Hädaabi number E-R 8.30 – 17:00 +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Malta

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 10.06.2022

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Riiki saavad siseneda (esitada tuleb üks allolevatest dokumentidest):

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes esitavad kehtiva ELi COVID digitõendi, millega tõendatakse, et täielikust vaktsineerimisest (s.t kahte vaktsiinidoosi või Johnson & Johnson vaktsiini puhul piisab ühest doosist) on möödunud 14 päeva aga mitte rohkem kui 270 päeva;
  • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes esitavad kehtiva ELi COVID digitõendi;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist) või antigeeni testi (tehtud 24h jooksul enne riiki sisenemist) kohta. Antigeeni teste aktsepteeritakse ainult sel juhul, kui testi kohta esitatakse EL COVID tõend.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama mitteühtegi eespool mainitud tõendist. Lapsed ja noored vanuses 12-18 eluaastast peavad esitama ühe eespool nimetatud tõenditest, seejuures ei kehti laste vaktsineerimistõendile 270 päeva piirang.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused, vaata ka siit.

Transiit läbi Malta: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: maskikandmine on kohustuslik lennukites ja meditsiiniasutustes.

Kui annate positiivse testitulemuse Maltal, tuleb viibida isolatsioonis ja teha kordustesti 7. päeval. Lähikontaktsed ei pea jääma isolatsiooni. Tõend väljastatakse isolatsiooniperioodi lõppemise kohta, kui testimine annab negatiivse testitulemuse või kui on möödunud 10 päeva esimesest positiivsest testist.

Juhime tähelepanu sellele, et Malta võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Malta saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Soovitame olla tähelepanelik oma isiklike asjade ja dokumentidega, reisi ajal kanda kaasas dokumendi koopiat ning ID-kaart või pass jätta turvalisse kohta (hotelli seif vms). Varguse korral palun arvestage, et Eestil puudub esindus Maltal ning asendusdokumendi väljastamiseks tuleb pöörduda Eesti saatkonna poole Roomas, väljaspool tööaega (õhtuti, nädalavahetustel või riiklikel pühadel) aga helistada välisministeeriumi hädaabinumbrile +372 53 01 9999.   

Eestil puudub Maltal välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Maltal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Malta reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Maltal või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Maltale reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Malta võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Malta Suursaatkond
Palazzo parisio, Merchants Street, Valletta VLT 1171
https://www.foreign.gov.mt

Aukonsulid

Malta Aukonsulaat
Mr Aku Johannes Sorainen
Rotermanni 6, 10111 Tallinn

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul St.George’s Bay
Hr. Ian De Cesare
Eden Place
STJ3310 St.George's Bay
Tel: +356 237 10 600
Konsulaarpiirkond: Malta