Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Kreeka

1 Suursaatkond
4 Aukonsulit
Uuendatud 24.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Kreekas COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

  • Kõik Kreekasse reisijad peavad hiljemalt 24h enne saabumist täitma Passenger Locator Form’i. Koos reisivad perekonnad peavad täitma ühe vormi pere kohta. Lennujaamas toimub reisijate pisteline testimine, mille aluseks on registreerimisvormi täitjale saadetav QR-kood (kui te ei ole saanud QR-koodi, siis kontrollige oma e-posti spämmi kausta, sest on olnud juhtumeid, kui spämmifiltrid ei lase koodiga e-kirju läbi).

Riiki saavad siseneda: 

  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist) või antigeeni testi (tehtud 24h jooksul enne riiki sisenemist). Nõue kehtib kõikidele (k.a vaktsineeritutele ja koroonaviiruse läbipõdenutele).

Lapsed: alla 5-aastatelt lastelt ei nõuta eespool mainitud dokumente.

Lisainfo: NB! Kreeka lennujaamas toimub pisteline tervisekontroll (kiirtestimine). Positiivse testitulemuse korral rakendatakse 5-päevast karantiini, kas kodus või karantiinihotellis. Kindlasti soovitame Kreekasse reisides teha laia kaitsega (reisitõrke) kindlustus ja võimalusel osta muudetavate kuupäevadega lennupiletid.  

Transiit läbi Kreeka Eestisse: transiit on lubatud. Lennureisijatel peab olema tehtud registreerimine reisi lõppsihtkohani ja nad ei tohi lennujaamast väljuda.

Riigisisesed piirangud: detailne info riigisiseste piirangute kohta. 

Supermarketites ja ühistranspordis on kohustuslikud kõrge kaitsetasemega KN95 või FFP2 maskid või alternatiivselt kahekihilised muud maskid.

  • Riigisisene liikumine lennukiga. Kõikidele siseriiklikele lendudele kehtivad järgmised nõuded: tuleb esitada vaktsineerimistõend (vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödas vähemalt 14 päeva) või ELi COVIDi digitõend; negatiivne PCR-test (tehtud viimase 72h jooksul); negatiivne antigeeni kiirtest (48h) või koroonaviiruse läbipõdemise tõend. Alaealised vanuses 4-17 saavad reisida, kui nende kohta esitatakse apteekides müüdav selvetest (test tehtud mitte enam kui 24h enne reisi) ja täidetud tervisedeklaratsioon.
  • Riigisisene liikumine laevaga. Laevaliiklusele (olenemata sihtkohast) kehtivad järgmised nõuded: tuleb esitada vaktsineerimistõend (vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödas vähemalt 14 päeva) või ELi COVIDi digitõend; negatiivne PCR-test (tehtud viimase 72h jooksul); negatiivne antigeeni kiirtest (48h) või koroonaviiruse läbipõdemise tõend. Alaealised vanuses 4-17 saavad reisida, kui nende kohta esitatakse apteekides müüdav selvetest (test tehtud mitte enam kui 24h enne reisi) ja täidetud tervisedeklaratsioon.
  • Alates 22.11.2021 hakkasid vaktsineerimata külastajatele kehtima uued reeglid. Turiste puudutavad peamiselt järgmised nõuded: kultuuriasutustesse (muuseumid, kinod, teatrid, arheoloogilised paigad jne) saab siseneda ainult COVID-19 vaktsineerimistõendi või läbipõdemist tõendava dokumendi alusel. Kohvikute, baaride, restoranide siseruumidesse saab samuti ainult vaktsineerimistõendi või haiguse läbipõdemist tõendava dokumendi alusel. Eespool mainitud nõuded kehtivad alates 18 eluaastast. Lapsed ja noored vanuses 4-17 võivad siseneda negatiivse selvetesti tulemuse alusel.
  • Alates 06.11.2021 saab siseneda pankadesse, riigiasutustesse, jaemüügikauplustesse (v.a toidukauplused ja supermarketid) ja ilusalongidesse COVID-19 vaktsineerimistõendi, läbipõdemistõendi või PCR/antigeeni testi negatiivse tulemuse alusel.

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Kreeka saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel ning reisida saab nii kehtiva ID-kaardi kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul piirikontrolli ei teostata, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Kreekas autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Kreeka reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Ateenas või Eesti aukonsulitelt Kreekas.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Kreekasse reisimine viisavaba. Sisenemiseks sobivad nii Eesti isikutunnistus (ID-kaart) kui ka pass, mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral palume pöörduda Kreeka saatkonda Tallinnas:

Harju tn. 6, 10130 Tallinn
Tel: (+372) 6403 560
Faks: (+372) 6403 561
E-mail: gremb.tal@mfa.gr
http://www.mfa.gr/tallinn

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kreeka Suursaatkond
Harju 6, 10130 Tallinn
Faks: +372 640 3561
http://www.mfa.gr/tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Ateenas
Messogion Ave. 2-4 GR-115 27 Ateena
Faks: (30 210) 747 5661
https://athens.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Thessaloníkis
Pr. Efpraxia Avlogiari
Dodekanisou 15
54626 Thessaloniki
+30 2310 538 919
Konsulaarpiirkond: Lääne-Makedoonia, Kesk-Makedoonia, Ida-Makedoonia ja Traakia maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Agios Nikolaoses
Hr. Emmanouel Dandoulakis
Akti Themistokleous 12
72100 Agios Nikolaos
+30 28410 25232
Konsulaarpiirkond: Kreeta saar
Eesti Vabariigi aukonsul Kosi saarel
Hr. Nikolaos Kantarzis
Apelou street, Old Town
85300 Kos
+30 224 20 24 561
Konsulaarpiirkond: Dodekaneeside saarestik
Eesti Vabariigi aukonsul Patrases
Pr. Irene Panagopoulos
Othonos Amalias Avenue 12
262 23 Patras
+30 210 892 02 14
Konsulaarpiirkond: Lääne-Kreeka (Aitoolia-Akarnaania, Ahhaia ja Ileía maakonnad) ja Peloponnesose halduspiirkonnad (Argolida, Arkaadia, Korinthía, Lakoonia ja Messeenia maakonnad)