Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Marshalli Saared

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 13.05.2020

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Seoses leetrite puhanguga mitmetes riikides on Marshalli Saared kehtestanud riigis erikorra. 

Isikud, kes saabuvad neist riikidest (vt allpool), kus on registreeritud leetrite epideemia (sh transiitreisid), peavad kaasas kandma asjakohast tõendit vaktsineerimise kohta (vaktsineerimine tehtud vähemalt 15 päeva enne reisi). Juhul, kui vaktsineeritud on  varasematel aastatel, peab vaktsineerimistõend olema käesolevast aastast.

Marshalli Saartele, samuti sinna teel olevale lennule/laevale ei lubata isikuid, kes nõudeid ei täida. Marshalli Saartel viibivad reisijad, kellel vaktsineerimistõendit ei ole, saadetakse riigist välja.

Vaktsineerimise kohustus ei laiene imikutele vanuses kuni 6 kuud, rasedatele naistele ning reisijatele, kellel on kaasas arstitõend vaktsineerimise vastunäidustuse kohta (nt immuunpuudulikkuse või allergia tõttu).

Vaktsineerimistõend peab olema väljastatud valitsuse või pädeva tervisetöötaja poolt. Tõendiks võib olla üks (või reisija soovi korral mõlemad) alljärgnevatest:

  1. rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend (kollast värvi  International Certificate of Vaccination or Prophylaxis), kuhu on tehtud sissekanne vaktsineerimise kohta  MMR-vaktsiini  ühe annusega vähemalt 15 päeva enne reisi;
  2. vereproovi uurimise tulemus, mis viitab läbipõetud infektsioonile või vaktsineerimisele, kus IgG-antikehade  kontsentratsioon on vajalikul tasemel (traveller’s blood test confirms the presence of measles antibodies or that the test is reactive for measles, which means that the traveller is protected, in lieu of a vaccination record). 

Registreeritud leetriepideemia riikide alla kuuluvad: Ameerika Samoa, Samoa, Fidži, Tonga, Austraalia, Uus-Meremaa ja Filipiinid.

Eestil puudub Marshalli Saartel välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Kasulikud lingid: Marshalli Saarte reisiinfo

NB! Riigis puuduvad ka teiste EL liikmesriikide esindused, mistõttu on konsulaarabi (nt passi varguse või kadumise, isiku kinnipidamise jms korral) saamine äärmiselt raskendatud. Hädajuhtumi korral palume ühendust võtta Välisministeeriumiga telefonil +372 5301 9999, saates e-posti aadressile [email protected] või kirjutades veebikonsulile Facebookis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Marshalli Saartel viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.

Juhime tähelepanu sellele, et Marshalli Saared võivad muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.