Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Puerto Rico

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 14.05.2020

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Puerto Ricos välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Orkaanide periood kestab enamasti juunist kuni novembrini. Reisi planeerides arvestage ilmastikuoludega ning jälgige National Hurricane Centeri kodulehte http://www.nhc.noaa.gov/

Kasulikud lingid: Puerto Rico reisiinfo

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Puerto Ricos viisavabalt kuni 90 päeva. Riiki sisenemine toimub samadel tingimustel, mis kehtivad reisimisel USAsse. Kodanikul peab olema biomeetriline pass ning eelnevalt USA elektroonilises reisilubade süsteemis ESTA saadud positiivne vastus. Muudel eesmärkidel kui lühiajaline turismi- või ärireisi ning ESTA negatiivse vastuse korral tuleb taotleda viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Puerto Rico võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Ameerika Ühendriikide saatkonda Tallinnas

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontakt lisainfo saamiseks

Saatkond

USA saatkond Tallinnas
Kentmanni 20, 15099 Tallinn
Tel: +372 668 8100
E-mail: USAsaatkond@state.gov
https://ee.usembassy.gov/et/