Portugal

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 15.02.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Portugali sisenemine on lubatud EL ja Schengeni ala riikidest tulevate lendudega; teistest riikidest on lubatud ainult olulised lennud (essential travel). Ajutiselt on peatatud saabumine Brasiiliast ja Ühendkuningriigist, v.a repatrieerimislennud.

 • Alates 29.01.2021 on piiratud lennud Portugalist Saksamaale ja alates 03.02.2021 Portugalist Soome. Läti peatas lennuliikluse Portugalist perioodil 11.-25.02.2021 ja keelab mittevajaliku reisimise EL riikidest, lubatud on riiki sisenemine vaid olulistel põhjustel (piiril võidakse kontrollida sisenemise eesmärki tõendavaid dokumente). Sellest tulenevalt võidakse tühistada lendusid väga lühikese etteteatamisajaga. Portugalist Eestisse reisijatel soovitame küsida lennuinfot lennufirmalt või pöörduda alternatiivsete marsruutide saamiseks reisibüroo poole.

Mandri-Portugali saabujatel (kas lõppsihtkohana või transiidiks) on kohustus täita peale check-in`i  internetis vorm (Passenger Locator Card) ja esitada see piirikontrollis.

Negatiivse RT-PCR SARS-CoV-2testi tulemuse kinnituse esitamise ja 14 päevaks isolatsiooni jäämise nõue sõltub sellest, millisest riigist lend Portugali saabub. Testitulemust ei nõuta alla 24 kuu vanustelt lastelt.

 • Reisijad lendudelt, mis tulevad Eestist, Lätist, Leedust, Tšehhist, Slovakkiast, Sloveeniast, Hispaaniast ja Iirimaalt, peavad pardaleminekul esitama negatiivse RT-PCR SARS-CoV-2 testi tulemuse, mis on tehtud 72h enne pardale asumist, ning Portugali saabudes peavad nad viibima 14 päeva profülaktilises isolatsioonis oma elukohas või kohalike võimude poolt määratud kohas. Isolatsiooninõue ei kehti neile, kelle reis on tõendatud kui oluline (essential) ja kes ei viibi Portugalis rohkem kui 48h (tõendiks tagasilennupilet).
 • Reisijad lendudelt, mis tulevad Saksamaalt, Austriast, Belgiast, Küproselt, Horvaatiast, Taanist, Prantsusmaalt, Ungarist, Itaaliast, Luksemburgist, Maltalt, Hollandist, Poolast, Rumeeniast, Rootsist ja Šveitsist, peavad pardaleminekul esitama negatiivse RT-PCR SARS-CoV-2 testi tulemuse, mis on tehtud 72h enne pardale astumist.
 • Reisijad lendudelt, mis tulevad Bulgaariast, Kreekast, Islandilt, Soomest ja Norrast, ei pea riiki sisenedes testitulemust ette näitama.
 • Sisenemisel Austraaliast, Hiinast, Lõuna-Koreast, Uus-Meremaalt, Ruandast, Singapurist, Taist ning autonoomsetest regioonidest (Hong-Kong, Macau) kehtib nõue esitada 72h enne pardale astumist tehtud negatiivse testitulemuse kinnitus.
 • Kõigist teistest riikidest Portugali reisides kehtib samuti nõue esitada 72h enne pardale astumist tehtud negatiivse testitulemuse kinnitus.

Erandkorras saavad Portugali kodanikud, Portugali elamisloa omanikud ja nende pereliikmed ning Portugali akrediteeritud diplomaadid teha testi omal kulul ka Portugali saabumisel, kuid peavad maksma trahvi ja ootama testitulemust lennujaamas selleks määratud kohas.

Lisainformatsioon siin ja siin.

Maismaapiir

 • Alates 31.01.2021 on Portugali-Hispaania maismaapiir suletud, esialgu kuni 01.03.2021 (v.a rahvusvahelised kaubaveod, piiriüleste töötajate reisimine, hädaabi). Riiki võivad siseneda Portugali kodanikud ja elamisloa omanikud. Portugalist Hispaaniasse võivad siseneda vaid Hispaania kodanikud ja elamisloa omanikud ning EL ja Schengeni riikide kodanikud transiidi eesmärgil oma koduriiki EL ja Schengeni alal, kui nad suudavad tõendada oma reisi eesmärki (transiit läbi Hispaania oma koduriiki EL-is või Schengeni alal). Vastav määrus leitav siin.

Portugali kodanikel ja elamisloa omanikel on keelatud kuni 01.03.2021 reisida riigist välja. (v.a nt rahvusvahelised kaubaveod ja meditsiiniline transport, reisimine perede taasühinemise eesmärgil ja humanitaarkaalutlustel).

Värske info riiki sisenemise kohta on leitav Portugali Piirivalveameti kodulehelt.

Transiit läbi Portugali: Euroopa Liidu kodanikel ja elamisloaga isikutel on õigus naasta oma elukohariiki.

Riigisisesed piirangud: perioodil 15.01-01.03.2021 kehtib Portugalis eriolukord, mida tõenäoliselt pikendatakse. Mandri-Portugalis kehtestati alates 15.01.2021 karmid piirangud (general confinement):

 • kõigile Portugalis olijatele kehtib tungiv soovitus püsida kodus ja vältida igasuguseid kontakte. Koduspüsimise kohustus kehtib 24/7, v.a erandid (vt allpool).
 • töötada tuleb kodust. Kodust võib lahkuda üksinda sportimiseks kodu lähedal; ürituste korraldamine on keelatud;
 • avatuks jäävad toidupoed, toiduturud, supermarketid, tanklad, apteegid, kliinikud, haiglad ja hambakliinikud, kohtud, pangakontorid ja postkontorid. Täpsem nimekiri avatuks jäävatest asutustest. Suletud on muu kaubandusvõrk (nt riide- ja jalatsipoed, kodukaupade poed jm), kultuuri- ja meelelahutusasutused (muuseumid, teatrid, kinod, spaad jm), spordisaalid ja muud sportimisasutused, juuksurid ja ilusalongid; koolid ja lasteaiad;
 • ühistransport toimib;
 • restoranid, kohvikud ja muud toitlustusasutused saavad pakkuda ainult kaasamüüki ja kojutoomisteenust;
 • kõikjal on kohustus kanda maski (alates 10. eluaastast), reegli rikkujaid ootab trahv;

Palume Portugalis viibijatel jälgida pidevalt oma kohaliku omavalitsuse teadaandeid, kuna info täieneb jooksvalt.

Lisainfo: Covid-19 meetmed  

 

Juhime tähelepanu sellele, et Portugal võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Portugali saatkonna poole. 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil kaasas(sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Portugalis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Suveperioodil esineb Portugalis  tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Täpsemat infot leiad siit.

Kasulikud lingid: Portugali reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Lissabonis ja Eesti aukonsulitelt Portugalis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Portugali reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Portugal võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Portugali saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Portugali Suursaatkond
Unioninkatu 22, 10130 Helsinki
E-mail: helsinquia@mne.pt, sconsular.helsinquia@mne.pt

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Lissabonis
Rua Filipe Folque 10J-2 esq 1050-113 Lissabon
Faks: +351 2 1319 4155
E-mail: embassy.lisbon@mfa.ee
https://lisbon.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Portos
Hr. Mario Nuno dos Santos Ferreira
Rua de Miragaia, 99 -103
4050-387 Porto
+351 22 340 2514
mario.ferreira@douroazul.pt
Konsulaarpiirkond: Beira Litorali, Douro Litorali, Minho, Trás-os-Montes ja Alto Douro, Beira Alta ja Beira Baixa maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Funchalis
Hr Fernando Sérgio Faria de Freitas Catanho
Rua dos Carreira, nº 73 / 4º Andar
9000-042 Funchal
+351 291 100 091, +351 962 126 600
fernando.faria.catanho@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Madeira autonoomne piirkond
Eesti Vabariigi aukonsul Taviras
Hr. Manuel Gonçalo Pereira Martins Dias
Praça Dr. Antonio Padinha No 12
8800-354 Tavira
+351 939 450 550, +351 932 825 254
gmd@martinsdias.com
Konsulaarpiirkond: Algarve ja Baixo Alentejo