Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Sloveenia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 31.08.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused  

Kõigil lennureisijatel ja meritsi riiki saabujatel on kohustus täita eelnevalt EU Digital Passenger Locator Form.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad vaktsineeritust ELi COVID digitõendiga. Loe täpsemaid tingimusi vaktsineeritud reisijatele;
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes tõendavad läbipõdemist ELi COVID digitõendiga või esitavad positiivse PCR testi sertifikaadi, mis on vanem kui 10 päeva, kuid mitte vanem kui 6 kuud või arstitõendi, mis kinnitab koroonaviirusest paranemist;
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes on saanud ühe vaktsiinidoosi 8 kuu jooksul pärast positiivse testi saamist. Piisavaks loetakse ka kombinatsiooni: üks doos vaktsiini + positiivne PCR test või üks doos vaktsiini + läbipõdemise tõend;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR (mitte vanem kui 72h) või antigeenitesti (mitte vanem kui 48h) tulemuse kohta.

Lapsed: ülalnimetatud dokumente ei nõuta alla 15-aastastelt lastelt, kui nad reisivad koos vanema(te)ga või organiseeritud grupis koos õpetaja või vastutava saatjaga, kellel on lubatud Sloveeniasse siseneda.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused (sh tõenditele esitatavad nõuded).

Transiit läbi Sloveenia: kuni 04.09.2021 on lubatud transiit 12h jooksul lisatingimusteta. Alates 05.09.2021 peab ka transiidil tõendama oma vaktsineeritust, testitulemust või läbipõdemist. Vaata täpsemaid tingimusi.

Riigisisesed piirangud: siseruumides tuleb kanda maski (õues ei ole kohustuslik, kui on võimalik distantsi hoida) ning restoranide, hotellide ja ürituste külastajatelt nõutakse Covid-19 vastu vaktsineerituse, negatiivse testitulemuse või läbipõdemise tõendamist. Loe täpsemalt kehtestatud piirangute ja erandite kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Sloveenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Sloveenia saatkonna poole. 

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Sloveeniasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Sloveenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Sloveenias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Sloveenias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Kasulikud lingid: Sloveenia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Ljubljanas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Sloveenia Vabariigi Suursaatkond
al. Jana Chrystiana Szucha 19, 4th floor, 00-580 Warsaw
http://www.varsava.veleposlanistvo.si/

Aukonsulid

Sloveenia Vabariigi Aukonsulaat
Mr Tõnis Tamme
Maakri 19/1 (21. korrus), 10145 Tallinn

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Ljubljanas
Hr Žiga Peljko
Dunajska cesta 63
SI - 1000 Ljubljana
+386 1 5826 789
Konsulaarpiirkond: Sloveenia