Sloveenia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 25.11.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Eesti elanikud (v.a need, kes saabuvad riiki Ida-Virumaalt, Harjumaalt, Hiiumaalt või Raplamaalt) saavad siseneda Sloveeniasse ilma testi- või 10-päevase karantiininõudeta, seda sõltumata reisi eesmärgist. Reisijad (sh Eesti kodanikud), kes saabuvad riikidest ja piirkondadest (või läbivad neid transiidi korras), mis kuuluvad nn punaste riikide ja piirkondade nimekirja, peavad esitama tõendi maksimaalselt 48h vana negatiivse COVID-19 testi tulemuse kohta või läbima 10-päevase karantiini.

Täpsema info Sloveenia piiride ületamise tingimuste ning transiidi kohta leiab siit (vt erand „oranži nimekirja“ kuuluvatele EL riikide kodanikele ning „punaste riikide“ nimekiri, kuhu 23.11 seisuga kuuluvad ka järgmised Eesti piirkonnad: Ida-Virumaa, Harjumaa, Hiiumaa ja Raplamaa).

Transiit läbi Sloveenia: saabumisel Sloveeniast kõrgema nakatumise suhtarvuga riikidest on transiit lubatud 12h jooksul.

Riigisisesed piirangud: riigis kuulutati 19.10.2020 välja 30-päevane epideemiaohu periood, mida pikendati alates 18.11 veel 30 päeva võrra. Loe kehtestatud piirangute kohta.

  • Kehtib öine liikumispiirang ajavahemikus kl 21.00-06.00 (v.a tööle/töölt koju minek ja hädaolukorrad).
  • Avalikes siseruumides ja ühistranspordis ning ka õues on maski kandmine kohustuslik.
  • Koguneda ei tohi rohkem kui 6 inimest (v.a ühe pere liikmed). Suletud on kõik restoranid, baarid ja spordiasutused.

Lisainfo: Eesti saatkond Prahas

Juhime tähelepanu sellele, et Sloveenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Sloveenia saatkonna poole. 

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Sloveeniasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Sloveenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Sloveenias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Sloveenias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine (vt  https://www.tolls.eu/ ), kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Kasulikud lingid: Sloveenia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Ljubljanas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Sloveenia Vabariigi Suursaatkond
al. Jana Chrystiana Szucha 19, 4th floor, 00-580 Warsaw
E-mail: sloembassy.warsaw@gov.si
http://www.varsava.veleposlanistvo.si/

Aukonsulid

Sloveenia Vabariigi Aukonsulaat
Hr Tõnis Tamme
Maakri 19/1 (21. korrus), 10145 Tallinn
E-mail: tonis.tamme@triniti.eu

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Ljubljanas
Hr Žiga Peljko
Dunajska cesta 63
SI - 1000 Ljubljana
+386 1 5826 789
ziga.peljko@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Sloveenia