Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Moldova

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 07.09.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kellel on viimasest vaktsiinidoosist möödunud vähemalt 14 päeva ning nad esitavad selle kohta kirjaliku tõendi (siin ja edaspidi mainitud dokumente aktsepteerib Piiripolitsei kas rumeenia, inglise, prantsuse, saksa, itaalia või vene keelses);
  • isikud, kes esitavad vähem kui 90 päeva vanuse tõendi kas COVID-19 läbipõdemise ajavahemikul 15 kuni 180 päeva tagasi või selle tulemusel tekkinud antikehade olemasolu kohta;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (tehtud mitte hiljem kui/hiljemalt 72h enne pardale minekut, või enne riiki sisenemist, kui kasutakse isiklikku transporti) või antigeenitesti (tehtud  mitte hiljem kui/hiljemalt 48h enne pardale minekut või enne riiki sisenemist, kui kasutatakse isiklikku transporti) kohta.

Isikutele, kes ei vasta eespool esitatud tingimustele, kehtivad haigustunnuste puudumisel alljärgnevad piirangud:

  • 14-päevane eneseisolatsiooninõue, mida ei rakendata teatud erikategooriatele (nt kaubaveoautode ja reisibusside juhid, diplomaadid jne). Eneseisolatsiooni saab lühendada, tehes pärast 7. Moldovas viibimise päeva negatiivse PCR-testi. Lisaks on vaja täita vastav deklaratsioon.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama eespool mainitud dokumente.

Transiit: transiit on lubatud ainult piiripolitsei poolt kindlaks määratud marsruudil (reeglina lennujaamast maismaa piiripunkti) ja ilma peatusteta. Lisainfo piiripolitseilt.

Lisainfo: detailne info riiki sisenemise kohta.

Riigisisesed piirangud: avalikes siseruumides ja ühiskondlikus transpordis on maski kandmine kohustuslik.

Juhime tähelepanu sellele, et Moldova võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Moldova saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Moldovas välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Moldova Vabariigi Transnistria piirkonnas ei ole tagatud tavapärane konsulaarabi.

Moldovas mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta vaata siit.

Kasulikud lingid: Moldova reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Chişinăus või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Moldovas viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, pass peab kehtima 3 kuud peale reisi lõppu.

Kui Moldovasse sisenetakse Ukraina kaudu nende riikide vahelise piiri Transnistria sektoris, ei panda passi Moldova sisenemistemplit. Moldovast lahkudes võib see tekitada probleeme, sest võidakse arvata, et sisenesite riiki ebaseaduslikult. Vastavalt Moldova valitsuse otsusele nr 297 peavad välismaalased või kodakondsuseta isikud, kes sisenevad Moldovasse Ukraina kaudu nende riikide vahelise piiri Transnistria sektoris, kindlasti deklareerima enda sisenemise Moldova territooriumile 72 tunni jooksul pärast piiriületust, vastasel korral võidakse neid trahvida. Erandiks Ukraina – Moldova piiri Transnistria sektoris on Pervomaiski-Kutšurgani piiripunkt, kus välismaalased saavad vabatahtlikult vormistada enda riiki sisenemise Moldova piiripolitsei esindajate juures.

Juhime tähelepanu sellele, et Moldova võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Moldova saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Moldova Vabariigi Suursaatkond
Narva mnt 7, 5. korrus, ruumid 546-547, 10117 Tallinn
https://estonia.mfa.gov.md

Aukonsulid

Moldova Vabariigi Aukonsulaat Kundas
Mr Einar Vallbaum
Selja tee 11, Kunda 44105, Lääne-Virumaa
E-mail: lajos@lajos.ee
Moldova Vabariigi Aukonsulaat Tartus
Mr Tiit Vapper
Pikk 19-53, Tartu 51009
http://honoraryconsulmoldova.ee/

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Chişinăus
Hr. Igor Goncearov
Str. Bucuresti 83 apt. 2
MD 2004 Chişinău
+ 373 22 71 90 17, +373 22 244 245, + 373 78 163 829 (mob)
Konsulaarpiirkond: Moldova Vabariik