Kreeka

1 Suursaatkond
4 Aukonsulit
Uuendatud 07.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: kõik Kreekasse reisijad peavad hiljemalt 24h enne saabumist täitma Passenger Locator Form’i. Koos reisivad perekonnad peavad täitma ühe vormi pere kohta. Lennujaamas toimub reisijate pisteline testimine, mille aluseks on registreerimisvormi täitjale saadetav QR-kood. Kood saadetakse e-posti teel riiki saabumise päeva keskööl kell 00.00. (Kui te ei ole saanud QR-koodi, siis kontrollige oma e-posti spämmi kausta, sest on olnud juhtumeid, kui spämmifiltrid ei lase koodiga e-kirju läbi).

Riiki sisenemiseks on vajalik esitada üks kolmest dokumendist:

  • koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivse testitulemusega sertifikaat (PCR-test peab olema tehtud mitte varem kui 72h enne riiki sisenemist). Lastel kohustuslik alates 6. eluaastast; riiki sisenemisel aktsepteeritakse ainult PCR-testi (antigeeni ja antikehade teste ei aktsepteerita);
  • vaktsineerimise tõend (täielikust vaktsineerimisest peab olema möödas 14. päeva, dooside arv sõltub vaktsiinist; vaata ka millised on aktsepteeritavad vaktsiinid);
  • tõend viiruse läbipõdemise kohta. Läbipõdemisest peab olema möödunud vähemalt 2 kuud, aga mitte rohkem kui 9 kuud. Selle tõendamiseks sobib ametlik tõend (nt laborilt) või positiivse vastusega PCR- või antigeeni testi sertifikaat, kui positiivne vastus on saadud vähemalt 2 kuud enne Kreekasse reisimist (s.t test tehtud haigestumise ajal, mitte vahetult enne reisi).
  • NB! Kreeka lennujaamas toimub pisteline tervisekontroll (kiirtestimine). Testimisele võidakse suunata ka vaktsineeritud isikud. Positiivse vastuse korral viiakse reisijad karantiinihotelli, kus tuleb veeta 7-10 päeva õiguseta varem lahkuda, karantiiniaeg sõltub sellest, kas positiivse testitulemuse andja on vaktsineeritud (7 päeva) või mitte (10 päeva). Karantiini lõpetamiseks viiakse läbi uus testimine. Koos positiivse vastuse saanud reisijaga isoleeritakse 7-10 päevaks lähikontaktsetena kõik pereliikmed, kes on kantud samale PLF- registreerimisvormile. Karantiinihotelli paigutatakse ka turistid, kes saavad positiivse testi vastuse reisi vältel (nt reisimiseks ühest Kreeka piirkonnast teise). Kindlasti soovitame Kreekasse reisides teha laia kaitsega (reisitõrke) kindlustus ja võimalusel osta muudetavate kuupäevadega lennupiletid.  

Ametlik ajakohastatud ja detailne info kõigi Kreekasse saabumise viiside kohta.

Transiit läbi Kreeka Eestisse: transiit on lubatud. Lennureisijatel peab olema tehtud registreerimine reisi lõppsihtkohani ja nad ei tohi lennujaamast väljuda.

Riigisisesed piirangud: liikumiskeeld kl 00.30-5.00, maakondadevaheline liikumine on lubatud.

Riigisiseseks liikumiseks laevaga kehtivad järgmised reeglid: saarelt saarele ja saarelt mandrile liikumiseks on vaja täita ainult laevafirma ankeet, mida jagatakse sadamates; mandrilt saarele liikumiseks on vaja lisaks esitada test (v.a vaktsineeritud ja koroonaviiruse läbipõdenud). Tutvuge täpsemate tingimustega.

Riigisiseseks liikumiseks lennukiga on vajalik üks nimetatud dokumentidest: vaktsineerimistõend (vaktsineerimise lõpetamisest on möödas vähemalt 14 päeva); negatiivne PCR-test (tehtud viimase 72h jooksul); negatiivne antigeeni kiirtest või kodune koroonatest (self-test) (tehtud viimase 24h jooksul). Reisijad, kes eelistavad nö koduseid teste, peavad täitma vastava deklaratsiooni; tõend koroonaviiruse läbipõdemise kohta. Nõue kehtib kõigile (nii kohalikud kui välismaalased) alates 6. eluaastast.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Kreeka saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel ning reisida saab nii kehtiva ID-kaardi kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul piirikontrolli ei teostata, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Kreekas autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Kreeka reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Ateenas või Eesti aukonsulitelt Kreekas.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Kreekasse reisimine viisavaba. Sisenemiseks sobivad nii Eesti isikutunnistus (ID-kaart) kui ka pass, mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral palume pöörduda Kreeka saatkonda Tallinnas:

Harju tn. 6, 10130 Tallinn
Tel: (+372) 6403 560
Faks: (+372) 6403 561
E-mail: gremb.tal@mfa.gr
http://www.mfa.gr/tallinn

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kreeka Suursaatkond
Harju 6, 10130 Tallinn
Faks: +372 640 3561
E-mail: gremb.tal@mfa.gr
http://www.mfa.gr/tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Ateenas
Messogion Ave. 2-4 GR-115 27 Ateena
Faks: +30 21 0747 5661
E-mail: embassy.athens@mfa.ee
https://athens.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Thessaloníkis
Pr. Efpraxia Avlogiari
Dodekanisou 15
54626 Thessaloniki
+30 2310 538 919
law@avlogiari.gr
Konsulaarpiirkond: Lääne-Makedoonia, Kesk-Makedoonia, Ida-Makedoonia ja Traakia maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Agios Nikolaoses
Hr. Emmanouel Dandoulakis
Akti Themistokleous 12
72100 Agios Nikolaos
+30 28410 25232
emmanouel.dandoulakis@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Kreeta saar
Eesti Vabariigi aukonsul Kosi saarel
Hr. Nikolaos Kantarzis
Apelou street, Old Town
85300 Kos
+30 224 20 24 561
nikoskantarzis@yahoo.gr
Konsulaarpiirkond: Dodekaneeside saarestik
Eesti Vabariigi aukonsul Patrases
Pr. Irene Panagopoulos
Othonos Amalias Avenue 12
262 23 Patras
+30 210 892 02 14
ipana@magna-marine.com
Konsulaarpiirkond: Lääne-Kreeka (Aitoolia-Akarnaania, Ahhaia ja Ileía maakonnad) ja Peloponnesose halduspiirkonnad (Argolida, Arkaadia, Korinthía, Lakoonia ja Messeenia maakonnad)