Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Küpros

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 14.10.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riiki sisenemise tingimused on kehtestatud vastavalt riikide kategooriatele. Eesti kuulub punaste riikide kategooriasse, mis tähendab kohapealset testimist vaktsineerimata ja koroonaviirust läbipõdemata isikutele.

Kõik reisijad on kohustatud täitma Küprose lennupassi Cyprus Flight Pass 48h jooksul enne reisi. Vaid erandjuhtudel (nt tehnilised probleemid, loe tingimusi) on lubatud täita Flight Passi asemel reisiankeet.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult koroonaviiruse vastu vaktsineeritud isikud. Kahedoosilistel vaktsiinidel peavad olema tehtud mõlemad doosid. Lisainfo vaktsineeritud reisijatele;
  • viimase 6 kuu jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud;
  • isikud, kes on koroonaviiruse läbipõdenud ja saanud ühe vaktsiinidoosi;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud 72h jooksul enne reisi (äralendu). Testi sertifikaat peab olema üles laetud Flight Passi. Testi alusel riiki sisenejatele kehtib kohapealne lisatestimise kohustus, mille eest maksab reisija (Larnaca lennuväljal 15 eurot, Paphose lennuväljal 19 eurot).

Lapsed: alla 12-aastastelt lastelt ei nõuta koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati PCR-testi kohta ega kohapealset testimist.

  • NB! Küprosel positiivse testitulemuse andnud reisijad paigutatakse 14 päevaks karantiinihotelli. Kindlasti soovitame Küprosele reisides teha laia kaitsega (reisitõrke) kindlustus ja võimalusel osta muudetavate kuupäevadega lennupiletid.

Vaata lisainformatsiooni (sh ka erandjuhtudel riiki sisenemine) või infot lennujaama infolehelt.

Transiit läbi Küprose on lubatud.

Riigisisesed piirangud: Cyprus Flight Pass’i on vaja kanda riigis liikudes kaasas, seda võidakse küsida siseruumidesse minnes nt restoranides, samadel alustel kohalike elanike SafePassiga. 

Lisainfo: Cyprus Flight Pass ja Küprose Välisministeerium

Juhime tähelepanu sellele, et Küpros võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Küprose saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Seaduslikud piiripunktid Küprose Vabariiki sisenemiseks ja sealt lahkumiseks on Larnaka (Larnaca) ja Pafose (Paphos) rahvusvahelised lennujaamad ning Larnaka (Larnaca), Lemesose (Limassol), Latsi  ja Pafose (Paphos) sadamad.

NB! Riiki sisenemine saare põhjaosast mõne muu lennujaama või sadama kaudu on vastuolus Küprose Vabariigi seadustega ning käsitletakse ebaseadusliku riiki sisenemisena.

Euroopa Liidu liikmesriik Küpros on jagatud kaheks ÜRO hallatava kontrolljoone ehk „rohelise joonega“, mis eraldab saare põhjaosa ülejäänud saarest ning kus on peatatud Euroopa Liidu õiguste kehtimine. Küprose põhjaosa ei ole riigina (nn Põhja-Küprose Türgi Vabariigina) peale Türgi ükski teine riik tunnustatud ning seepärast ei laiene sellele piirkonnale ka rahvusvaheliselt tunnustatud konventsioonid (sh 1963. aasta Konsulaarsuhete Viini konventsioon). Saare taasühendamise läbirääkimised on pooleli.

Soovides külastada Küprose põhjaosa, tuleb silmas pidada, et seal puuduvad Eestil ning teistel EL liikmesriikidel võimalused osutada oma kodanikele konsulaarabi. EL kodanikud saavad riigi põhjaosa külastada ületades kontrolljoone selleks lubatud punktides (sh Metehan/Agios Dometios, Güzelyurt/ Zodia, Dhekelia (Pergamos), Ledra (ainult jalakäijatele)). Kontrolljoone ületamisel tuleb kindlasti esitada pass. Kontrolljoone ületamine autoga on võimalik, kuid selleks tuleb osta eraldi kindlustuspoliis.

  • Kontrolljoont ületades tuleb silmas pidada, et dokumentide kadumise või muude õnnetusjuhtumite puhul ei ole kodanikele võimalik konsulaarabi osutada, sest Küprose põhjaosa territooriumil ei kehti Eesti aukonsuli volitused, samuti ei saa seal rahvusvaheliste konventsioonide alusel tegutseda EL Küprosel asuvad välisesindused. Kindlasti tuleb kontrolljoone ületajail arvestada, et saare põhjaosas ei kehti EL ravikindlustuskaart.

Eestil puudub Küprosel välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Küprosel autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Kasulikud lingid: Küprose reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Küprosel või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on reisimine Küprosele viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Küpros võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Küprose saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Küprose Vabariigi Suursaatkond
Bulevardi 5A 19, 00120 Helsinki
Faks: +358 967 7428
https://www.cyprusembassy.fi

Aukonsulid

Küprose Vabariigi Aukonsulaat
Mr Jaanus Rahumägi
Vabaõhumuuseumi 3/ Mõisa 4, 14. korrus, 13522 Tallinn

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Nicosias
Hr. George M. Loizou
18 Michalakis Zampelas Street
CY – 1066 Nicosia
+357 22 555 000
Konsulaarpiirkond: Küprose Vabariik