Island

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 06.03.2020

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Islandil välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Island asub vulkaaniliselt aktiivses piirkonnas. Enamik Islandi sisemaa-marsruute on talveperioodil suletud ning neid ei avata enne suve algust. Autoga sõitmine väljaspool maanteid on rangelt keelatud ning sellega kaasneb rahatrahv.

  • Euroopas reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel ning reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Islandil autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid:
Islandi reisiinfo
www.safetravel.is

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Oslos, Eesti aukonsulilt Reykjavíkis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Eesti kodanikule on reisimine Islandile viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Island võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Islandi saatkonda:

Islandi saatkond Helsingis
Pohjoisesplanadi 25B, 2nd floor, 00100 Helsingi
Tel: (+358) 9 6122 460
Faks: (+358) 9 6122 4620
E-mail: helsinki@utn.is
http://www.islanti.fi

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Islandi Suursaatkond
Pohjoisesplanadi 27C, 00100 Helsinki
E-mail: icemb.helsinki@utn.stjr.is

Aukonsulid

Islandi Aukonsulaat
OÜ INNOMEDICA, Narva Mnt 7, 10117 Tallinn
E-mail: helen.talli@innomedica.ee

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Reykjavíkis
Hr Pétur Már Jónsson
Nóatún 17
105 Reykjavík
+354 511 1119
pmjonsson@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Island