Läti

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 28.05.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Eesti kodanikel ning Eestis seaduslikult viibivatel inimestel on võimalik vabalt liikuda Lätis ja Leedus ilma 14-päevast eneseisolatsiooni nõuet rakendamata (juhul, kui 14 päeva jooksul ei ole külastatud teisi välisriike ning puuduvad haigusnähud). Lisainfo Eesti, Läti ja Leedu ühise liikumisruumi kohta.

Riigisisesed piirangud: ühistranspordis on kohustuslik kanda maski või katta nina ja suu muul viisil.

Transiit läbi Läti Eestisse: transiit on lubatud üks kord koju pöördumiseks. Kõik Eesti kodanikud ning elanikud, kes sõidavad kolmandast riigist läbi Läti Eestisse, peavad täitma saabumisel ankeedi, vorm SIIT (pdf).

Avalik ruum ja üritused: lubatud on kogunemised siseruumides ja väljas kuni 25 inimesele. Kõikidel üritusel kehtib kohustus hoida kahemeetrist vahet. Siseruumides toimuvad üritused ei tohi kesta kauem kui kolm tundi.

Juhime tähelepanu sellele, et Läti võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Läti saatkonna poole Tallinnas. 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Lätis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Läti reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Riias.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Lätti reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Läti võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Läti saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Läti Vabariigi Suursaatkond
Tõnismägi 10, 15190 Tallinn
E-mail: embassy.estonia@mfa.gov.lv
https://www.latvia.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Riias
Skolas 13 LV-1010 Riia
Faks: +371 6781 2029
E-mail: embassy.riga@mfa.ee
https://riga.mfa.ee