Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Leedu

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 17.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Leedus COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

 • 48h jooksul enne riiki sisenemist tuleb kõigil täita elektrooniline isikuandmete küsimustik, k.a transiidi korral.

Riiki sisenemise tingimused ajavahemikul 17.01-23.01.2022.

Riiki saavad siseneda:

 • täielikult vaktsineeritud isikud, kes esitavad rahvusvahelise tõendi ühes EL ametlikus keeles või ELi COVID digitõendi. Täisvaktsineerituks loetakse 15. päevast vaktsineerimiskuuri lõpetamisest Jansseni, Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Moderna või Vaxzevria (AstraZeneca) vaktsiiniga (NB! Vt ka rubriiki „Riigisisesed piirangud“);
 • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes esitavad rahvusvahelise tõendi ühes EL ametlikus keeles või ELi COVID digitõendi;
 • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes on saanud ühe vaktsiinidoosi, millest peab olema möödunud 14 päeva ning esitavad rahvusvahelise tõendi ühes ELi ametlikus keeles või ELi COVID digitõendi;
 • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR (tehtud 72h jooksul enne sisenemist) või antigeeni testi (tehtud 48h jooksul enne sisenemist) kohta.

Eneseisolatsiooni jäämise ja testimise kohustus isikutele, kes on vaktsineerimata ja ei ole koroonaviirust põdenud sõltub vastava riigi värvikategooriast.

 • Sisenedes punasest või hallist riigist (sh Eestist) tuleb jääda eneseisolatsiooni 7 päevaks. Testima ei pea vaktsineeritud, koroonaviiruse läbipõdenud ja alla 12-aastased lapsed.
 • Sisenedes kollasest riigist ei pea jääma eneseisolatsiooni, kuid 3–5 päeva pärast Leetu saabumist tuleb teha teine Covid-19 test.
 • Sisenedes rohelisest riigist ei pea jääma eneseisolatsiooni.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed, kes sisenevad riiki punastest või hallidest riikidest (sh Eestist) ei pea esitama eespool nimetatud dokumente ega jääma eneseisolatsiooni. Lapsed vanuses 12-16, kes sisenevad riiki punastest või hallidest riikidest (sh Eestist) ei pea jääma eneseisolatsiooni, kui nad esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta (PCR test tehtud 72h või antigeeni test tehtud 48h jooksul enne saabumist). Kui test tehakse Leedus, tuleb testitulemuse selgumiseni viibida eneseisolatsioonis.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused ja erandid testimise ja eneseisolatsiooni kohta.

Riigisisesed piirangud: alates 28.12.2021 saab Leedus EL digitaalset COVID tõendit kasutada 7 kuud (210 päeva) alates teisest vaktsineerimisest (või esimesest, kui vaktsineeritud Jansseniga). Pärast 7 kuu möödumist, kui tõhustusdoosi tehtud ei ole, ei saa külastada kaubanduskeskuseid, kinosid ja teatreid, restorane ja kohvikuid ning spordiklubisid jt teenindusasutusi. Täpsem info kehtivate piirangute kohta, vt „National Certificate (Covid passport)“. NB! EL digitaalse COVID tõendiga saab endiselt riiki olenemata tõhustusdoosi olemasolust.

Transiit: kui reisite Leetu transiidi eesmärgil, ei ole vaja esitada negatiivset testitulemust ega rakendata eneseisolatsiooni. Lubatud on peatused, nt bensiinijaamades.

Transiit võimalik ainult läbi järgmiste maismaapiiripunktide: Valgevene: Medininkai – Kamenyj log; Šalčininkai – Benekainys; Lavoriškės – Kotlovka; Raigardas – Privalka; Tverečius – Vidžiai; Šumskas – Loša ja Papelekis – Lentupis (ainult suurt ja rasket kaupa vedavatele sõidukitele, millel on õigusaktidega kehtestatud korras väljastatud luba.

 • Vene Föderatsiooni Kaliningradi oblasti ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine järgmistes piiripunktides: Kybartai – Tšernõševskoje, Panemunė – Sovetsk.
 • Lisainfo piiriületuspunktide kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisainfo leitav Leedu Välisministeeriumi kodulehel. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Leedu saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Leedus autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reegli (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Leedu reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Vilniuses ja Eesti aukonsulitelt Leedus.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Leetu reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu  võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täpsustavate küsimuste korral palume pöörduda  lähimasse Leedu saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Leedu Vabariigi Suursaatkond
Uus tn. 15, 15070 Tallinn
E-mail: amb.ee@urm.lt
http://ee.mfa.lt

Aukonsulid

Leedu Vabariigi Aukonsulaat
Mrs Birute Klaas-Lang
Jakobi 2-434, 50090 Tartu
Faks: +372 737 5440

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Vilniuses
Mickeviciaus 4A 08119 Vilnius
Faks: (370) 5278 0201
https://vilnius.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Klaipedas
Hr. Arnoldas Šileika
Pilies Str. 8
LT-91234 Klaipeda
+370 698 25 404
Konsulaarpiirkond: Klaipėda, Telšiai, Taurage maakonnad
Eesti Vabariigi aukonsul Kaunases
Pr Žaneta Simanavičienė
V. Putvinskio g. 70
LT-44211 Kaunas
+370 68751813
Konsulaarpiirkond: Kaunase, Marijampoli ja Alytuse maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Šiauliais
Hr Gintaras Sluckus
Sodo str. 30A
LT-76159 Šiauliai
Konsulaarpiirkond: Šiauliai, Panevėžysi ja Utena rajoonid