Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Portugal

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 01.10.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Mandri-Portugali saabujatel (kas lõppsihtkohana või transiidiks) on kohustus täita peale check-in’i  internetis vorm Passenger Locator Card ja esitada see piirikontrollis.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad seda ELi COVID digitõendiga või
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes tõendavad seda ELi COVID digitõendiga või
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse NAAT tüüpi testi (Nucleic Acid Amplification Test) tulemuse kohta (RT-PCR, NEAR, TMA, LAMP, HDA, CRISPR, SDA), mis peab olema tehtud maksimaalselt 72h enne pardaleasumist või antigeeni kiirtesti (TRAg) negatiivse tulemuse kohta, mis peab olema tehtud maksimaalselt 48h enne pardaleasumist. 

Testinõuete kontrollimise kohustuse on Portugal pannud lennufirmale ning see kehtib ka Portugalist väljumiseks – testinõudeid tuleb kindlasti täpsustada transiit- või sihtkohariigiga ja lennufirmaga. Reisijad, kes saabuvad Portugali ilma eelneva testita, peavad oma kuludega tegema testi saabumisel Portugal lennujaamas ning viibima lennujaamas selleks mõeldud ruumides kuni testitulemuse teadasaamiseni; lisaks tuleb neil tasuda rahatrahv.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama eespool mainitud dokumente.

Erandid: 14-päevane isolatsioonikohustus kehtib neile, kes lendavad Portugali Indiast, Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Nepalist (riikidest, kus kumulatiivne arv on suurem kui 500), v.a juhul, kui nad viibivad Portugalis vähem kui 48h. Nendest riikidest võib siseneda Portugali vaid mõjuvatel põhjustel (essential travel). Reisijate tuvastamiseks rakendatakse piiril mobiilset kontrolli ning neil palutakse täita tervisedeklaratsioon.

Transiit läbi Portugali: EL kodanikel ja elamisloaga isikutel on õigus naasta oma elukohariiki. Kehtivad samad nõuded, mis riiki sisenemise puhulgi.

Riigisisesed piirangud: mandri-Portugalis kehtib häireolukord (situation of alert).

  • Vaktsineerimissertifikaati (läbipõdemist tõendavat sertifikaati) või negatiivse testitulemuse tõendit on vaja: lennu- ja laevareisideks, mh sisenemiseks Portugali lennuki või laevaga, sisenemisel hooldekodusse või haiglasse, ööklubidesse ja –baaridesse ning suurüritustele.
  • Maski tuleb kanda: poodides, kaubanduskeskustes, ühistranspordis, hooldekodudes, haiglates, suurüritustel (kontserdid, kinod, teatrid, konverentsid vms), koolis klassiruumis – kõikjal, kus korraga viibib suurem hulk inimesi pikemat aega. Restorani siseruumis pole maski kandmine enam kohustuslik.

Palume Portugalis viibijatel jälgida pidevalt kohalike omavalitsuste teadaandeid, kuna info täieneb ja uueneb jooksvalt. 

Lisainfo: Covid-19 meetmed  

Juhime tähelepanu sellele, et Portugal võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Portugali saatkonna poole. 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil kaasas(sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Portugalis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Suveperioodil esineb Portugalis tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Täpsemat infot leiad siit.

Kasulikud lingid: Portugali reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Lissabonis ja Eesti aukonsulitelt Portugalis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Portugali reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Portugal võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Portugali saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Portugali Suursaatkond
Unioninkatu 22, 10130 Helsinki

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Lissabonis
Rua Filipe Folque 10J-2 1050-113 Lissabon
Faks: (351) 21 319 4155
https://lisbon.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Portos
Hr. Mario Nuno dos Santos Ferreira
Rua de Miragaia, 99 -103
4050-387 Porto
+351 22 340 2514
Konsulaarpiirkond: Beira Litorali, Douro Litorali, Minho, Trás-os-Montes ja Alto Douro, Beira Alta ja Beira Baixa maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Funchalis
Hr Fernando Sérgio Faria de Freitas Catanho
Rua dos Carreira, nº 73 / 4º Andar
9000-042 Funchal
+351 291 100 091, +351 962 126 600
Konsulaarpiirkond: Madeira autonoomne piirkond
Eesti Vabariigi aukonsul Taviras
Hr. Manuel Gonçalo Pereira Martins Dias
Praça Dr. Antonio Padinha No 12
8800-354 Tavira
+351 939 450 550, +351 932 825 254
Konsulaarpiirkond: Algarve ja Baixo Alentejo