Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Saudi Araabia

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 28.03.2023

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Saudi Araabias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Tavad. Islamimaades reisimisel tuleks eelnevalt tutvuda kohalike traditsioonide ja kommetega, eriti ramadaani ajal. Riietuda tuleks tagasihoidlikult, kuna on olnud juhtumeid, kus kohalikke tavasid eiravaid välisriikide kodanikke on karistatud.

Liiklus. Saudi Araabias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba, mis on täielikult Viini 1968. a konventsiooni nõuetele vastav. Seega peavad teised osalisriigid seda tunnustama ilma täiendavalt rahvusvahelist juhiluba esitamata. Soovitame lisaks hankida rahvusvahelise juhiloa Eesti Transpordiametist.

Kasulikud lingid: Saudi Araabia reisiinfo

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Saudi Araabiasse reisimiseks viisat, mida saab taotleda elektroonselt.

Juhime tähelepanu sellele, et Saudi Araabia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Saudi Araabia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Saudi Araabia Kuningriigi Suursaatkond
Stenbäckinkatu 26, 00250 Helsinki
Faks: +358 9454 3060
http://embassies.mofa.gov.sa/sites/Finland/en/Pages/default.aspx