Jaapan

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 07.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Jaapan pikendas 01.09.2020 välismaalastele riiki sisenemise keeldu. Ajutiselt on peatatud viisavabadusrežiim Eesti kodanikele ning samuti kõik viisad, mis on väljastatud enne 20.03.2020. Erandina on võimalik siseneda Jaapani elamisluba omavatel isikutel. Neile isikutele kohaldatakse kohustuslikku 14-päevast eneseisolatsiooni, samuti tuleb läbida kohustuslikud PCR-testid. Vaata riiki sisenemistingimuste kohta siit.

  • Alatest 20.03.2021 tuleb Eestist saabudes kolm esimest päeva viibida karantiiniametniku poolt määratud hotellis. Kolmandal päeval, kui test on negatiivne, lubatakse riiki siseneja kodusele 14-päevasele isolatsioonile.
  • Alates 01.11.2020 ei ole välismaalastel enam kohustust riigist väljumisel taotleda immigratsioonibüroost tagasipöördumise avalduse kinnitust (Receipt for Request of Re-entry). Riigist ajutiselt lahkumisel on vaja täita lennujaamas tagasipöördumisloa blankett (Re-entry Permit), juhul kui ei omata mitmekordset luba. Eestist Jaapanisse tagasipöördumisel tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi kohta, mis tehtud 72h enne lennule minekut (vaata vormi).

Transiit Jaapani kaudu: transiit on lubatud, kuid vaid sama lennujaama piires.

Riigisisesed piirangud: Soovituslik on kanda maski ning mõned avalikud asutused ei lasegi ilma maskita siseneda. Kinni tuleb pidada sotsiaalsest distantsist.

Lisainfo: Jaapani välisministeerium

Juhime tähelepanu sellele, et Jaapan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Jaapani saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Jaapan asub seismoloogiliselt aktiivses piirkonnas ja võimaliku maavärina või tsunami ohuga tuleks alati arvestada. Taifuunide hooaeg on juunist detsembrini ning kõige rohkem esineb taifuune juulist septembrini. Vastavaid nõuandeid ja hoiatusi annab Jaapani meteoroloogiaamet.

Soovitame vältida reisimist Jaapani Honshu saare kirdeosas asuva Fukushima prefektuuri piirkonda, kus asub Fukushima Dai-ichi aatomielektrijaam (AEJ). Jaapani valitsus on kehtestanud Fukushima Dai-ichi AEJ ümber keelutsoonid, kuhu sisenemine on keelatud ja karistatav.

Alates 1.04.2018 tunnustab Jaapani politseiamet Eesti juhilubasid. Lisaks kehtivale juhiloale on vajalik ametlik tõlge jaapani keelde, mis on tehtud Eesti Tokyo saatkonna või Jaapani Autoliidu (JAF) poolt. Täpsem ingliskeelne info.

Kasulikud lingid: Jaapani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tokyos või Eesti aukonsulilt Osakas.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Jaapanis viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, pass peab kehtima kogu reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Jaapan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Jaapani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Jaapani Suursaatkond
Harju 6, 15069 Tallinn
E-mail: info@ti.mofa.go.jp
https://www.ee.emb-japan.go.jp

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Tokyos
2-6-15 Jingumae 150-0001 Tokyo
Faks: +81 3 5412 7282
E-mail: embassy.tokyo@mfa.ee
https://tokyo.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aupeakonsul Osakas
Hr. Tashichiro Harada
3-4-12 Honmachi
541-0053 Osaka
+81 6 6261 0303
tashichiro.harada@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Kansai