Sloveenia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 19.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 19.06.2021 ei loeta Eestit kõrge riskiga riikide ja piirkondade hulka, seetõttu Eestist saabunud reisijad ei pea jääma karantiini, kuid on vaja esitada üks nõutud dokumentidest:

  • koroonaviiruse SARS-CoV-2 negatiivset tulemust kinnitav PCR testi (kuni 72h proovi võtmisest) sertifikaat (kehtib alates 19.06.2021);
  • koroonaviiruse SARS-CoV-2 negatiivset tulemust kinnitav antigeeni testi (kuni 48h) sertifikaat;
  • positiivne PCR testi sertifikaat, mis on vanem kui 10 päeva, kuid mitte vanem kui 6 kuud, või arstitõend, mis kinnitab koroonaviirusest paranemist;
  • tõend koroonaviiruse vastu vaktsineerimise kohta.

Tutvu täpsemate tingimustega (sh tõenditele esitatavate nõuetega) ja muu lisainfoga ning täida (soovituslik) terviseankeet.

Transiit läbi Sloveenia: transiit lubatud 12h jooksul.

Riigisisesed piirangud: siseruumides tuleb kanda maski (õues ei ole kohustuslik, kui on võimalik distantsi hoida). Loe täpsemalt kehtestatud piirangute kohta.

Lisainfo: Eesti saatkond Prahas

Juhime tähelepanu sellele, et Sloveenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Sloveenia saatkonna poole. 

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Sloveeniasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Sloveenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Sloveenias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Sloveenias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Kasulikud lingid: Sloveenia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Ljubljanas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Sloveenia Vabariigi Suursaatkond
al. Jana Chrystiana Szucha 19, 4th floor, 00-580 Warsaw
E-mail: sloembassy.warsaw@gov.si
http://www.varsava.veleposlanistvo.si/

Aukonsulid

Sloveenia Vabariigi Aukonsulaat
Hr Tõnis Tamme
Maakri 19/1 (21. korrus), 10145 Tallinn
E-mail: tonis.tamme@triniti.eu

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Ljubljanas
Hr Žiga Peljko
Dunajska cesta 63
SI - 1000 Ljubljana
+386 1 5826 789
ziga.peljko@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Sloveenia