Sloveenia

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 06.07.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 07.06 võivad Eesti kodanikud ja residendid Sloveeniasse siseneda ilma kohustuseta reisi eesmärki põhjendada ja karantiinis viibida. Maismaa piiri ületamine on alates 08.06 välismaalastele lubatud üksnes kindlates piiripunktides (vt infot Praha saatkonna veebilehelt). 

14-päevane karantiin on kohustuslik isikutele, kes sisenevad riiki, mis ei kuulu epidemioloogiliselt ohutute riikide loetellu. Riikide loetelu Sloveenia terviseameti veebilehel

Transiit läbi Sloveenia: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: avalikes siseruumides on maski kandmine kohustuslik.

Lisainfo: Eesti saatkond Prahas

 

Juhime tähelepanu sellele, et Sloveenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Sloveenia saatkonna poole. 

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Sloveeniasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Sloveenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Sloveenia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Sloveenias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Sloveenia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Ljubljanas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Sloveenia Vabariigi Suursaatkond
Al. Jana Chrystiana Szucha 17/19, 4th floor, PL-00-580 Warsaw
E-mail: sloembassy.warsaw@gov.si
http://www.varsava.veleposlanistvo.si/

Aukonsulid

Sloveenia Vabariigi Aukonsulaat
Hr Tõnis Tamme
Maakri 19/1 (21. korrus), 10145 Tallinn
E-mail: tonis.tamme@triniti.eu