Portugal

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 03.05.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 01.05.2021 ei pea reisijad, kes tulevad riikidest, kus kumulatiivne arv on 150-500 (nt Eesti, Saksamaa, Läti jt) enam täitma Portugalis isolatsioonikohustust, kuid Portugali on lubatud reisida vaid mõjuvatel põhjustel, turismireisid ei ole lubatud. Jätkuvalt kehtib koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi esitamise nõue negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud 72h jooksul enne pardale asumist (v.a kuni 2-aastased lapsed).

 • 14-päevane isolatsiooninõue kehtib reisijatele, kes saabuvad riikidest, kus kumulatiivne arv on 500+ ehk Horvaatiast, Leedust, Küproselt, Rootsist, Prantsusmaalt ja Hollandist. Lisandub koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi esitamise nõue negatiivse PCR testi kohta, mis peab olema tehtud 72h jooksul enne pardale asumist.
 • kolmandatest riikidest (sh ÜK) saab Portugali reisida jätkuvalt vaid mõjuvatel põhjustel ning jätkuvalt kehtib koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi esitamisenõue negatiivse PCR testi kohta, mis peab olema tehtud 72h jooksul enne pardaleasumist; isolatsiooninõue ei kohaldata. Erandiks on Brasiilia, India ja LAV, kust saab Portugali reisida samuti vaid mõjuvatel põhjustel, neist riikidest tulijatele kehtib 14-päevase isolatsioonikohustuse ja negatiivse PCR testitulemuse nõue, test peab olema tehtud 72h jooksul enne pardale asumist.
 • Lisaks peavad järgnevatest riikidest (Horvaatia, Leedu, Küpros, Rootsi, Prantsusmaa, Holland, LAV, India, Brasiilia) Portugali saabujad täitma piiriületusvormi.
 • Isolatsiooninõudest on vabastatud reisijad, kelle reis on vältimatu (tõendiks tagasilennupilet); eranditult sportlikel eesmärkidel reisijad (rahvusvahelistel võistlustel osalejad) ning välisdelegatsioonid, kes reisivad Portugali, et osaleda Portugali EL Nõukogu eesistumise kohtumistel.
 • Reisijad, kellel ei ole saabudes ette näidata negatiivset testitulemust, peavad testi tegema oma kuludega lennujaamas ning ootama tulemust samuti lennujaamas. Testitulemust ei nõuta alla 2-aastastelt lastelt.
 • Maismaapiir Hispaaniaga on avatud alates 01.05.2021. Kõik piiriületuspunktid on taas avatud. Piiriületamisel kehtivad samad nõuded (test, isolatsioon) mis lennureiside puhul.

Mandri-Portugali saabujatel (kas lõppsihtkohana või transiidiks) on kohustus täita peale check-in’i  internetis vorm (Passenger Locator Card) ja esitada see piirikontrollis.

Vaata lisainfot riiki sisenemise nõuete kohta.

Transiit läbi Portugali: Euroopa Liidu kodanikel ja elamisloaga isikutel on õigus naasta oma elukohariiki.

Riigisisesed piirangud: alates 01.05.2021 hakkab mandri-Portugalis kehtima hädaolukord (state of calamity).

 • Maskide kandmise nõue kehtib kõikjal, kus pole võimalik hoida distantsi ega järgida 2+2 reeglit (kuni 13.06.2021). Maski ei saa asendada visiiriga. Maskikandmise nõue kehtib kõigile üle 10 aasta vanustele. Nõue ei kehti ühe pere liikmetele, eeldusel, et nad hoiavad distantsi kõigi teiste inimestega, kes peresse ei kuulu, ning samuti inimestele, kel on meditsiiniline vastunäidustus. Reegli rikkujaid ootab trahv;
 • Jätkuvalt kehtib nõue püsida kodus ja vältida mittevajalikke kontakte. Võimaluse korral kodust töötamise nõue kehtib aasta lõpuni;
 • Alates 15.03.2021 toimub riigis piirangute leevendamine (IV etapis). Alates 01.05.2021 liigub suurem osa mandri-Portugalist (v.a 8 piirkonda – Odemira, Portimão, Aljezur, Resende, Carregal do Sal, Paredes, Miranda do Douro ja Valongo) piirangute leevendamise neljandasse etappi.
 • Lubatud on: restoranidel ja kohvikutel olla avatud kuni 22.30, sees võib korraga lauas istuda kuni 6 inimest ja väliterrassil lauas kuni 10 inimest;
 • tegeleda kõigi spordialadega; spordisaalides grupitreeningud, jälgida tuleb hügieenireegleid ja distantsinõudeid;
 • kõikidel poodidel ja kaubanduskeskustel olla avatud tööpäeviti avatud kuni 21.00 ja nädalavahetustel kuni 19.00; kinod, teatrid, üritused kuni kella 22.30ni.

Palume Portugalis viibijatel jälgida pidevalt oma kohaliku omavalitsuse teadaandeid, kuna info täieneb ja uueneb jooksvalt.

Lisainfo: Covid-19 meetmed  

 

Juhime tähelepanu sellele, et Portugal võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Portugali saatkonna poole. 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil kaasas(sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Portugalis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Suveperioodil esineb Portugalis tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Täpsemat infot leiad siit.

Kasulikud lingid: Portugali reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Lissabonis ja Eesti aukonsulitelt Portugalis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Portugali reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Portugal võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Portugali saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Portugali Suursaatkond
Unioninkatu 22, 10130 Helsinki
E-mail: helsinquia@mne.pt, sconsular.helsinquia@mne.pt

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Lissabonis
Rua Filipe Folque 10J-2 esq 1050-113 Lissabon
Faks: +351 2 1319 4155
E-mail: embassy.lisbon@mfa.ee
https://lisbon.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Portos
Hr. Mario Nuno dos Santos Ferreira
Rua de Miragaia, 99 -103
4050-387 Porto
+351 22 340 2514
mario.ferreira@douroazul.pt
Konsulaarpiirkond: Beira Litorali, Douro Litorali, Minho, Trás-os-Montes ja Alto Douro, Beira Alta ja Beira Baixa maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Funchalis
Hr Fernando Sérgio Faria de Freitas Catanho
Rua dos Carreira, nº 73 / 4º Andar
9000-042 Funchal
+351 291 100 091, +351 962 126 600
fernando.faria.catanho@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Madeira autonoomne piirkond
Eesti Vabariigi aukonsul Taviras
Hr. Manuel Gonçalo Pereira Martins Dias
Praça Dr. Antonio Padinha No 12
8800-354 Tavira
+351 939 450 550, +351 932 825 254
gmd@martinsdias.com
Konsulaarpiirkond: Algarve ja Baixo Alentejo