Malta

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 09.10.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 1.07 pääsevad Eestist tulnud reisijad riiki ilma karantiinikohustuseta. Tšehhist, Rumeeniast, Tuneesiast, Pariisist ja Marseille’st Prantsusmaal ning Barcelonast, Gironast ja Madridist Hispaanias lähtuvad reisijad peavad enne Malta lennule minemist näitama ette tõendi viimase 72h jooksul tehtud negatiivse koroonatesti kohta.

Transiit läbi Malta: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: kaitsemaski kandmine on kohustuslik ühistranspordis, poodides, lennujaamas ja Malta-Gozo praamil. Ilma maskita viibimine nendes kohtades võib tuua 50 € trahvi.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Malta võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Malta saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Soovitame olla tähelepanelik oma isiklike asjade ja dokumentidega, reisi ajal kanda kaasas dokumendi koopiat ning ID-kaart või pass jätta turvalisse kohta (hotelli seif vms). Varguse korral palun arvestage, et Eestil puudub esindus Maltal ning asendusdokumendi väljastamiseks tuleb pöörduda Eesti saatkonna poole Roomas või väljaspool tööaega (õhtuti, nädalavahetustel või riiklikel pühadel) helistada välisministeeriumi hädaabinumbrile +372 53 01 9999.   

Eestil puudub Maltal välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Maltal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid:
Malta reisiinfo

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Maltale reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Malta võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Malta Suursaatkond
Palazzo parisio, Merchants Street, Valletta VLT 1171
E-mail: info.mfa@gov.mt, charles.l.mifsud@gov.mt
https://www.foreign.gov.mt

Aukonsulid

Malta Aukonsulaat
Hr Aku Johannes Sorainen
Pärnu mnt 15, 10141 Tallinn
E-mail: aku.sorainen@sorainen.com

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Maltal
Hr. Ian De Cesare
Eden Place
STJ3310 St.George's Bay
+356 237 10 100
idecesare@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Malta