Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Libeeria

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 13.05.2020

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Libeerias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Turvalisus. Poliitiline olukord Libeerias on pingeline. Piirkonnad, mis asuvad väljapool Libeeria pealinna Monroviat, on väga ohtlikud.

Tervis. Riigis levib Ebola viirus. Nakatumise vältimiseks tuleb hoiduda reisimisest haiguspuhangu piirkondadesse, vältida kontakti loomade ja nakatunud inimestega ning hoolikalt täita hügieeninõudeid.

Liiklus. Libeerias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Viini konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Kasulikud lingid: Libeeria reisiinfo

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Libeeriasse reisimiseks viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Libeeria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Libeeria saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontakt lisainfo saamiseks

Saatkond

Libeeria saatkond Berliinis
Kurfürstenstrasse 83A, 10787 Berliin
Tel: +49 30 2639 1194
E-mail: [email protected]
http://www.liberiaembassygermany.de/