Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Leedu

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 27.07.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 05.07.2021 on COVID-19 Delta tüvede kiire leviku tõttu kõik riigid taas mõjutatud riikide nimekirjas (ajavahemikul 26.07-01.08.2021 kehtiv info). Mistahes riigist Leetu saabuvatel isikutel tuleb teha enne reisi kas PCR-test mitte varem kui 72h või antigeeni test mitte varem kui 48h enne saabumist, v.a  vaktsineeritud, koroonaviiruse läbi põdenud isikud. Täisvaktsineerituks loetakse 15. päevast vaktsineerimiskuuri lõpetamisest Jansseni, Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Moderna või Vaxzevria (AstraZeneca) vaktsiiniga ning läbipõdenutel 15. päevast peale esimest doosi. Vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse tõendamiseks tuleb esitada vastav rahvusvaheline tõend ühes EL ametlikus keeles või ELi COVID digitõend. 

Eneseisolatsiooni jäämise kohustus sõltub vastava riigi värvikategooriast.

  • Sisenedes  rohelisest riigist (sh Eestist) ei pea jääma eneseisolatsiooni. 
  • Sisenedes kollasest riigist ei pea jääma eneseisolatsiooni, kuid 3–5 päeva pärast Leetu saabumist tuleb teha teine Covid-19 test. Testi saab teha mobiilipunktis, registreerudes infoliini veebisaidil www.1808.lt või lühinumbril 1808. Testima ei pea vaktsineeritud, koroonaviiruse läbipõdenud ja kuni 12. aastased lapsed. 
  • Sisenedes punasest või hallist riigist tuleb jääda eneseisolatsiooni 10 päevaks, mida saab lühendada seitsmele päevale kui teha uus testimine (mobiilipunktis tasuta, registreerudes infoliini veebisaidil www.1808.lt või lühinumbril 1808). 

Riigisisesed piirangud: detailne info kehtivate piirangute kohta.

Transiit: transiit võimalik ainult läbi järgmiste maismaapiiripunktide: Valgevene: Medininkai – Kamenyj log; Šalčininkai – Benekainys; Lavoriškės – Kotlovka; Raigardas – Privalka; Tverečius – Vidžiai; Šumskas – Loša ja Papelekis – Lentupis (ainult suurt ja rasket kaupa vedavatele sõidukitele, millel on õigusaktidega kehtestatud korras väljastatud luba.

  • Vene Föderatsiooni Kaliningradi oblasti ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine järgmistes piiripunktides: Kybartai – Tšernõševskoje, Panemunė – Sovetsk.
  • Lisainfo piiriületuspunktide kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisainfo leitav Leedu Välisministeeriumi kodulehel. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Leedu saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Leedus autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reegli (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Leedu reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Vilniuses ja Eesti aukonsulitelt Leedus.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Leetu reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu  võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral palume pöörduda  lähimasse Leedu saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Leedu Vabariigi Suursaatkond
Uus tn. 15, 15070 Tallinn
E-mail: amb.ee@urm.lt
http://ee.mfa.lt

Aukonsulid

Leedu Vabariigi Aukonsulaat
Pr Birute Klaas-Lang
Jakobi 2-434, 50090 Tartu
E-mail: birute.klaas-lang@ut.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Vilniuses
Mickeviciaus 4A 08119 Vilnius
Faks: +370 5278 0201
E-mail: embassy.vilnius@mfa.ee
https://vilnius.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Klaipedas
Hr. Arnoldas Šileika
Pilies Str. 8
LT-91234 Klaipeda
+370 698 25 404
Arnoldas.Sileika@wsy.lt
Konsulaarpiirkond: Klaipėda, Telšiai, Taurage maakonnad
Eesti Vabariigi aukonsul Kaunases
Pr Žaneta Simanavičienė
V. Putvinskio g. 70
LT-44211 Kaunas
+370 68751813
zaneta.simanaviciene@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Kaunase, Marijampoli ja Alytuse maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Šiauliais
Hr Gintaras Sluckus
Sodo str. 30A
LT-76159 Šiauliai
gintaras.sluckus@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Šiauliai, Panevėžysi ja Utena rajoonid