Liibüa

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 20.01.2020

TÄHELEPANUKS

Vältida reisimist Liibüasse seoses ebastabiilse julgeolekuolukorraga riigis. Esineb relvarühmituste kokkupõrkeid ning vägivallapuhanguid üle kogu riigi. Välismaalaste turvalisus ei ole tagatud ja valitseb kõrge terrorismioht. Kui siiski Liibüasse reisitakse, tuleb arvestada asjaoluga, et konsulaarabi osutamine riigis on raskendatud ja see ei ole tagatud.

Eestil puudub Liibüas välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik reisimiseks Liibüasse viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Liibüa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Liibüa saatkonda:

Liibüa saatkond Stockholmis
Valhallavägen 74, 10055 Stockholm
Tel: (+46 8) 14 34 35
Faks: (+46 8) 10 43 80
E-mail: libyan.embassy.se@gmail.com

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.