Slovakkia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 18.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: saabudes Slovakkiasse rohelise ohutasemega riikidest (sh Eestist) on kohustuslikust 14-päevasest karantiinist vabastatud isikud, kes vastavad järgmistele nõuetele:

 • koroonaviiruse vastu vaktsineeritud isikud. Seejuures peab olema kahe doosiga vaktsiini esimesest doosist möödas vähemalt 21 päeva, kuid mitte rohkem kui 90 päeva. Ühe-doosilise vaktsiini puhul kehtib sama reegel. Vaktsineerimissertifikaadi kehtivusajaks on 12 kuud (alates esimese vaktsiinidoos kuupäevast);
 • alla 18-aastased lapsed;
 • viimase 180 kalendripäeva jooksul COVID-19 läbipõdenud isikud, seejuures peab läbipõdemist tõendama;
 • koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi ettenäitamisel negatiivse PCR-testi kohta, mis ei ole vanem kui 72h;
 • koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi ettenäitamisel negatiivse antigeeni kiirtesti kohta, mis ei ole vanem kuni 24h ja mis on tehtud Slovakkia rohelise ohutasemega naaberriikides.

Muudel juhtudel kehtib 14-päevane karantiininõue, mida võib lühendada kohapealse testimisega.

Lisaks kehtib enne riiki sisenemist digitaalse registreerimise kohustus. Lennureisijatel lisaks veel kohustus täita antud vorm.

Transiit läbi Slovakkia: transiit on lubatud. 

Riigisisesed piirangud: 

 • FFP2 maskid kohustuslikud kõikjal avalikes siseruumides (kaubanduskeskused, asutused jne), ühistranspordis, ka toitlustuskohade terassidel;
 • avatud on toitlustusasutuste terrassid;
 • teatud teenindusasutused nõuavad isikutelt koroonanegatiivsuse tõestamist ehk vähemalt antigeenitesti tegemist (veegi parem kui oleks PCR-test). Teste ei nõuta vaktsineeritutelt ja neilt, kes on viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse juba läbi põdenud.
 • muuseumid ja vaatamisväärsused on avatud piirangutega;
 • lisainfo piirangute kohta.

Lisainfo: Slovakkia välisministeerium

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Slovakkia saatkonna poole.  

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Slovakkias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Slovakkias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Kasulikud lingid: Slovakkia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Bratislavas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Slovakkiasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Slovakkia Vabariigi Suursaatkond
Vähäniityntie 5, 00570 Helsinki
E-mail: emb.helsinki@mzv.sk
http://www.mzv.sk/helsinki

Aukonsulid

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Bratislavas
Hr. Peter Pochaba
Rybnicna 40/F, 1st Fl.
831 07 Bratislava
+421 2 32 68 32 01; sekr. +421 2 32 68 32 04, mobil: 421 917 705 222
estonia@honoraryconsul.sk
Konsulaarpiirkond: Slovakkia