Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Rumeenia

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 03.09.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Madala nakatumisnäitajaga (rohelistest) riikidest saab siseneda piiranguteta, kõrgema nakatumisnäitajaga (punastest, sh Eestist) riikidest saabudes kehtivad teatud piirangud.

Enne riiki sisenemist täitke elektrooniline vorm. Registreerimisvorme jagatakse ka lennukis ja piiril.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et vaktsineerimine kahedoosilise või ühedoosilise vaktsiiniga on lõpetatud vähemalt 10 päeva enne sisenemist;
  • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga positiivset testitulemust, mis peab olema tehtud rohkem kui 14 päeva enne sisenemist;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist) kohta. Testi alusel riiki sisenejatele kehtib 14-päevane isolatsioonikohustus, mida saab lühendada tehes riiki saabumise 10. päeval uue testi. Isolatsiooninõue ei kehti neile, kes viibivad riigis alla 72h.

Lapsed: alla 6-aastased lapsed ei pea esitama eespool nimetatud dokumente. Lapsed vanuses 6-16 peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist) kohta.

Transiit läbi Rumeenia on lubatud. 24h transiidi puhul ei nõuta eespool nimetatud sertifikaate.

Riigisisesed piirangud: siseruumides peab alates 5. eluaastast kandma maski. Väljas peab maski kandma ainult seal, kus on inimeste kogunemise potentsiaal (ühistransport, laadad, demonstratsioonid, kontserdid).

  • Regiooniti võib olla täiendavaid piiranguid.

Juhime tähelepanu sellele, et Rumeenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Rumeenia saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Rumeenias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisile asumist endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.
  • Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord riigis siit ja siit. Rumeenias on sageli ka maavärinaid (vaata juhiseid, kuidas käituda maavärina korral).

Kasulikud lingid: Rumeenia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Bukarestis või  Eesti aukonsulitelt Rumeenias.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Rumeeniasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Rumeenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Rumeenia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Rumeenia Suursaatkond
Rävala pst 5, 5. korrus, 10143 Tallinn
E-mail: tallinn@mae.ro
http://tallinn.mae.ro

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Bukarestis
Aleea Modrogan ap.3 4A Bukarest
Faks: +4021 311 55 29
https://bucharest.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Constantas
Alexandru Bobe
Bd. Mamaia 124
900527 Constanta,
+4 0241 606467
Eesti Vabariigi aukonsul Bukarestis
Pr. Ingrid Cristea Vendelin
Strada Hagi Ghita 41
sector 1 Bucharest
+40 727 321 921
Konsulaarpiirkond: Rumeenia territoorium välja arvatud Timişi, Aradi, Caraş-Severini ja Hunedoara maakonnad