Moldova

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 06.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 05.03.2021 on riiki sisenemine avatud ka Eestist pärit reisijatele. 

  • 14 päevaks eneseisolatsiooni jäämise kohustusest vabastab, kas koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat (rumeenia, inglise, prantsuse või vene keeles) alla 72h vanuse negatiivse PCR-testi kohta; vaktsineerimist kinnitava dokumendi (rumeenia, inglise või vene keeles) esitamine piiril või erikategooriasse (alla viieaastased lapsed, veoautojuhid, diplomaadid jt) kuulumine. NB! Lennufirmadel on keelatud Moldova suunal pardale võtta reisijaid, kellel pole ette näidata nõuetekohast testimise sertifikaati või vaktsineerimistõendit täieliku vaktsineerimise kohta.
  • Riiki sisenemisel on kohustus täita ja esitada epidemioloogiline ankeet ja allkirjastatud kohustus jääda 14 päevaks eneseisolatsiooni kindlaksmääratud aadressil. Kuni 14. a vanuste alaealiste puhul täidab ja allkirjastab dokumendid, kas alaealise seaduslik esindaja või saatev isik. Kohustusest on vabastatud isikud, kellel ei esine haiguse tunnuseid (nt alla viieaastased lapsed, isikud, kes esitavad sertifikaadi alla 72h vanuse negatiivse PCR-testi kohta, kaubaveoautode ja reisibusside juhid, diplomaadid jne, vaata täpsemalt siit).
  • Eneseisolatsiooni saab lõpetada 10-ndal päeval, kui tehakse kohapeal PCR test ja saadakse negatiivne vastus.

Transiit: transiit on lubatud ainult piiripolitsei poolt kindlaks määratud marsruudil (reeglina lennujaamast maismaa piiripunkti) ja ilma peatusteta. Lisainfot saab piiripolitseilt.

Riigisisesed piirangud: riigis kehtib kuni 30.05.2021 erakorraline olukord. Kehtivad järgmised piirangud: kodust väljudes peab kaasas olema isikut tõendav dokument; asulates ja nende naabruses on keelatud viibida parkides, metsades, laste mänguväljakutel ja spordiplatsidel; keelatud on avalikud kohtumised, kogunemised, demonstratsioonid jm massiüritused.

  • Chisinau ja Bălți linnades kehtestati liikumiskeeld ajavahemikul 23.00 – 05.00. Kodust võib väljuda ainult mõjuval põhjusel (töö, vältimatu arstiabi, lennujaamast koju minek jne), mida tuleb tõendada asjakohase dokumendi või omakäelise kirjaliku ja allkirjastatud deklaratsiooniga.
  • Avalikes siseruumides ja ühiskondlikus transpordis on maski kandmine kohustuslik, nõutav on ka sotsiaalne distantseerumine.

Juhime tähelepanu sellele, et Moldova võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Moldova saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Moldovas välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Moldova Vabariigi Transnistria piirkonnas ei ole tagatud tavapärane konsulaarabi.

Moldovas mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta vaata siit.

Kasulikud lingid: Moldova reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Chişinăus või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Moldovas viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, pass peab kehtima 3 kuud peale reisi lõppu.

Kui Moldovasse sisenetakse Ukraina kaudu nende riikide vahelise piiri Transnistria sektoris, ei panda passi Moldova sisenemistemplit. Moldovast lahkudes võib see tekitada probleeme, sest võidakse arvata, et sisenesite riiki ebaseaduslikult. Vastavalt Moldova valitsuse otsusele nr 297 peavad välismaalased või kodakondsuseta isikud, kes sisenevad Moldovasse Ukraina kaudu nende riikide vahelise piiri Transnistria sektoris, kindlasti deklareerima enda sisenemise Moldova territooriumile 72 tunni jooksul pärast piiriületust, vastasel korral võidakse neid trahvida. Erandiks Ukraina – Moldova piiri Transnistria sektoris on Pervomaiski-Kutšurgani piiripunkt, kus välismaalased saavad vabatahtlikult vormistada enda riiki sisenemise Moldova piiripolitsei esindajate juures.

Juhime tähelepanu sellele, et Moldova võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Moldova saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Moldova Vabariigi Suursaatkond
Narva mnt 7, 5. korrus, ruumid 546-547, 10117 Tallinn
E-mail: tallinn@mfa.gov.md
https://estonia.mfa.gov.md

Aukonsulid

Moldova Vabariigi Aukonsulaat Kundas
Hr Einar Vallbaum
Selja tee 11, Kunda 44105, Lääne-Virumaa
E-mail: lajos@lajos.ee
Moldova Vabariigi Aukonsulaat Tartus
Hr Tiit Vapper
Pikk 19-53, Tartu 51009
E-mail: consulhonorary@vizcase.com
http://honoraryconsulmoldova.ee/

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Chişinăus
Hr. Igor Goncearov
Str. Bucuresti 83 apt. 2
MD 2004 Chişinău
+ 373 22 71 90 17, +373 22 244 245, + 373 78 163 829 (mob)
igor.goncearov@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Moldova Vabariik