Saksamaa

1 Suursaatkond
7 Aukonsulit
Uuendatud 28.05.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Saksamaale ei saa turismieesmärgil siseneda (k.a nt sisseostude tegemine. Ajutised reisipiirangud ei kehti neile, kes täidavad mõnda olulist ülesannet või kelle reisimine on hädavajalik. Riiki saavad siseneda haigustunnusteta inimesed, kelle puhul on täidetud üks järgmistest tingimustest: reisimine Saksamaale on hädavajalik (nt ravi eesmärgil, perekondlikel põhjustel – pereliikme, sugulase k. a elukaaslase külastus, lähedase hooldamine, oluline perekondlik sündmus nt pulm ja matus);  reisi eesmärk on naasta oma elukohta Saksamaal või reisida läbi Saksamaa oma elukohta jõudmiseks (riigist  peab lahkuma viivitusteta);  reisitakse Saksamaale oma abikaasa, registreeritud partneri või alaealiste laste juurde (hooldusõigus); lubatud on piiriülene kaubavahetus ja samuti piiriülene reisimine tööga seotud põhjustel.

Kõigil juhtudel tuleb piiriületuse vajadust tõendada sobivate dokumentidega ning lõplik otsus riiki lubamiseks langetatakse piiril. Perekondlikel põhjustel reisimisel tuleks enne Saksamaale sisenemist printida välja ja täita ära riiki sisenemise põhjust kinnitav ankeet Selbsterklärung zur Vorlage bei einer Kontrolle Grenzübergang (PDF). Lisainfo vt Saksa siseministeeriumi kodulehel (inglise keeles) ning Saksa liidupolitsei (Bundespolizei) kodulehel (saksa keeles).

Transiit läbi Saksamaa Eestisse: transiit on lubatud koju pöördumise eesmärgil Eestisse või alalise elukoha riiki. Vajadusel tuleb olla valmis transiidi eesmärgi tõendamiseks (edasisõidupiletid, broneeringud jms). Lufthansaga reisijatel on kohustus kanda terve lennu vältel maske.

Riigisisesed piirangud: ühistranspordis ja kauplustes on maskide kandmine kohustuslik. Alates 13.05.2020 kehtib EL liikmesriigist Saksamaale reisimisel ainult karantiini soovitus, kui riiki sisenetakse kõrge infektsiooniriskiga liikmesriigist. Kahenädalase karantiini kohustus kehtib edasi vaid 3. riikidest Saksamaale reisijatele. Täpsemate piirangute ning karantiinireeglite (liidumaade pädevuses) kohta palume uurida konkreetse liidumaa ametiasutustelt (nt. terviseamet). Lisainfo Saksamaa valitsuse kodulehel (saksa keeles).

Avalik ruum ja üritused: suurüritused on keelatud kuni 31.08 (liidumaade lõikes võib olla erinevusi). Kuni 29.06.2020 kehtivad üldised kontaktipiirangud – ametlikult on lubatud kontaktid kahe erineva leibkonna vahel.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Saksamaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Saksamaa saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Saksamaal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid:
Saksamaa reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Berliinis või Eesti  aukonsulitelt Saksamaal.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Saksamaale reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Saksamaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Saksamaa saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond
Toom-Kuninga 11, 15048 Tallinn
E-mail: info@tallinn.diplo.de
https://www.tallinn.diplo.de

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Berliinis
Hildebrandstraße 5 10785 Berliin
Faks: +4930 2546 0601
E-mail: embassy.berlin@mfa.ee
https://berlin.mfa.ee/

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Bremenis
Dr Til Julius Niels Eberhard Assmann
Am Wall 199
28195 Bremen
Tel. +49 (0)1522 133 6866
honorarkonsul@estland-bremen.de
Konsulaarpiirkond: Bremeni ja Alam-Saksi liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsul Stuttgartis
Hr. Helmut Aurenz
Mittlerer Pfad 19
70499 Stuttgard
+49 711 21576 202
mail@konsulat-est.de
Konsulaarpiirkond: Baden-Württembergi liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsul Hamburgis
Hr. Ulf Lange
Alsterufer 45
20354 Hamburg
+49 40 450 4026
estland@t-online.de
Konsulaarpiirkond: Hamburg
Eesti Vabariigi aukonsul Schwerinis
Hr Jens Otto Leisse
Mozartstr. 21
19053 Schwerin
+49 (0) 385 734 466
j.leisse@ra-leisse.de
Konsulaarpiirkond: Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsul Bonnis
Hr. Horst Werner Maier-Hunke
Münsterstr. 18
53111 Bonn
0228-60 46 917
honorarkonsul@estland-nrw.de
Konsulaarpiirkond: Nordrhein Westfaleni liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsul Kielis
Hr. Klaus-Hinrich Vater
Bergstraße 2
24103 Kiel
+49 431 519 4494
info@estonian-consulate-sh.de
Konsulaarpiirkond: Schleswig-Holsteini liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsl Frankfurdis
Pr. Astrid von der Malsburg
Liebigstraße 20
D 60323 Frankfurt am Main
+49 69-874030750
honorarkonsulin@estland-hessen.de
Konsulaarpiirkond: Hesseni liidumaa