Leedu

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 18.01.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: NB! ajavahemikul 18.01-24.01.2021 võivad Eesti kodanikud ja residendid Leetu reisida ilma liikumispiiranguteta, kuid peab järgima liikumispiiranguid Leedu sees (vt info allpool). Juhul kui saabutakse Leetu Euroopa Liidu “valgusfoori” põhimõttel halli ehk ebaselge nakatumisriskiga riikidest tuleb Leetu saabumisel jääda 10 päevaks eneseisolatsiooni või esitada tõend 48h enne Leetu sisenemist tehtud PCR-testi negatiivse tulemuse kohta.

 • NB! Isolatsiooni ei pea jääma ega testi esitama juhul kui Leedut läbitakse transiidina, s.t lennujaama transiitsoonist ei väljuta, maad mööda reisides tehakse peatusi vaid tankimise, hügieeni jm põhjendatud vajadusel. Samuti kehtib erand neile, kes tulevad Leetu tööalasel, õppimise-, hädavajaliku ravi- või perekondlikul põhjusel.
 • Reisijad, kes saabuvad või pöörduvad Leetu tagasi lennuki, laeva või bussiga, peavad elektrooniliselt täitma isikuandmete ankeedi ning esitama selle kinnituseks saadud QR-koodi. Kui reisijal puudub mobiiliseade või internetiühendus, peab ankeedi elektroonilise täitmise või erandjuhul paberil täitmise võimaldama ja hiljemalt ühe päeva jooksul riiklikule rahvatervise keskusele esitama vastav transporditeenuse osutaja. Autoga või jalgsi reisijad peavad ankeedi täitma hiljemalt 12 h jooksul pärast Leetu sisenemist. Registreerimisvormi reale “ Your Medical care center in Lithuania” võib märkida “registreerimata”. NB! Ankeeti ei pea täitma reisijad, kes läbivad Leedut transiidina.

Riigisisesed piirangud: Leedus kehtib üleriigiline karantiin alates 07.11.2020 kell 00.00 kuni 31.01.2021 kell 24.00. Lisainfo kehtivate piirangute kohta siin (lockdown in Lithuania) ja siin

 • MASKIKANDMISE KOHUSTUS alates 6. eluaastast kõikides avalikes kohtades nii sees kui väljas. Korraga võib liikuda kuni 2 inimest, hoides 2-meetrist, ühiskondlikus transpordis 1-meetrist vahet.

LIIKUMISPIIRANG:

 • kodupiirkonnas võib kodust lahkuda ainult tööle, toidupoodi, perega jalutama, lähedaste matustele või saama olulist teenust (nt ravi);
 • teise omavalitsuspiirkonda võib liikuda vaid juhul kui seal on töökoht või kinnisvara, vaja on minna oma lähedase matusele; saada arstiabi või muid vajalikke teenuseid, minna lennujaama (piirang kehtib kuni 31.01.2021);
 • omavalitsuspiirkondade piiridel on kontrollpunktid või tehakse pistelist kontrolli. Politseile tuleb esitada tuleb isikut ja reisi eesmärki tõestavad dokumendid.

KEELATUD on:

 • kontaktid ja kogunemised (k.a peod) rohkem kui ühe perekonna vahel;
 • ilusalongide ja juuksurite teenused (nn rohkem kui 15 min kontaktteenused), erandina lubatud hambaravi, psühholoogilised teenused, takso jt;
 • hotelli- ja majutusteenused, v.a. eneseisoleerimiseks ja ühe pere majutamiseks;
 • kontaktõpe, v.a. erivajadustega lapsed ja need, kelle vanemad ei saa teha kodutööd,  lasteaiad.

KINNI on:

 • mittetoidupoed, v.a veebimüük (lahti toidupoed ja toiduturud, apteegid);
 • restoranid ja kohvikud (v.a take-away);
 • kinod-teatrid-muuseumid.

TRAHVID karantiinireeglite rikkumise eest 250-1000 eurot eraisikule ning 1500-6000 eurot ettevõtetele.

Transiit läbi Leedu Eestisse: transiit on lubatud.

NB! Alates 29.10.2020 on piiriületus Valgevene ja Leedu vahel reisijatele peatatud. Vene Föderatsiooni Kaliningradi oblasti ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine järgmistes piiripunktides: Kybartai – Tšernõševskoje, Panemunė – Sovetsk.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, uuendused jõustuvad reeglina esmaspäeviti. Lisainfo leitav Leedu Välisministeeriumi kodulehel. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Leedu saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Leedus autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reegli (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär,  parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Leedu reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Vilniuses ja Eesti aukonsulitelt Leedus.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Leetu reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu  võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral palume pöörduda  lähimasse Leedu saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Leedu Vabariigi Suursaatkond
Uus tn. 15, 15070 Tallinn
E-mail: amb.ee@urm.lt
http://ee.mfa.lt

Aukonsulid

Leedu Vabariigi Aukonsulaat
Pr Birute Klaas-Lang
Jakobi 2-434, 50090 Tartu
E-mail: birute.klaas-lang@ut.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Vilniuses
Mickeviciaus 4A 08119 Vilnius
Faks: +370 5278 0201
E-mail: embassy.vilnius@mfa.ee
https://vilnius.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Klaipedas
Hr. Arnoldas Šileika
Pilies Str. 8
LT-91234 Klaipeda
+370 698 25 404
Arnoldas.Sileika@wsy.lt
Konsulaarpiirkond: Klaipėda, Telšiai, Taurage maakonnad
Eesti Vabariigi aukonsul Kaunases
Pr Žaneta Simanavičienė
V. Putvinskio g. 70
LT-44211 Kaunas
+370 68751813
zaneta.simanaviciene@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Kaunase, Marijampoli ja Alytuse maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Šiauliais
Hr Gintaras Sluckus
Sodo str. 30A
LT-76159 Šiauliai
gintaras.sluckus@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Šiauliai, Panevėžysi ja Utena rajoonid