Slovakkia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 13.01.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 07.12.2020 peavad kõik isikud Slovakkiasse sisenemisel esitama piiril tõendi negatiivse PCR (Covid-19) testi kohta, mis ei tohi olla vanem kui 72h, või jääma 10 päevaks eneseisolatsiooni.

Transiit läbi Slovakkia: Transiit on lubatud. 

Riigisisesed piirangud: alates 01.10.2020 on Slovakkias kehtestatud eriolukord ja sellest tulenevalt on kehtestatud järgmised piirangud:

  • teatud piirkondades kehtib liikumiskeeld, mistõttu on soovitav vahetult enne reisi konkreetse sihtkoha viimaste andmete ja piirangutega tutvuda. Liikumiskeeld ei kehti isikutele, kel on ette näidata koroonatestimisel saadud negatiivne tulemus ja vastav sertifikaat;
  • maskikandmise kohustus on kõikjal asustatud avalikus ruumis – ennekõike tänavatel, kontorihoonetes ning kaubandus- ja meelelahutuskeskustes jm (v.a looduskeskkonnas);
  • keelatud on kõik avalikud massi- jm rahvarohked üritused;
  • toitlustusasutused ei tohi enam pakkuda sööki-jooki kohapeal tarbimiseks siseruumides, vaid ainult välitingimustes, kaasamüümiseks ja/või kullerteenuseks;
  • meelelahutus- ja spordikeskused, jõusaalid, ujulad, spaa’d, veepargid ja saunad on suletud.

Lisainfo: Slovakkia välisministeerium

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Slovakkia saatkonna poole.  

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Slovakkias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Slovakkias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine (vt  https://www.tolls.eu/ ), kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Kasulikud lingid: Slovakkia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Bratislavas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Slovakkiasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Slovakkia Vabariigi Suursaatkond
Vähäniityntie 5, 00570 Helsinki
E-mail: emb.helsinki@mzv.sk
http://www.mzv.sk/helsinki

Aukonsulid

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Bratislavas
Hr. Peter Pochaba
Rybnicna 40/F, 1st Fl.
831 07 Bratislava
+421 2 32 68 32 01; sekr. +421 2 32 68 32 04, mobil: 421 917 705 222
estonia@honoraryconsul.sk
Konsulaarpiirkond: Slovakkia