Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Jaapan

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 17.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Jaapanis COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused: välismaalastele kehtib riiki sisenemise keeld (v.a erandjuhud). Ajutiselt on peatatud viisavabadusrežiim Eesti kodanikele. Erandina on võimalik siseneda Jaapani elamisluba omavatel isikutel.  Neile isikutele kohaldatakse kohustuslikku 10-päevast eneseisolatsiooni, samuti tuleb läbida kohustuslikud PCR-testid. Eneseisolatsiooni on võimalik lühendada täielikult vaktsineeritud isikutel.

Riiki saabumisel tuleb täita Jaapani tervishoiuministeeriumi küsimustik (avaneb nutiseadmes), mille tulemusena saadakse riiki sisenemiseks vajalik QR kood. Soovitame küsimustiku täita kohe pärast lennule registreerimist.

  • Välismaalastel ei ole kohustust riigist väljumisel taotleda immigratsioonibüroost tagasipöördumise avalduse kinnitust (Receipt for Request of Re-entry). Riigist ajutiselt lahkumisel on vaja täita lennujaamas tagasipöördumisloa blankett (Re-entry Permit), juhul kui ei omata mitmekordset luba.
  • Eestist Jaapanisse tagasipöördumisel tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi kohta, mis tehtud 72h jooksul enne lennule minekut. Soovitame PCR-testi tulemuse vormistamisel kasutada Jaapani vormi, sest Eesti tõendi vormistus ei ole piisav.
  • Eestist saabudes tuleb kolm esimest päeva peatuda karantiiniametniku poolt määratud lennujaama hotellis.

Lisainfo: palume kontrollida värskemat infot Jaapani tervishoiuministeeriumi või välisministeeriumi kodulehelt.

Transiit Jaapani kaudu: transiit on lubatud, kuid vaid sama lennujaama piires.

Riigisisesed piirangud: sotsiaalne norm on kanda maski ning mõned avalikud asutused ei lasegi ilma maskita siseneda. Kinni tuleb pidada sotsiaalsest distantsist. Ühiskondlikes asutustes on kohustuslik kehatemperatuuri mõõtmine. Vaatamata eriolukorra lõppemisega kehtivad endiselt mitmed piirangud, nt restoranid ja teised toitlustusasutused peavad sulgema oma uksed hiljemalt kell 20.00.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Jaapan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Jaapani saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Looduslikud tingimused. Jaapan asub seismoloogiliselt aktiivses piirkonnas ja võimaliku maavärina või tsunami ohuga tuleks alati arvestada. Taifuunide hooaeg on juunist detsembrini ning kõige rohkem esineb taifuune juulist septembrini. Vastavaid nõuandeid ja hoiatusi annab Jaapani meteoroloogiaamet.

Soovitame vältida reisimist Jaapani Honshu saare kirdeosas asuva Fukushima prefektuuri piirkonda, kus asub Fukushima Dai-ichi aatomielektrijaam (AEJ). Jaapani valitsus on kehtestanud Fukushima Dai-ichi AEJ ümber keelutsoonid, kuhu sisenemine on keelatud ja karistatav.

Liiklus. Jaapanis on vasakpoolne liiklus. Jaapani politseiamet tunnustab Genfi 1949. a teeliikluse konventsiooni kohast rahvusvahelist juhiluba (International Driving Permit – IDP). Alates 01.05.2021 on antud rahvusvahelist juhiluba võimalik taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Kasulikud lingid: Jaapani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tokyos või Eesti aukonsulilt Osakas.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Jaapanis viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, pass peab kehtima kogu reisi vältel.

Eesti ja Jaapani vahel on sõlmitud töötamisõigusega turismi käsitlev kokkulepe (Working Holiday Programm). Nimetatud kokkulepe võimaldab Eesti ja Jaapani noortel vanuses 18 kuni 30 aastat reisida ja töötada teises riigis lihtsustatud tingimustel. Enam infot töötamisõigusega turismiviisade kohta on võimalik leida siit.

Juhime tähelepanu sellele, et Jaapan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Jaapani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Jaapani Suursaatkond
Harju 6, 15069 Tallinn
https://www.ee.emb-japan.go.jp

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Tokyos
2-6-15 Jingumae 150-0001 Tokyo
Faks: (81) 3 5412 7282
https://tokyo.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aupeakonsul Osakas
Hr. Tashichiro Harada
3-4-12 Honmachi
541-0053 Osaka
+81 6 6261 0303
Konsulaarpiirkond: Kansai