Riigi info Uuendatud 14.06.2018

TÄHELEPANUKS

Eestil  puudub Libeerias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Poliitiline olukord Libeerias on pingeline. Piirkonnad, mis asuvad väljapool Libeeria pealinna Monroviat on väga ohtlikud.

Riigis levib Ebola viirus. Spetsiaalset ravi ja vaktsiini ei ole. Nakatumise vältimiseks tuleb hoiduda reisimisest haiguspuhangu piirkondadesse, vältida kontakti loomade ja nakatunud inimestega ning hoolikalt täita hügieeninõudeid.

Kasulikud lingid:
Libeeria reisiinnfo (SafeTravel)

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Libeeriasse reisimiseks viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Libeeria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Libeeria saatkonda:

Libeeria saatkond Berliinis
Kurfürstenstrasse 83A, 10787 Berliin
Tel: (+49) 30 2639 11 94
Faks: (+49) 30 2639 48 93
E-mail: info@liberiaembassygermany.de
http://www.liberiaembassygermany.de/

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.