Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Slovakkia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 21.08.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Kõik riiki sisenejad peavad eelregistreerima end eHranica süsteemis.

Lennureisijatel on lisaks kohustus täita Public Health Passenger Locator Form.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et vaktsineerimiskuur on lõpetatud. Kahedoosiliste vaktsiinide puhul loetakse isik täielikult vaktsineerituks alates 15. päevast pärast 2. vaktsiinidoosi, ühedoosiliste vaktsiinide puhul alates 21. päevast pärast 1. doosi ja koroonaviirusest paranemise järel, kui läbipõdemisest pole möödunud rohkem kui 180 päeva, loetakse isik täielikult vaktsineerituks alates 14. päevast pärast 1. doosi.
  • vaktsineerimata isikud, kes peavad jääma kohustuslikku 14-päevasesse karantiini (v.a erandid). 5. päeval saab teha PCR testi ning kui see on negatiivne, võib karantiini lõpetada.

Lapsed: alla 12- aastased lapsed ei pea esitama eespool nimetatud dokumente. Lastele vanuses 12-18 aastat kehtivad samad reeglid nagu nende vaktsineeritud või vaktsineerimata vanematele, sh eelregistreerimine eHranica süsteemis.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused.

Transiit läbi Slovakkia: transiit on lubatud 8h jooksul . 

Riigisisesed piirangud: detailsem info riigisiseste piirangute kohta.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Slovakkia saatkonna poole.  

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Slovakkias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Slovakkias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Kasulikud lingid: Slovakkia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Bratislavas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Slovakkiasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Slovakkia Vabariigi Suursaatkond
Vähäniityntie 5, 00570 Helsinki
http://www.mzv.sk/helsinki

Aukonsulid

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Bratislavas
Hr. Peter Pochaba
Rybnicna 40/F, 1st Fl.
831 07 Bratislava
+421 2 32 68 32 01; sekr. +421 2 32 68 32 04, mobil: 421 917 705 222
Konsulaarpiirkond: Slovakkia