Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Jaapan

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 08.07.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: välismaalastele kehtib riiki sisenemise keeld (v.a erandjuhud ja Tokyo 2020 OM akrediteerimiskaardi OIAC alusel). Ajutiselt on peatatud viisavabadusrežiim Eesti kodanikele. Erandina on võimalik siseneda Jaapani elamisluba omavatel isikutel. Neile isikutele kohaldatakse kohustuslikku 14-päevast eneseisolatsiooni, samuti tuleb läbida kohustuslikud PCR-testid.

Lisaks tuleb Jaapanisse saabumisel täita Jaapani tervishoiuministeeriumi küsimustik, mille tulemusena saab isik riiki sisenemiseks vajaliku QR koodi. Soovitame küsimustiku täita kohe pärast lennule registreerimist.

  • Välismaalastel ei ole enam kohustust riigist väljumisel taotleda immigratsioonibüroost tagasipöördumise avalduse kinnitust (Receipt for Request of Re-entry). Riigist ajutiselt lahkumisel on vaja täita lennujaamas tagasipöördumisloa blankett (Re-entry Permit), juhul kui ei omata mitmekordset luba.
  • Eestist Jaapanisse tagasipöördumisel tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi kohta, mis tehtud 72h enne lennule minekut. Soovitame PCR-testi tulemuse vormistamisel kasutada Jaapani vormi, sest Eesti tõendi vormistus ei ole piisav.
  • Vaata riiki sisenemise tingimusi.

Transiit Jaapani kaudu: transiit on lubatud, kuid vaid sama lennujaama piires.

Riigisisesed piirangud: sotsiaalne norm on kanda maski ning mõned avalikud asutused ei lasegi ilma maskita siseneda. Kinni tuleb pidada sotsiaalsest distantsist. Ühiskondlikes asutustes on kohustuslik kehatemperatuuri mõõtmine. Vaatamata eriolukorra lõppemisega kehtivad endiselt mitmed piirangud, nt restoranid ja teised toitlustusasutused peavad sulgema oma uksed hiljemalt kell 20.00.

Lisainfo: Jaapani välisministeerium

Juhime tähelepanu sellele, et Jaapan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Jaapani saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Looduslikud tingimused. Jaapan asub seismoloogiliselt aktiivses piirkonnas ja võimaliku maavärina või tsunami ohuga tuleks alati arvestada. Taifuunide hooaeg on juunist detsembrini ning kõige rohkem esineb taifuune juulist septembrini. Vastavaid nõuandeid ja hoiatusi annab Jaapani meteoroloogiaamet.

Soovitame vältida reisimist Jaapani Honshu saare kirdeosas asuva Fukushima prefektuuri piirkonda, kus asub Fukushima Dai-ichi aatomielektrijaam (AEJ). Jaapani valitsus on kehtestanud Fukushima Dai-ichi AEJ ümber keelutsoonid, kuhu sisenemine on keelatud ja karistatav.

Liiklus. Jaapanis on vasakpoolne liiklus. Alates 1.04.2018 tunnustab Jaapani politseiamet Eesti juhilubasid, kuid lisaks kehtivale juhiloale on vajalik  ametlik tõlge jaapani keelde (vt  sellekohast ingliskeelset infot).

Kasulikud lingid: Jaapani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tokyos või Eesti aukonsulilt Osakas.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Jaapanis viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, pass peab kehtima kogu reisi vältel.

Eesti ja Jaapani vahel on sõlmitud töötamisõigusega turismi käsitlev kokkulepe (Working Holiday Programm). Nimetatud kokkulepe võimaldab Eesti ja Jaapani noortel vanuses 18 kuni 30 aastat reisida ja töötada teises riigis lihtsustatud tingimustel. Enam infot töötamisõigusega turismiviisade kohta on võimalik leida siit.

Juhime tähelepanu sellele, et Jaapan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Jaapani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Jaapani Suursaatkond
Harju 6, 15069 Tallinn
E-mail: info@ti.mofa.go.jp
https://www.ee.emb-japan.go.jp

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Tokyos
2-6-15 Jingumae 150-0001 Tokyo
Faks: +81 3 5412 7282
E-mail: embassy.tokyo@mfa.ee
https://tokyo.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aupeakonsul Osakas
Hr. Tashichiro Harada
3-4-12 Honmachi
541-0053 Osaka
+81 6 6261 0303
tashichiro.harada@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Kansai