Kasahstan

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 16.10.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riiki sisenemine on lubatud ainult erijuhtumitel (nimekiri on leitav siit). Viisavabadus Eesti kodanikele on ajutiselt peatatud kuni 01.11.2020. Regulaarlennud on lubatud piiratud arvu riikidega. Õhutranspordiga saabujad on vabastatud kohustuslikust kahepäevasest testimisest või kahenädalasest isolatsiooninõudest juhul, kui esitavad negatiivse Covid-19 PCR-testiga tervisetõendi (maksimaalselt 5 päeva vana). Viisa taotlemisnõuete ja Kasahstani sisenemise täpsete tingimuste osas palume ühendust võtta Kasahstani saatkonnaga Tallinnas.

Transiit läbi Kasahstani: välisriikide kodanikele on vastava riigi saatkonna ametliku avalduse alusel võimaldatud koju naasmise eesmärgil transiit läbi Kasahstani. Selle jaoks palume pöörduda Eesti saatkonna poole Nur-Sultanis.

Riigisisesed piirangud: karantiininõued võivad piirkonniti erineda. Maski kandmine on üldjuhul avalikes siseruumides kohustuslik.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Kasahstan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Kasahstani saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Kasahstanis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta siit.

Kasulikud lingid: Kasahstani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnas Nur-Sultanis või Eesti aukonsulilt Almatõs.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Kasahstanis viisavabalt kuni 30 päeva, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Kasahstani sisenemisel palutakse täita valge migratsioonikaart, mille peab säilitama kogu reisi vältel. Politseil on õigus kaarti kontrollida. Kui riigis viibimine kestab vähem kui 30 päeva, ei ole kohustuslik oma viibimist kohalikus politseiüksuses registreerida. Riigist lahkudes tuleb migratsioonikaart tagastada piirivalvele.

Välismaalastele, kes viibivad Kasahstanis üle 30 päeva, väljastavad Kasahstani ametivõimud lühiajalise viibimise loa. Loa saamiseks tuleb pöörduda migratsiooniameti poole.

Juhime tähelepanu sellele, et Kasahstan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Kasahstani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Kasahstani Vabariigi Suursaatkond
Rävala pst 5, 10143 Tallinn
E-mail: tallinn@mfa.kz
http://mfa.gov.kz/tallin

Aukonsulid

Kasahstani Vabariigi Aukonsulaat
Peetri 11, 76805 Paldiski
E-mail: deniss.borodits@tallinnlt.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Nur-Sultanis
Avenue Kabanbai batyr 28 010000 Nur-Sultan
Faks: +77 1 7224 0281
E-mail: embassy.astana@mfa.ee
https://nursultan.mfa.ee/

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Almatõs
Hr Vagif Khusseinov
Satpaeva 76A
Almaty
+7 701 777 06 76; +7 (727) 391 08 14
kvagif@yahoo.com
Konsulaarpiirkond: Almatõ oblast
Eesti Vabariigi aukonsul Oralis
Hr. Arkadiy Rubtsov
Tyulenina 49
090000 Oral
+ 7 7112 93 99 98 , + 7 7112 93 99 96
arubtsov@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Lääne-Kasahstani oblast