Malta

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 01.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riiki sisenemise tingimused on kehtestatud vastavalt riikide kategooriatele. Teatud riikidest (sh Eestist) tulijad peavad enne Malta lennule minemist ette näitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi viimase 72h jooksul tehtud negatiivse PCR-testi kohta (nõue kehtib alates 5. eluaastast).

  • Lisaks on vaja täita enesedeklaratsioonid, mille kohta täiendav info siin.

Transiit läbi Malta: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: kaitsemaski kandmine on kohustuslik kõikides avalikes kohtades (siseruumides ja õues) v.a restoranides, basseinides ja mererannas. Alla 3-aastastel seda kohustust ei ole. Trahv maski mittekandmise eest on 300 eurot.

  • Muuseumid, turismiobjektid, kauplused ja teenused on avatud.
  • Restoranid ja kohvikud on avatud piirangutega kuni kl 00.00.
  • Rohkem kui 4 inimest koos viibida ei tohi.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Malta võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Malta saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Soovitame olla tähelepanelik oma isiklike asjade ja dokumentidega, reisi ajal kanda kaasas dokumendi koopiat ning ID-kaart või pass jätta turvalisse kohta (hotelli seif vms). Varguse korral palun arvestage, et Eestil puudub esindus Maltal ning asendusdokumendi väljastamiseks tuleb pöörduda Eesti saatkonna poole Roomas, väljaspool tööaega (õhtuti, nädalavahetustel või riiklikel pühadel) aga helistada välisministeeriumi hädaabinumbrile +372 53 01 9999.   

Eestil puudub Maltal välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Maltal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Malta reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Maltal või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Maltale reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Malta võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Malta Suursaatkond
Palazzo parisio, Merchants Street, Valletta VLT 1171
E-mail: info.mfa@gov.mt, charles.l.mifsud@gov.mt
https://www.foreign.gov.mt

Aukonsulid

Malta Aukonsulaat
Hr Aku Johannes Sorainen
Pärnu mnt 15, 10141 Tallinn
E-mail: aku.sorainen@sorainen.com

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul St.George’s Bay
Hr. Ian De Cesare
Eden Place
STJ3310 St.George's Bay
+356 237 10 100
idecesare@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Malta