Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Portugal

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 14.07.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused:

Vaktsineeritule

Riiki saab siseneda EL digitaalse COVID vaktsineerimissertifikaadiga

Läbipõdenule

Läbipõdenud saavad riiki siseneda EL digitaalse COVID läbipõdemistõendiga

Kõigile ülejäänutele

Riiki sisenemiseks on vaja esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse NAAT tüüpi testi (Nucleic Acid Amplification Test) tulemuse kohta (RT-PCR, NEAR, TMA, LAMP, HDA, CRISPR, SDA), mis peab olema tehtud maksimaalselt 72h enne pardaleasumist või antigeeni kiirtesti (TRAg) negatiivse tulemuse kohta, mis peab olema tehtud maksimaalselt 48h enne pardaleasumist. Alates 01.07.2021 kehtib EL COVID digitõend.

Testinõuete kontrollimise kohustuse on Portugal pannud lennufirmale ning see kehtib ka Portugalist väljumiseks – testinõudeid tuleb kindlasti täpsustada transiit- või sihtkohariigiga ja lennufirmaga. Reisijad, kes saabuvad Portugali ilma eelneva testita, peavad oma kuludega tegema testi saabumisel Portugal lennujaamas ning viibima lennujaamas selleks mõeldud ruumides kuni testitulemuse teadasaamiseni; lisaks tuleb neil tasuda rahatrahv.

Lastele

Lastele alates 12. eluaastast kehtivad samad nõuded, mis täiskasvanutele.

Transiit

EL kodanikel ja elamisloaga isikutel on õigus naasta oma elukohariiki. Kehtivad samad nõuded, mis riiki sisenemise puhulgi.

Lisainfo

14-päevane isolatsioonikohustus kehtib neile, kes lendavad Portugali Indiast, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Nepalist ja Brasiiliast (riikidest, kus kumulatiivne arv on suurem kui 500), v.a juhul, kui nad viibivad Portugalis vähem kui 48h. Nendest riikidest võib siseneda Portugali vaid mõjuvatel põhjustel (essential travel). Nende reisijate tuvastamiseks rakendatakse piiril mobiilset kontrolli ning neil palutakse täita tervisedeklaratsioon.

Mandri-Portugali saabujatel (kas lõppsihtkohana või transiidiks) on kohustus täita peale check-in’i  internetis vorm (Passenger Locator Card) ja esitada see piirikontrollis.

!Pange tähele, kui lendate Portugalist läbi Saksamaa Eestisse!

Portugalist Saksamaale reisimisel kehtib 10-päevane liikumisvabaduse piirang, v.a. transiitreisijatele ning digisertifikaadi või läbipõdemist tõendava dokumendi esitamisel. Kui isik ei ole vaktsineeritud või viirust läbipõdenud, tuleb (k.a transiidi korral) alates 6. eluaastast esitada negatiivne PCR-, LAMP-, TMA-testi  tulemus (tehtud max. 72h enne saabumist) või negatiivne antigeeni testi tulemus (tehtud max. 48h enne saabumist). Testi esitamise kohustust pole vaktsineeritutel ja koroonaviirusest tervenenutel.

Palun täpsustage oma lennufirmaga, kas ka transiitlennu puhul on vaja täita digitaalne registreerimisvorm (Digital Registration on Entry).

Täpsemat infot leiate siit ja siit.

Riigisisesed piirangud: mandri-Portugalis kehtib hädaolukord (state of calamity) ja nakatumiste arv kasvab delta tüve kiire leviku tõttu.

  • Öine liikumiskeeld: kehtib igaöine liikumiskeeld kella 23.00-05.00 vahel 19 väga kõrge riskiga omavalitsuses ning 26 kõrge riskiga omavalitsuses, (sh nt Lissabon, Faro ja Porto). Nendes omavalitsustes kehtivad valitsuse määruse kohaselt erinevad karmimad piirangud (võimalusel tuleb teha kaugtööd, poodidel ja toitlustusasutustel on lühemad lahtiolekuajad, kehtivad piirangud sportimisel jms). Öine liikumiskeeld kehtib kõigile, ka vaktsineeritutele.
  • Maskid: maskide kandmise nõue kehtib kõikjal, kus pole võimalik hoida distantsi ega järgida 2+2 reeglit. Maskikandmise nõue kehtib kõigile üle 10 aasta vanustele.
  • Majutus: alates 10. juulist nõutakse Portugali turismiasutustes, hotellides, Airbnb jt majutusasutustes vaktsineerimise digisertifikaadi või negatiivse COVID-19 testi tulemuse esitamist.
  • Restoranid: kõrge või väga kõrge riskiga omavalitsustes (nt Lissabon, Faro, Porto) nõutakse restoranide, kohvikute ja muude toitlustusasutuste siseruumides digisertifikaati või negatiivset testitulemust reedeti alates kella 19st, nädalavahetustel ja pühadel. Restoranide väliterrassil istumiseks sertifikaati ei nõuta. Sertifikaadinõudest on vabastatud alla 12-aastased lapsed, kui nad on koos vanemate või hooldajaga. Nimekiri kõrge ja väga kõrge riskiga omavalitsustest: https://covid19estamoson.gov.pt/#
  • Palume Portugalis viibijatel jälgida pidevalt oma kohaliku omavalitsuse teadaandeid, kuna info täieneb ja uueneb jooksvalt või vaadata infot siit.

Lisainfo: Covid-19 meetmed  

Juhime tähelepanu sellele, et Portugal võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Portugali saatkonna poole. 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil kaasas(sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Portugalis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Suveperioodil esineb Portugalis tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Täpsemat infot leiad siit.

Kasulikud lingid: Portugali reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Lissabonis ja Eesti aukonsulitelt Portugalis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Portugali reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Portugal võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Portugali saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Portugali Suursaatkond
Unioninkatu 22, 10130 Helsinki
E-mail: helsinquia@mne.pt, sconsular.helsinquia@mne.pt

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Lissabonis
Rua Filipe Folque 10J-2 esq 1050-113 Lissabon
Faks: +351 2 1319 4155
E-mail: embassy.lisbon@mfa.ee
https://lisbon.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Portos
Hr. Mario Nuno dos Santos Ferreira
Rua de Miragaia, 99 -103
4050-387 Porto
+351 22 340 2514
mario.ferreira@douroazul.pt
Konsulaarpiirkond: Beira Litorali, Douro Litorali, Minho, Trás-os-Montes ja Alto Douro, Beira Alta ja Beira Baixa maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Funchalis
Hr Fernando Sérgio Faria de Freitas Catanho
Rua dos Carreira, nº 73 / 4º Andar
9000-042 Funchal
+351 291 100 091, +351 962 126 600
fernando.faria.catanho@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Madeira autonoomne piirkond
Eesti Vabariigi aukonsul Taviras
Hr. Manuel Gonçalo Pereira Martins Dias
Praça Dr. Antonio Padinha No 12
8800-354 Tavira
+351 939 450 550, +351 932 825 254
gmd@martinsdias.com
Konsulaarpiirkond: Algarve ja Baixo Alentejo