Riigi info Uuendatud 25.09.2019

TÄHELEPANUKS

Jaapan asub seismoloogiliselt aktiivses piirkonnas ja võimaliku maavärina või tsunami ohuga tuleks alati arvestada. Taifuunide hooaeg on juunist detsembrini ning kõige rohkem esineb taifuune juulist septembrini. Vastavaid nõuandeid ja hoiatusi annab Jaapani meteoroloogiaamet: http://www.jma.go.jp/en/typh/

Soovitame vältida reisimist Jaapani Honshu saare kirdeosas asuva Fukushima prefektuuri piirkonda, kus asub Fukushima Dai-ichi aatomielektrijaam (AEJ). Jaapani valitsus on kehtestanud Fukushima Dai-ichi AEJ ümber keelutsoonid, kuhu sisenemine on keelatud ja karistatav: http://www.meti.go.jp/english/earthquake/nuclear/roadmap/

Alates 1. aprillist 2018 tunnustab Jaapani politseiamet Eesti juhilubasid. Lisaks kehtivalt juhiloale on vajalik ametlik tõlge jaapani keelde, mis on tehtud Eesti Tokio saatkonna või Jaapani Autoliidu (JAF) poolt.
Täpsem info: http://www.jaf.or.jp/e/translation/with.htm  (inglise keeles)

Kasulikud lingid:
Jaapani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tokyos või Eesti aukonsulilt Osakas.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Jaapanis viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, pass peab kehtima kogu reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Jaapan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun:

Jaapani saatkond Tallinnas
Harju 6, 15069 Tallinn
Tel: (+372) 6310 531
Faks (+372) 6310 533
E-mail: info@ti.mofa.go.jp
http://www.ee.emb-japan.go.jp

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontaktid

Saatkonnad

Aukonsulid

 • Eesti Vabariigi aukonsul Osakas

  Hr. Tashichiro Harada

  3-4-12 Honmachi Chouo-ku

  541-0053 Osaka

  +81 6 6261 0303

  tashichiro.harada@mfa.ee


  Konsulaarpiirkond: Kansai