Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Kosovo

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 29.05.2023

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Kosovos välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Looduslikud tingimused. Suveperioodil esineb Kosovos tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrolli, milline on olukord sinu valitud sihtriigis siit ja siit. Kosovos võib sageli esineda elektri- ja veekatkestusi.

Kasulikud lingid: Kosovo reisiinfo

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Kosovos viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Juhime tähelepanu sellele, et Kosovo võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Kosovo saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kosovo Vabariigi Suursaatkond
Birger Jarlsgatan 33, 1st floor, 11145, Stockholm
https://www.facebook.com/KosovoInSweden