Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Kongo Demokraatlik Vabariik

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 13.05.2020

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Kongo Demokraatlikus Vabariigis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Turvalisus. Soovitame vältimatu vajaduseta Kongo DV-sse mitte reisida. Riigis valitseb püsivalt pingeline ja ebaturvaline olukord. Eriti ohtlikuks piirkonnaks on Kongo DV ida- ja kirdeosa, kus Kongo armee ja relvastatud grupeeringute vahelise võitluse tõttu on tsiviilelanikkond välja tõrjutud. Lisaks sellele on riigis mitmete nakkushaiguste – ebola, koolera, kollapalavik, leetrid, lastehalvatus – puhangud.

Liiklus. Kongo Demokraatlikus Vabariigis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta saab Eesti Transpordiametist.

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Kongo Demokraatliku Vabariigi reisimiseks viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Kongo Demokraatlik Vabariik võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pööduda lähimasse Kongo saatkonda:

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontakt lisainfo saamiseks

Saatkond

Kongo Demokraatliku Vabariigi saatkond Stockholmis:
Stjärnvägen 2, 181 23 Lindigö
Tel: +46 8765 8380
E-mail: info@ambardcstockholm.com
http://www.ambardcstockholm.com/acceuil