Riigi info Uuendatud 14.06.2018

TÄHELEPANUKS

 • Soovitame oma reis registreerida ka Euroopa Liidu piiridesse jäävatel reisidel, kõige mugavam on seda teha välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduse Reisi Targalt vahendusel.
 • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
 • Euroopas reisides on kasulik taotleda endale Euroopa Ravikindlustuskaart, kuid kuna see ei kata kõiki kulutusi, soovitame lisaks sõlmida ka reisikindlustuse.
 • Kui laps reisib ühe vanemaga või mitte oma vanema(te)ga, on vaja tavaliselt vormistada nõusolek, mille näidis on olemas siin. Soovitame üle küsida vastava riigi saatkonnast.
 • Kui reisite Euroopa Liidu riikides autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid. Euroopa riikide kohta leiad infot siit.

Kasulikud lingid:
Leedu reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Vilniuses ja Eesti aukonsulaatidest Leedus.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Eesti kodanikule on Leetu reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu  võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun:

Leedu saatkond Tallinnas
Uus tn 15, 10111 Tallinn
Tel: (+372) 6164 991
Faks: (+372) 6412 013
E-mail: amb.ee@urm.lt

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontaktid

Saatkonnad

Aukonsulid

 • Eesti Vabariigi aukonsul Kaunases

  Pr Žaneta Simanavičienė

  V. Putvinskio g. 70

  LT-44211 Kaunas

  +370 68751813

  zaneta.simanaviciene@gmail.com


  Konsulaarpiirkond: Kaunase, Marijampoli ja Alytuse maakond

 • Eesti Vabariigi aukonsul Šiauliais

  Hr Gintaras Sluckus

  Sodo str. 30A

  LT-76159 Šiauliai

  gintaras.sluckus@mfa.ee


  Konsulaarpiirkond: Šiauliai, Panevėžysi ja Utena rajoonid