Luksemburg

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 18.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riiki sisenemine lubatud EL-i kodanikele ja elanikele. Alates 13.06.2021 peavad kõik lennureisijad alates 6. eluaastast esitama enne lennule asumist ühe järgnevatest:

 • vaktsineerimistunnistuse täieliku vaktsineerimise kohta ühe EMA tunnustatud vaktsiiniga (AstraZeneca, BioNTech/Pfizer, Johnson&Johnson, Moderna);
 • ELi liikmesriigi või Schengeni alasse kuuluva riigi pädeva asutuse väljastatud tõendi viiruse läbipõdemise kohta viimase 6 kuu jooksul enne reisi, mis tõendab, et eneseisolatsiooniperiood on läbitud ja on riiki siseneja on sümptomiteta;
 • Kuni 72h enne reisi tehtud PCR, TMA või LAMP meetodil testi negatiivse tulemuse või kuni 48h enne tehtud antigeenitesti negatiivse tulemuse sertifikaadi, mis peab olema ühes riigi administratiivkeeltest või inglise, itaalia, hispaania või portugali keeles.

Kolmandate riikide kodanikud ei saa riiki siseneda kuni 30.09.2021, v.a teatavad erandid ning Austraalia, Iisraeli, Jaapani, Hiina, Hongkongi, Macao (vastavalt ELi tasandil kehtestatud vastastikkuse põhimõttele), Uus-Meremaa, Rwanda, Lõuna-Korea, Singapuri ja Tai kodanikud.

Erandid on kehtestatud järgmistele isikutele:

 • transporditöölised ja transiitreisijad; reisijad, kellel on kuni 72h kestev edasi-tagasi reis Luksemburgi ja ELi või Schengeni riigi vahel;
 • diplomaadid, rahvusvaheliste organisatsioonide töötajad või nende kutsud isikud, kelle füüsiline kohalolu on organisatsiooni toimimise seisukohast vajalik, militaarpersonal, humanitaarabialase koostööga seotud isikud ja tsiviilkaitsega seotud isikud, kui nad viibivad Luksemburgis kuni 72h;

Transiit läbi Luksemburgi Eestisse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: alates 13.06.2021 leevendati riigisiseseid piiranguid, kasutusele võeti CovidCheck rakendus, mis vabastab suuremast osast piirangutest koroonaviiruse läbipõdenud, selle vastu vaktsineeritud või negatiivse testi esitajad.

 • Restoranid, baarid ja kohvikud võivad olla avatud nädala sees kuni kella 1.00-ni ja kauem nädalavahetusel. Kui toitlustusasutuse siseruumides on vaid kuni 4-inimese lauad, siis negatiivset testi ei nõuta, suuremate laudade korral tuleb kasutada CovidCheck rakendust. Välitingimustes võib lauas olla kuni 10 inimest, v.a sama leibkonna liikmete puhul.
 • Maski kandmine ei ole kohustuslik CovidCheck rakenduse kasutamise korral.
 • Spordi- jms tegevused on ka lubatud teatud piirangutega, v.a CovidCheck rakenduse kasutamisel.
 • Tutvu riigisiseste piirangutega.

Lisainfo riiki sisenemise tingimuste kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Luksemburg võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Luksemburgi saatkonna poole.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Luksemburgi reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Luksemburg võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Luksemburgi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Luksemburgis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Luksemburgis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Luksemburgi reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Luksemburgis või Eesti saatkonnast Brüsselis.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Luksemburgi Suurhertsogiriigi Suursaatkond
Apolinárská 9, 128 00 Prague
E-mail: prague.amb@mae.etat.lu
http://prague.mae.lu/en

Aukonsulid

Luksemburgi Suurhertsogiriigi Aukonsulaat
Hr N.p. Anders Hedman
Pikk 9, 10123 Tallinn
E-mail: Consul.lux.tallinn@gmail.com

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Luxembourgis
Hr. Alexis Thielen
10 Rue Willy Goergen
L-1636 Luxembourg
+352 26 260 202
lex.thielen@barreau.lu
Konsulaarpiirkond: Luksemburgi Suurhertsogiriik