Moldova (Moldaavia)

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 21.12.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: nn “punasesse nimekirja” kuuluvatest riikidest (sh Eestist) saabuvatel välismaalastel on Moldovasse sisenemine üldjuhul keelatud (välja arvatud veoautojuhid, diplomaadid jt erikategooriad), lubatud ei ole ka lennud ümberistumisega nende riikide lennujaamades. Nimekirja uuendatakse iga kahe nädala tagant.

Moldova kodanikud peavad ülalnimetatud riikidest tulles jääma 14 päevaks karantiini.

Transiit: Transiit on lubatud ainult piiripolitsei poolt kindlaks määratud marsruudil (reeglina lennujaamast maismaa piiripunkti) ja ilma peatusteta. Lisainfot saab piiripolitseilt.

Riigisisesed piirangud: avalikes siseruumides ja ühiskondlikus transpordis on maski kandmine kohustuslik, nõutav on ka sotsiaalne distantseerumine. Üle 63 aasta vanustel inimestel soovitatakse ilma tõsise põhjuseta kodust mitte väljuda.

Juhime tähelepanu sellele, et Moldova võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Moldova saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Moldovas välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Moldova Vabariigi Transnistria piirkonnas ei ole tagatud tavapärane konsulaarabi.

Moldovas mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta siit.

Kasulikud lingid:
Moldova reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Chişinăus või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Moldovas viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, pass peab kehtima 3 kuud peale reisi lõppu.

Kui Moldovasse sisenetakse Ukraina kaudu nende riikide vahelise piiri Transnistria sektoris, ei panda passi Moldova sisenemistemplit. Moldovast lahkudes võib see tekitada probleeme, sest võidakse arvata, et sisenesite riiki ebaseaduslikult. Vastavalt Moldova valitsuse otsusele nr 297 peavad välismaalased või kodakondsuseta isikud, kes sisenevad Moldovasse Ukraina kaudu nende riikide vahelise piiri Transnistria sektoris, kindlasti deklareerima enda sisenemise Moldova territooriumile 72 tunni jooksul pärast piiriületust, vastasel korral võidakse neid trahvida. Erandiks Ukraina – Moldova piiri Transnistria sektoris on Pervomaiski-Kutšurgani piiripunkt, kus välismaalased saavad vabatahtlikult vormistada enda riiki sisenemise Moldova piiripolitsei esindajate juures.

Juhime tähelepanu sellele, et Moldova võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Moldova saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Moldova Vabariigi Suursaatkond
Narva mnt 7, 5. korrus, ruumid 546-547, 10117 Tallinn
E-mail: tallinn@mfa.md
https://estonia.mfa.gov.md

Aukonsulid

Moldova Vabariigi Aukonsulaat Kundas
Selja tee 11, Kunda 44105, Lääne-Virumaa
E-mail: lajos@lajos.ee
Moldova Vabariigi Aukonsulaat Tartus
Pikk 19-53, Tartu 51009
E-mail: consulhonorary@vizcase.com
http://honoraryconsulmoldova.ee/

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Chişinăus
Hr. Igor Goncearov
Str. Bucuresti 83 apt. 2
MD 2004 Chişinău
+ 373 22 71 90 17, +373 22 244 245, + 373 78 163 829 (mob)
igor.goncearov@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Moldova Vabariik