ole kaasas koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati negatiivse koroonatesti kohta (tehtud viimase 72h jooksul), peavad testi tegema sadamas või lennujaamas. Testi ei pea tegema need, kellel on arstitõend selle kohta, et nad on koroonat põdenud viimase 6 kuu jooksul, kaubaveo- ja logistikapersonal, jätkulennule minevad transiitreisijad lennujaamas ning 2008. aastal ja hiljem sündinud lapsed. Kui inimene ei saa mõjuvatel põhjustel testi teha, on ametivõimudel õigus määrata ta isolatsiooni. Isikuid, kes ei järgi ametivõimude korraldusi, võib karistada trahvi või kinnipidamisega. Otsus kehtib kuni 31.05.2021.
 • Kõik laevafirmad ja Finnair nõuavad reisijatelt koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati negatiivse koroonatesti kohta või arstitõendit. Nõuded võivad olla erinevad, seega tutvuge kindlasti enne reisi valitud teenusepakkuja kodulehel kehtivate nõuetega (erandid, testitüübid jne): Tallink, Viking Line, Eckerö Line, Finnair
 • Finnairiga Soome reisijad peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi või arstitõendi, alates 11.05.2021 aktsepteeritakse ka vaktsineerimistõendit, täpsem info (sh testitüüpide) kohta Finnairi kodulehel.

NB! Tõendamiskohustus piiril lasub inimesel. Otsuse riiki lubamise osas teeb Soome piirivalve piiril. Soome piirivalve infotelefon: +358 295 420 100 (E-R 8.00-16.00) ja e-post: rajavartiolaitos@raja.fi

 • Täpsemad juhised (tervisekontroll piiril, isolatsioonijuhised, testitüübid, testimine jne) Soome saabuvatele reisijatele ja töötajatele soome keeles ja eesti keeles.

Transiit läbi Soome Eestisse: rahvusvahelistest lennujaamadest ja sadamatest on Eesti kodanikele ja alalistele elanikele transiit läbi Soome lubatud, kuid reisi alguskohas peab olema valmis näitama lennufirmale tõendit (laeva/lennupilet) selle kohta, et reisi lõppsihtpunkt on Eesti.

 • Soome lennujaamade kaudu võib liinilendudega lennata soovitud sihtpunkti maailmas, kui reisijal on õigus sihtriiki siseneda. Reisija peab viibima lennujaama transiitalal ning kui kahe lennu vahel on pikk ooteaeg, võib teatud tingimustel ööbida lennujaama lähedal (lisainfo Soome piirivalve).
 • Finnairi nõue, et Soome siseneja saab lennule ainult negatiivse testitulemusega või arstitõendiga, ei kehti neile, kes lendavad Soome kaudu Eestisse või mujale maailma ning ei lahku lennujaama transiitalalt. Neile kehtivad sihtriigi nõuded. Lisainfo Finnairi kodulehel.

Riigisisesed piirangud: Soome terviseamet soovitab kanda maski ühistranspordis ja avalikes kohtades, kui ei ole võimalik hoida turvalist distantsi või kui ootate oma testi tulemust.

Lisainfo: Soome piirivalve info ja Eesti saatkond Helsingis

Juhime tähelepanu sellele, et Soome võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Soome saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Soomes autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Soome turismiinfo; Soome elama ja tööle; Autoregistrikeskus

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Helsingis või Eesti aukonsulitelt Soomes.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Soome reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Soome võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Soome saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Soome Vabariigi Suursaatkond
Kohtu 4, 15180 Tallinn
E-mail: sanomat.tal@formin.fi
https://finlandabroad.fi/web/est/frontpage

Aukonsulid

Soome Vabariigi Aukonsulaat Tartus
Hr Verni Loodmaa
Hotell Pallas, Riia 4, 51004 Tartu
E-mail: verni.loodmaa@tartuhotels.ee
Soome Vabariigi Aukonsulaat Pärnus
Hr Jarno Antti Juhani Fonsén
Pomarfin AS, Vana-Sauga 38, 80010 PÄRNU
E-mail: jarno.fonsen@pomar.fi
Soome Vabariigi Aukonsulaat Narvas
Pr Larissa Šabunova
Fortaco Estonia OÜ, Linda 20, 20309 Narva
E-mail: larissa.shabunova@fortacogroup.com

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Helsingis
Porkkalankatu 22 A 00180 Helsingi
E-mail: embassy.helsinki@mfa.ee
https://helsinki.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Mariehamnis
Hr. Johan Anders Eriksson
Kråkbärsstigen 5
22100 Mariehamn
+358 (0)40 351 5098
johan.a.eriksson@aland.net
Konsulaarpiirkond: Ahvenamaa
Eesti Vabariigi aukonsul Vaasas
Hr. Pekka Esko Juhani Haapanen
Laivakatu 13
65100 Vaasa
+358 63 177 600, +358 40 507 7330
pekka.haapanen@finesttrading.fi
Konsulaarpiirkond: Pohjanmaa
Eesti Vabariigi aukonsul Oulus
Hr. Sami Heikkilä
Kirkkokatu 6
90100 Oulu
+358 50 5364984
sheikkila@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Oulu linn ja Põhja-Pohjanmaa maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Turus
Hr. Andrus Junolainen
Vanha Suurtori 3
20500 Turku
+358 40 1475 221
Andrus.junolainen@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Varsinais-Suomi (Päris-Soome) maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Kuopios
Pr. Tuija Päivi Keinonen
Niittykaarre 18
FI-70840 Kuopio
+358 50 5551541 (mob)
tuija.keinonen@tsuvako.fi
Konsulaarpiirkond: Põhja-Savo, Lõuna-Savo ja Põhja-Karjala
Eesti Vabariigi aukonsul Tamperes
Jani Pekka Koivuniemi
Kaskimäenkatu 1
FI-33900 Tampere
+358 3 357 9393
jkoivuniemi@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Pirkanmaa