Kreeka

1 Suursaatkond
4 Aukonsulit
Uuendatud 11.09.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Eesti kodanikele ei ole riiki sisenemiseks piiranguid kehtestatud. Hiljemalt 24 tundi enne saabumist tuleb täita Passenger Locator Form. Täitjale kuvatakse kood, mille järgi otsustatakse, kas riiki sisenedes isikut testitakse. Ametlik ajakohastatud ja detailne info kõigi Kreekasse saabumise viiside kohta.

Riiki sisenejaid testitakse pisteliselt vastavalt Passenger Locator Formi koodile ja neile kehtib testi positiivse vastuse korral isolatsiooninõue. Positiivse testi andnud isikuga võetakse ühendust ning ta majutatakse 14 päevaks spetsiaalsesse hotelli Kreeka riigi kulul. Turist vastutab ise tagasilennu piletite muutmise eest.

Lendamisel Kreekasse Bulgaariast või Rumeeniast nõutakse riiki sisenedes negatiivse COVID-19 testi ettenäitamist. Test peab olema tehtud vähemalt 72 tundi enne Kreekasse saabumist.

Alates 17.08 peab mitte rohkem kui 72 tundi enne Kreekasse reisimist olema tehtud COVID-19 test kõigil saabujatel Rootsist, Belgiast, Hollandist, Hispaaniast ja Tšehhist. See kehtib ka juhul, kui neid riike läbiti transiidina. Test on kohustuslik ka neile, kelle alaline elukoht on Kreekas.

Negatiivne testi vastus peab olema ette näidata saabumisel maismaatranspordiga läbi Bulgaaria (piiripunkt Promachonas on ainuke, kust turiste Kreekasse lubatakse). Piiril teste teha ei saa, need peavad olema tehtud enne Eestist lahkumist!

Transiit läbi Kreeka Eestisse: transiit on lubatud. Transiitreisijatel peab olema registreerimine tehtud reisi lõppsihtkohani ja nad ei tohi lennujaamast väljuda.

Riigisisesed piirangud: maski kandmine on kohustuslik kõikjal ühistranspordis ja siseruumides, lokaalsetes koldepiirkondades kõikjal avalikus ruumis (nii sees kui väljas).

Lisainfo: Kokkuvõte kehtivatest reeglitest

 

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Kreeka saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel ning reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Kreekas autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrolli, milline on olukord sinu valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Kreeka reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Ateenas või Eesti aukonsulitelt Kreekas.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Kreekasse reisimine viisavaba. Sisenemiseks sobivad nii Eesti pass kui isikutunnistus (ID-kaart), mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral palume pöörduda Kreeka saatkonda Tallinnas:

Harju tn. 6, 10130 Tallinn
Tel: (+372) 6403 560
Faks: (+372) 6403 561
E-mail: gremb.tal@mfa.gr
http://www.mfa.gr/tallinn

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kreeka Suursaatkond
Harju 6, 10130 Tallinn
E-mail: gremb.tal@mfa.gr
https://www.mfa.gr/tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Ateenas
Messogion Ave. 2-4 GR-115 27 Ateena
Faks: +30 21 0747 5661
E-mail: embassy.athens@mfa.ee
https://athens.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Thessaloníkis
Pr. Efpraxia Avlogiari
Dodekanisou 15
54626 Thessaloniki
+30 2310 538 919
law@avlogiari.gr
Konsulaarpiirkond: Lääne-Makedoonia, Kesk-Makedoonia, Ida-Makedoonia ja Traakia maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Agios Nikolaoses
Hr. Emmanouel Dandoulakis
Akti Themistokleous 12
72100 Agios Nikolaos
+30 28410 25232
emmanouel.dandoulakis@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Kreeta saar
Eesti Vabariigi aukonsul Kosi saarel
Hr. Nikolaos Kantarzis
Apelou street, Old Town
85300 Kos
+30 224 20 24 561
nikoskantarzis@yahoo.gr
Konsulaarpiirkond: Dodekaneeside saarestik
Eesti Vabariigi aukonsul Patrases
Pr. Irene Panagopoulos
Othonos Amalias Avenue 12
262 23 Patras
+30 210 892 02 14
ipana@magna-marine.com
Konsulaarpiirkond: Lääne-Kreeka (Aitoolia-Akarnaania, Ahhaia ja Ileía maakonnad) ja Peloponnesose halduspiirkonnad (Argolida, Arkaadia, Korinthía, Lakoonia ja Messeenia maakonnad)