Island

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 08.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused:

  • enne reisi on vajalik eelnev registreerimine;
  • piiril tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi (antikehade kiirtestid ei sobi) kohta, mis ei tohi olla vanem kui 72h (enne lennule minemist). Negatiivse testi sertifikaadita isikuid riiki ei lubata;
  • kõik riskiriikidest saabujad (k.a Eestist) peavad läbima kahekordse testimise ja 5-päevase karantiini (esimene test tehakse saabumisel ning teine 5 päeva pärast).
  • 2005. aastal ja hiljem sündinud lapsed ei pea esitama piiril negatiivset PCR sertifikaati, kuid alates 1.04.2021 testitakse neid piiril. Lapsed, kes reisivad koos vanematega peavad jääma karantiini koos vanematega. 2005. aastal ja hiljem sündinud lapsed, kes reisivad üksi, peavad tegema testi piiril, kuid negatiivse testi korral karantiini jääma ei pea;
  • karantiini ei pea jääma ja piiril ei pea esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati negatiivse PCR-testi kohta, kui on ette näidata EL/EMP riigi poolt väljastatud koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat PCR või antikehade testi kohta, mis näitab, et COVID-19 viirus on läbi põetud või kui esitatakse kehtiv rahvusvaheline tunnistus selle kohta, et on läbitud täielik vaktsineerimine COVID-19 vastu heakskiidetud vaktsiiniga, kuid riiki saabumisel on vajalik testimine (testitulemuse selgumiseni tuleb viibida karantiinis).

Vaata sertifikaatidele esitatavaid nõudeid.

Transiit läbi Islandi

Riigisisesed piirangud: kehtib nõue hoida 2-meetrist distantsi. Kohtades, kus seda nõuet ei ole võimalik järgida (nt siselennud, praamid jms), tuleb kasutada maski.

Lisainfo: Islandi ametlik koroonaviiruse infoleht

 

Juhime tähelepanu sellele, et Island võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Islandi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Islandis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Island asub vulkaaniliselt aktiivses piirkonnas. Enamik Islandi sisemaa-marsruute on talveperioodil suletud ning neid ei avata enne suve algust. Autoga sõitmine väljaspool maanteid on rangelt keelatud ning sellega kaasneb rahatrahv.

  • Euroopas reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel ning reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Islandil autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Islandi reisiinfo; www.safetravel.is

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Oslos, Eesti aukonsulilt Reykjavíkis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on reisimine Islandile viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Island võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Islandi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Islandi Vabariigi Suursaatkond
Pohjoisesplanadi 25B, 00100 Helsinki
E-mail: helsinki@utn.is
https://www.government.is/diplomatic-missions/embassy-of-iceland-in-helsinki/

Aukonsulid

Islandi Aukonsulaat
OÜ INNOMEDICA, Narva Mnt 7, 10117 Tallinn
E-mail: helen.talli@innomedica.ee

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Reykjavíkis
Hr Pétur Már Jónsson
Nóatún 17
105 Reykjavík
+354 511 1119
pmjonsson@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Island