Leedu

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 30.07.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: kuni 15.08.2020 jätkatakse piirikontrolli ja kontrollitakse isikuid, kes sisenevad Leetu EL sisepiiride kaudu. Eesti kodanikel ning Eestis seaduslikult viibivatel isikutel on võimalik vabalt liikuda Leedus ilma 14-päevast eneseisolatsiooni nõuet rakendamata, juhul kui nad ei saabu Leetu riikidest, kus koroonaviirusesse nakatunute suhtarv on suurem kui 16 juhtumit 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Iganädalaselt uuendatav riikide nimekiri.

Riigisisesed piirangud: alates 01.08 on maski kandmine kohustuslik ühistranspordis ning kinnistes kaubandus- ja teenindusasutustes. Jätkuvalt ei ole maski kandmine kohustuslik toitlustusasutustes, samuti spordi- ja kultuuriüritustel.

Transiit läbi Leedu Eestisse: transiit on lubatud.

Erandkorras Valgevenest Leetu sisenemiseks tuleb eelnevalt taotleda luba Leedu piirivalveametist Eesti saatkonna vahendusel VilniusesValgevene ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine läbi järgmiste piiripunktide: Medininkai – Kamennõi Log, Šalčininkai – Benjakoni, Raigardas – Privalka.

Erandkorras Vene Föderatsioonist Leetu sisenemiseks tuleb eelnevalt taotleda luba Leedu piirivalveametist Eesti saatkonna vahendusel VilniusesVene Föderatsiooni Kaliningradi oblasti ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine järgmistes piiripunktides: Kybartai – Tšernõševskoje, Panemunė – Sovetsk.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisainfo leitav Leedu Välisministeeriumi kodulehel. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Leedu saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Leedus autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid:
Leedu reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Vilniuses ja Eesti aukonsulitelt Leedus.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Leetu reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu  võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Leedu saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Leedu Vabariigi Suursaatkond
Uus tn. 15, 15070 Tallinn
E-mail: amb.ee@urm.lt
http://ee.mfa.lt

Aukonsulid

Leedu Vabariigi Aukonsulaat
Pr Birute Klaas-Lang
Jakobi 2-434, 50090 Tartu
E-mail: birute.klaas-lang@ut.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Vilniuses
Mickeviciaus 4A 08119 Vilnius
Faks: +370 5278 0201
E-mail: embassy.vilnius@mfa.ee
https://vilnius.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Klaipedas
Hr. Arnoldas Šileika
Pilies Str. 8
LT-91234 Klaipeda
+370 698 25 404
Arnoldas.Sileika@wsy.lt
Konsulaarpiirkond: Klaipėda, Telšiai, Taurage maakonnad
Eesti Vabariigi aukonsul Kaunases
Pr Žaneta Simanavičienė
V. Putvinskio g. 70
LT-44211 Kaunas
+370 68751813
zaneta.simanaviciene@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Kaunase, Marijampoli ja Alytuse maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Šiauliais
Hr Gintaras Sluckus
Sodo str. 30A
LT-76159 Šiauliai
gintaras.sluckus@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Šiauliai, Panevėžysi ja Utena rajoonid