Island

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 03.12.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 19.08.2020 peab iga riiki saabuja valima, kas ta jääb 14 päevaks eneseisolatsiooni või läbib kahekordse PCR-testi koos 5-6 päevase eneseisolatsiooniga. See tähendab, et esimene test tehakse kohe saabumisel ja teine 5-6 päeva hiljem. Vajalik on ka eelnev registreerimine. 2005. aastal ja hiljem sündinud lapsed on vabastatud eelregistreerimisest, testi tegemisest ning karantiinis olemisest.

Transiit läbi Islandi

Riigisisesed piirangud: kehtib nõue hoida 2-meetrist distantsi. Kohtades, kus seda nõuet ei ole võimalik järgida (nt siselennud, praamid jms), tuleb kasutada maski.

Lisainfo: Islandi ametlik koroonaviiruse infoleht

 

Juhime tähelepanu sellele, et Island võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Islandi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Islandis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Island asub vulkaaniliselt aktiivses piirkonnas. Enamik Islandi sisemaa-marsruute on talveperioodil suletud ning neid ei avata enne suve algust. Autoga sõitmine väljaspool maanteid on rangelt keelatud ning sellega kaasneb rahatrahv.

  • Euroopas reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel ning reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Islandil autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid:
Islandi reisiinfo
www.safetravel.is

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Oslos, Eesti aukonsulilt Reykjavíkis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on reisimine Islandile viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Island võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Islandi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Islandi Vabariigi Suursaatkond
Pohjoisesplanadi 25B, 00100 Helsinki
E-mail: helsinki@utn.is
https://www.islanti.fi

Aukonsulid

Islandi Aukonsulaat
OÜ INNOMEDICA, Narva Mnt 7, 10117 Tallinn
E-mail: helen.talli@innomedica.ee

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Reykjavíkis
Hr Pétur Már Jónsson
Nóatún 17
105 Reykjavík
+354 511 1119
pmjonsson@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Island