Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Liibanon

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 23.09.2022

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Liibanoni reisides soovitame olla väga tähelepanelik, sest julgeolekuolukord võib ootamatult muutuda. Soovitame vältida reisimist Liibanoni idaossa, eriti Süüriaga piirnevatele aladele.
  • Poliitiline olukord Liibanonis on ebastabiilne, olukorda pingestavad sündmused Süürias. Liibanonis on mitmeid kuritegelikke grupeeringuid, mis tegelevad salakaubaveo, narkokaubanduse ja inimröövidega ning tuleb arvestada võimaliku terrorismiohuga.

Eestil puudub Liibanonis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Liiklus. mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Genfi konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Kasulikud lingid: Liibanoni reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Beirutis (vt kontaktid allpool) või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Liibanoni reisimiseks viisat.

Passis ei tohi olla Iisraeli piiriületustempleid. Liibanonist ei ole võimalik reisida otse Iisraeli ega Iisraelist Liibanoni.

Juhime tähelepanu sellele, et Liibanon võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Liibanoni saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Liibanoni Vabariigi Suursaatkond
Ul. Starościńska 1B m. 10-11, 02-516 Warsaw
Faks: +48 2 2646 0030
https://www.lebanon.com.pl

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Beirutis
Hr Fouad Fadel
96 St. Joseph's street, T. Fadel Bldg # 50, 1st floor
Bauchrieh
Konsulaarpiirkond: Beiruti kubernerkond