Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Island

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 18.03.2024

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • Reykjanesi piirkonnas on toimunud viimasel ajal mitmeid vulkaanipurskeid, mistõttu on Grindaviki linn ja selle ümbrus suletud

Eestil puudub Islandis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Looduslikud tingimused. Island asub vulkaaniliselt aktiivses piirkonnas, jälgi hoiatusi. Islandil ringi reisides tasub jälgida järgmisi veebilehti: safetravel, liiklusinfo, ingliskeelne meedia, kodanikukaitse ja kriisireguleerimine. Enamik Islandi sisemaa-marsruute on talveperioodil suletud ning neid ei avata enne suve algust. Autoga sõitmine väljaspool maanteid on rangelt keelatud ning sellega kaasneb rahatrahv.

  • Euroopas reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel ning reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Islandil autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Islandi reisiinfo; www.safetravel.is

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Oslos, Eesti aukonsulilt Reykjavíkis (vt kontakte allpool) või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on reisimine Islandile viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Island võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Islandi saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Islandi Vabariigi Suursaatkond
Pohjoisesplanadi 25B, 00100 Helsinki
https://www.government.is/diplomatic-missions/embassy-of-iceland-in-helsinki/

Aukonsulid

Islandi Aukonsul
Mrs Helen Tälli
Narva mnt 7, 10117 Tallinn

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Reykjavíkis
Hr Pétur Már Jónsson
Suðurlandsbraut 30, 5th floor
108 Reykjavík
Tel: +354 691 1111
Konsulaarpiirkond: Island