Rumeenia

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 06.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 11.02.2021 peavad nn “kollases nimekirjas” olevatest riikidest (sh Eestist) sisenejad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud maksimaalselt 72h enne riiki sisenemist. Lisainfo: riiklik terviseinstituut.

  • Riiki sisenejad, kes esitavad sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta peavad jääma 10 päevaks karantiini (kodu või deklareeritud asukoht). Sisenejad, kellel pole PCR-testi tulemuse sertifikaati ette näidata, peavad jääma 14 päevaks karantiini.
  • Karantiinist on vabastatud reisijad, kes jäävad riiki vähem kui 3 päevaks (72h) ja neil on sertifikaat negatiivse PCR-testi kohta (tehtud 48h enne riiki sisenemist). Vabastatud on ka need, keda on vaktsineeritud mõlema doosiga, seejuures peab viimasest vaktsiinidoosist olema möödunud 10 päeva. Vaktsineerimist peab tõestama vakstineerimist teostanud asutuse tõendi või dokumendiga.

Transiit läbi Rumeenia Eestisse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud:

  • kogu riigis, nii siseruumides kui ka väljas, peab alates 5. eluaastast kandma maski, välja arvatud sporti tehes, süües jne. Restoranide, kinode, teatrite, kohvikute ja klubide avatus sõltub nakatumise tasemest konkreetses kohalikus omavalitsuses. Bukarestis – lubatud tegevus väljaspool siseruume.
  • komandanditund kl 23.00-5.00 (eranditega). Bukarestis kehtib komandanditund reedest pühapäevani kl 20.00-05.00.
  • kehtib 2-meetrise distantsi hoidmise nõue;
  • regiooniti võib olla täiendavaid piiranguid.

Juhime tähelepanu sellele, et Rumeenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Rumeenia saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Rumeenias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisile asumist endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine (vt  https://www.tolls.eu/ ), kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid.  Enne reisi kontrollige, milline on olukord riigis siit ja siit. Rumeenias on sageli ka maavärinaid (juhiseid, kuidas käituda maavärina korral, leiate siit ).

Kasulikud lingid: Rumeenia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Bukarestis või  Eesti aukonsulitelt Rumeenias.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Rumeeniasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Rumeenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Rumeenia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Rumeenia Suursaatkond
Rävala pst 5, 5. korrus, 10143 Tallinn
E-mail: tallinn@mae.ro
http://tallinn.mae.ro

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Bukarestis
Aleea Modrogan ap.3 4A Bukarest
Faks: +40 2 1311 5529
E-mail: embassy.bucharest@mfa.ee
https://bucharest.mfa.ee/

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Constantas
Alexandru Bobe
Bd. Mamaia 124
900527 Constanta,
+4 0241 606467
alexandru.bobe@gmail.com
Eesti Vabariigi aukonsul Bukarestis
Pr. Ingrid Cristea Vendelin
Strada Hagi Ghita 41
sector 1 Bucharest
+40 727 321 921
ingridcristearo@yahoo.com
Konsulaarpiirkond: Rumeenia territoorium välja arvatud Timişi, Aradi, Caraş-Severini ja Hunedoara maakonnad