Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Kreeka

1 Suursaatkond
4 Aukonsulit
Uuendatud 24.09.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Kõik Kreekasse reisijad peavad hiljemalt 24h enne saabumist täitma Passenger Locator Form’i. Koos reisivad perekonnad peavad täitma ühe vormi pere kohta. Lennujaamas toimub reisijate pisteline testimine, mille aluseks on registreerimisvormi täitjale saadetav QR-kood (kui te ei ole saanud QR-koodi, siis kontrollige oma e-posti spämmi kausta, sest on olnud juhtumeid, kui spämmifiltrid ei lase koodiga e-kirju läbi).

Riiki saavad siseneda: 

  • täielikult koroonaviiruse vastase vaktsineerimise läbinud isikud, kes esitavad ELi COVID digitõendi. Täielikust vaktsineerimisest peab olema möödas 14 päeva, dooside arv sõltub vaktsiinist; vaata ka millised on aktsepteeritavad vaktsiinid;
  • viimase 30-180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes esitavad meditsiinilise või tervisetõendi, mis peab olema ametlik (nt laborilt) ühes järgmistest keeltest: inglise, prantsuse, saksa, itaalia, hispaania või vene.
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivse testitulemusega sertifikaadi, kas negatiivse PCR-testi (tehtud mitte hiljem kui/hiljemalt 72h enne riiki sisenemist) või antigeeni testi (tehtud mitte hiljem kui/hiljemalt 48h enne riiki sisenemist) kohta (antikehade teste ei aktsepteerita).

Lapsed: alla 12-aastatelt lastelt ei nõuta eespool mainitud dokumente.

Lisainfo: NB! Kreeka lennujaamas toimub pisteline tervisekontroll (kiirtestimine). Testimisele võidakse suunata ka vaktsineeritud isikud. Positiivse vastuse korral viiakse reisijad karantiinihotelli, kus tuleb veeta 7-10 päeva õiguseta varem lahkuda, karantiiniaeg sõltub sellest, kas positiivse testitulemuse andja on vaktsineeritud (7 päeva) või mitte (10 päeva). Karantiini lõpetamiseks viiakse läbi uus testimine. Koos positiivse vastuse saanud reisijaga isoleeritakse 7-10 päevaks lähikontaktsetena kõik pereliikmed, kes on kantud samale PLF- registreerimisvormile. Karantiinihotelli paigutatakse ka turistid, kes saavad positiivse testi vastuse reisi vältel (nt reisimiseks ühest Kreeka piirkonnast teise). Kindlasti soovitame Kreekasse reisides teha laia kaitsega (reisitõrke) kindlustus ja võimalusel osta muudetavate kuupäevadega lennupiletid.  

Transiit läbi Kreeka Eestisse: transiit on lubatud. Lennureisijatel peab olema tehtud registreerimine reisi lõppsihtkohani ja nad ei tohi lennujaamast väljuda.

Riigisisesed piirangud: detailne info riigisiseste piirangute kohta.

Nakatumine koroonaviirusesse riigis tõuseb ning seetõttu võidakse lühikese etteteatamisega sulgeda ligipääs mõnele saarele. Lisainfo regioonide nakkusohu kaardilt.  

  • Riigisisene liikumine lennukiga kehtib kuni 27.09.2021. Siseriiklikele lendudele, mis suunduvad saartele (või saarte vahel) kehtivad järgmised nõuded: tuleb esitada vaktsineerimistõend (vaktsineerimise lõpetamisest olgu möödas vähemalt 14 päeva) või ELi COVIDi digitõend; negatiivne PCR-test (tehtud viimase 72h jooksul); negatiivne antigeeni kiirtest (48h) või koroonaviiruse läbipõdemise tõend. 12-17 aasta vanused võivad esitada ka apteekides müüdava selvetesti mitte enam kui 24h enne reisi ja täitma tervisedeklaratsiooniSiselendudel, mis suunduvad saartelt mandrile, nõutakse eelmainitud tõendite või testi olemasolu. Nende puudumisel võib esitada ka apteekides müüdava selvetesti mitte enam kui 24h enne reisi ja täita tervisedeklaratsiooni. Nõue kehtib alates 12. eluaastast.
  • Riigisiseseks liikumiseks laevaga ei ole testimise nõuet vaid juhul, kui tegu on päevakruiisiga, mille vältel maale ei minda. Kõigile alates 18. eluaastast kehtivad laevadele minnes samad reeglid, nagu riiki sisenemisel. 12-17 aasta vanused peavad tegema apteekides müüdava selvetesti mitte enam kui 24h enne reisi. Selvetestist piisab ka täisealistel, kui külastatavad saared on samas regioonis. Regioonide piire ületades tuleb teha vähemalt antigeeni kiirtest. Mandrilt lahkudes ja saartelt naastes tuleb täita ka tervisedeklaratsioon. Saarte vahel liikudes ei ole deklaratsioon vajalik. Nõue kehtib alates 12. eluaastast. Lisainfo reeglite kohta.
  • Alates 13.09.2021 hakkavad vaktsineerimata külastajatele kehtima uued reeglid. Turiste puudutavad peamiselt järgmised nõuded: kultuuriasutustesse (muuseumid, kinod, teatrid, arheoloogilised paigad jne) saab sisenenda ainult COVID-19 vaktsineerimistõendi, läbipõdemist tõendavad dokumendi või negatiivse antigeenitesti alusel. Kohvikute, baaride, restoranide siseruumidesse saab ainult vaktsineerimistõendi või haiguse läbipõdemist tõendava dokumendi alusel.

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Kreeka saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel ning reisida saab nii kehtiva ID-kaardi kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul piirikontrolli ei teostata, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Kreekas autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Kreeka reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Ateenas või Eesti aukonsulitelt Kreekas.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Kreekasse reisimine viisavaba. Sisenemiseks sobivad nii Eesti isikutunnistus (ID-kaart) kui ka pass, mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral palume pöörduda Kreeka saatkonda Tallinnas:

Harju tn. 6, 10130 Tallinn
Tel: (+372) 6403 560
Faks: (+372) 6403 561
E-mail: gremb.tal@mfa.gr
http://www.mfa.gr/tallinn

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kreeka Suursaatkond
Harju 6, 10130 Tallinn
Faks: +372 640 3561
http://www.mfa.gr/tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Ateenas
Messogion Ave. 2-4 GR-115 27 Ateena
Faks: (30 210) 747 5661
https://athens.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Thessaloníkis
Pr. Efpraxia Avlogiari
Dodekanisou 15
54626 Thessaloniki
+30 2310 538 919
Konsulaarpiirkond: Lääne-Makedoonia, Kesk-Makedoonia, Ida-Makedoonia ja Traakia maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Agios Nikolaoses
Hr. Emmanouel Dandoulakis
Akti Themistokleous 12
72100 Agios Nikolaos
+30 28410 25232
Konsulaarpiirkond: Kreeta saar
Eesti Vabariigi aukonsul Kosi saarel
Hr. Nikolaos Kantarzis
Apelou street, Old Town
85300 Kos
+30 224 20 24 561
Konsulaarpiirkond: Dodekaneeside saarestik
Eesti Vabariigi aukonsul Patrases
Pr. Irene Panagopoulos
Othonos Amalias Avenue 12
262 23 Patras
+30 210 892 02 14
Konsulaarpiirkond: Lääne-Kreeka (Aitoolia-Akarnaania, Ahhaia ja Ileía maakonnad) ja Peloponnesose halduspiirkonnad (Argolida, Arkaadia, Korinthía, Lakoonia ja Messeenia maakonnad)