Leedu

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 23.10.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Eesti kodanikel ning residentidel ei ole Eestist Leetu minnes 14-päevast eneseisolatsiooni kohustust, kaasa arvatud juhul, kui nad saabuvad Leetu riikidest, kus koroonaviirusesse nakatumisnäitaja on Leedu nakatumisnäitajast madalam. Leetu saabumisel teistest riikidest, kus nakatumisnäitaja on Leedust kõrgem 10% ja rohkem, tuleb jääda eneseisolatsiooni 14 päevaks. Eneseisolatsiooni võib lühendada 10 päevale, kui isikul pole olnud kontakti nakatunuga, puuduvad Covid-19 sümptomid ning esitatakse mitte varem kui 8 päeva pärast Leetu sisenemist sooritatud PCR-testi negatiivne tulemus.

Reisijad, kes saabuvad või pöörduvad Leetu tagasi lennuki, laeva või bussiga, peavad elektrooniliselt täitma isikuandmete ankeedi ning esitama selle kinnituseks saadud QR-koodi. Kui reisijal puudub mobiiliseade või internetiühendus, peab ankeedi elektroonilise täitmise või erandjuhul paberil täitmise võimaldama ja hiljemalt ühe päeva jooksul riiklikule rahvatervise keskusele esitama vastav transporditeenuse osutaja. Autoga või jalgsi reisijad peavad ankeedi täitma hiljemalt 12 tunni jooksul pärast Leetu sisenemist. Registreerimisvormi reale “ Your Medical care center in Lithuania” võib märkida “registreerimata”. NB! Ankeeti ei pea täitma reisijad, kes läbivad Leedut transiidina.

Riigisisesed piirangud alates 26. oktoobrist:

Üleriigilised piirangud:

 • Kanda maski ühistranspordis, kaubandus-, teenindus- ja toitlustusasutustes (kuni lauda istumiseni); meelelahutus, spordi-, kultuuri- jt üritustel.
 • Hoida siseruumides 2-meetrist distantsi ja välitingimustes 1-meetrist distantsi.
 • Registreerida end meelelahutus, spordi-, kultuuri- jt üritustel ning toitlustuskohtades (eesnimi, nimi ja telefon) kas elektrooniliselt või paberil. Toitlustusasutused (k.a. baarid, ööklubid) on avatud kuni kl 24:00.

Leedu regioonid on riskikategooria järgi jagatud rohelisteks, kollasteks ja punasteks. Vastavalt värvile kehtivad erineva tasemega ennetamismeetmed ja liikumispiirangud.

 • Lisapiirangud ajavahemikul 26.10 – 08.11 kehtestatakse kõrge riskikategooriaga ehk punastes piirkondades: Raseiniai, Elektrėnai, Joniškis, Jurbarkas, Kelmė, Klaipėda, Kretinga, Marijampolė, Pasvalys, Plungė, Skuodas, Šiauliai, Švenčionys ja on järgmised:
  • Kanda maski alates 6. eluaastast.
  • Avalikes kohtades lubatud liikuda maksimaalselt kuni 5 inimest koos (Raseiniais 2 inimest)
  • Osaline või täielik kaugtöö.
  • Haigete külastamine haiglates on keelatud, v.a. surijad, alla 14-a. lapsed ja rasedad.

Piirangute täpsem ülevaade: https://koronastop.lrv.lt/lt/naujienos/skelbiami-vietiniai-karantinai-atskirose-savivaldybese

Transiit läbi Leedu Eestisse: transiit on lubatud.

Valgevene ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine läbi järgmiste piiripunktide: Medininkai – Kamennõi Log, Šalčininkai – Benjakoni, Raigardas – Privalka.

Vene Föderatsiooni Kaliningradi oblasti ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine järgmistes piiripunktides: Kybartai – Tšernõševskoje, Panemunė – Sovetsk.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, uuendused jõustuvad reeglina esmaspäeviti.

Lisainfo leitav Leedu Välisministeeriumi kodulehel. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Leedu saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Leedus autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid:
Leedu reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Vilniuses ja Eesti aukonsulitelt Leedus.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Leetu reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu  võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Leedu saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Leedu Vabariigi Suursaatkond
Uus tn. 15, 15070 Tallinn
E-mail: amb.ee@urm.lt
http://ee.mfa.lt

Aukonsulid

Leedu Vabariigi Aukonsulaat
Pr Birute Klaas-Lang
Jakobi 2-434, 50090 Tartu
E-mail: birute.klaas-lang@ut.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Vilniuses
Mickeviciaus 4A 08119 Vilnius
Faks: +370 5278 0201
E-mail: embassy.vilnius@mfa.ee
https://vilnius.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Klaipedas
Hr. Arnoldas Šileika
Pilies Str. 8
LT-91234 Klaipeda
+370 698 25 404
Arnoldas.Sileika@wsy.lt
Konsulaarpiirkond: Klaipėda, Telšiai, Taurage maakonnad
Eesti Vabariigi aukonsul Kaunases
Pr Žaneta Simanavičienė
V. Putvinskio g. 70
LT-44211 Kaunas
+370 68751813
zaneta.simanaviciene@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Kaunase, Marijampoli ja Alytuse maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Šiauliais
Hr Gintaras Sluckus
Sodo str. 30A
LT-76159 Šiauliai
gintaras.sluckus@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Šiauliai, Panevėžysi ja Utena rajoonid