Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Montenegro

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 15.10.2021

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Montenegros välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Montenegrosse saabumisel tuleb end registreerida 24h jooksul, hotellis peatumisel teeb seda hotell, muudel juhtudel tuleb minna politseijaoskonda välismaalaste inspektori (inspector for foreigners) juurde. Politseis registreerimise korral antakse turistile registreerimiskaart, mis on vaja riigist lahkumisel piiril ette näidata. Väiksemates informaalsetes majutuskohtades/kodumajutuses peatudes ei pruugi majutuskoha omanik politseis oma külalisi registreerida, sest siis peab ta riigile ka maksu maksma. Seega on riigist lahkumisel probleemide vältimiseks mõistlik end ise politseis registreerida.

Liiklus. Montenegros mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Viini konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Looduslikud tingimused. Suveperioodil esineb Montenegros tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Montenegro reisiinfo 

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Podgoricas (vt kontakte allpool) või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Montenegros kehtiva passiga viisavabalt kuni 90 päeva ning kehtiva ID-kaardiga kuni 30 päeva. Siiski soovitame piiri ületada passiga, sest end registreerides on vaja üldjuhul ette näidata pass kuhu on löödud tempel piiriületuse kuupäevaga.

Juhime tähelepanu sellele, et  Montenegro võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Montenegro saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Montenegro Suursaatkond
Aleje Ujazdowskie 41, 00540 Warsaw

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Podgoricas
hr Tomislav Čelebić
Oktoih 2, Donja Gorica
81000 Podgorica
Tel: +382 69 111 411
Konsulaarpiirkond: Montenegro