Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Saksamaa

1 Suursaatkond
7 Aukonsulit
Uuendatud 24.09.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Saabudes Saksamaale kõrge ohuga riskipiirkonnast või viiruse mutatsioonide levikuga riigist, tuleb täita elektrooniline registreerimisvorm. Saksamaa poolt määratletud riskipiirkondade aktuaalse loendi leiab Robert Koch Instituudi veebilehelt.

 • Eesti ei ole kõrge ohuga riskipiirkond ning Eestist Saksamaale reisimisel ei pea täitma elektroonilist registreerimisvormi ega rakendu liikumispiirang.

Riiki saavad siseneda (lennukiga, autoga, rongiga ja laevaga):

 • täielikult vaktsineeritud isikud,kes esitavad vaktsineerimistunnistuse. Seda tunnustatakse, kui 2. vaktsiinidoosi (Jansseni puhul ühekordse doosi) saamisest on möödunud 14 päeva;
 • koroonaviiruse läbipõdenud, kes esitavad positiivse PCR-, LAMP- või TMA-testi tõendi, mis on väljastatud 28 päeva kuni 6 kuud enne Saksamaale sisenemist;
 • isikud, kes esitavad koroonaviiruse SARS-CoV-2 sertifikaadi kas 72h jooksul enne Saksamaale saabumist tehtud PCR-, LAMP-, TMA-testivõi 48h jooksul tehtud antigeeni testi negatiivse tulemuse kohta.

Nii negatiivse testi sertifikaate kui ka läbipõdemist ja vaktsineerimist tõendavaid dokumente tunnustatakse nii paberkandjal kui ka elektroonilise dokumendina (ELi COVID digitõend) saksa, inglise, prantsuse, itaalia või hispaania keeles.

Liikumispiirangud Saksamaa siseselt: Eestist Saksamaale saabudes ei rakendu liikumispiirang.

 • Saabudes Saksamaale kõrge ohuga riskipiirkonnast,rakendub kohustuslik liikumispiirang 10 päeva. Sellest on vabastatud vaktsineeritud ja koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kui nad esitavad vastava tõendi. Teised isikud saavad piirangu ennetähtaegselt lõpetada 5. päeval tehtud negatiivse testi läbi.
 • Saabudes riikidest, kus levivad koroonaviiruse uued mutatsioonid, rakendub liikumispiirang 14 päeva, s.h ka vaktsineeritutele ja koroonaviiruse läbipõdenutele ning seda lühendada ei ole võimalik. Reisides Saksamaale koroonaviiruse mutatsioonide levikuga riigist, peavad end eelnevalt testima ka vaktsineeritud ja tervenenud isikud alates 12. eluaastast.

Alates 30.01.2021 kehtib reisijateveo keeld riikidest, kus levivad koroonaviiruse uued mutatsioonid. Nimekiri riikidest on leitav Robert Kochi Instituudi kodulehelt. 17.09.2021 seisuga ei kuulu sellesse kategooriasse ühtegi riiki. Keeld ei puuduta reisijaid, kelle alaline elukoht on Saksamaal või kes omavad Saksamaa elamisluba ning transiitreisijaid, kes saabuvad Saksamaale edasilennuks Schengeni ala välisesse riiki ja ei välju lennujaama transiitalalt. Seoses keeluga võivad lennufirmad vähendada või tühistada lende Saksamaa suunal. Enne reisi alustamist palun täpsustage lennuinfot valitud lennufirmaga.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed saavad riiki siseneda piiranguteta (ei ole vaja esitada tõendeid vaktsineerituse, läbipõdemise või testimise kohta).

Lisainfo: infot nõuete (sh inglise keeles) kohta leiab Saksamaa tervishoiuministeeriumi kodulehelt.

Transiit läbi Saksamaa Eestisse: transiitreisijatele kehtivad alates 12. eluaastast üldised riiki sisenemise tingimused. Vajadusel tuleb olla valmis transiidi eesmärgi tõendamiseks (edasisõidupiletid, broneeringud jms).

Riigisisesed piirangud: soovitav on enne reisi tutvuda täpsemalt külastatavas piirkonnas või linnas kehtivate piirangutega (nt linna või kohaliku omavalitsuse koduleht), kuna nõuded võivad olla piirkonniti erinevad.

 • Täielikult vaktsineeritud (teise vaktsiinidoosi saamisest on möödas 14 päeva) ja koroonaviiruse läbipõdenud (positiivsest PCR-testist on möödas 28 päeva ja test pole vanem kui 6 kuud) isikud on vabastatud kontaktipiirangutest ja omavad vaba juurdepääsu teenustele. Vaktsineerituse tõendamiseks tuleb esitada vaktsineerimistõend kas paberil või elektrooniliselt ning tervenenud peavad esitama positiivse PCR-testi tulemuse. Tunnustatakse ka ühe doosiga vaktsineerimist läbipõdenute puhul, kuid lisaks vaktsineerimistõendile tuleb sel juhul esitada ka läbipõdemist tõendava positiivse PCR-testi tulemus.
 • Mittevaktsineeritud peavad teatud teenuste saamiseks esitama samal päeval tehtud (24 h) antigeenitesti negatiivse tulemuse. Osades piirkondades on teenuse osutajale (nt restoranid) antud õigus teenindada ainult vaktsineeritud ja tervenenud kliente.

Jätkuvalt kehtib maski kandmise nõue alates 6. eluaastast avalikes siseruumides (nt kauplused, arstipraksised jms) ja ühiskondlikus transpordis. Osades kohtades ja situatsioonides on nõutud ainult FFP2 maski kandmine.

Juhime tähelepanu sellele, et Saksamaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Saksamaa saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Saksamaal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Saksamaa reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Berliinis või Eesti  aukonsulitelt Saksamaal.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Saksamaale reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Saksamaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Saksamaa saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond
Toom-Kuninga 11, 15048 Tallinn
http://tallinn.diplo.de/

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Berliinis
Hildebrandstraße 5 10785 Berliin
Faks: (4930) 2546 0601
https://berlin.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Leipzigis
Hr. Mark Aretz
August Bebel Straße 58
04275 Leipzig
+49 (0)341 3069 0105
Konsulaarpiirkond: Saksi, Tüüringi ja Saksi-Anhalti liidumaad
Eesti Vabariigi aukonsul Bremenis
Dr Til Julius Niels Eberhard Assmann
Am Wall 199
28195 Bremen
+49 (0)1522 133 6866
Konsulaarpiirkond: Bremeni ja Alam-Saksi liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsul Hamburgis
Hr. Ulf Lange
Alsterufer 45
20354 Hamburg
+49 40 450 4026
Konsulaarpiirkond: Hamburg
Eesti Vabariigi aukonsul Schwerinis
Hr Jens Otto Leisse
Mozartstr. 21
19053 Schwerin
+49 (0) 385 734 466
Konsulaarpiirkond: Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsul Bonnis
Hr. Horst Werner Maier-Hunke
Münsterstr. 18
53111 Bonn
0228-60 46 917
Konsulaarpiirkond: Nordrhein Westfaleni liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsul Kielis
Hr. Klaus-Hinrich Vater
Bergstraße 2
24103 Kiel
+49 431 519 4494
Konsulaarpiirkond: Schleswig-Holsteini liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsl Frankfurdis
Pr. Astrid von der Malsburg
Liebigstraße 20
D 60323 Frankfurt am Main
+49 69-874030750
Konsulaarpiirkond: Hesseni liidumaa