Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Luksemburg

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 11.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Luksemburgis COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused:

Riiki saavad siseneda lennutranspordiga:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et vaktsineerimise lõpetamisest ELis aktsepteeritud vaktsiiniga on möödunud vähemalt 14 päeva. Täielikult vaktsineerituks loetakse ka koroonaviirusest tervenenud, kes on saanud ühe vaktsiinidoosi ja sellest on möödunud vähemalt 14 päeva;
  • viimase 180 päeva jooksul koroonaviirusest paranenud isikud, kes tõendavad läbipõdemist ELi COVID digitõendiga;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta (PCR, TMA või LAMP meetodil test tehtud 48h jooksul või antigeeni test tehtud 24h jooksul enne reisi).

Piirangud ei kehti mööda maismaad riiki saabujatele.

Lapsed: alla 12-aasta ja kahe kuu vanused ei pea esitama eespool nimetud dokumente.

Lisainfo riiki sisenemise tingimuste kohta.

Transiit läbi Luksemburgi Eestisse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: kasutusele on võetud CovidCheck rakendus, mis vabastab suuremast osast piirangutest koroonaviiruse läbipõdenud, selle vastu vaktsineeritud või  isikud, kes tõendavad, et vaktsineerimine on neile vastunäidustatud. Täielikult vaktsineerituks loetakse tõhustusdoosi saanud isikuid. Kahe doosiga vaktsineeritud peavad lisaks esitama hotellindus- ja toitlustussektoris, kultuuri- ja spordiüritustel jms negatiivse testi. Selleks sobib kohapeal tehtud kiirtest, PCR-, TMA- või LAMP-meetodil tehtud testi või antigeenitesti tõend. Tutvu riigisiseste piirangutega.

Juhime tähelepanu sellele, et Luksemburg võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Luksemburgi saatkonna poole.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Luksemburgi reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Luksemburg võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Luksemburgi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Luksemburgis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Luksemburgis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Luksemburgi reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Luksemburgis või Eesti saatkonnast Brüsselis.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Luksemburgi Suurhertsogiriigi Suursaatkond
Apolinárská 9, 128 00 Prague
http://prague.mae.lu/en

Aukonsulid

Luksemburgi Suurhertsogiriigi Aukonsulaat
Mr N.p. Anders Hedman
Pikk 9, 10123 Tallinn

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Luxembourgis
Hr. Alexis Thielen
10 Rue Willy Goergen
L-1636 Luxembourg
+352 26 260 202
Konsulaarpiirkond: Luksemburgi Suurhertsogiriik