Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Itaalia

1 Suursaatkond
6 Aukonsulit
Uuendatud 28.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Itaalias COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale (vaata infot allpool). Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

Enne reisi soovitame täita interaktiivse küsimustiku, mis aitab selgitada võimalikke piiranguid riiki reisimisel. 

Ilma karantiinita saavad riiki siseneda C-kategooria riikidest (sh Eestist):

 • täielikult vaktsineeritud isikud (vaktsineerimiskuuri lõpetamisest on möödas 14 päeva), kes esitavad kehtiva ELi COVID digitõendi. Vaktsineerituks loetakse ka isikud, kes on koroonaviiruse läbipõdenud ja saanud ühe vaktsiinidoosi, seejuures peab vaktsineermistõend näitama, et vakstineerimiskuur on lõpetatud („1 of 1“ või „2 of 2“).

Vaktsineeritud reisija peab lennujaamas või piiripunktis esitama lisaks koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (tehtud 48h jooksul enne riiki saabumist) või antigeeni testi (tehtud 24h jooksul enne riiki saabumist) kohta – nõue kehtib kuni 31.01.2022 (k.a).

 • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes esitavad kehtiva ELi COVID digitõendi.

Viiruse läbipõdenud reisija peab lennujaamas või piiripunktis esitama lisaks koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (tehtud 48h jooksul enne riiki saabumist) või antigeeni testi (tehtud 24h jooksul enne riiki saabumist) kohta – nõue kehtib kuni 31.01.2022 (k.a).

 • EList reisija, kellel puudub tõend vaktsineerituse või läbipõdemise kohta, võib riiki sisenedes esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (tehtud 48h jooksul enne riiki sisenemist) või antigeeni testi (tehtud 24h jooksul enne riiki sisenemist) kohta ja seejärel peab viibima 5 päeva karantiinis Passenger Locator Formis nimetatud aadressil. Karantiiniperioodi lõppemisel tuleb teha uus PCR või antigeeni test. Karantiininõue kehtib kuni 31.01.2022 (k.a).

Soovitame riiki reisijatel või seal viibivatel kodanikel alla laadida mobiilirakenduse “IMMUNI”.  

NB! Lennuki pardale minekuks Itaalias, et reisida välismaale on kohustuslik 12 aastatel ja vanematel näidata COVID digitõendit või viimase 48h jooksul tehtud testi negatiivset tulemust.

Lapsed: alla 6-aastased lapsed ei pea esitama eespool nimetatud dokumente ning nad on vabastatud eneseisolatsioonist, kui nendega koos reisival lapsevanemal on EL COVID digitõend vaktsineerituse või läbipõdemise kohta.

Lapsed vanuses 6-17 peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR- või antigeeni tulemuse kohta. Nad on vabastatud eneseisolatsioonist, kui nendega koos reisival lapsevanemal on EL COVID digitõend vaktsineerituse või läbipõdemise kohta. Pane tähele, et siseriiklikult nõutakse alates 12 eluaastast negatiivse testitulemuse esitamist või EL COVID digitõendit paljude teenuste ja siseriikliku transpordi (sh riigist lahkumine lennukiga) kasutamisel.

Erandid: pane tähele, kui oled viibinud eelneva 14 päeva jooksul või läbid transiidina kõrge nakatumisnäitajaga mitte EL-riike, siis kehtivad riiki sisenemisel tingimused, millega saad tutvuda siin.

Lisainfo: ingliskeelne info riiki sisenejatele. 

Transiit läbi Itaalia on lubatud. Vaata transiidi tingimusi siit

Riigisisesed piirangud

 • Alates 01.02.2022 muudetakse Itaalia poolt väljastatud digitõendite kehtivusaegu. Digitõend vaktsineerimise (tõhustusdoosita) või läbipõdemise korral kehtib 6 kuud. Digitõend tõhustusdoosi tegemise järgselt kehtib tähtajata.
 • Kaitsemaski kandmine avalikes siseruumides ja õues viibides on kohustuslik kogu riigis. Ühistranspordis on kohustuslik kasutada FFP2 tüüpi maski. Samuti on FFP2 tüüpi mask kohustuslik teatris, kinos, kontserdil või staadionil. 
 • Kuni 31.03.2022 on kehtestud piirangud, mille kohaselt teatud kohtadesse pääsemiseks on 12-aastasel või vanemal inimesel kohustuslik esitada COVID digitõend vaktsineerimise või läbipõdemise kohta – negatiivsest testitulemusest ei piisa. Sobib digitõend, mis on väljastatud ühe vaktsiinidoosi alusel. Need kohad on: hotellid, restoranid (ka terrassidel ning ka siis, kui ostetakse toitu kaasa), kohvikud, pubid, ööklubid, muuseumid, kinod, teatrid, spordiareenid, kontserdisaalid, jõusaalid, veekeskused, suusakeskused ja lõbustuspargid. Lisaks on vaja esitada COVID digitõendit vaktsineerimise või läbipõdemise kohta, et siseriiklikult reisida rongi, bussi, metroo või lennukiga.
 • COVID digitõendit või negatiivset testitulemust (tehtud viimase 48h jooksul) on 12-aastasel või vanemal isikul kohustuslik näidata, et pääseda lennukisse riigist lahkumiseks.

Itaalia regioonid on jagatud rühmadesse vastavalt Covid-19 haigete poolt hõivatud voodikohtade ja intensiivravi voodikohtade arvule ravipiirkonnas. Täpsem info regioonide infotelefonidelt.

 • Punased regioonid – äärmiselt tõsine risk. Antud kategoorias ei ole ühtegi regiooni.
 • Oranžid regioonid – alates 24.01.2022 on selles kategoorias Abruzzo, Friuli Venezia Giulia, Piemonte, Sitsiilia ja Valle d’Aosta. Oranžides regioonides võivad kehtida lisapiirangud.
 • Kollased regioonid – mõõdukas risk. 24.01.2022 seisuga on Calabria, Campania, Emilia Romagna, Lazio, Liguria, Lombardia, Marche, Puglia, Sardiinia, Toscana ja Veneto regioonid ning Trento ja Bolzano provintsid selles kategoorias.
 • Valged regioonid – madal risk. 24.01.2022 seisuga on selles kategoorias Basilicata, Molise ja Umbria.

Kui haigestute või annate positiivse testitulemuse Itaalias, võtke ühendust regiooni infonumbriga. Tuleb viibida isolatsioonis ja teha kordusteste 10., 17. ja 21. päeval. Tõend väljastatakse isolatsiooniperioodi lõppemise kohta, kui testimine annab negatiivse testitulemuse või kui on möödunud 21 päeva esimesest positiivsest testist.

Juhime tähelepanu sellele, et Itaalia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Itaalia saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Itaalias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord sinu valitud sihtriigis siit ja siit.

Itaalia asub seismoloogiliselt aktiivsel alal, mistõttu võib esineda maavärinaid. Samuti asuvad Itaalias maailma ühed tuntuimad vulkaanid Vesuuv ja Etna, samuti Sitsiilia saare lähistel paiknevad Vulcano (Vurcanu), Stromboli ja merepõhjas asuv Marsili.
Suuremate vihmasadude perioodil tuleb jälgida kohalike võimude ja tsiviilkaitse korraldusi. Ilmahoiatusi Itaalias saab jälgida siit.

Kasulikud lingid: Itaalia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Roomas või Eesti aukonsulitelt Itaalias.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Itaaliasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Itaalia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Itaalia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Itaalia Suursaatkond
Vene tn 2, 3. korrus, 15075 Tallinn
https://www.ambtallinn.esteri.it

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Roomas
Via Clitunno 34-36 00198 Rooma
Faks: (39) 06 8440 7519
https://rome.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Veneetsias
Hr. Piero Bettini
Via Sertorio Orsato, Nr. 46 int. 2
30175 Venice
+39 041 509 0270
Konsulaarpiirkond: Veneto maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Firenzes
Hr. Luigi Cecchini
Via A. Lamarmora 55
50121 Firenze
+39 055 588 313, +39 055 580951
Konsulaarpiirkond: Toscana maakond.
Eesti Vabariigi aukonsul Baris
Hr. Giuseppe Iazeolla
Corso Vittorio Emanuele II n. 60
70122 Bari
+39 080 521 6007
Konsulaarpiirkond: Apuulia maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Genovas
Dr Eugenio Kielland
Hugo Trumpy, Via San Siro 10
16124 Genova
+39 010 249 41
Konsulaarpiirkond: Liguuria maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Palermos
Hr. Antonello Miranda
Via Dante 332
90145 Palermo
+39 091 6825044
Konsulaarpiirkond: Sitsiilia maakond
Eesti Vabariigi aukonsul Milanos
Hr. Piergiorgio Valente
Viale Bianca Maria
45 - 20122 Milano
+39 3456656632
Konsulaarpiirkond: Lombardia maakond