Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Katar

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 23.11.2022

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Kataris välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Tavad ja kombed. Islamimaades reisimisel tuleks eelnevalt tutvuda kohalike traditsioonide ja kommetega. Uimastitega ja alkoholiga seotud õigusrikkumiste puhul on karistused karmid. Alkoholi tarvitamine ja avalikus kohas purjus olemine on karistatav. Alkoholi tarvitamise vanusepiiriks on 21. eluaastat ja alkohol on saadaval ainult litsentseeritud hotellibaarides ja –restoranides. Riiki alkoholi sisse toomine on illegaalne (sh lennujaama tax-free alalt ostetud alkohol).

Liiklus. Kataris mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Viini konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Kasulikud lingid: Katari reisiinfo

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel antakse Eesti kodanikele Katari riiki saabumisel mitmekordne turismiviisa kehtivusajaga 180 ja viibimisajaga kuni 90 päeva järgmistel tingimustel: Eesti kodaniku pass kehtib vähemalt 6 kuud; Eesti kodanikul on edasi-tagasi piletid; Eesti kodanikul on kehtiv hotelli broneering ning vähemalt 1500 USD sularahas või omab krediitkaarti; Eesti kodanik maksab 100 Katari riaali riigilõivu.

Juhime tähelepanu sellele, et Katar võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Katari saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Katari Suursaatkond
Helsinki