Itaalia

1 Suursaatkond
5 Aukonsulit
Uuendatud 07.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 31.03.2021 kehtib eneseisolatsiooninõue reisijatele Eestist ja kõikidest teistest EL liikmesriikidest. Reisijad Eestist peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi 48h enne Itaaliasse sisenemist tehtud negatiivse PCR-testi (või antigeeni testi) kohta. Testi nõutakse kõigilt sõltumata vanusest. Pärast riiki sisenemist tuleb viibida 5 päeva eneseisolatsioonis ning isolatsiooniperioodi lõpus teha uuesti test. 

  • Kui sisenejal puudub nõuetekohane sertifikaat testi tulemuse kohta või kui siseneja on eelneva 14 päeva jooksul viibinud kõrge nakatumisnäitajaga mitte-EL riigis, kehtib 14-päevane karantiininõue.
  • Itaaliasse sisenemisel tuleb esitada eeltäidetud deklaratsioon, et ollakse teadlik Itaalias kehtestatud piirangutest ning ei olda viiruspositiivne.
  • Soovitame riiki reisijatel või seal viibivatel kodanikel alla laadida koroonaäpp “IMMUNI”.  

Lisainfo: Itaalia välisministeerium – KKK . Enne reisi soovitame täita interaktiivse küsimustiku, mis aitab selgitada võimalikke piiranguid riiki reisimisel. 

Transiit läbi Itaalia Eestisse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: kogu riigis kehtib liikumiskeeld ajavahemikul kl 22.00-05.00.

  • Kaitsemaski kandmine avalikes siseruumides ja ühistranspordis ning õuealadel on kohustuslik kogu riigis; väljas soovitatakse käia vaid vajadusel (töö, õpingud, tervis). 
  • Kuni 30.04.2021 on keelatud reisida Itaalia eri piirkondade vahel (väljaarvatud töö või tervisega seotud põhjustel).

Regioonid on vastavalt nende olukorra ohtlikkusele jagatud rühmadesse. Täpsem info regioonide infotelefonidelt. Kuni 30.04.2021 püsivad kõik regioonid oranžid või punased. 

  • Punased regioonid – äärmiselt tõsine risk. Alates 07.04.2021 on selles kategoorias Calabria, Campania, Emilia-Romagna, Friuli Venezia Giulia, Lombardia, Piemonte, Puglia, Toscana ja Valle d’Aosta. Regioonist lahkuda või sinna siseneda tohib vaid töö tõttu või tervise hädavajadusel. On keelatud väljuda oma elukohajärgsest komuunist. Toitlustusasutused on suletud, v.a kaasamüük kuni kl 22.00. Kaubandus on suletud, v.a. toidupoed, apteegid, ajalehe- ja tubakakioskid, laste riidepoed, elektroonikapoed ja raamatupoed. Kodunt väljudes peab kaasas olema omakäeline kinnitus, mis tõendab liikumise põhjust. 
  • Oranžid regioonid – väga tõsine risk. Alates 07.04.2021 on selles kategoorias Abruzzo, Basilicata, Lazio, Liguria, , Marche, Molise, Sitsiilia, Sardiinia, Umbria ning Trento ja Bolzano provints. Regioonist lahkuda või sinna siseneda tohib vaid töö tõttu või tervise hädavajadusel. On keelatud väljuda oma elukohajärgsest kommuunist. Kauplused on avatud, aga ostukeskused on nädalavahetusel ja pühadel suletud. Toitlustusasutused on suletud, v.a kaasamüük kuni kl 22.00.

Kui viibitakse õues liikumiskeelu kellaaegadel, peab kaasas olema omakäeline kinnitus, mis tõendab liikumise põhjust (näiteks liigute koju või tööle).

Juhime tähelepanu sellele, et Itaalia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Itaalia saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Itaalias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord sinu valitud sihtriigis siit ja siit.

Itaalia asub seismoloogiliselt aktiivsel alal, mistõttu võib esineda maavärinaid. Samuti asuvad Itaalias maailma ühed tuntuimad vulkaanid Vesuuv ja Etna, samuti Sitsiilia saare lähistel paiknevad Vulcano (Vurcanu), Stromboli ja merepõhjas asuv Marsili.
Suuremate vihmasadude perioodil tuleb jälgida kohalike võimude ja tsiviilkaitse korraldusi. Ilmahoiatusi Itaalias saab jälgida siit.

Kasulikud lingid: Itaalia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Roomas või Eesti aukonsulitelt Itaalias.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Itaaliasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Itaalia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Itaalia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Itaalia Suursaatkond
Vene tn 2, 3. korrus, 15075 Tallinn
E-mail: ambasciata.tallinn@esteri.it
https://ambtallinn.esteri.it/ambasciata_tallinn/it/

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Roomas
Via Clitunno 34-36, 00198 Rooma
Faks: +39 06 8440 7519
E-mail: embassy.rome@mfa.ee
https://rome.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Veneetsias
Hr. Piero Bettini
Via Sertorio Orsato, Nr. 46 int. 2
30175 Venice
+39 041 509 0270
venice@consulestonia.eu
Konsulaarpiirkond: Veneto maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Firenzes
Hr. Luigi Cecchini
Via A. Lamarmora 55
50121 Firenze
+39 055 588 313, +39 055 580951
info@cecchinilaw.it
Konsulaarpiirkond: Toscana maakond.
Eesti Vabariigi aukonsul Baris
Hr. Giuseppe Iazeolla
Corso Vittorio Emanuele II n. 60
70122 Bari
+39 080 521 6007
info@consolatoestonia.it
Konsulaarpiirkond: Apuulia maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Genovas
Dr Eugenio Kielland
Hugo Trumpy, Via San Siro 10
16124 Genova
+39 010 249 41
ejk.dir@hugotrumpy.it
Konsulaarpiirkond: Liguuria maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Palermos
Hr. Antonello Miranda
Via Dante Alighieri 332
90145 Palermo
+39 091 6825044
antonello.miranda@unipa.it
Konsulaarpiirkond: Sitsiilia maakond