Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Rumeenia

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 05.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Rumeenias COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

Madala nakatumisnäitajaga (rohelistest) riikidest saab siseneda piiranguteta, kõrgema nakatumisnäitajaga (punastest, sh Eestist) riikidest saabudes kehtivad teatud piirangud.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et vaktsineerimine kahedoosilise või ühedoosilise vaktsiiniga on lõpetatud vähemalt 10 päeva enne sisenemist;
  • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga positiivset testitulemust, mis peab olema tehtud rohkem kui 14 päeva enne sisenemist. Läbipõdemise korral on kahedoosiliste vaktsiinide puhul samuti nõutav 2 doosi. Koroonaviiruse läbipõdenud isikutele, kes on saanud vaid ühe doosi vaktsiini, kehtib isolatsioonikohustus;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist) kohta. Testi alusel riiki sisenejatele kehtib 10-päevane isolatsioonikohustus. Isolatsiooninõue ei kehti neile, kes viibivad riigis alla 72h.

Isikutele, kes ei esita ühtegi eespool mainitud dokumenti, rakendatakse 14-päevast isolatsiooni.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama eespool nimetatud dokumente. Lapsed vanuses 12-16 peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist) kohta.

Transiit läbi Rumeenia on lubatud. 24h transiidi puhul ei nõuta eespool nimetatud sertifikaate.

Riigisisesed piirangud: maski tuleb kanda igal pool. Enamustesse poodidesse, kaubanduskeskustesse ja restoranidesse minekul tuleb näidata “rohelist passi” ehk vaktsineerimistunnistust.

  • Regiooniti võib olla täiendavaid piiranguid.

Juhime tähelepanu sellele, et Rumeenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Rumeenia saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Rumeenias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisile asumist endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.
  • Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord riigis siit ja siit. Rumeenias on sageli ka maavärinaid (vaata juhiseid, kuidas käituda maavärina korral).

Kasulikud lingid: Rumeenia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Bukarestis või  Eesti aukonsulitelt Rumeenias.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Rumeeniasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Rumeenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Rumeenia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Rumeenia Suursaatkond
Rävala pst 5, 5. krs, Tallinn
E-mail: tallinn@mae.ro
http://tallinn.mae.ro

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Bukarestis
Aleea Modrogan ap.3 4A Bukarest
Faks: +4021 311 55 29
https://bucharest.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Constantas
Alexandru Bobe
Bd. Mamaia 124
900527 Constanta,
+4 0241 606467
Eesti Vabariigi aukonsul Bukarestis
Pr. Ingrid Cristea Vendelin
Strada Hagi Ghita 41
sector 1 Bucharest
+40 727 321 921
Konsulaarpiirkond: Rumeenia territoorium välja arvatud Timişi, Aradi, Caraş-Severini ja Hunedoara maakonnad