Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Norra

1 Suursaatkond
6 Aukonsulit
Uuendatud 06.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Norras COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

Enne reisi soovitame täita interaktiivse küsimustiku, mis aitab selgitada võimalikke piiranguid riiki reisimisel.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad vaktsineeritust ELi COVID digitõendiga. Lisaks on kohustus end testida Norra piiril või 24h jooksul pärast riiki sisenemist;
  • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes esitavad ELi COVID digitõendi. Lisaks on kohustus end testida Norra piiril või 24h jooksul pärast riiki sisenemist;
  • täielikult vaktsineerimata isikud peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta (PCR- või antigeeni test negatiivse tulemuse, mis on tehtud 24h jooksul enne riiki sisenemist või lennuki pardale asumist). Lisaks on kohustus end testida Norra piiril või 24h jooksul pärast riiki sisenemist ning need isikud, kes sisenevad riiki kõrge nakatumisnäitajaga riigist (sh Eestist) olenemata testitulemusest peavad jääma karantiini, mille saab lõpetada 3. päeval tehtava testi negatiivse tulemuse korral.

Lapsed: alla 18-aastastele ei kohaldata karantiini ning nad ei pea esitama riiki sisenemisel sertifikaati negatiivse testitulemuse kohta, küll aga tuleb neil testida end kohapeal.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused, Norrasse reisimine – karantiini- ja testimisreeglid – helsenorge.no. Kui teil on küsimusi, mis puudutavad reisimist Norrassse, siis palume pöörduda 24/7 kõnekeskusse: +47 21 89 80 42.

Transiit läbi Norra Eestisse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: Oslos ja selle ümbruses on vaja kanda maski, kui ei ole võimalik hoida 1 meetrist distantsi.

  • Siseriiklikult võivad reeglid maakonniti olla erinevad, soovitame tutvuda konkreetses piirkonnas kehtivate reeglitega. Omavalitsustele on antud luba kehtestada vajadusel ka siseriiklikult QR-koodi olemasolu nõue.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Norra võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Norra saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopas reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Schengeni alal üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Norras autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid, sh tasulised teed (Oslo piirkonnas; Bergenis, Rogalandis ja Lõuna-Norras). Norra Maanteeamet soovitab sõiduk registreerida ning vormistada sellele autopass.

Kasulikud lingid: Norra reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Oslos ja Eesti aukonsulitelt Norras.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Norrasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Norra võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Norra saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kuninglik Norra Suursaatkond
Harju 6, 15054 Tallinn
https://www.norway.no/estonia

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Oslos
Arbins gate 2 0253 Oslo
https://oslo.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Trondheimis
Hr. Trond Bernhard Brekke
Schultz gate 1
N-7013 Trondheim
+47 7380 2150, +47 9066 6442 (mob)
Konsulaarpiirkond: Trondheimi linn, Nord-Trøndelagi ja Sør-Trøndelagi maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Bergenis
Pr. Karin Ellis
Fleslandsvika 22
5258 Blomsterdalen
+47 911 83 895
Konsulaarpiirkond: Hordalandi maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Tromsøs
Hr. Per Trygve Kongsnes
Grønnegata 114
N-9008 Tromsø
+4791313439
Konsulaarpiirkond: Tromsi ja Finnmarki maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Kristiansandis
Hr. Eivind Lund
Kjøita 37
4630 Kristiansand
+47 90 12 75 49
Konsulaarpiirkond: Aust-Agderi ja Vest-Agderi maakonnad
Eesti Vabariigi auasekonsul Stavangeris
Hr. Oscar Maaseide
Larsamyrå 18
4313 Sandnes
+47 9004 3250
Konsulaarpiirkond: Rogalandi maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Stavangeris
Hr. Reidar Maaseide
Larsamyrå 18
4313 Sandnes
+47 4793 2222
Konsulaarpiirkond: Rogalandi maakond