Hädaabi number E-R 8.30 – 17:00 +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Slovakkia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 04.05.2022

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

  • Alates 06.04.2022 kaotati Covid-19 piirangud riiki sisenemisel EL kodanikele ja nende pereliikmetele. Lisaks võivad Schengeni territooriumil seaduslikult viibivad välismaalased siseneda Slovakkiasse mis tahes eesmärgil EL sisepiiride kaudu ilma karantiinikohustusteta.
  • Jätkuvalt kehtivad riiki sisenemisel piirangud kolmandate riikide kodanikele. Ukrainast saabuvatele isikutele on kehtestatud relvastatud konfliktist tulenevalt leebemad riiki sisenemise reeglid, sh ei kehti neile koroonaviirusest tingitud piirangud.
  • Slovakkia võimud soovitavad piirangute kaotamisest hoolimata olla ettevaatlik, jälgida oma tervist ning riigis viibides tuleb positiivse Covid-testi või sümptomite ilmnemise korral jääda kohustuslikku eneseisolatsiooni (5 päeva).

Lisainfo: vaata riiki sisenemise tingimusi.

Riigisisesed piirangud: alates 26.02.2022 on riigis kehtestatud erakorraline olukord Ukrainast saabuvate sõjapõgenike tõttu. Palume järgida kohalike võimude juhiseid.

  • FFP2 tüüpi maski kandmine on kohustuslik meditsiiniasutustes.

Detailsem info riigisiseste piirangute kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Slovakkia saatkonna poole.  

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Slovakkias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Slovakkias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Kasulikud lingid: Slovakkia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Bratislavas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Slovakkiasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Slovakkia Vabariigi Suursaatkond
Vähäniityntie 5, 00570 Helsinki
http://www.mzv.sk/helsinki

Aukonsulid

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Bratislavas
Hr. Peter Pochaba
Rybnicna 40/F, 1st Fl.
831 07 Bratislava
Tel: +421 2 32 68 32 01; sekr. +421 2 32 68 32 04, mobil: 421 917 705 222
Konsulaarpiirkond: Slovakkia