Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Saalomoni Saared

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 14.05.2020

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Seoses leetrite puhanguga mitmetes riikides on Saalomoni saared kehtestanud erikorra. Reisijatele, kes ei ole Saalomoni elanikud, kehtivad järgnevad nõuded:

  • kõik riiki saabuvad isikud on kohustatud täitma ankeedi, millega annavad ülevaate oma tervislikust seisundist;
  • isikud, kes saabuvad riikidest (vt allpool), kus on registreeritud leetrite epideemia (sh transiitreisid), peavad kaasas kandma tõendit vaktsineerimise kohta (vaktsineerimine tehtud vähemalt 15 päeva enne reisi). Kui reisija ei suuda nõudeid täita, ei lasta teda pardale. Reisijad, kellel ei ole Saalomonis viibides tõendit ette näidata, deporteeritakse;
  • erandiks on imikud (nooremad kui 6 kuud), rasedad ja isikud, kes kannavad kaasas arsti väljastatud tõendit, et neil esinevad vaktsineerimisel vastunäidustused (nt immuunpuudulikkus või allergiad).

Vaktsineerimistõend peab olema väljastatud valitsusasutuse või pädeva tervisetöötaja poolt. Tõendiks võib olla üks (reisija soovi korral ka mõlemad) järgnevatest:

  1. rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend (kollast värvi  International Certificate of Vaccination or Prophylaxis), kuhu on tehtud sissekanne vaktsineerimise kohta  MMR-vaktsiini  ühe annusega vähemalt 15 päeva enne reisi;
  2. vereproovi uurimise tulemus, mis viitab läbipõetud infektsioonile või vaktsineerimisele ehk IgG-antikehade  kontsentratsioon on vajalikul tasemel (traveller’s blood test confirms the presence of measles antibodies or that the test is reactive for measles, which means that the traveller is protected, in lieu of a vaccination record).

Registreeritud leetriepideemia riikide alla kuuluvad: Ameerika Samoa, Samoa, Fidži, Tonga, Austraalia, Uus-Meremaa ja Filipiinid.

Eestil puudub Saalomoni Saartel välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Kasulikud lingid: Saalomoni saarte reisiinfo

NB! Riigis puuduvad ka teiste EL liikmesriikide esindused, mistõttu on konsulaarabi (nt passi varguse või kadumise, isiku kinnipidamise jms korral) saamine äärmiselt raskendatud. Hädajuhtumi korral palume ühendust võtta Välisministeeriumiga telefonil +372 5301 9999, saates e-posti aadressile [email protected] või kirjutades veebikonsulile Facebookis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Saalomoni saartel viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.

Juhime tähelepanu sellele, et Saalomoni Saared võivad muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimase Saalomoni Saarte saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontakt lisainfo saamiseks

Saatkond

Saalomoni Saarte saatkond Brüsselis
Avenue E. Lacomble 17, 1040 Brüssel
Tel: +322 732 7085
E-mail: [email protected]