Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Malta

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 25.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Maltal COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused on kehtestatud vastavalt riikide kategooriatele.

Riiki saavad punaste riikide kategooriast (sh Eestist) siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes esitavad kehtiva ELi COVID digitõendi, millega tõendatakse, et täielikust vaktsineerimisest (s.t kahte vaktsiinidoosi või Johnson & Johnson vaktsiini puhul piisab ühest doosist) on möödunud 14 päeva. Täielikult vaktsineerimata isikutele kohaldatakse 14-päevast eneseisolatsiooni;
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes on saanud ühe vaktsiinidoosi vähemalt 14 päeva enne riiki saabumist, mida tuleb tõendada kehtiva ELi COVID digitõendiga.

Lapsed: vaktsineerimata lapsed alates 12 eluaastast peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist) ning neile kohaldatakse 14-päevast eneseisolatsiooni; lapsed vanuses 5-11, kes reisivad koos vaktsineeritud vanematega peavad riiki sisenemisel esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR testi kohta (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist). Alla 5-aastased lapsed on vabastatud eelnevast testimisest kui nad reisivad koos vaktsineeritud vanematega. Lastele sõltumata nende vanusest kehtib samuti digideklaratsiooni esitamise kohustus.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused.

Transiit läbi Malta: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud

  • Restoranidesse, kohvikutesse, klubidesse ja baaridesse võivad siseneda ainult täielikult vaktsineeritud inimesed (alla 12-aastased on vabastatud antud nõudest; restoranis ei tohi olla rohkem kui 8 inimest laudkonnas).
  • Üritustele (nt messid, näitused, kontserdid, spordiüritused) võivad siseneda ainult täielikult vaktsineeritud inimesed (siseneda saab ainult ette tehtud broneeringuga, ukse peal pileteid ei müüda; alla 12-aastased on vabastatud antud nõudest).
  • Alates 17.01.2022 lubatakse ainult täielikult vaktsineeritud inimesed kinodesse, jõusaalidesse ja ujumiskeskustesse.
  • Maskikandmine on avalikes siseruumides kohustuslik. Õues ei ole kohustuslik maski kanda, kui oled saanud tõhustusdoosi ja oled üksi või kahekesi teise inimesega. Alla 3-aastased ei pea maski kandma.

Juhime tähelepanu sellele, et Malta võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Malta saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Soovitame olla tähelepanelik oma isiklike asjade ja dokumentidega, reisi ajal kanda kaasas dokumendi koopiat ning ID-kaart või pass jätta turvalisse kohta (hotelli seif vms). Varguse korral palun arvestage, et Eestil puudub esindus Maltal ning asendusdokumendi väljastamiseks tuleb pöörduda Eesti saatkonna poole Roomas, väljaspool tööaega (õhtuti, nädalavahetustel või riiklikel pühadel) aga helistada välisministeeriumi hädaabinumbrile +372 53 01 9999.   

Eestil puudub Maltal välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Maltal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Malta reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Maltal või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Maltale reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Malta võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Malta Suursaatkond
Palazzo parisio, Merchants Street, Valletta VLT 1171
https://www.foreign.gov.mt

Aukonsulid

Malta Aukonsulaat
Mr Aku Johannes Sorainen
Rotermanni 6, 10111 Tallinn

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul St.George’s Bay
Hr. Ian De Cesare
Eden Place
STJ3310 St.George's Bay
+356 237 10 600
Konsulaarpiirkond: Malta