Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Island

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 24.09.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Kõigil riiki sisenejatel on kohustuslik täita registreerimisvorm

Enne reisi soovitame täita küsimustiku, mis aitab selgitada võimalikke piiranguid riiki reisimisel.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud või koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes tõendavad vaktsineeritust või läbipõdemist vastava sertifikaadiga. Lisaks on vaja esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR või antigeeni testi kohta, mis ei ole vanem kui 72h. Koroonaviiruse läbipõdenud isikud võivad esitada sertifikaadi positiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud viimase 180 päeva jooksul, aga mitte vähem kui 14 päeva tagasi.
  • vaktsineerimata ja koroonaviirust läbi põdemata isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta, mis ei tohi olla vanem kui 72h (enne lennule minemist). Negatiivse testi sertifikaadita isikuid riiki ei lubata. Lisaks peavad nad läbima kohapealse testimise koos 5-päevase karantiiniga. 

Lapsed: 2016. aastal ja hiljem sündinud lapsed ei pea end registreerima ega esitama sertifikaati negatiivse testi kohta. Nendele ei kohaldata kohapealset testimist, küll aga peavad nad jääma eneseisolatsiooni, kui seda kohaldatakse nende vanematele. 2005-2015. a sündinud lapsed peavad end registreerima, kuid neilt ei nõuta sertifikaati negatiivse testi kohta, siiski kohaldatakse neile kohapealset testimist ning nad peavad jääma eneseisolatsiooni, kui seda kohaldatakse nende vanematele.

Lisainfo sisenemise tingimuste kohta. Soovituslik on alla laadida mobiilirakendus Rakning C-19 app.

Riigisisesed piirangud: Islandi ametlik koroonaviiruse infoleht

Juhime tähelepanu sellele, et Island võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Islandi saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Islandis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Island asub vulkaaniliselt aktiivses piirkonnas. Enamik Islandi sisemaa-marsruute on talveperioodil suletud ning neid ei avata enne suve algust. Autoga sõitmine väljaspool maanteid on rangelt keelatud ning sellega kaasneb rahatrahv.

  • Euroopas reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel ning reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Islandil autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Islandi reisiinfo; www.safetravel.is

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Oslos, Eesti aukonsulilt Reykjavíkis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on reisimine Islandile viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Island võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Islandi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Islandi Vabariigi Suursaatkond
Pohjoisesplanadi 25B, 00100 Helsinki
E-mail: helsinki@utn.is
https://www.government.is/diplomatic-missions/embassy-of-iceland-in-helsinki/

Aukonsulid

Islandi Aukonsulaat
Mrs Helen Tälli
OÜ INNOMEDICA, Narva Mnt 7, 10117 Tallinn

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Reykjavíkis
Hr Pétur Már Jónsson
Suðurlandsbraut 30, 5th floor
108 Reykjavík
+354 511 1119
Konsulaarpiirkond: Island