Saksamaa

1 Suursaatkond
7 Aukonsulit
Uuendatud 14.01.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Eesti kodanikud ja elanikud saavad Saksamaale reisida, kuid alates 15.01.2021 on kõrge ohuga riskipiirkonnast, sh Eestist (haigestumus 100 000 inimese kohta kõrgem kui 200 või levib Covid-19 uus mutatsioon) Saksamaale saabudes kohustuslik esitada tõend 48h jooksul enne reisi tehtud PCR-testi negatiivse tulemuse kohta (testi tulemust võidakse küsida juba enne lennule asumist). Muul juhul tuleb ennast viivitamatult peale riskipiirkonnast saabumist testida ja esitada PCR-testi negatiivne tulemus hiljemalt 48h pärast riiki saabumist.  Negatiivne testi tulemus ei vabasta järgnevast liikumispiirangust. Samuti tuleb enne riskipiirkonnast Saksamaale saabumist täita  elektrooniline registreerimisvorm. Kui vormi ei ole erandjuhul võimalik elektrooniliselt täita, tuleb kasutada paberil täidetavat vormi.

 • Saksamaale saavad siseneda ka haigustunnusteta riskipiirkondadest saabuvad transiitreisijad (nt reisitakse läbi Saksamaa Eestisse või Eestist läbi Saksamaa edasi).
 • Saabudes Saksamaale riskipiirkonnast või olles viibinud 10 päeva jooksul enne Saksamaale saabumist riskipiirkonnas, tuleb arvestada kohustusliku liikumispiirangu (10 päeva) ja testimisega. 10-päevast liikumispiirangut saab lühendada negatiivse testi tulemusega, mille esitamine on võimalik peale 5-päeva.
 • Kohalik terviseamet võib anda reisijale 10 päeva jooksul peale riiki saabumist korralduse esitada tõend negatiivse PCR-testi kohta või lasta ennast testida. Karantiinireeglite rakendamine on liidumaade pädevuses.
 • Soovitame enne reisi kindlasti tutvuda aktuaalseima infoga Saksamaa poolt määratletud riskipiirkondadest, mille loendi leiab Robert Koch Instituudi veebilehelt.

Transiit läbi Saksamaa Eestisse: transiit on Eesti kodanikele ja alalistele elanikele lubatud. Riskipiirkondadest saabuvatel transiitreisijatel ei tohi olla haigustunnuseid, samuti ei pea nad täitma kohustuslikku riiki saabumise registreerimisvormi. Vajadusel tuleb olla valmis transiidi eesmärgi tõendamiseks (edasisõidupiletid, broneeringud jms).

Riigisisesed piirangud: seoses COVID-19 nakatunute arvu kriitilise kasvuga kehtivad kuni 31.01.2021 järgmised piirangud:

 • ühistranspordis, kauplustes ja teistes avalikes ühiskondlikes siseruumides ning ka rahvarohketel tänavatel (sh kaupluste ees tänavatel ja parklastes) on maskide kandmine kohustuslik. Alates 18.01.2021 kehtib Baierimaal (k.a Münchenis) kohustus kasutada ühistranspordis ja kauplustes vaid FFP2 standardiga maske. Lisaks kehtib 1,5-meetrise distantsi hoidmise nõue;
 • hotellides ööbimine on võimalik ainult hädavajalike tööreiside puhul;
 • restoranid (lubatud kaasamüük), kultuuri- ja meelelahutusasutused on suletud;
 • erasfääris on lubatud kogunemised vaid ühe leibkonna  + 1 leibkonnavälise isiku vahel;
 • suletud on kogu jaekaubandus ja teenindusasutused; avatud on vaid toidupoed, apteegid, tanklad, pangad, postkontorid jm hädavajalikud teenindusasutused;
 • piirkondades, kus nakatumiste arv ületab 200 uut juhtu 100 000 elaniku kohta 7 päeva jooksul, rakendub liikumispiirang 15 km raadiuses;
 • lubatud on liikumine tööle, poodi, arsti juurde või muul olulisel põhjusel (nt lähedase hooldamine). Mõnel liidumaal kehtib ka öine liikumiskeeld.

Soovitav on enne reisi tutvuda just täpsemalt külastataval liidumaal kehtivate piirangutega, kuna võib esineda piirkondlikke erinevusi.

Juhime tähelepanu sellele, et Saksamaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Saksamaa saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Saksamaal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Saksamaa reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Berliinis või Eesti  aukonsulitelt Saksamaal.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Saksamaale reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Saksamaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Saksamaa saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond
Toom-Kuninga 11, 15048 Tallinn
E-mail: info@tallinn.diplo.de
https://www.tallinn.diplo.de

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Berliinis
Hildebrandstraße 5 10785 Berliin
Faks: +49 30 2546 0601
E-mail: embassy.berlin@mfa.ee
https://berlin.mfa.ee/

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Leipzigis
Hr. Mark Aretz
August Bebel Straße 58
04275 Leipzig
+49 (0)341 3069 0105
Honorarkonsul-Estland@Aretz-Leipzig.de
Konsulaarpiirkond: Saksi, Tüüringi ja Saksi-Anhalti liidumaad
Eesti Vabariigi aukonsul Bremenis
Dr Til Julius Niels Eberhard Assmann
Am Wall 199
28195 Bremen
+49 (0)1522 133 6866
honorarkonsul@estland-bremen.de
Konsulaarpiirkond: Bremeni ja Alam-Saksi liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsul Hamburgis
Hr. Ulf Lange
Alsterufer 45
20354 Hamburg
+49 40 450 4026
estland@t-online.de
Konsulaarpiirkond: Hamburg
Eesti Vabariigi aukonsul Schwerinis
Hr Jens Otto Leisse
Mozartstr. 21
19053 Schwerin
+49 (0) 385 734 466
j.leisse@ra-leisse.de
Konsulaarpiirkond: Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsul Bonnis
Hr. Horst Werner Maier-Hunke
Münsterstr. 18
53111 Bonn
0228-60 46 917
honorarkonsul@estland-nrw.de
Konsulaarpiirkond: Nordrhein Westfaleni liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsul Kielis
Hr. Klaus-Hinrich Vater
Bergstraße 2
24103 Kiel
+49 431 519 4494
info@estonian-consulate-sh.de
Konsulaarpiirkond: Schleswig-Holsteini liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsl Frankfurdis
Pr. Astrid von der Malsburg
Liebigstraße 20
D 60323 Frankfurt am Main
+49 69-874030750
honorarkonsulin@estland-hessen.de
Konsulaarpiirkond: Hesseni liidumaa