Poola

1 Suursaatkond
5 Aukonsulit
Uuendatud 07.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused:

 • väljastpoolt EL saavad Poola siseneda mh. EL liikmesriikide, Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriikide (EMP) ja Šveitsi Konföderatsiooni kodanikud ning nende pereliikmed; EL, EMP riikide või Šveitsi alalise elamisloaga isikud juhul kui nad suunduvad transiidina läbi Poola oma elukohta. Viisa alusel Poola siseneda ei saa (v.a humanitaaralustel väljastatud viisa). EL sisepiiri kaudu sisenemine on piiranguteta;
 • alates 30.03.2021 kehtib välisriigist Poola saabumisel 10-päevane karantiin transpordivahendist sõltumata (sh ka jalgsi).

Karantiinist vabastamine:

 • Schengeni tsooni riikidest saabujad (sh transiitreisijad) peavad karantiinist vabastamiseks piirivalveametnikule esitama poola- või ingliskeelse koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi testi (PCR või antigeen) negatiivse tulemuse, viiruse läbipõdemise (on läbi põdenud COVID-19 haiguse ja enne Poola saabumist ei ole positiivse testi tulemuse saamisest möödunud rohkem kui 6 kuud) või vaktsineerimise (vaktsineeritud vastavalt täielikule vaktsineerimiskavale, s.t saanud kaks doosi) kohta. Piir tuleb ületada 48h jooksul alates testi tulemuse saamisest;
 • Väljastpoolt Schengeni tsooni saabujad (sh transiitreisijad) peavad karantiinist vabastamiseks piirivalveametnikule esitama poola- või ingliskeelse tõendi viiruse läbipõdemise (on läbi põdenud COVID-19 haiguse ja enne Poola saabumist ei ole positiivse testi tulemuse saamisest möödunud rohkem kui 6 kuud) või vaktsineerimise (vaktsineeritud vastavalt täielikule vaktsineerimiskavale, s.t saanud kaks doosi) kohta. Välismaal (st kolmandates riikides) tehtud Covid-19 test ei vabasta karantiinist, küll aga saab testi teha kohe pärast Poola saabumist, selle negatiivne tulemus vabastab karantiinist. EL-i kodaniku või alalise elamisloaga isiku transiit välispiiri kaudu toimub ilma testita.

Vaata lisainfot sisenemise tingimuste kohta.

Transiit läbi Poola: transiit on lubatud. 

Riigisisesed piirangud:

 • nina ja suu katmine maskiga (ühekordsed, korduvkasutatavad, FFP2, FFP3. Rätik, sall ega visiir ei sobi) on kohustuslik avalikes kohtades, nii väljas kui ka siseruumides (ühistranspordis, arsti juures, kaupluses, kinos, teatris, kirikus, teenindusasutuses). Erandiks on kuni 5-aastased lapsed, vanemad koos kuni 13-aastase hoolt vajava lapsega, erivajadusega isikud, kes vajavad liikumiseks abi. Isikud, kes ei saa terviseseisundi tõttu nina ja suud katta, peavad esitama arstitõendi;
 • üle 5 osalejaga kogunemised ja kohtumised on keelatud; kultuuri- ja spordiüritusi võib korraldata vaid ilma külastajateta;
 • toitlustusasutustes on lubatud vaid toidu kaasaostmine ja kojuvedu;
 • kaubanduskeskused on suletud, v.a toidukauplused, apteegid, lemmikloomapoed, raamatupoed jm;
 • väliväljakud, tennisekeskused, suusakeskused, veepargid, ujulad, jõusaalid ning teatrid, kinod, muuseumid, raamatukogud jm kultuuri- ja spordiasutused on suletud;
 • hotellid on suletud, v.a sportlaste ja meditsiinitöötajate jaoks.

Soovitatakse kasutada ProteGO safe rakendust. Riigisiseste piirangute kohta loe täpsemalt Eesti saatkond Poolas veebilehelt.

Lisainfo: Poolas kehtivad piirangud 

Juhime tähelepanu sellele, et Poola võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Poola saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Poolas autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Poola reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast või Eesti aukonsulitelt Poolas.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Poolasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Poola võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Poola saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Poola Vabariigi Suursaatkond
Suur -Karja 1/Vana - Turg 2, 10140 Tallinn
E-mail: eetalamb@msz.gov.pl
http://www.tallinn.msz.gov.pl

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Varssavis
Karwińska 1, 02-639 Varssavi
Faks: +48 2 2881 1812
E-mail: embassy.warsaw@mfa.ee
https://warsaw.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Szczecinis
Hr. Robert Kornecki
Ul. Kurza Stopka 5/cd
70-535 Szczecin
+48 91 812 3820
Robert.Kornecki@konsul-estonii.pl
Konsulaarpiirkond: Zachodniopomorskie, Pomorskie ja Lubuskie vojevoodkond
Eesti Vabariigi aukonsul Krakowis
Hr. Piotr Paluch
Florianska 15/4
31-019 Krakow
+48 501 047 044
w.s@consulate.wroc.pl
Konsulaarpiirkond: Malopolska, Karpaatia ja Sileesia vojevoodkonnad
Eesti Vabariigi aukonsul Gdanskis
Hr. Tomasz Posadzki
Ul. Strzelecka 7 B
80-803 Gdansk
+48 601 619 878
tomasz.posadzki@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Pomorze vojevoodkond
Eesti Vabariigi aukonsul Wroclawis
Waldemar Jan Siemiński
Pilsudskiego 13
50-048 Wroclaw
+48 71 757 55 54
w.s@consulate.wroc.pl
Konsulaarpiirkond: Alam-Sileesia vojevoodkond (województwo dolnośląskie)
Eesti Vabariigi aukonsul Białystokis
Dr. Iwona Wrońska
ul. Nowy Świat 17/3
15-453 Białystok
+48 603 702 500
konsulat.estonii.bialystok@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Podlaasia vojevoodkond