Leedu

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 19.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimusedNB! alates 10.03.2021 tuleb kõikidest riikidest, sh Eestist, Leetu reisijatel esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat (leedu, inglise või vene keeles) 72h enne riiki sisenemist tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Lisaks testile tuleb jääda 10 päevaks eneseisolatsiooni, Eestist tulnutele kehtivad rangemad isolatsioonireeglid – ei tohi käia väljas, isolatsioonikohas tuleb olla üksinda jne.

Erandina ei pea 72h enne riiki sisenemist tehtud testi esitama ega eneseisolatsiooni jääma:

 • isikud, kes läbivad Leedut transiidina, k.a rahvusvahelise kaubaveoga tegelevates ettevõtetes töötavad või rahvusvahelisi kauba- või reisivedusid teostavad isikud;
 • isikud, kellel on viirus läbi põetud ja nüüdseks tervenenud, mida peab tõendama sertifikaadiga positiivse SARS-CoV-2 PCR-testi kohta (kui enne Leetu saabumist ei ole positiivse testi tulemuse saamisest möödunud rohkem kui 180 päeva) või antigeeni testi kohta;
 • isikud, kes on vaktsineeritud end EL Ravimiregistris registreeritud vaktsiiniga vastavalt täielikule vaktsineerimiskavale (s.t saanud kaks doosi), kui nad esitavad vastavasisulise arstitõendi või vaktsineerimistõendi ühes EL ametlikus keeles;
 • isikud, kes on alla 16 aasta vanused.

Vaata ka testimise ja eneseisolatsiooni muid erandeid. 

Reisijad, kes saabuvad või pöörduvad Leetu tagasi lennuki, laeva või bussiga, peavad elektrooniliselt täitma isikuandmete ankeedi ning esitama selle kinnituseks saadud QR-koodi. Kui reisijal puudub mobiiliseade või internetiühendus, peab ankeedi elektroonilise täitmise või erandjuhul paberil täitmise võimaldama ja hiljemalt ühe päeva jooksul riiklikule rahvatervise keskusele esitama vastav transporditeenuse osutaja. Autoga või jalgsi reisijad peavad ankeedi täitma hiljemalt 12h jooksul pärast Leetu sisenemist. Registreerimisvormi reale “ Your Medical care center in Lithuania” võib märkida “registreerimata”. NB! Ankeeti ei pea täitma reisijad, kes läbivad Leedut transiidina.

Riigisisesed piirangud: Leedus kehtib üleriigiline karantiin alates 07.11.2020 kl 00.00 kuni 31.05.2021 kl 24.00. Lisainfo kehtivate piirangute kohta siin (lockdown in Lithuania) ja siin

 • MASKIKANDMISE KOHUSTUS alates 6. eluaastast kõikides avalikes siseruumides. Väljas ei pea maski kandma kui hoitakse 2-meetrist vahet.Välitingimustes võib korraga liikuda kaks peret või leibkonda või kuni 5 inimest.

Kinni on: kaubanduskeskused nädalavahetustel; restoranid ja kohvikud (v.a kaasamüük);

TRAHVID karantiinireeglite rikkumise eest 250-1000 eurot eraisikule ning 1500-6000 eurot ettevõtetele.

Transiit läbi Leedu Eestisse: transiit on lubatud.

 • NB! Transiit võimalik ainult läbi järgmiste maismaapiiripunktide: Valgevene: Medininkai – Kamenyj log; Šalčininkai – Benekainys; Lavoriškės – Kotlovka; Raigardas – Privalka; Tverečius – Vidžiai (alates 12.04.2021); Šumskas – Loša (alates 12.04.2021) ja Papelekis – Lentupis (ainult suurt ja rasket kaupa vedavatele sõidukitele, millel on õigusaktidega kehtestatud korras väljastatud luba, alates 12.04.2021).
 • Vene Föderatsiooni Kaliningradi oblasti ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine järgmistes piiripunktides: Kybartai – Tšernõševskoje, Panemunė – Sovetsk.
 • Lisainfo piiriületuspunktide  kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, uuendused jõustuvad reeglina esmaspäeviti. Lisainfo leitav Leedu Välisministeeriumi kodulehel. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Leedu saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Leedus autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reegli (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Leedu reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Vilniuses ja Eesti aukonsulitelt Leedus.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Leetu reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu  võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral palume pöörduda  lähimasse Leedu saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Leedu Vabariigi Suursaatkond
Uus tn. 15, 15070 Tallinn
E-mail: amb.ee@urm.lt
http://ee.mfa.lt

Aukonsulid

Leedu Vabariigi Aukonsulaat
Pr Birute Klaas-Lang
Jakobi 2-434, 50090 Tartu
E-mail: birute.klaas-lang@ut.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Vilniuses
Mickeviciaus 4A 08119 Vilnius
Faks: +370 5278 0201
E-mail: embassy.vilnius@mfa.ee
https://vilnius.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Klaipedas
Hr. Arnoldas Šileika
Pilies Str. 8
LT-91234 Klaipeda
+370 698 25 404
Arnoldas.Sileika@wsy.lt
Konsulaarpiirkond: Klaipėda, Telšiai, Taurage maakonnad
Eesti Vabariigi aukonsul Kaunases
Pr Žaneta Simanavičienė
V. Putvinskio g. 70
LT-44211 Kaunas
+370 68751813
zaneta.simanaviciene@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Kaunase, Marijampoli ja Alytuse maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Šiauliais
Hr Gintaras Sluckus
Sodo str. 30A
LT-76159 Šiauliai
gintaras.sluckus@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Šiauliai, Panevėžysi ja Utena rajoonid