Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Slovakkia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 11.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Slovakkias COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

Lennureisijatel on lisaks kohustus täita Public Health Passenger Locator Form.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et vaktsineerimiskuur on lõpetatud. Kahedoosiliste vaktsiinide puhul loetakse isik täielikult vaktsineerituks, kui 2. vaktsiinidoosist on möödas vähemalt 14 päeva, ühedoosiliste vaktsiinide puhul loetakse vaktsineerituks 21. päeva pärast 1. doosi. Koroonaviirusest paranemise järel, kui läbipõdemisest pole möödunud rohkem kui 180 päeva, loetakse isik täielikult vaktsineerituks, kui 1. doosist on möödas vähemalt 14 päeva;
  • vaktsineerimata isikud, kes peavad jääma kohustuslikku 10-päevasesse karantiini (v.a erandid). 5. päeval saab teha PCR testi ning kui see on negatiivne, võib karantiini lõpetada.

Lapsed: alla 12-aasta ja kahe kuu vanused lapsed ei pea esitama ega täitma eespool nimetatud dokumente, nendele kehtivad samad reeglid nagu nende vaktsineeritud või vaktsineerimata vanematele. Lastele vanuses 12 aastat ja kaks kuud – 18 aastat, kehtivad samad reeglid, mis täiskasvanutele, sh eelregistreerimine eHranica süsteemis.

Lisainfo: vaata riiki sisenemise tingimusi või värskemat infot slovaki keeles.

Transiit läbi Slovakkia: transiit on lubatud 8h jooksul, transiitreisijatele registreerimise kohustus ei kehti. 

Riigisisesed piirangud: kuni 23.02.2022 kehtib riiklik hädaolukord.

  • FFP2 tüüpi maski kandmine on kohustuslik siseruumides, sh ühistranspordis.
  • Vaktsineerimata isikutele kehtivad jätkuvalt lukustusmeeted (lockdown).
  • Poodide ja teatud teenusasutuste (sh suusakuurordid) külastamiseks tuleb tõendada vaktsineeritust või koroonaviiruse läbipõdemist. Restoranid ja kohvikud, teatrid, kinod ja kultuuriasutused on avatud vaid vaktsineeritud ja koroonaviiruse läbipõdenud isikutele. Vaktsineerimata ja koroonaviirust mitte põdenutele on avatud vaid hädavajalikud poed ja teenused.
  • Hotellid on avatud vaid vaktsineeritud ja koroonaviiruse läbipõdenud isikutele, lisaks tuleb esitada sertifikaat negatiivse PCR (tehtud 72h jooksul) või antigeeni testi (tehtud 48h jooksul) kohta.

Detailsem info riigisiseste piirangute kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Slovakkia saatkonna poole.  

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Slovakkias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Slovakkias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Kasulikud lingid: Slovakkia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Bratislavas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Slovakkiasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Slovakkia Vabariigi Suursaatkond
Vähäniityntie 5, 00570 Helsinki
http://www.mzv.sk/helsinki

Aukonsulid

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Bratislavas
Hr. Peter Pochaba
Rybnicna 40/F, 1st Fl.
831 07 Bratislava
+421 2 32 68 32 01; sekr. +421 2 32 68 32 04, mobil: 421 917 705 222
Konsulaarpiirkond: Slovakkia