Montenegro

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 03.04.2020

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Montenegros välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Montenegrosse saabumisel tuleb end registreerida 24 tunni jooksul, hotellis peatumisel teeb seda hotell, muudel juhtudel tuleb minna politseijaoskonda välismaalaste inspektori (inspector for foreigners) juurde. Politseis registreerimise korral antakse turistile registreerimiskaart, mis tuleb riigist lahkumisel piiril ette näidata. Väiksemates informaalsetes majutuskohtades/kodumajutuses peatudes ei pruugi majutuskoha omanik politseis oma külalisi registreerida, sest siis peab ta riigile ka maksu maksma. Seega on riigist lahkumisel probleemide vältimiseks mõistlik end ise politseis registreerida.

Montenegros mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta siit.

Suveperioodil on esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrolli, milline on olukord sinu valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid:
Montenegro reisiinfo 

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Podgoricas või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Montenegros kehtiva passiga viisavabalt kuni 90 päeva ning kehtiva ID-kaardiga kuni 30 päeva. Siiski soovitame piiri ületada passiga, sest end registreerides on vaja üldjuhul ette näidata pass kuhu on löödud tempel piiriületuse kuupäevaga.

Juhime tähelepanu sellele, et  Montenegro võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Montenegro Suursaatkond
Aleje Ujazdowskie 41, 00540 Warsaw
E-mail: poland@mfa.gov.me

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Podgoricas
Hr Saša Vujačić
56/2 Boulevard I. Crnojevica
81000 Podgorica
+382 2022 9730, +382 2022 9725
sasa.vujacic@lawoffice-vujacic.com
Konsulaarpiirkond: Montenegro