Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Luksemburg

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 15.03.2023

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

  • Riiki sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Lisainfo riiki sisenemise tingimuste kohta.

Riigisisesed piirangud: maskikandmise kohustus kehtib haiglasse, eakate hoolekandeasutusse või tervishoiuasutusse sisenemisel. Tutvu täpsemalt riigisiseste piirangutega.

Juhime tähelepanu sellele, et Luksemburg võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Luksemburgi saatkonna poole.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Luksemburgi reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Luksemburg võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Luksemburgi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Luksemburgis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Luksemburgis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Luksemburgi reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Luksemburgis (vt kontakte allpool) või Eesti saatkonnast Brüsselis.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Luksemburgi Suurhertsogiriigi Suursaatkond
Apolinárská 9, 128 00 Prague
http://prague.mae.lu/en

Aukonsulid

Luksemburgi Suurhertsogiriigi Aukonsulaat
Mr Nils Per Anders Hedman
Pikk 9, 10123 Tallinn

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Luxembourgis
Hr. Alexis Thielen
10 Rue Willy Goergen
L-1636 Luxembourg
Tel: +352 26 260 202
Konsulaarpiirkond: Luksemburgi Suurhertsogiriik