Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Jaapan

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 06.12.2022

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused 

  • Lühiajaline viisavaba reisimine viibimisajaga kuni 90 päeva on taastunud.
  • Endiselt tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi kohta, mis tehtud 72h jooksul enne lennule minekut. Soovitame PCR-testi tulemuse vormistamisel kasutada Jaapani vormi, sest Eesti tõendi vormistus ei ole piisav. Reisieelset koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati ei pea esitama Eestist saabuvad reisijad, kes on saanud vähemalt 3 vaktsiinidoosi. Vt lisainfot Jaapani saatkonna veebilehelt.
  • Soovitame enne lendu alla laadida Jaapani tervishoiuministeeriumi rakendus, mis hõlbustab riiki sisenemist. Küsimustik tuleb täita ja vajalikud dokumendid üles laadida hiljemalt 6h enne lendu.
  • Lennujaamast majutuskohta sõidul on lubatud kasutada ühistransporti.
  • Välismaalastel ei ole kohustust riigist väljumisel taotleda immigratsioonibüroost tagasipöördumise avalduse kinnitust (Receipt for Request of Re-entry). Riigist ajutiselt lahkumisel on vaja täita lennujaamas tagasipöördumisloa blankett (Re-entry Permit), juhul kui ei omata mitmekordset luba.

Lisainfo: palume kontrollida värskemat infot Jaapani tervishoiuministeeriumi või välisministeeriumi kodulehelt. Detailsem info ka Jaapani saatkonna veebilehel.

Transiit Jaapani kaudu: transiit on lubatud, kuid vaid sama lennujaama piires.

Riigisisesed piirangud: sotsiaalne norm on kanda maski ning mõned avalikud asutused ei lasegi ilma maskita siseneda. Kinni tuleb pidada sotsiaalsest distantsist. Ühiskondlikes asutustes on kohustuslik kehatemperatuuri mõõtmine.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Jaapan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Jaapani saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Looduslikud tingimused. Jaapan asub seismoloogiliselt aktiivses piirkonnas ja võimaliku maavärina või tsunami ohuga tuleks alati arvestada. Taifuunide hooaeg on juunist detsembrini ning kõige rohkem esineb taifuune juulist septembrini. Vastavaid nõuandeid ja hoiatusi annab Jaapani meteoroloogiaamet.

Soovitame vältida reisimist Jaapani Honshu saare kirdeosas asuva Fukushima prefektuuri piirkonda, kus asub Fukushima Dai-ichi aatomielektrijaam (AEJ). Jaapani valitsus on kehtestanud Fukushima Dai-ichi AEJ ümber keelutsoonid, kuhu sisenemine on keelatud ja karistatav.

Liiklus. Jaapanis on vasakpoolne liiklus. Jaapani politseiamet tunnustab Genfi 1949. a teeliikluse konventsiooni kohast rahvusvahelist juhiluba (International Driving Permit – IDP). Alates 01.05.2021 on antud rahvusvahelist juhiluba võimalik taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Kasulikud lingid: Jaapani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tokyos või Eesti aukonsulilt Osakas (vt kontakte allpool).

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Jaapanis viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, pass peab kehtima kogu reisi vältel. 11.10.2022 taastus viisavaba reisimine. Täpsem info Jaapani saatkonna veebilehel.

Eesti ja Jaapani vahel on sõlmitud töötamisõigusega turismi käsitlev kokkulepe (Working Holiday Programm). Nimetatud kokkulepe võimaldab Eesti ja Jaapani noortel vanuses 18 kuni 30 aastat reisida ja töötada teises riigis lihtsustatud tingimustel. Enam infot töötamisõigusega turismiviisade kohta on võimalik leida siit.

Juhime tähelepanu sellele, et Jaapan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Jaapani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Jaapani Suursaatkond
Harju 6, 15069 Tallinn
https://www.ee.emb-japan.go.jp

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Tokyos
2-6-15 Jingumae 150-0001 Tokyo
Faks: (81) 3 5412 7282
https://tokyo.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aupeakonsul Osakas
Hr. Tashichiro Harada
3-4-12 Honmachi
541-0053 Osaka
Tel: +81 6 6261 0303
Konsulaarpiirkond: Kansai