Sloveenia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 05.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: 

  • Eesti kuulub kõrge riskiga riikide ja piirkondade hulka, mistõttu peavad Eestist saabunud reisijad esitama Sloveeniasse reisides koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi maksimaalselt 48h vana PCR testi kohta. 10-päevast karantiiniperioodi saab vältida üksikutel põhjusel ka 7 päeva vanuse testitulemusega ning teatud erandite puhul ei pea sertifikaati üldse esitama – tutvu erandite ja lisainfoga siin. Lubatud on esitada ka kolmandates riikides tehtud testitulemuste sertifikaate, kui need vastavad Sloveenia poolt kehtestatud nõuetele. Ajavahemikus 01.04-12.04.2021 kehtivad rangemad piirangud Covid-19 leviku tõkestamiseks, mistõttu on suletud rohkem asutusi ning 10-päevast karantiini ei ole võimalik testimisega lühendada, kui isik on Sloveenia piiril eneseisolatsiooni määratud.
  • vaktsineeritud ja hiljuti viiruse läbi põdenud saavad Sloveeniasse reisida ilma koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadita või karantiininõudeta. Selleks tuleb esitada piiril vaktsineerimist kinnitav dokument, arsti kinnituskiri või koroonaviirus SARS-CoV-2 PCR-testi positiivset tulemust kinnitav sertifikaat, mis on vähemalt 21 päeva vana, kuid mitte rohkem kui 6 kuud.

Soovituslik on tutvuda sisenemistingimustega ja täita terviseankeet.

Transiit läbi Sloveenia: transiit lubatud 6h jooksul.

Riigisisesed piirangud: riigis kuulutati 19.10.2020 välja epideemiaohu periood. Loe kehtestatud piirangute kohta.

  • Kehtib öine liikumispiirang ajavahemikus kl 22.00-05.00 (v.a tööle/töölt koju minek ja hädaolukorrad).
  • Avalikes siseruumides ja ühistranspordis ning ka õues on maski kandmine kohustuslik.
  • Koguneda ei tohi rohkem kui 6 inimest (v.a ühe pere liikmed). Suletud on kõik restoranid, baarid ja spordiasutused.
  • Viiruse leviku kiirema kasvu tõttu kehtivad 1.-11.04.2021 Sloveenias rangemad liikumispiirangud (sh regioonide vahel).

Lisainfo: Eesti saatkond Prahas

Juhime tähelepanu sellele, et Sloveenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Sloveenia saatkonna poole. 

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Sloveeniasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Sloveenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Sloveenias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Sloveenias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine (vt  https://www.tolls.eu/ ), kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Kasulikud lingid: Sloveenia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Ljubljanas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Sloveenia Vabariigi Suursaatkond
al. Jana Chrystiana Szucha 19, 4th floor, 00-580 Warsaw
E-mail: sloembassy.warsaw@gov.si
http://www.varsava.veleposlanistvo.si/

Aukonsulid

Sloveenia Vabariigi Aukonsulaat
Hr Tõnis Tamme
Maakri 19/1 (21. korrus), 10145 Tallinn
E-mail: tonis.tamme@triniti.eu

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Ljubljanas
Hr Žiga Peljko
Dunajska cesta 63
SI - 1000 Ljubljana
+386 1 5826 789
ziga.peljko@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Sloveenia