Slovakkia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 28.05.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riiki lubatakse ainult Slovakkia kodanikke ning Slovakkia lühiajalise või alalise elamisloaga isikuid, Slovakkia kodanike lähisugulasi (abikaasa, alaealine laps, alaealise lapse vanem) ja Slovakkias töötavaid välismaalasi. Iga riiki siseneja (mõningate eranditega) peab viibima kohustuslikus riigi poolt korraldatud karantiinis. Alles peale negatiivse Covid-19 testi tulemust on võimalik karantiiniga kodus jätkata.

Transiit läbi Slovakkia: võimalik on taotleda eriluba organiseeritud transiiti läbivatele isikutele, kellel on mõjuv põhjus riiki sisenemiseks või läbimiseks, taotlus tuleb Slovakkia ametkondadele saata läbi Eesti saatkonna Viinis hiljemalt kolm tööpäeva enne transiidi toimumist.

Riigisisesed piirangud: avalikus ruumis on maski kandmine kohustuslik.

Avalik ruum ja üritused: lubatud on meelelahutus- ja kultuuriüritused ning muud avalikud üritused kuni 100 inimesele. 

Lisainfo: Eesti saatkond Viinis

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Slovakkia saatkonna poole.  

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Slovakkias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Slovakkias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Slovakkia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Bratislavas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Slovakkiasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Slovakkia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Slovakkia Vabariigi Suursaatkond
Vähäniityntie 5, 00570 Helsinki
E-mail: emb.helsinki@mzv.sk
http://www.mzv.sk/helsinki

Aukonsulid

Slovakkia Vabariigi Aukonsulaat
Hr Even Tudeberg
Suur-Karja 2, 10140 Tallinn
E-mail: info@robalm.eu

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Bratislavas
Hr. Peter Pochaba
Rybnicna 40/F, 1st Fl.
831 07 Bratislava
+421 2 32 68 32 01; sekr. +421 2 32 68 32 04, mobil: 421 917 705 222
estonia@honoraryconsul.sk
Konsulaarpiirkond: Slovakkia